Kurortas šiemet iš žiemos miego prabudo anksčiau

Eglė PALUBINSKAITĖ, 2016-04-11
Peržiūrėta
321
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Kurortas šiemet iš žiemos miego prabudo anksčiau

Jau ne pirmas savaitgalis, kuomet Palangoje svečių tiek, kiek ankstyvą sezoną. Kurortas sezono pradžią šiemet skelbia gegužės 20 dieną, tačiau svečių sulaukėme jau daug anksčiau. Kuo Palanga traukia svečius labiau nei ankstesniais metais? Galbūt tuoj neliks ir sezoniškumo problemos?

Kviečia atvykti neatpažįstamai besikeičianti Palanga
Tai, kad Palanga šiemet atgijo anksčiau nei įprasta, pastebi ne tik apgyvendinimo ir maitinimo įstaigų vadovai, bet ir Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus. Jo teigimu, tai veikiausiai visų palangiškių keleto paskutiniųjų metų sunkaus ir įtempto darbo rezultatas: „Palanga akivaizdžiai keičiasi – per pastaruosius keletą metų kurorte atsirado ne vienas naujas sporto, kultūros objektas, intensyviai tvarkomos viešosios erdvės, susisiekimo infrastruktūra“.
Š. Vaitkus džiaugdamasis kartu su visa bendruomene mini ir naująjį sporto kompleksą, šalia jo esantį renovuotą lengvosios atletikos stadioną, atnaujintą ir turistams kur kas labiau pritaikytą Gintaro muziejų. Sutvarkytas ir pats Birutės parkas, rekonstruotas Jūratės gatvės aikštėje įrengtas muzikinis fontanas, bei, žinoma, naujoji duris atvėrusi Koncertų salė.
Pasak miesto mero, ne tik pačius naujausius, bet ir ankstesnių metų pokyčius labai greitai pajuto ir spėjo įvertinti ne tik miesto gyventojai, bet ir kurorto svečiai. „Įrengtas ir labai greitai pamėgtas Vaikų parkas, sutvarkytas ir treniruokliais papildytas bėgimo takas „Labrytys“. Tad, kaip teigia miesto meras, kartu su gražėjančia kurorto aplinka Palangoje atsiranda platesnės ir turiningesnės laisvalaikio praleidimo galimybės, kas ir traukia svečius atvykti ar sugrįžti dar kartą.

Sparčiu žingsniu tik į priekį
Š. Vaitkus pasakojo, kad ties išvardintais darbais tikrai neketinama sustoti: „Šiais metais bus baigta restauruoti vila „Anapilis“, kur įsikurs kurorto muziejus, rengiami Grafų Tiškevičių alėjos, aikštės prie senosios autobusų stoties, Šventosios centrinės aikštės rekonstrukcijų projektai, intensyviai vyksta ir daugiau darbų, tad Palanga tikrai nesustos keistis“.
Pasak miesto mero, labai svarbu ne tik išplėtota kurorto infrastruktūra, bet ir naujos bei patogios susisiekimo galimybės: šiais metais iš Palangos oro uosto dvi aviakompanijos pradėjo skraidinti į Londoną, taip pat pradėti nauji skrydžiai į Varšuvą. Šiuos pokyčius jau įvertino keliaujantieji.
Svarbiu traukos aspektu Š. Vaitkus įvardija ir Palangos paplūdimius, kultūrinių renginių gausą ir įvairovę. „Ne mažiau svarbu ir gana plati sveikatinimo paslaugų pasiūla – čia taip pat turime ką pasiūlyti atvykstantiems“, – pasakojo miesto meras. Kaip žinia, sveikatinimo paslaugų mieste tik daugės, tad tokiu būdu dar labiau bus siekiama sumažinti sezoniškumą.
Pasak Š. Vaitkaus, ir Savivaldybės atstovai, ir verslininkai deda daug pastangų, kad miesto gyventojams ir svečiams būtų galima pasiūlyti kuo daugiau arba tai, ką tikisi ir norėtų pas mus rasti. „Džiaugiuosi, kad Palangoje didėja ne tik turistų srautai, bet ir privačios investicijos. Šis faktas tik patvirtina, jog einame teisingu keliu“, – sakė meras.

Anksčiau sezoną pradėti kviečia ir dviračių mėgėjus
Jau ne pirmą savaitgalį palankūs orai leido anksčiau sezoną pradėti ir dviračių nuomotojams. Šiemet pramogauti jau kviečia ir „Kurortų pramogos“, kurių nuomotais dviračiais ar velomobiliais Palangos gatvėmis jau rieda miesto svečiai. Įmonės vadovas Dainius Drungilas pasakojo, kad yra buvę metų, kuomet sezoną teko pradėti ir visai anksti: „Esame tie pirmieji oro „pionieriai“, kuomet sulaukę pirmojo saulės spindulio nutirpus sniegui tempiame dviračius į lauką. Pamenu, sezoną kažkuriais metais pradėjome ir ankstyvą kovą, kuomet jau lepino pavasarinė šiluma“.
D. Drungilas pastebi, kad kiekvienas kurorto verslininkas džiūgauja, kai sezonas prasideda anksčiau, nes kiekvieno mūsų siekiamybė sezoną kaip įmanoma prailginti, o tai beveik didžiąja dalimi priklauso tik nuo gero oro.
„Jau du pastaruosius savaitgalius siūlome miesto svečiams aktyviai praleisti laisvalaikį, pavažinėti dviračiais“, – teigė vyras.
D. Drungilas pasakojo, kad mintis anksčiau „išlįsti iš žiemos miego“ pasiteisino: „Tikrai jau sulaukėme nemažai svečių, kurie noriai rinkosi aktyviu būdu pamatyti prabudusią iš žiemos Palangą. O man, kaip verslininkui, tai ir puiki komunikacijos forma – žmonės ims kalbėti, kad jau kurortas bunda, kad galima pas mus atvykti ir nuveikti kažką naudingo, ne tik aplankyti vieną ar kitą barą“.
Pasak „Kurortų pramogų“ vadovo, jau pats laikas baigti snūduriuoti žiemos miegu ir imti aktyviai veikti: „Juo labiau, kad ir mano ilgamečiai darbuotojai rėkia, kad jau nori dirbti. Manau, kad vis švelnesnės žiemos, galbūt ir ankstyvesni pavasariai ilgainiui padės mums prailginti sezoną“.

Pildosi miesto vizija
Paklausus verslininko, kuris ypač aktyviai prisideda prie laisvalaikio infrastruktūros gerinimo ir visada turi dešimt minčių į priekį, kas žmones traukia į Palangą, šis mano, jog pagrindinis faktorius – po truputį besipildanti miesto vizija: „Miestas parke. Štai kokią mes norime turėti Palangą. Ir tai pamažu tikrai pildosi“. Anksčiau, pasak D. Drungilo, pagrindiniai traukos objektai buvo J. Basanavičiaus gatvė, tiltas ir dar Birutės parkas, dabar svečiams yra daug daugiau ką pasiūlyti. Ir jau atvykę gali patys atsirinkti – vaikų žaidimo parkai, pušynai, dviračių takai, naujinamos gatvės, naujai statomi traukos objektai. Ir visa tai puikiausiai dera su unikaliąją mūsų gamta. Palanga, pasak D. Drungilo, tikrai žalias kurortas, kuris tik gražėja: „Žinoma, dar yra architektūrinių dalykų, kuriuos reikia tam tikrose vietose išspręsti, bet sparčiu žingsniu judame pirmyn“.
Dar vienas iš traukos faktorių, kas skatina atvykti į Palangą – puikūs viešieji ryšiai. „Pastaruoju metu jie veikia itin efektyviai. Buvome išreklamavę Koncertų salę. Pažiūrėkit, koks buvo susidomėjimas. Lygiai taip pat ir su visa Palanga – nuolat kalbama, kaip kurortas gražėja, keičiasi, tad natūralu, jog žmones traukia atvykti ir pažiūrėti, kas ir kaip pasikeitė“, – mano D. Drungilas. O kad Palanga keičiasi, verslininkas įsitikinęs, jog prie to prisidėjo ir konkurencija tarp kurortų: „Siekiame tapti geriausi. Mūsų tikslas, kad atvykę į Palangą svečiai kuo labiau ja susižavėtų, skleistų žinią apie mūsų kurortą kaip įmanoma plačiau. O kad turime ką pasiūlyti, neverta net ginčytis“.
Verslininkas mano, jog dažnai būna tuščiai kalbama: „Padarysime, sieksime, kursime. Bet tuščios kalbos negali likti kalbomis. Šiuo atveju Palanga ir yra išskirtinė – mes ne tik daug kalbame, kaip Palanga keičiasi ir keisis, bet ir darome, aktyviai judame. O miestą kuriame ir galime kurti absoliučiai visi“.

Kai kurie verslininkai sezoną žada pradėti anksčiau
Kad Palangos atgijimui iš po žiemos reikalingas geras oras, tvirtina ir Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentas, verslininkas Darius Miklovas. Pasak jo, kurortas jau pamažu ruošiasi vasaros sezonui. „Pastarieji du šilti savaitgaliai, o vienas jų dar ir šventinis, paskubino vietos verslininkus suskubti, nes žmonių išties buvo nemažai. Kai kurių kavinių, veikiančių tik vasaros sezonu, darbuotojai jau nešė į lauką stalus, kvietė užsukti atvykusius. Kiti po truputį taip pat tvarkosi aplinką ir ruošiasi atsidaryti anksčiau“, – teigė pašnekovas.
Pasak verslininko, žiema ir taip pajūriui nebuvo labai gūdi: „Buvo gana sausa ir nelabai šalta, tad svečiai užsuko šiemet dažniau nei įprasta. Juo labiau, kad Palanga keičiasi, o atvažiavusių atsiliepimai tikrai džiuginantys“.
D. Miklovas, paklaustas, kas svečius traukia atvykti į Palangą, mano, jog kurortas visada buvo vienas iš traukos objektų: „Jis visada buvo patrauklus, tačiau šiandien dar labiau pasikeitęs. Atsirado nauji skrydžiai, kurie, tikiu, dar padidins turistų skaičių. Iš atvykusiųjų girdžiu, jog vis smagiau vaikščioti po švarią ir patrauklią Palangą. O jei dar pavyksta sudalyvauti kokioje nors šventėje, kurių, pasak svečių, galėtų tik daugėti, – dar smagiau“.

Niekuo neišskirtinis pavasaris
O štai kitas vietos verslininkas, restorano „Devintam danguj“ savininkas Artūras Timukas teigia nejaučiantis jokio žmonių srauto padidėjimo: „Du šilti ir saulėti savaitgaliai dar nieko nereiškia. Pas mus žmonių nepadaugėjo, o tie, kurie ruošiasi pradėti dirbti anksčiau, manau, skaudžiai nusivils“. „Devintam danguj“ veikia ištisus metus, ir nors žiema buvo gana švelni, kurortas, pasak A. Timuko, vis dėl to miegojo: „Visi sakė, kad per „Stintų šventės“ ilgąjį savaitgalį Palanga buvo sausakimša, tačiau mes didesnio srauto nelabai pajutome“.
Verslininkas mano, kad dar nėra ko džiūgauti. „Šis savaitgalis jau pranašaujamas lietingas, tad apie kokią sezono pradžią galime kalbėti. Vėl bus tuštuma. Viską mums diktuoja vienintelis dalykas – geras oras. Bet jo, deja, nepasirinksi“, – optimistiškai, bet realistiškai nusiteikęs A. Timukas.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Aktyvusis kurortinis sezonas Palangoje šiemet prasidės gerokai anksčiau nei iki šiol.


Balandžio 5 dieną Baltarusijos sostinėje Minske prasidėjo 20-oji tarptautinė turizmo paroda „Leisure 2017“, kurioje pristatomas ir Palangos kurortas. Paroda truks keturias dienas iki balandžio 8 dienos.


Kurortas šiemet iš žiemos miego prabudo anksčiau

Eglė PALUBINSKAITĖ, 2016 04 11 | Rubrika: Miestas

Jau ne pirmas savaitgalis, kuomet Palangoje svečių tiek, kiek ankstyvą sezoną. Kurortas sezono pradžią šiemet skelbia gegužės 20 dieną, tačiau svečių sulaukėme jau daug anksčiau. Kuo Palanga traukia svečius labiau nei ankstesniais metais? Galbūt tuoj neliks ir sezoniškumo problemos?


Turiningai žiemos atostogas praleido Palangos sanatorinės mokyklos moksleiviai: dalyvavo išvykose, sportiniuose renginiuose, edukacinėse parodose. Gydytis į Palangos vaikų reabilitacijos sanatoriją „Palangos gintaras“ atvyksta mokiniai iš visos Lietuvos. Mokytojai stengiasi jiems surengti įdomias ir prasmingas edukacines išvykas po lankytinas Palangos vietas ir...


Jeigu vakarais vargstate, niekaip negalėdami sudėti bluosto, tikrai nesate toks vienintelis. Skelbiama, kad vien Jungtinėse Valstijose nuo nemigos kenčia mažiausiai 60 mln. žmonių. Baisiausia, kad nuolat tokių problemų patiria per 40 mln. Amerikos gyventojų. „Jeigu nuolat trūksta miego, sveikatai daroma labai didelė žala“, – konstatuoja Sonia Ancoli-Israel iš...


Praėjusį penktadienį ir šeštadienį Klaipėdos lengvosios atletikos manieže vyko Lietuvos lengvosios atletikos žiemos čempionatas ir jaunimo pirmenybės.


Palangoje – Nacionalinės moksleivių akademijos žiemos sesija

„Palangos tilto“ informacija, 2013 01 07 | Rubrika: Jūros vaikai

  Visą savaitgalį Palangoje triūsė jaunieji protai, susirinkę į Nacionalinės moksleivių akademijos (NMA) žiemos sesiją. Gabiausi ir perspektyviausi Lietuvos moksleiviai ne tik gilinosi į tiksliųjų mokslų paslaptis, tačiau noriai bendravo, sužinojo, kas yra impresionizmas, ar tiesiog išmoko profesionaliai žengti pirmuosius šokio žingsnelius.  


Praėjusį ketvirtadienį, kai Palanga mitingavo prieš olandų atrakcionus, Druskininkai pristatė vienintelį Baltijos šalyse  ištisus metus veiksiantį žiemos pramogų kompleksą „SNORAS Snow Arena“.


NMA auklėtiniai baigė žiemos sesiją Palangoje

Rasa GEDVILAITĖ, 2011 01 10 | Rubrika: Miestas

Praėjusį trečiadienį Palangos S.Vainiūno muzikos mokyklos salėje buvo surengtas ypatingai daug emocijų sulaukęs koncertas. Nacionalinė moksleivių akademija ir M. Rostropovičiaus fondas baigiantis žiemos sesijai pademonstravo rezultatus, neabejotinai palikusius didžiulį įspūdį.


Krizė baigsis anksčiau

Aistas MENDEIKA, 2009 04 29 | Rubrika: Miestas

Praėjusį šeštadienį kurorte svečiavęsis Lietuvos Respublikos ministras pirmininkas Andrius Kubilius „Palangos tiltui“ teigė, jog šalies gyventojus į neviltį varantis sunkmetis gali baigtis anksčiau nei iki šiol buvo prognozuojama.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius