Pusantro tūkstančio palangiškių iškuopė 50 tonų šiukšlių

Linas JEGELEVIČIUS, Agnė LEKAVIČIENĖ , 2012-04-23
Peržiūrėta
390
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Pusantro tūkstančio palangiškių iškuopė 50 tonų šiukšlių

Kaip sakė „Palangos tiltui“ švaros akcijos „Darom 2012” koordinatorė Palangoje Janina Kusaitė, Palangoje į akciją šeštadienį įsijungė 1573 talkininkų.

 

Daugiau nei pernai

„Tai yra keliais šimtais daugiau, nei jų būta praėjusiais metais. Matyt, informacijos sklaida apie akciją pasiekė daugiau palangiškių“, – džiaugėsi J.Kusaitė.

Iš viso mieste surinkta apie 50 tonų šiukšlių.

Miestiečiai keletą valandų gražino metalinių garažų teritoriją, triūsė prie teniso kortų, Nemirsetoje, švarino paplūdimius bei Rąžės pakrantes, Šventosios centre esančius miškelius.

Savivaldybės administracijos specialistai į švarinimosi akciją įsijungė penktadienį – keliasdešimt darbuotojų su šiukšlių maišais, grėbliais bei šluotomis keletą valandų tvarkė teritoriją prie pastato, esančio Vytauto g. 170.

Iš viso akcijoje „Darom“ užsiregistravo daugiau nei 100 tūkst. akcijos dalyvių.

 

Darželinukai irgi plušėjo

Palangos lopšelyje-darželyje „Gintarėlis“ taip pat vyko akcija „Darom 2012“.

„Smagu matyti, kaip bendro tikslo kartu siekia darželio bendruomenė ir kasmet vis daugiau į renginį įsijungiančių, neabejingų švarai ir gražesnei aplinkai tėvelių (akcijoje užregistruoti apie 100 bendruomenės narių). Su gera pavasarine nuotaika, trumpam pamiršę kasdieninius darbus, apsiginklavę įrankiais, pirštinėmis ir šiukšlių maišais, savo vaikučių aikštelėse plušėjo įstaigos administracija, tėveliai kartu su grupių auklėtojomis, padėjėjomis, o aplink juos dūzgė pasiruošę padėti vaikučiai, kuriuos tėveliai jau nuo mažens moko būti puikiais žmonėmis. Mūsų darželio direktorės Ilonos Milkontės iniciatyva, įstaigos darbuotojai: S.Pakalniškis, J.Misius, R.Kuprys bei A.V. Freimanas sukūrė didžiulį gėlyną – alpinariumą, kuris netrukus sužydės visomis ryškiausiomis spalvomis ir džiugins kiekvieno čia užsukusio širdį. Baigus tvarkyti darželio aplinką, visus užliejo džiaugsmo banga, pamačius savo darbo rezultatą. Po talkos visi „Darom 2012“ dalyviai direktoriaus pavaduotojos ūkiui Laimos Kesminienės buvo maloniai pakviesti į darželio salę, ten jų laukė siurprizas: karšta arbata ir garuojančios dešrelės. Norėtųsi palinkėti, kad visi pajustume tą nuostabų jausmą – pasijustume esą tikrais savo lopšelio-darželio šeimininkais. Tuomet tikėtina, kiekvienas iš mūsų sudrausmins šunų šeimininkus, neleis šiukšlinti teritorijos ar laužyti ir niokoti darželio turto“, – „Palangos tiltui“ sakė Palangos lopšelio-darželio „Gintarėlis“ vyr. auklėtoja Daina Žilinskienė.

 

Jūsų komentaras:

!!! 2012-04-26 11:24 (IP: 78.61.104.50)
is Ronzes gatves isveze komunalininkai siuksliu konteineri , kuri buvo pastate tam kad nepiltu zmones siuksliu i nesibaigiancia statyba . Bet parekavo viena poniute nesuprantanti , kad ne ji moka uz ta konteineri ir issigando komunalininkai . O siuksles jau pradejo pilti ant zemes . Geda ir nuo poilsiautoju , ir nuo visu . Komunalininkai i kalbas neina - nepriklauso ten konteineris ir viskas . O kur deti siuksles atvaziavusiems ! Tame kvartale is viso nera siuksliu rusiavimui konteineriu , o kiek plastmbambaliu vasara ! Ta pati rekianti ponia uz pora litu iduodavo didziulius plastmaisus su bambaliais kokiam slyvanosiui , kad isnestu . O kur ? Matomai i miskeli .Komunalininkai mus nuramino , kad sia vieta svaria issaugos budintys policininkai...

Taip pat skaitykite

Per gerumo akciją „Padovanok gėlę mamai iš senelių namų“, įvykusią Motinos dieną praėjusį sekmadienį visoje šalyje, buvo pasveikinta apie 650 senolių mamų visoje Lietuvoje. Kaip pasakojo „Palangos tiltui“ Diana Galdikaitė, tokios akcijos sumanytoja, prie jos iniciatyvos prisijungė 11 Lietuvos miestų. „Pajūrio kepyklėlei“ dėkoju už skanų pyragą...


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


„Neseniai lankėmės Ukrainoje. Patikėkite, Lietuvos vardas ten plačiai skamba. O po šios akcijos, į kurią, kaip matau, aktyviai įsijungė ir palangiškiai, Lietuvos vardas skambės dar plačiau“, – sakė TS-LKD pirmininkas Andrius Kubilius. Palangoje viešėjęs opozicijos lyderis su bendrapartiečiais vakar, paskutiniąją akcijos „Padėkime Ukrainos...


Praėjusį savaitgalį Antano Mončio namuose-muziejuje, jo pirmojo aukšto parodų salėje, kuri, kaip ir antrajame aukšte esanti ekspozicijų salė, anot įrašo Lietuvos kultūros vertybių registre, savo išplanavimu primena trinavę bažnyčią, tarp visus muziejaus veiklos metus, per juos vykusias parodas ir renginius primenančių plakatų, solidžių ir ne tokių solidžių...


„Visiems visiems jums šiltų ir sočių švenčių!“, „Linkime jums visų svajonių išsipildymo, kad jūsų širdelės visada būtų pačios laimingiausios!“, „Šiltų, laimingų Kalėdų ir Naujųjų metų!“, „Linkime vienas kitam supratingumo, stiprybės ir džiaugsmo!“ – tai tik maža dalis linkėjimų, kuriuos ant kalėdinių...


Šeštadienį penkiose šiukšlių gausumu pasižyminčiose Palangos vietose knibždėjo gerokai per tūkstantį talkininkų, atsiliepusių į ketvirtą kartą Palangos jaunimo visuotinės švarinimosi akcijos „DAROM‘13“ koordinatorių kvietimą.


  Ar metus atspindi tik tai datos ir įvykiai? „Palangos tiltas“ apie praėjusius metus visiems primena kitaip: pateikdamas ryškiausias mūsų laikraščio pašnekovų mintis-citatas. Linksmesnes ir liūdnesnes, bet atspindinčias tai, kas vyko tądien, kai buvo šnekintas pašnekovas, ar apibendrinančios tai, kas gal ir dabar tebevyksta....


Pusantro tūkstančio palangiškių iškuopė 50 tonų šiukšlių  1

Linas JEGELEVIČIUS, Agnė LEKAVIČIENĖ , 2012 04 23 | Rubrika: Miestas

Kaip sakė „Palangos tiltui“ švaros akcijos „Darom 2012” koordinatorė Palangoje Janina Kusaitė, Palangoje į akciją šeštadienį įsijungė 1573 talkininkų.


Žygyje „Gintaro kelias“ – pusantro šimto palangiškių ir svečių

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2012 04 02 | Rubrika: Miestas

Šeštadienį Palangos pajūriu į žygį „Gintaro kelias“ leidosi beveik pusantro šimto žygeivių iš įvairių Lietuvos miestų ir netgi užsienio. Taip kurorte paminėta šaliai svarbi istorinė data – Palangos prijungimo prie Lietuvos metinės.


Iš paplūdimio išvežta 400 tonų dumblių

„Palangos tilto“ informacija, 2010 09 06 | Rubrika: Miestas

Šią savaitę Palangos paplūdimyje, nuo Centrinės gelbėtojų stoties iki Palangos tilto, visus itin nustebino išmestų dumblių gausa. Kaip pasakojo UAB „Palangos komunalinis ūkis“ direktorius Konstantinas Skierus, išvežta 400 tonų dumblių.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius