Savaitgalį Šventojoje šurmuliuos bendruomenės sueigos renginiai

Palangos tiltas, 2013-09-26
Peržiūrėta
83
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Simpoziumo dalyviai: skulptorius A.Makštutis ir tapytojas A.Ramanauskas su parodos lankytojomis.

Simpoziumo dalyviai: skulptorius A.Makštutis ir tapytojas A.Ramanauskas su parodos lankytojomis.

Savaitgalį Šventoji šurmuliuos šventiniu ritmu – į pirmą kartą miestelio istorijoje rengiamą bendruomenės sambūrį kviečiantys aktyvūs vietos gyventojai žada įdomių renginių ir jaukių akimirkų draugiškoje aplinkoje. Renginiuose laukiami ne tik šventojiškiai, bet ir visi, mylintys bei mėgstantys šį miestelį, poilsiautojai.

Visą savaitgalį
Visą savaitgalį Šventojoje bus galima mėgautis renginiais – vietos gyventojų ir Šventosios mylėtojų kūrybos parodomis, miestelio plėtros projektų pristatymais, menine akcija „Pirmąkart Šventojoje“, tarptautiniu jėgos aitvarų ir burlenčių turnyru „Baltų vienybė“.
Bendruomenės sueigoje planuojama pagerbti ir žymias Šventosios šeimas, susirinkusieji turės galimybę išgirsti, ką geba įvairių kartų iš Šventosios kilę poetai, dainininkai, muzikantai, šokėjai.
Šį renginį organizuoja Šventosios seniūnijos gyventojų bendruomenė bei VšĮ „Šventosios ženklai“.
Laikas „pažadinti“
Viena iš Šventosios bendruomenės sueigos organizatorių Audronė Bukauskienė, paklausta, kaip kilo mintis visus sukviesti į tokį renginį, šypsojosi: „Šventoji pakankamai smarkiai miega, tad nutarėme vietos gyventojus „pažadinti“, – sakė ji.
Kartu siekiama ne tik paraginti šventojiškius susieiti, pasidžiaugti vieniems kitų sugebėjimais bei pasiekimais, bet ir paskatinti bendriems darbams, bendrai veiklai.

„Baltų vienybė“
Šventinius renginius pradės jėgos aitvarų ir burlenčių turnyras „Baltų vienybė“. Jei tik bus palankus vėjas, šio renginio dalyviai plauks nuo molo iki Palangos.
Esant netinkamam orui, gražiu reginiu pasidžiaugti norintys šventojiškiai ir svečiai neliks nuskriausti, tačiau tuomet planuojama apsiriboti tik parodomąja programa.
Istorinė paroda
Vidurdienį šventojiškiai ir svečiai kviečiami prie „Eldijos“ – pasigrožėti paroda, atspindinčia Šventosios istoriją. Šioje parodoje bus galima susipažinti su M. Balčiaus surinkta ir sisteminta istorine bei kultūrine medžiaga apie Šventąją: miestelio, uosto kūrimą tarpukariu, senbuvius. Fotografijos bus eksponuojamos šalia „Eldijos“.
Parodoje taip pat bus pateikta A. Bukauskienės parengta meninė kompozicija apie senąsias, net 17 a. siekiančias šventojiškių gimines, kurių palikuonys čia gyvena ir šiandien.
Prie Šventosios istorinių fotografijų parodos savo  apie 1970 m. darytomis žvejų nuotraukomis mielai sutiko prisijungti ir iš Šventosios kilęs fotomenininkas Leonardas Skirbstas.
„Norime ne tik pristatyti turimą medžiagą, bet ir paskatinti visus šventojiškius prisijungti renkant bei kaupiant šią vertingą informaciją, kuri ateityje galėtų tapti leidinio apie Šventąją pagrindu“, – sakė A. Bukauskienė.

Menininkų darbai
Čia taip pat bus galima pasigrožėti ir menininkų darbais, sukurtais rugpjūčio pabaigoje Šventojoje vykusio menininkų simpoziumo-plenero „Šventosios žemės atminties ženklai“ metu. Tąkart vietos verslininko, projekto rėmėjo Domininko Jurevičiaus poilsinėje visą savaitę gyveno šeši dailininkai: Nijolė Vilutienė (Vilnius), Arturas Makštutis (Liškiava), klaipėdiečiai Saulė Želnytė, Dovilė Kviekštaitė, Algimantas Ramanauskas ir Dalia Čistovaitė. Prie jų savo kūryba prisijungė seni projekto dalyviai – klaipėdietė Vaidė Gaudiešiūtė, palangiškės Gražina Oškinytė-Eimanavičienė ir Miglė Jonaitienė, bei šventojiškiai, renginio organizatoriai Audronė Bukauskienė ir Petras Baronas.  Šį savaitgalį vyksiančio bendruomenės sambūrio metu užbaigtų darbų paroda bus pristatoma kartu su naujai išleistu katalogu.
Kultūros centro patalpose šventojiškės Rasa Brigmanaitė-Budginienė, Dalia Bakaitė-Skersienė, Modesta Paulauskaitė, Birutė Paurienė ir Teodora Januitienė pristatys savo kūrybos parodą.

Marinistinis paveldas
Šventojiškiai bus pakviesti ir į Šventosios plėtros projektų, marinistinio paveldo pristatymą. „Šventosios upės kelias“ – taip pavadintas Juliaus Barono  ir Andriaus Bukausko pristatymas, kuriuo autoriai su žiūrovais pasidalins savo architektūrinėmis idėjomis. O šventojiškis Kęstutis Oginskas pristatys marinistinio paveldo parodą.
Renginio metu šventojiškiams ir svečiams koncertuos Palangos folkloro kolektyvas „Mėguva“.

Jauki sueiga
Pavakare visi vietos gyventojai ir svečiai laukiami Šventosios pagrindinės mokyklos salėje – čia bendruomenės nariai pristatys savo kūrybą, darbus, pasidalins mintimis. Savo sugebėjimus demonstruos vietos muzikantai, šokėjai, dainininkai.
„Norime, kad šios sueigos metu prisistatytų visi: žvejai, medžiotojai, mokykla, darželis bei kiti – visos mažos berndruomenės, iš kurių susideda didelė Šventosios bendruomenė“, – sakė A. Bukauskienė. Renginį ves šventojiškė Marta Sprogytė.

Šventinės pamaldos
Sekmadienį evangelikų liuteronų bažnyčia visus kviečia į šventines Šv. Arkangelo Mykolo pamaldas, kuriose dalyvauja ansamblis „Mingė“.
Į šias pamaldas kviečiami visų tikybų atstovai, o joms pasibaigus visi kviečiami neišsiskirstyti, o sudalyvauti jaukiame šventės užbaigimo renginyje.

 

Renginio programa:

Rugsėjo 28d., šeštadienis

10 val. – jėgos aitvarų ir burlenčių turnyras „Baltų vienybė“. Prie molo.
12 val. – meninė akcija „Pirmąkart Šventojoje“: Šventosios istorinės parodos, 2013 m. dailės simpoziumo /plenero „Šventosios žemės atminties ženklai“ bei šventojiškių kūrybos parodų pristatymai. Groja ir dainuoja „Mėguva“. Šalia „Eldijos“.
13.30 val. – Šventosios plėtros projektų, marinistinio paveldo pristatymai „Eldijos“ fojė.
17 val. – šventinė bendruomenės sueiga  mokyklos salėje. Prisistatys Šventosios žvejai, medžiotojai ir kitos bendruomenės. Išgirsime, ką geba įvairių kartų iš Šventosios kilę poetai, dainininkai,  muzikantai, šokėjai.

Rugsėjo 29 d., sekmadienis

11 val. evangelikų liuteronų bažnyčia visus kviečia į šventines Šv. Arkangelo Mykolo pamaldas, kuriose dalyvauja ansamblis „Mingė“.

Iki pasimatymo Šventojoje!

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangoje savaitgalį nestigs atrakcijų – kurorte vyks tarptautinis liaudiškų šokių festivalis „Palangos miestely.“ Tris dienas – rugsėjo 18-20 dienomis ¬– šurmuliuosiantis festivalis šventinę nuotaiką paskleis visame mieste. Vaikai, jaunimas, senjorai – labai įvairaus amžiaus šokėjai šventine nuotaika bei savo...


Palangoje, pradedančioje aktyvųjį kurortinį sezoną, renginys veja renginį – jau rytoj pasimėgauti gintariniu lietumi pakvies Gintarinis savaitgalis, o pajudėti ragins asociacijos „Sportas visiems“ organizuojamas to paties pavadinimo festivalis. O štai kitą savaitgalį, gegužės 31 d. – birželio 2 d., į Palangą pakvies Kurorto šventė „Myliu...


Palangoje savaitgalį vėl gaus varikliai – į kurortą jau dešimtą vasarą suvažiuos tarptautinio amerikietiškų automobilių ir motociklų mėgėjų sąskrydžio „American Spirit“ dalyviai. Šiųmečiame sąskrydyje dalyvaus apie 150 amerikietiškų automobilių ir tiek pat motociklų savininkų iš Centrinės Europos valstybių. Renginiai, dominantys įvairaus...


Savaitgalį Šventosios gyventojų ir svečių laukia itin daug įspūdingų renginių – rugsėjo 17 d. čia vyks Jūros ir Baltų vienybės dienos minėjimas bei tarptautinis bendruomenių festivalis „Vilingis“.


Palangiškiai ir kurorto svečiai, savaitgalį planuojantys apsilankyti kultūriniuose renginiuose, turės gerokai pasukti galvą, kaip suspėti pamatyti viską, ką įdomaus šį savaitgalį siūlys Palanga – duris žiūrovams atvers naujoji Koncertų salė, istorija dvelkiantis Kurhauzas, į koncertą kvies ir atsinaujinęs Gintaro muziejus. Vilios ir šeštadienį J....


Savivaldybės tarybos Švietimo, kultūros ir sporto komitetas surengė išvažiuojamąjį posėdį Šventojoje. Šio posėdžio metu komiteto nariai kėlė sau užduotį ne tik aptarti klausimus, susijusius su Šventąja, bet ir išgirsti vietos gyventojų nuomonę, į kurią bus atsižvelgiama priimant sprendimus konkrečiais klausimais.


Savaitgalį Šventoji šurmuliuos šventiniu ritmu – į pirmą kartą miestelio istorijoje rengiamą bendruomenės sambūrį kviečiantys aktyvūs vietos gyventojai žada įdomių renginių ir jaukių akimirkų draugiškoje aplinkoje. Renginiuose laukiami ne tik šventojiškiai, bet ir visi, mylintys bei mėgstantys šį miestelį, poilsiautojai.


Rugsėjį Šventojoje – bendruomenės sueiga  1

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 09 09 | Rubrika: Miestas

Šventojoje, pirmąkart jos istorijoje, planuojamas didelis bendruomenės sambūris. Rugsėjo 28-29 d. galėsite išvysti šventojiškių ir Šventosios mylėtojų kūrybos parodas, miestelio plėtros projektų pristatymus, meninę akciją „Pirmąkart Šventojoje“, tarptautinį jėgos aitvarų ir burlenčių turnyrą „Baltų vienybė”....


Palanga pirmą vasaros savaitgalį šurmuliuos šokio ritmu

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2012 05 28 | Rubrika: Miestas

Besikeičianti Palanga kalendorinę vasarą šiemet pasitiks audringu šokių festivaliu „Palangos ritmu 2012“, kurio metu kurorto svečiai galės ne tik pasidžiaugti daugybės šokėjų pasirodymais, bet ir kartu su jais pamiklinti kojas.


„Aš gyvenu draugiškoje aplinkoje“

Agnė LEKAVIČIENĖ, 2011 11 23 | Rubrika: Miestas

Jau trečius metus Palangos pradinėje mokykloje moksleiviai pažymėjo Tarptautinę tolerancijos dieną bei prisijungė prie visoje šalyje organizuojamos pilietinės akcijos. Lapkričio 14-18 dienomis vykę renginiai sulaukė didelio pradinuko susidomėjimo. „Moksleiviai buvo skatinami demonstruoti pagarbą vieni kitiems, ugdyti pilietinę savimonę bei tolerantiškesnį požiūrį į...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas