Pasaulinę miego dieną vaistininkai atkreipia dėmesį, kad besiskundžiančių miego kokybe vis daugėja
Miegas – vienas pagrindinių veiksnių lemiančių gerą savijautą. Miegas dažnai sutrinka jaučiant didesnį nei įprasta nerimą, nuolatinę įtampą, Tuomet viduryje nakties galime prabusti, sudėtinga tampa užmigti, o pats miegas – neramus. „Eurovaistinės“ vaistininkai sako, kad pastaruoju metu gyventojai dažniau kreipiasi su klausimais apie miego kokybę, o jai pagerinti ne visuomet reikia vaistų, svarbu žinoti kelis esminius patarimus.
„Eurovaistinės“ farmacijos specialistė Elvyra Ramaškienė pataria atkreipti dėmesį į kasdienius įpročius, kurie padės geriau pailsėti. Kokybiškam poilsiui labai svarbus nusistovėjęs dienos režimas, kurį informacijos sraute tampa sudėtinga palaikyti – iki vėlumos skaitome žinias, prabundame su telefonu rankose, nuolat tikriname naujienų srautą:
„Kai žmogus patiria įtampą, stresą ar nerimą, tai stipriai veikia miego kokybę. Toks reiškinys natūralus, jį stebėjome ir pandemijos pradžioje, o jaustis geriau gali padėti tiek sąmoningi įpročiai, tiek tinkami vitaminai. Žmonėms, kurie jaučia miego sutrikimus, rekomenduočiau vartoti magnio ir B grupės vitaminų turinčių preparatų, jie padės įveikti įtampą, stresą ir tuomet pavyks lengviau užmigti“, – sako E. Ramaškienė.
Įtakos miego kokybei gali turėti ir tai, ką žmogus veikia visą dieną. Įprastai sunkiau užmiega tie, kurie vartoja daug kavos, yra fiziškai pasyvūs ar linkę prisivalgyti prieš miegą. Farmacininkės teigimu, susidūrus su miego sutrikimais, reikėtų apgalvoti savo įpročius ir juos koreguoti.
Valanda prieš miegą
Reikšmingos įtakos poilsiui turi valanda prieš miegą, šiuo laiku rekomenduojama nesinaudoti mobiliaisiais, kompiuteriais, vengti kitų ekranų skleidžiamos šviesos. Taip pat prieš gulantis į lovą svarbu gerai išvedinti kambarį. Specialistė sako, kad prieš miegą gali padėti ir pasivaikščiojimas.
„Bent pusvalandį vakare pasivaikščiokite gryname ore, tai padės atsipalaiduoti ir užmigti“, – sako ji. Prieš miegą rekomenduojama vengti įtempto ir sunkaus fizinio darbo, nes tai padeda susikaupti miegui. Geriausia laiką prieš miegą skirti skaitymui, bendravimui su šeimos nariais.
Prieš miegą rekomenduojama vengti ryškaus apšvietimo, todėl atpalaiduojančia veikla patariama užsiimti jaukioje prieblandoje.
Gali padėti vaistažolės
Jeigu ir pakoregavus savo įpročius nepavyksta užmigti, tuomet farmacininkė pataria gerti vaistažolių arbatas ir neskubėti pradėti vartoti medikamentų. Prieš miegą atpalaiduoja valerijono, melisos ar apynių arbatos. Vaistažolių arbatas nepertraukiamai galima vartoti dvi savaites.
Miego kokybei įtakos gali turėti ir tam skirti maisto papildai, kurių sudėtyje, pasak farmacininkės, taip pat galima rasti vaistažolių bei melatonino.
„Melatoninas – natūralus miego hormonas, kuris žmogaus organizme gaminasi pats, tamsiuoju paros metu, jis ypač gausiai gaminasi 23–3 valandomis, dėl to tuo metu mes giliai ir ramiai miegame. Vartojant preparatus, kurio sudėtyje yra melatonino, sutrumpėja užmigimo laikas ir nepabundama naktį, o rytą atsikeliama esant žvaliam“, – sako farmacininkė.
Farmacijos specialistė įspėja, kad išbandžius vaistažoles ar maisto papildus, bet nepastebėjus teigiamo poveikio miegui, rekomenduojama kreiptis į gydytoją, nes tai gali būti signalas įspėjantis apie rimtesnes problemas.
5 receptai kokybiškam miegui:
Miegas geriausias, jeigu einama miegoti iki 23 val.Miego trukmė neturėtų būti trumpesnė nei 7 val.Prieš miegą išsivėdinkite kambarį, bent valandą iki miego venkite sudėtingo turinio, ribokite naujienų srautus, rinkitės knygą, ar laiką su šeima.Jeigu nesiseka užmigti – dienos metu venkite sėdėjimo ant sofos ar popiečio miego.Kokybiškai pailsėti gali padėti ramus pasivaikščiojimas vakare.„Palangos tilto“ redakcija
Jūsų komentaras:
Taip pat skaitykite
Komisariato vadovas: Palangoje daugėja su narkotikais susijusių nusikaltimų
2024 06 06 | Rubrika: Miestas
Pastaraisiais metais Palangoje daugėja nusikaltimų, susijusių su disponavimu narkotinėmis medžiagomis, skaičius, sako kurorto policijos komisariato viršininkas Algirdas Budginas.
Vasario 11-ąją minima Pasaulinė ligonių diena. Šią dieną Vilniaus universiteto profesorius, Širdies ir kraujagyslių klinikos kardiologas Pranas Šerpytis nori atkreipti dėmesį į vieną dažniausių mirties priežasčių Lietuvoje – širdies ir kraujagyslių ligas.
Didžiausias Lietuvos miestas prie jūros pagaliau atsibudo iš ilgo miego ir nusprendė nukonkuruoti aplink esančius kurortus.
Miegas – vienas pagrindinių veiksnių lemiančių gerą savijautą. Miegas dažnai sutrinka jaučiant didesnį nei įprasta nerimą, nuolatinę įtampą, Tuomet viduryje nakties galime prabusti, sudėtinga tampa užmigti, o pats miegas – neramus. „Eurovaistinės“ vaistininkai sako, kad pastaruoju metu gyventojai dažniau kreipiasi su klausimais apie miego kokybę, o jai pagerinti ne visuomet reikia vaistų...
Pagalba Ukrainai masina ir sukčius: į ką atkreipti dėmesį, pervedant paramą?
2022 02 25 | Rubrika: Miestas
Pinigų plovimo prevencijos kompetencijų centras atkreipia dėmesį, kad dabartine geopolitine situacija gali pasinaudoti ir finansiniai sukčiai. Socialiniuose tinkluose prisidengę fiktyviais paramos fondais, jie gali raginti pervesti lėšas Ukrainai, bet pervedami pinigai gali atsidurti sukčių sąskaitose. Norint to išvengti, rekomenduojama atkreipti dėmesį į kelis paramos gavėjo ženklus, kurie...
Pirmadienį, lapkričio 22 d., buvo minima Pasaulinė diena žuvusiems eismo įvykiuose atminti. Ši diena skirta prisiminti visus žuvusius keliuose ir pagerbti jų atminimą.
Kurortas šiemet iš žiemos miego prabudo anksčiau
Eglė PALUBINSKAITĖ, 2016 04 11 | Rubrika: Miestas
Jau ne pirmas savaitgalis, kuomet Palangoje svečių tiek, kiek ankstyvą sezoną. Kurortas sezono pradžią šiemet skelbia gegužės 20 dieną, tačiau svečių sulaukėme jau daug anksčiau. Kuo Palanga traukia svečius labiau nei ankstesniais metais? Galbūt tuoj neliks ir sezoniškumo problemos?
Renovacija: ketvirta para su balomis butuose, be elektros ir miego
Livija GRAJAUSKIENĖ , 2015 03 30 | Rubrika: Miestas
„Laukėm renovacijos, džiaugėmės, kai vasarį ji prasidėjo, o dabar nuo nakties iš ketvirtadienio į penktadienį gyvenam be elektros, ketvirto aukšto butuose vanduo kiaurai bėga, o laiptinėje kliokia iki pirmo aukšto. Patys galite įsivaizduoti, kokiais „gerais“ žodžiais statybininkus minime“, – vienas per kitą kalbėjo namo Ganyklų g. 29...
Kaip miegoti lyg kūdikiui? 9 saldaus miego patarimai
2015 03 26 | Rubrika: Sveikata
Jeigu vakarais vargstate, niekaip negalėdami sudėti bluosto, tikrai nesate toks vienintelis. Skelbiama, kad vien Jungtinėse Valstijose nuo nemigos kenčia mažiausiai 60 mln. žmonių. Baisiausia, kad nuolat tokių problemų patiria per 40 mln. Amerikos gyventojų. „Jeigu nuolat trūksta miego, sveikatai daroma labai didelė žala“, – konstatuoja Sonia Ancoli-Israel iš...
Net ne visi palangiškiai, juolab kurorto svečiai, žino, kad Palangoje, netoli Birutės parko, tylioje ir gražioje aplinkoje (J.Šliūpo g. 7/Vydūno al. 4 ) įsikūrusiame Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Elgesio medicinos institute jau ne vienerius metus miegą tyrinėja palangiškis Audrius Alonderis.