Sezono atidarymo šventės laukimas žadina kurortą ir jo tvarkytojus

Linas JEGELEVIČIUS, 2011-05-09
Peržiūrėta
2051
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Sezono atidarymo šventės laukimas žadina kurortą ir jo tvarkytojus

Suoliukai viešose erdvėse dažomi ar jau nudažyti, takeliai į paplūdimį baigti tvarkyti. Jau šią savaitę bus baigti miesto simbolio, Palangos tilto, renovacijos darbai. Kurortas, ruošdamasis sezono atidarymo šventei kitą savaitgalį, jau baigia kuoptis, tvarkytis ir dažytis.

 

Domėjosi, kaip vyksta pasiruošimas

Vakar pas miesto vadovą Šarūną Vaitkų įvyko darbinis pasitarimas su miesto komunalinio ūkio vadovais, savivaldybės administracijos vadovais – buvo aptarta, kaip vyksta pasiruošimas sezono atidarymo šventei.

UAB „Palangos komunalinis ūkis“ direktorius Konstantinas Skierus pranešė, kad jau baigti tvarkyti takeliai į paplūdimius, juose bus pastatyta 16 perdažytų persirengimo kabinų, taip pat suolai su šiukšliadėžėmis. Jie taip pat spindės šviežiais dažais. Gausiai armijai kurorto svečių, pilvus prikimšusiems jau sezonui ar tik jo atidarymo šventei atidarytuose restoranuose ir kavinėse, nereikės bėgti į pašalius atlikti karališkų reikalų – mieste jau kitą savaitgalį stovės 3 konteineriniai tualetai ir 4 stacionarūs.

Kaip teigė K. Skierus, miesto pagrindinė promenada – J. Basanavičiaus gatvė – taip pat nušvis naujomis spalvomis: 10 jos suoliukų, kurie buvo išmontuoti, jau yra nudažyti ir iki savaitgalio vėl bus pastatyti miestelėnų ir kurorto svečių patogumui.

Anot komunalininkų direktoriaus, jau vakar, pirmadienį, miesto komunalininkai pradėjo šienauti mieste žolę.

Meras Š. Vaitkus pagyrė komunalininkus, kad yra gražiai tvarkomos prie daugiabučių esančios vaikų žaidimo aikštelės ir atkreipė dėmesį, kad centre, prie paminklo Tarybiniams kariams, kai kurios plytelės išsikleizojusios arba jų visai nėra. Jis komunalininkų direktoriui taip pat sakė pastebėjęs, kad autobusų stotelės suoliukas miesto centre nėra įtvirtintas. „Savo akimis mačiau, kaip pagyvenę žmonės, ant jo prisėdę, vos neapsivertė. Reikėtų sutvarkyti tai – juk apie centrą kalbame“, - sakė miesto vadovas. Jis taip sakė pastebėjęs nemažą „neoficialų“ šiukšlyną prie senosios miesto pirties. „Turime žmonių savivaldybėje, į kurių darbo funkcijas įeina tokių dalykų stebėsena – tereikia, kad jie kiekvieną dieną pasižiūrėtų, kas vyksta mieste“, - sakė Š. Vaitkus.

 

Grotelių laiku negavo, bet jos – ne svarbiausia dalis

K. Skierus pritariamai linksėjo ir sakė, kad miesto vadovo pastebėtos blogybės bus sutvarkytos. Matyt, pastebėjęs nesutvarkytą aplinką, lankydamasis su korėjiečių delegacija praėjusį penktadienį prie buvusios rekreacinės ligoninės Vytauto g. 170, vakar meras K. Skierui nurodė baigti surinkti visas šiukšles. Šis sakė, kad komunalininkai prie objekto triūsė jau praėjusį penktadienį, bet pažadėjo, kad komunalininkai baigs tvarkytis nurodytoje vietoje šią savaitę.

Miesto vadovas teigė, kad šią savaitę jis ketina susitikti su „Klaipėdos regiono kelių“ vadovu Petru Kaučiku bei aptarti dėl kai kurių priemonių, stiprinančių eismo saugumą kurorte, įgyvendinimo.

„Būtinai jam pasakysiu, kad reikia perėjos Vilimiškėse – dabar vaikams ten nėra saugu pereiti gatvę“, - sakė meras.

Miesto vadovas išgirdo, kad jau šią savaitę, kaip ir buvo planuota, bus baigti Palangos tilto renovacijos darbai. „Medinė tilto dalis bus baigta kloti šią savaitę. Tik grotelių tilto gale, reikalingų žvejams leidžiantis į apačią, negavome laiku – rangovai pažadėjo, kad jos bus gautos ir sudėtos birželio viduryje“, - susirinkimo dalyviams sakė K. Skierus.

Meras pastebėjo, kad grotelės „nėra didžiausia problema“ ir paragino komunalininkus pasirūpinti, kad per sezono atidarymo šventę svečių ir miestelėnų nuotaikos negadintų, pavyzdžiui, šiukšliadėžių trūkumas.

„Reikia pastatyti pakankamai šiukšliadėžių. Taip pat būtinai pritaikyti jų spalvas prie aplinkos, kad nerėžtų akių“, - pastebėjo meras.

K. Skierus sakė, kad UAB „Palangos komunalinis ūkis“ sprendžia, kokių šiukšliadėžių užsakyti: kainuojančių 700 litus, bet „gyvenančias“ tik savaitę, ar kainuojančių 1200 litų, bet galinčių tarnauti miestui „visą gyvenimą“.

 

Reikalingos gatvių ekspertizės

Š. Vaitkus pastebėjo, kad nors ir buvo tvarkomos miesto gatvių duobės, bet jų dar nemažai likę.

Savivaldybės Komunalinio ūkio skyriaus vedėjas Vytautas Gerikas sakė, kad „buvo į mašiną pasisodinęs duobių lopymo darbus atliekančios įmonės darbų vadovą“ ir jam rodęs pastebėtas duobes po lopymo.

Administracijos direktorė A. Kilijonienė klausė komunalininkų, kada bus atiduoti dokumentai savivaldybės Viešųjų pirkimų tarnybai – tik tuomet bus galime skelbti konkursą gatvės rekonstrukcijos darbams atlikti. V. Gerikas sakė, kad „iki vakaro dokumentai pasieks Viešųjų pirkimų tarnybą“. Šios tarnybos vedėjas Vaidotas Kaklys tvirtino, kad visų gatvių renovacijos projektai turi vieną bėdą – nėra atliktos gatvių ekspertizės. „Reikia padaryti tokias ekspertizes trims metams. Kol jų nėra, Žvejų ir Kastyčio gatvių rekonstrukcijos darbai „stovi““, - įspėjo V. Kaklys.

Meras Š. Vaitkus pranešė, kad jau šį penktadienį numatyta pasirašyti sutartį su gelbėjimo paslaugos tiekėju Palangos paplūdimiuose.

„Turime Viešųjų pirkimų tarnybos direktoriaus Žydrūno Plytniko raštą, kad nerasta jokių procedūrinių pažeidimų perkant gelbėjimo paslaugą. Jau šį savaitgalį gelbėtojai bus centrinėje gelbėjimo stotyje, o nuo birželio 1-osios - ir kitose kurorto gelbėjimo stotyse“, - sakė Š. Vaitkus.

K. Skierus pasitarimo dalyviams pranešė, kad šią savaitę mieste bus baigiamos perdažyti perėjos ir kelių juostos. Šie darbai biudžetui kainuos 90 tūkstančių litų.

Meras pastebėjo, kad, pavyzdžiui, Smilčių gatvėje vienos perėjos perdažytos, o kitos – tarsi „nuskustos“. „Reikia viską sutvarkyti“, - įspėjo miesto vadovas.

Siekdamas įsitikinti, kaip kitų įstaigų – policijos, ugniagesių, rinkliavų centro – vadovai ruošiasi sezono atidarymo šventei, Š. Vaitkus ketina su jais susitikti vėliau šią savaitę.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Nors Palangoje, sakoma, blogo oro nebūna, būtent jį šiandien keiksnojo Palangos sezono atidarymo šventės „Myliu Palanga“ kermošiaus dalyviai. „Pažiūrėkite į dangų –toks niūrus. Žvarbokas vėjas pučia. Laimė, kad nelyja,“ – sakė gintaro dirbiniais prekiaujanti palangiškė. Vytauto gatvėje vykstančiame kermošiuje...


Didžiausias kurortas kviečia visus į sezono atidarymo šventę „Myliu Palangą“

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2012 05 10 | Rubrika: Miestas

Naują poilsio sezoną pasitinkanti Palanga šiemet keičia savo veidą. Kurorte organizuojama Baltijos šalių asamblėja, kurios data sutampa su kurortinio sezono atidarymu, rodo, kad Palanga tampa  vasaros Šiaurės Europos širdimi, kviesdama poilsiauti šeimas iš įvairių šalių bei užtikrindama įvairiausias pramogas ir skirtingiems skoniams...


Nežinia, kokiems dievams meldėsi Palangos kurorto atidarymo šventės „Myliu Palangą!“ organizatoriai, bet oras kurorte praėjusį šeštadienį buvo kaip pagal užsakymą. O pirmoji šventės diena – penktadienis – nieko gero nežadėjo: krapnojęs lietus gerokai pakeitė šventės programą – S. Vainiūno muzikos orkestrantai, atlikę kelis akordus, skuodė slėptis nuo įkyraus lietučio. Jis vertė šventės...


Suoliukai viešose erdvėse dažomi ar jau nudažyti, takeliai į paplūdimį baigti tvarkyti. Jau šią savaitę bus baigti miesto simbolio, Palangos tilto, renovacijos darbai. Kurortas, ruošdamasis sezono atidarymo šventei kitą savaitgalį, jau baigia kuoptis, tvarkytis ir dažytis.


Artėjant Palangos atidarymo šventei visi restoranai, barai bei viešbučiai ruošiasi, gražinasi aplinką, tobulina valgiaraštį. „Palangos tiltas“ pasiteiravo kai kurių Palangos verslininkų, kokių naujovių gali tikėtis atvykę svečiai bei vietiniai gyventojai, ko jie tikisi iš Palangos atidarymo šventės.


Paplūdimio futbolo sezono atidarymo taurė iškeliavo į Vilnių

„Palangos tilto“ informacija, 2010 06 08 | Rubrika: Miestas

Savaitgalį Palangoje pirmą kartą šiemet virė aistros paplūdimio futbolo aikštelėse. Tradicinį 2010 metų sezono atidarymo turnyrą laimėjo Vilniaus „Rings“ futbolininkai.


Jubiliejinio sezono atidarymo akimirkos

Aldo ŽOLIO ir Aisto Mendeikos nuotraukos, 2010 05 19 | Rubrika: Miestas

Jubiliejinio sezono atidarymo akimirkos   Aldo ŽOLIO ir Aisto Mendeikos nuotraukos


Vasaros sezono Palangoje atidarymo programa

Palanga 2010, 2010 05 11 | Rubrika: Kultūra

40-oji vasaros sezono atidarymo šventė.


Įvardintos sezono atidarymo šventės klaidos

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 05 22 | Rubrika: Miestas

Vakar Palangos miesto savivaldybės meras Vytautas Stalmokas pakvietė Savivaldybės bei kitų atsakingų institucijų vadovus aptarti praėjusios sezono atidarymo šventės renginius.


Praėjusį pirmadienį miesto Savivaldybėje aptarti artėjančio vasaros sezono atidarymo renginio „Kurorto šventė 2009“ programos metmenys. Miesto vadovo Vytauto Stalmoko inicijuotame pasitarime dalyvavo kurorto valdžios atstovai, Kultūros skyriaus ir Kultūros centro specialistai, atsakingi už šventės rengimą, bei visuomeninių organizacijų, vietos radijo ir spaudos atstovai.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius