Renovacija: ketvirta para su balomis butuose, be elektros ir miego

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2015-03-30
Renovacija: ketvirta para su balomis butuose, be elektros ir miego

„Laukėm renovacijos, džiaugėmės, kai vasarį ji prasidėjo, o dabar nuo nakties iš ketvirtadienio į penktadienį gyvenam be elektros, ketvirto aukšto butuose vanduo kiaurai bėga, o laiptinėje kliokia iki pirmo aukšto. Patys galite įsivaizduoti, kokiais „gerais“ žodžiais statybininkus minime“, – vienas per kitą kalbėjo namo Ganyklų g. 29 pirmosios laiptinės gyventojai.

Gerai, kad gaisras nekilo
„Atvažiuokit, pasižiūrėkit, kas pas mus darosi. Tokį siaubą susapnavus atsibustum kaip nuo košmaro, pas mus gi tai – realybė“, – vakar rytą į „Palangos tilto“ redakciją dar prieš aštuntą valandą paskambinę guodėsi namo Ganyklų g. 29 pirmosios laiptinės ketvirto aukšto gyventojai.
Nuvažiavus prie nuo vasario pradžios pradėto renovuoti namo ir pabandžius įeiti į laiptinę, kurioje yra 1-12 butai, buvo galima pasidžiaugti, kad ant kojų – botai. Vanduo tik įėjus į laiptinę telkšojo balomis, kurias grindų šluostėmis bandė susemti gyventojos. Prie kiekvieno laiptų posūkio – po dubenį, į kurį teškėjo vanduo, kapsintis nuo pat ketvirtojo aukšto. Praktiškai kiekviename aukšte, sienose, kuriose įmontuotos elektros skydinės – drėgmės dėmės, kurios, kylant iki ketvirtojo aukšto, vis didesnės darėsi. O ketvirtajame aukšte – kadrai kaip iš katastrofų filmo: vanduo jau ne kapsi, o teka srovelėmis per sieną, varva nuo atvertoje skydinėje matomų laidų, o pro liuką, vedantį ant stogo, lašena ant pakaušių. Čia laiptinėje stovi jau nebe vienas, o keli dubenys, dar keletas surikiuota prie atvirų vieno iš buto durų: jo šeimininkė taip pat bando šluoste sausinti ant grindų besikaupiančias balas.
„Kelinta naktis be miego“, – tik atsidūsta garbaus amžiaus moteris. Ir pasidžiaugia bent tuo, kad, vandeniui užliejus elektros laidus skydinėje, po nuaidėjusio sprogimo ir pliūptelėjusių liepsnų gaisras nekilo: laiptinėje gyvena keturios devyniasdešimtmetės, jas greitai iš butų išvest būtų buvę problemiška...

Ketvirta para – be elektros
Viename iš ketvirto aukšto butų gyvenanti ponia Aldona sako, kad be elektros šeši butai jos ir trečiajame aukšte gyvena nuo nakties iš ketvirtadienio į penktadienį: „Naktį, apie pirmą valandą, išgirdau laiptinėje didelį trenksmą. Pagalvojau, kad gal nuvirto ant stogo vedančios kopėčios – darbininkai neseniai praplatino liuką ir iki galo jo neužsandarino, pamaniau, gal ir kopėčias buvo išklibinę. Pasirodo, pro tą liuką prasidėjus stipresniam lietui ėmė ne tik sunktis, bet tiesiog tekėti vanduo, užliejo skydinę ir ten esančius laidus, ir įvyko sprogimas“.
Po sprogimo ketvirtojo ir trečiojo aukšto butuose dingo elektra. O ketvirtojo aukšto gyventojai, pasišviesdami žvakėmis bei žibintuvėliais, puolė traukti kibirus bei dubenis, mat jų butuose, ypač voniose, nuo lubų ėmė lašėti vanduo.
„Prieš tai renovaciją atliekantys UAB „Konsolė“ darbininkai buvo pradėję keisti stogo dangą. Beje, būtent stogas buvo didžiausia mūsų namo problema, ir dar – vamzdynai, pats namas, vienas iš pirmųjų kooperatinių, buvo pastatytas gerai. Iš pradžių labai džiaugėmės darbų kokybe, be to, dirbo labai puikus vadovas, ponas Petras. Gal toks sutapimas, kad neseniai į jo vietą atėjo kitas žmogus, Povilo vardu, ir prasidėjo problemos. Gyvena mūsų name statybininkų, tai jie iškart atkreipė dėmesį, kad nauja danga pradėta kloti ne taip, kaip reikia. O dar skylę didžiausią išmušė platindami liuką, vedantį ant stogo. Rezultatas – prasidėjus lietui vanduo ėmė kiaurai bėgti“, – pasakojo ponia Aldona.

Vieni nuostoliai...
Pasak jos, pastatą prižiūrintys UAB „Palangos komunalinis ūkis“ specialistai ir vadybininkas Kęstutis Macijauskas ir penktadienį, ir šeštadienį prižiūrėjo avarijos likvidavimo darbus atliekančius darbininkus. Bet, matyt, vis tiek ne iki galo viskas padaryta buvo, nes sekmadienio naktį vėl pradėjus lyti vanduo ir toliau linksmai sunkėsi į laiptinę ir butus. Teko elektrą atjungti visiems dvylikai butų.
„Ir vėl naktis be miego, – atsiduso į pokalbį įsijungusi Aldona Galdikienė, kuri prisipažino, jog dabar jaučiasi kalta prieš gyventojus, mat būtent ji buvo didžiausia renovacijos šalininkė ir kaimynus paraginusi namą renovuoti. – Niekaip nesuprantu: negi statybininkai nežiūrėjo, kokios orų prognozės, negi nematė, kad praneša lietų. Ir kokie čia statybininkai, jeigu tokį broką padarė? Ir ar gali darbams vadovauti žmogus, kuris mokėsi ne statybininko, o kurpiaus amato? Pakulnę pakeisti ne tas pats, kas stogo dangą perkloti“.
Moteris piktinosi, kad po penktadienio bei šeštadienio „pakrapštymų“ jokios naudos nebuvo – vanduo palijus ir toliau sunkėsi. O sekmadienio naktį, kai vėl pradėjo kliokti vanduo, paskambinus darbų vadovui, šis, nei karto gyventojų neatsiprašęs dėl sukeltų nepatogumų, pradėjęs sakyti, jog naktis esanti ir niekas nedirbs. Abejonių kyla ir dėl dabar atliekamų darbų kokybės: lyja lietus, drėgmė ir toliau kaupsis, tad kas gali užtikrinti, jog vėliau po prilydoma danga neįsimes pelėsis?
„Lietui juk tas pats, ar naktis, ar sekmadienis. Jie ilsisi, o mes patiriame nepatogumus ir nuostolius. Verbų sekmadienį visa laiptinė liko be elektros. Žmonės jau maisto Velykoms buvo prisipirkę, viskas sugedo, viską išmesti teko“, – kalbėjo laiptinės gyventojos.

Padaryta klaidų
Namo Ganyklų g. 29 renovaciją atliekančios įmonės „Konsolė“ statybos darbų vadovas Jonas Blankas, paklaustas, kokios gi gyventojus ketvirta para kamuojančių bėdų priežastys, pripažino, jog padaryta klaidų keičiant stogo dangą.
„Ir penktadienį darbininkai bandė likviduoti dėl stogo renovacijos susidariusias problemas bei jų pasekmes, ir šeštadienį dirbo. Prilydė dangą probleminėse vietose. Tačiau vėl prasidėjo lietus, ir vanduo rado pratekėjimui kelius per apatinį sluoksnį“, – bandė aiškinti bėdų priežastis J. Blankas.
Pasak jo, iš pradžių atrodė, jog atliktų darbų avarijai likviduoti pakaks, atrodė, jog viskas padaryta gerai. „Pasirodo, to, kas buvo padaryta, neužteko. Šiandien (pirmadienį – aut. past.) ėmėmės kitų priemonių, ir vėliausiai iki vakaro viskas bus deramai sutvarkyta, o kada bus pajungta elektra, galėtų pasakyti komunalininkai“, – tikino J. Blankas, pridūręs, jog priekaištų šio namo darbų vadovui – kuriam, beje, „Palangos tiltui“ prisiskambinti nepavyko, – neturįs.
Anot jo, kad ir kaip bebūtų apmaudu, ne visada pavyksta keičiant stogo dangą išvengti lietaus vandens pratekėjimų. Nuostolius, kai juos suskaičiuos gyventojai bei užsakovas, rangovai atlygins.

Elektros teks palaukti
Paklaustas apie bėdų priežastis ir kada visos lietaus vandens pratekėjimo pasekmės bus likviduotos, ir gyventojai vėl galės ramiai miegoti bei turės elektrą, UAB „Palangos komunalinis ūkis“ vadybininkas K. Macijauskas, atsiliepęs telefonu bestovintis ant daugiabučio stogo ir bestebintis, kaip dirba statybininkai, tik atsiduso.
„Viskas įvyko dėl rangovų kaltės. Visų pirma, pagal projektą didinant ant stogo vedančią angą nebuvo deramai užlydyta hidroizoliacija, buvo ir kitų problemų. Prasidėjus lietui, vanduo užpylė skydinę. Ir dabar jis bėga, tad elektros pajungti negalima – instaliacija šlapia“, – sakė K. Macijauskas.
Jo teigimu, visi plyšiai, pro kuriuos sunkiasi vanduo, bus „užkamšyti“ dar iki pietų. O, va, kiek laiko praeis, kol pradžius laidai ir nebekils nei gaisro pavojaus, nei grėsmės elektrikų gyvybei, pasakyti sunku.
Pasiteiravus, kodėl taip ilgai užtruko avarijos likvidavimo darbai, K. Macijauskas sakė, jog ir čia esama rangovų kaltės. Nesutvarkiusių visko darbininkų buvo šauktasi ir šeštadienį, tačiau ir tada jie visko iki galo nepadarė – vėl prasidėjus lietui teko atjungti elektrą jau ir 1-2 aukštų gyventojams.
„Dabar renovuojami 14 daugiabučių. Iki šiol buvo pora atvejų, kai keičiant stogo dangą vanduo pratekėdavo. Bet kad taip smarkiai – dar nebuvo“, – sakė K. Macijauskas, pridūręs, jog ir minėtais atvejais, ir dabar nuostolius dengs rangovai.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Šį penktadienį Palangą užgrius dar viena ekstremali situacija – dauguma miestelėnų didžiąją dalį dienos neturės ne elektros, nei karšto vandens.


Palangoje esančio kino teatro „Naglis“ renovacija gali kainuoti apie 2,5 mln. eurų, sako likviduojamos bendrovės „Lietuvos kinas“ vadovas Arūnas Stoškus.


Praėjusį šeštadienį Raseiniuose įvyko Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) pusfinaliai – viename jų prieš Klaipėdos „Nafta-Uni-Akvaservis“ žaidė Palangos „Palanga“. Nors po 37 minučių tablo rodė lygų rezultatą, bet paskutines tris minutes sėkmingiau sužaidė klaipėdiečiai, kurie nugalėjo palangiškius 70:66 ir žengė į finalą.


„Laukėm renovacijos, džiaugėmės, kai vasarį ji prasidėjo, o dabar nuo nakties iš ketvirtadienio į penktadienį gyvenam be elektros, ketvirto aukšto butuose vanduo kiaurai bėga, o laiptinėje kliokia iki pirmo aukšto. Patys galite įsivaizduoti, kokiais „gerais“ žodžiais statybininkus minime“, – vienas per kitą kalbėjo namo Ganyklų g. 29...


Jeigu vakarais vargstate, niekaip negalėdami sudėti bluosto, tikrai nesate toks vienintelis. Skelbiama, kad vien Jungtinėse Valstijose nuo nemigos kenčia mažiausiai 60 mln. žmonių. Baisiausia, kad nuolat tokių problemų patiria per 40 mln. Amerikos gyventojų. „Jeigu nuolat trūksta miego, sveikatai daroma labai didelė žala“, – konstatuoja Sonia Ancoli-Israel iš...


Dar balandį planuota, kad vėliausiai gegužę prie daugiabučio Žvejų g. 38 pradės triūsti statybininkai – turėjo prasidėti šio namo renovacija, kurią baigti planuota iki šių metų rugsėjo – spalio mėnesių. Jau ir liepa eina į pabaigą, o darbų pradžios bent jau iš išorės dar nematyti. Tačiau daugiabutį administruojančios bendrovės „Palangos butų...


Audra griovė tvorą, sieną, traukė elektros laidus, bet paplūdimio pagailėjo

Agnė LEKAVIČIENĖ, Alfredas PUMPULIS, 2011 11 28 | Rubrika: Miestas

    6 iškvietimai per naktį Palangos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos vadovas Vidmantas Jarulis „Palangos tiltui“ sakė, jog žuvusių ar traumuotų žmonių dėl sustiprėjusio vėjo nėra. Nors sekmadienio naktį siaučiantis uraganinis vėjas didelės žalos miestui ir nepadarė, užmigti sugebėjo nedaugelis. Naktį vėjo gūsiams pasiekus 33 metrų...


Kas ir kada prie kurhauzo sudegusios sienos pritvirtino elektros kabelinę spintą? Jos pakabinimas turėjo būti suderintas ne tik su VST, bet ir Palangos savivaldybės Komunalinio ūkio skyriumi, bet nei elektrikai, nei savivaldybės komunalininkai apie ją teigia nieko negirdėję. Kurhauzo bendrasavininkas Gediminas Jacka, dėl kibirkščiuojančios spintelės sustabdęs kurhauzo medinės dalies ardymo...


Kaip rašė „Palangos tiltas“, Žvejų g.42 namo gyventojų skundą dėl galimai vagiamos elektros energijos iš bendro naudojimo tinklų ikiteisminį tyrimą atlikęs Palangos miesto apylinkės prokuroras Gintas Pikčiūnas nutraukė,  nes konstatuota, jog nepadaryta veika, turinti nusikaltimo ar baudžiamojo nusižengimo požymių. Pastarąjį prokuroro sprendimą  apskundė minėto daugiabučio...


Mokytoja: „Man para - per trumpa“

Rasa GEDVILAITĖ, 2009 12 30 | Rubrika: Kultūra

„Atsibudusi ryte visuomet pagalvoju, kam aš šiandien būsiu reikalinga“, - švytėdama savo nuoširdžia šypsena prabyla daugelį metų mokytojavusi, o šiuo metu tiesiog gyvenimu besidžiaugianti Kostancija Strikienė. Jos nuolatinis trykštantis optimizmas skatina visus aplinkinius pažvelgti į gyvenimą kitomis spalvomis, o pačios mokytojos didžiausias džiaugsmas – bendrauti su žmonėmis ir pažadinti...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas