Raimundui Palaičiui paskyrė baudą už nerūpestingumą

Palangos tiltas, 2015-11-19
Peržiūrėta
118
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Raimundui Palaičiui paskyrė baudą už nerūpestingumą

Buvusiam vidaus reikalų ministrui Raimundui Palaičiui paskirta 15 907 Eur bauda už „nerūpestingą elgesį“. Apie tai pranešė sprendimą priėmęs Vilniaus apygardos administracinis teismas (VAAT). Buvęs ministras nubaustas už tai, kad neapdairiai atleido sau pavaldžios įstaigos vadovą, kuriam vėliau ministerija turėjo atlyginti patirtą žalą. „Tai – pirmas atvejis Lietuvos teismų praktikoje, kai dėl neapdairaus ir nerūpestingo aukštas pareigas ėjusio pareigūno elgesio jam buvo pritaikyta materialinė atsakomybė“, – rašoma pranešime. 2010 metais R. Palaitis tuometiniam Valstybės tarnybos departamento vadovui Osvaldui Šarmavičiui skyrė papeikimą ir atleido jį iš pareigų. Vėliau Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas ministro įsakymus panaikino, grąžino O. Šarmavičių į pareigas ir priteisė iš ministerijos 61 805 Eur. Prokurorai pareikalavo R. Palaitį padengti šiuos nuostolius, pasak jų, „susidariusius dėl neteisėtų, tyčinių, sąmoningų jo, kaip vidaus reikalų ministro, veiksmų“. Teismas savo ruožtu konstatavo, kad įsakymai dėl O. Šarmavičiaus buvo priimti „ne dėl tyčinių R. Palaičio veiksmų – juos lėmė neapdairus ir nerūpestingas ministro elgesys, t. y. neatsargumas“. Tačiau pripažinta, kad ministras galėjo pasielgti apdairiau.
„Skirdamas O. Šarmavičiui tarnybines nuobaudas, R. Palaitis turėjo ir galėjo suprasti, kad tarnybinė nuobauda nėra proporcinga padaryto pažeidimo pobūdžiui ir sunkumui, yra neadekvati, todėl neteisėta“, – teigia VAAT.
Pasak teismo, ministrui priimant įsakymą dėl atleidimo, jau buvo paskelbtas VAAT sprendimas, „kuris nors ir nebuvo įsiteisėjęs, pakankamai apdairiam ir rūpestingam asmeniui turėjo sukelti abejonių, ar yra teisinis pagrindas taikyti griežčiausią tarnybinę nuobaudą“.
Iš R. Palaičio priteista suma siekia 6 vidutinius ministro darbo užmokesčius – 15 907 Eur.
VAAT nuosprendis per dvi savaites gali būti apskųstas.
O. Šarmavičius – ne vienintelis R. Palaičio neteisėtai atleistas valstybės pareigūnas. Prieš kelis metus garsiai nuskambėjo tuometinio FNTT vadovo Vitalijaus Gailiaus ir jo pavaduotojo Vytauto Giržado atleidimo istorija.
Tačiau, kaip paaiškina Generalinės prokuratūros Komunikacijos skyriaus vyr. specialistė Rita Stundienė, nors ministerija šiems asmenims taip pat teismo sprendimu buvo priversta atlyginti žalą, iš R. Palaičio to paties padaryti nebus reikalaujama, mat skiriasi šių atleidimų aplinkybės.

„Verslo žinios“

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Teismas Kretingai iš sutartį pažeidusio, manekenės tragiškos mirties byloje išžaginimu kaltinamo gydytojo priteisė nuostolių atlyginimą bei baudą Klaipėdietės manekenės Dovilės Didžiūnaitytės tragiškos mirties byla liepos viduryje pagaliau buvo imta nagrinėti iš esmės. Klaipėdos apylinkės teismą pasiekusi byla nagrinėjama jau antrus metus. Ričardas Pinikas ir...


Kaip "Palangos tiltą" informavo Klaipėdos apskrities vyriausiasis policijos komisariatas, praėjusį savaitgalį Palangoje vykdytos prevencinės priemonės viešose miesto erdvėse, prie didžiųjų prekybos vietų, dėl karantino sąlygų laikymosi, priemonių metu surašyti 6 administracinio nusižengimo protokolai pagal LR ANK 45 str., numatantį atsakomybę už karantino reikalavimų...


Kaip "Palangos tiltą" informavo Klaipėdos policijos atstovė spaudai Andromeda Grauslienė, įsigaliojus naujai tvarkai dėl karantino taisyklių pažeidimų, kai protokolus pagal LR ANK 45,46, 506 str.gali surašyti policijos pareigūnai, iki pirmadienio, balandžio 4 d., Palangos m. pareigūnai surašė 13 protokolų pagal LR ANK 45 str. Visiems pažeidėjams surašyti...


Praėjusių metų rugpjūčio 28 d. Palangos miesto savivaldybės administracijos Statybos skyriaus pareigūnai tarnybiniu pranešimu informavo apie tai, kad 2019-08-28 dieną atvykus patikrinti pastato, esančio Palangoje techninės būklės, susitikimo su pastato savininkais metu, šie kategoriškai atsisakė leisti pareigūnams apžiūrėti pastatą ir nepateikė jokių dokumentų.


Buvusiam vidaus reikalų ministrui Raimundui Palaičiui paskirta 15 907 Eur bauda už „nerūpestingą elgesį“. Apie tai pranešė sprendimą priėmęs Vilniaus apygardos administracinis


Klaipėdos apygardos teismas padėjo tašką nuo 2012-ųjų vasaros besitęsiančioje istorijoje, kai Palangos miesto savivaldybės administracija buvo skyrusi 50 Lt baudą Vincui Nesteckiui už jo valdomame sklype vykdytą komercinę veiklą, neturint tam leidimo. Užuot sumokėjęs baudą, verslininkas nusprendė bylinėtis. Bet birželio 13-ąją teismas priėmė neskundžiamą nutartį – paliko...


Išgelbėjo gyvybę, o po to nubaudė

„Lietuvos rytas", 2013 08 19 | Rubrika: Miestas

Šeštadienį Palangoje nuo jūros tilto į vandenį nušokęs ir pradėjęs skęsti neblaivus 31 metų ukmergiškis Marius Noreika labai nustebo sužinojęs, kad jam dar teks sumokėti ir baudą.


Kad ir kiek metų jūs mintumėte valdiškų įstaigų slenksčius, kad ir kiek sveikatos bei kantrybės jums būtų „paėdę“ valdininkai, neduokite išsilieti savo pykčiui ir apmaudui, ypač viešose vietose, nes tai gali jums grėsti rimtais nemalonumais. Liepos 4 d. Palangos miesto apylinkės teismas už tokį nesivaldymą palangiškei pensininkei I. Bimbienei...


Šventosios uostui paskirta teritorija

„Palangos tilto“ informacija, 2009 10 03 | Rubrika: Miestas

Susisiekimo ministerijos teikimu atkuriamam Šventosios valstybiniam jūrų uostui Vyriausybė paskyrė 15,3 hektaro ploto žemės sklypą ir 209,6 hektaro išorinę akvatoriją. Jie bus naudojami uosto molams, krantinei, laivybos kanalui ir kitai būtinai infrastruktūrai įrengti.


Miesto piniginei papildyti – Rinkliavų centras

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 01 28 | Rubrika: Miestas

Miesto valdžiai apsisprendus steigti Rinkliavų centrą, praėjusį penktadienį Savivaldybės administracijos direktoriaus Valerijaus Kuznecovo įsakymu sudaryta komisija jo vadovu paskyrė UAB „Ginta ir partneriai“ dirbantį palangiškį Gintarą Žiukevičių, šiuo metu vadybininko pareigas užimantį boulinge „Cactus“.  Pastarojo kandidatūrą dar turės tvirtinti miesto Taryba.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas