„Ramybėje“ – Redos Ščerbakovienės „Laikas rudeniui“

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2012-10-29
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin

R.Ščerbakovienė. „Būtasis laikas“.

R.Ščerbakovienė. „Būtasis laikas“.

Gan šaltą penktadienio vakarą ne pačioje šilčiausioje išorinės šilumos prasme, tačiau itin šiltoje savo dvasia „Ramybės“ galerijoje gėlėmis ir net šakočiais bei ananasais nešini rinkosi Palangos ir ne tik Palangos kultūros bei meno žmonės, skubėję pasveikinti tapytojos Redos Rimkutės-Ščerbakovienės, tądien savo kūrybos gerbėjams pristačiusios parodą „Laikas rudeniui“.

Juostelė perkirpta
„Aš netapau. Aš piešiu. Kiek save prisimenu, visad piešiau. Žmones. Nieko nėra išraiškingesnio už žmogaus kūną. Per jį gali parodyt visą pasaulį“, – parodos anotacijoje cituojamos Šiaulių universiteto Dailės fakulteto auklėtinės, Palangos kūrybinės grupės „Mostas“ steigėjos ir aktyvios narės R.Ščerbakovienės mintys.
Ir nors susirinkusiems į parodos atidarymą žmonėms dalininkės oficialiai pristatyti nereikėjo, atidarymas – vis dėlto tam tikra ceremonija. Tad įsivaizduojamą raudoną juostelę perkirpo ir sveikinamąjį žodį pirmoji tarė galerijos „Ramybė“ kultūros projektų koordinatorė menotyrininkė Rūta Jakštonienė.
„Redos kūriniuose – žmogus ir visas jo pasaulis, nuotaikos, kurios kartais būna vasariškai saulėtos, kartais – žiemiškai atšiaurios ar skambančios ramiu minoru, nuspalvintu melancholiško rudens atspalviais“, – sakė R.Jakštonienė, pridūrusi, jog pažiūrėti R.Ščerbakovienės „Laiko rudeniui“ susirinko itin daug svečių. Jeigu pasinaudotumėm nerašyta taisykle, kad į parodų atidarymus ateina autorių pažįstantieji ir jo darbus mylintieji, tai reikia pripažinti: Redą Ščerbakovienę pažįsta ir myli labai daug žmonių. Ir tai džiugina.

Rengė porą metų
„Parodos sumanymas gimė prieš porą metų. Apie pusantrų metų kaupiausi, ir per pusę metų ją „padariau“, – kalbėjo R.Ščerbakovienė, pridūrusi, jog vienas paskutinių parodai sukurtų darbų „Pavargęs angelas“ gimė vos prieš savaitę, tada, kai į paskutinę kelionę buvo išlydėta šviesios atminties menininkė Regina Andriekutė.
„Esu labai dėkinga visiems. Tiems, kurie šiandien atėjo čia. Tiems, be kurių pagalbos būtų itin sunku šią parodą pristatyti. Ypač didelis ačiū Rimai Baukutei, padėjusiai viską rengti bei pasiūliusiai eksponuoti ne tik darbus, bet ir eskizus, kad būtų galima pamatyti, kaip gimė vienas ir kitas kūrinys. Turiu prisipažinti, kad kai kurie eskizai man patinka beveik labiau už pačius darbus“, – sakė R.Ščerbakovienė.
„O dabar galite teikti gėles“, – pajuokavo ir menotyrininkė, ir pati autorė. Gėlių buvo daug. Kaip ir kalbų – kiekvienas, atėjęs į atidarymą, skubėjo su sveikinimais, linkėjimais, paraginimais nesustoti ir pageidavimais naujų darbų ir parodų. „Kai norėsiu sukviesti visus mielus man žmones, žinosiu, ką daryti: vėl surengsiu parodą“, – juokavo dailininkė.

Laikas rudeniui, laikas laisvei
Praretėjus sveikinančių ir gėles teikiančių būriui, pasiteiravome autorės: ar du metai – ilgas kelias eiti į „Laiką rudeniui?“.
„Tai kad aš į jį specialiai nėjau, tiesiog gyvenau. Buvo ir kitų užsiėmimų, kitų parodų bei plenerų, paskaitų, o tarp jų „darėsi“ piešiniai. Nebuvo taip, kad specialiai stočiausi prie molberto. O paskui, kai jau žinojau, kad iki suplanuotos parodos laiko nebe daug, atsistojau. Matyt, mane reikia šiek tiek „paspausti“, – pajuokavo R.Ščerbakovienė.
Kaip pastebėjo parodą pristačiusi R.Jakštonienė, parodos tonacija – ramus minoras. Ar sutinka autorė su tokiu skambesio įvertinimu? „Man pačiai paroda minoru nekvepia. Gal kiek minoriškas skambesys atsirado tada, kai darbai išsiliejo gana plačioje erdvėje. Manau, kad mano kūriniai yra dramatiški ir lyrika nekvepia“, – sakė dailininkė, pridūrusi, kad dabar ji piešianti taip, kaip patinka – atėjo laisvė, atėjo laikas jai. Anksčiau gi būta daugiau klausimų, daugiau abejonių dėl kiekvieno darbo.
Ir išties atėjęs laikas laisvei kupinas dramatizmo. Jis dvelkia iš paveiksluose stabtelėjusių figūrų pozų, iš į žiūrovą iš drobių žvelgiančių akių. Ir, išgyvenus „Būtąjį laiką“, galima pajusti: „Laikas rudeniui“.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

„Laukinių Vakarų salūnui“ prekybos alkoholiu laikas apribotas teisėtai – tai neskundžiamu sprendimu šiandien, spalio 16 d., konstatavo Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas.


Vasario 2 d. (šiandien) 17 val. atidaroma Reginos Šulskytės paroda „Mano laikas“, kurią autorė skiria savo mamos atminimui.


Šį sekmadienį Lietuvoje bus įvestas vasaros laikas. Kovo 26-ąją 3 valandą nakties laikrodžių rodykles reikės pasukti viena valanda pirmyn. Tai kasmet, du kartus per metus, kyla diskusijos, kam to reikia, kodėl reikia griauti nusistovėjusią tvarką.  


Šiandien Palangos miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje bus atidaryta jubiliejinė, kaip tik gimtadienio dieną, Juozo Griušio paroda „Mano meno dienoraščiai“. Kodėl dienoraščiai? Ogi todėl, jog Juozas kasdien savo mintis atvaizduoja popieriaus lape. Ir tai daryti niekas nesutrukdo – nei ligos patalas, nei energijos stoka....


„Malūno vilų“ gyventojai šeštadienio pavakarę rinkosi į dar ne visai įprastą susibūrimą- kaimynų vakarą. Apie 300 vakaro svečių centrinėje miesto dalyje esančių vilų statytojas UAB „Kauno būstai“ pasiūlė linksmą programą: pasilinksminti, pasivaišinti skaniais patiekalais ir galbūt išlenkti taurelę tauraus gėrimo, dalyvauti žaidimuose...


Palangos vaikų svajonės, išsakytos artėjant gražiausioms žiemos šventėms – šv. Kalėdoms ir Naujiesiems metams, pildomos noriai – iš daugiau nei dvidešimties svajonių, išsakytų socialinės rizikos šeimose augančių mažųjų, kol kas tik vienos niekas neapsiėmė įgyvendinti. Tačiau, kaip viliasi šios labdaringos akcijos...


Praėjusią vasarą Reinoldas Liaudanskas, pasakodamas man koks būsiąs jam įtemptas ruduo (parodos, seminarai, susitikimai su studentais, kolegomis, išvykos į kitus miestus ir šalis) nuoširdžiai prisipažino: „Norint padaryti gerai, reikia daug ir įdėti“. Apie savo klasės draugą R. Liaudanską, kaip „užkietėjusį" balandžių augintoją- jis ir Palangos...


Gan šaltą penktadienio vakarą ne pačioje šilčiausioje išorinės šilumos prasme, tačiau itin šiltoje savo dvasia „Ramybės“ galerijoje gėlėmis ir net šakočiais bei ananasais nešini rinkosi Palangos ir ne tik Palangos kultūros bei meno žmonės, skubėję pasveikinti tapytojos Redos Rimkutės-Ščerbakovienės, tądien savo kūrybos...


„Baltijos“ mokyklos kūrybingieji atidarė savo parodą

„Palangos tilto“ informacija, 2011 05 17 | Rubrika: Miestas

Vakar Palangos miesto pagalbos mokiniui, mokytojui ir mokyklai centre buvo atidaryta itin originali „Baltijos“ pagrindinės mokyklos mokinių paroda, pavadinta „„Baltijos“ spalvų jūra“. Šioje parodoje, kurią mokiniams paruošti padėjo pedagogai E.Griciuvienė, I.Litvaitytė ir A.Gulbinskas, pateikti patys išmoningiausi darbai, pagaminti iš veltinio, išpjaustyti iš medžio.


Riešinių mezgėjos pristatė savo parodą

„Palangos tilto“ informacija, 2011 04 25 | Rubrika: Miestas

Praėjusį ketvirtadienį dar vieną pavasario gūsį padovanojo palangiškės, tautinio paveldo sertifikatus gavusios riešinių mezgėjos Birutė Čepienė ir Milda Zubernienė. Jos savo riešinių parodą atidarė dailės salone „Mostas“, kur susirinko gausus būrys sveikintojų.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas