Pradėjus trūkti vietų mokyklose ir darželiuose, Palangoje jau ribojamas karo pabėgėlių iš Ukrainos apgyvendinimas

Palangos tiltas, 2022-04-29
Peržiūrėta
1687
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Jurgita Šiugždinienė. Delfi.lt nuotr.
Jurgita Šiugždinienė. Delfi.lt nuotr.

Lietuvos mokyklose mokosi per 7 tūkst. ukrainiečių moksleivių, užimta apie penktadalis nuo karo pabėgusiems Ukrainos vaikams turimų vietų, informuoja švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė.

Pasak jos, pradėjus trūkti vietų mokyklose ir darželiuose kai kuriuose miestuose jau ribojamas karo pabėgėlių iš Ukrainos apgyvendinimas: Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Druskininkuose, Palangoje, Visagine. 

„Šiuo metu mes turime 19 tūkst. 761 nepilnametį, praktiškai tai sudaro šiek tiek daugiau kaip 40 proc. visų atvykusių į Lietuvą asmenų iš Ukrainos. Bendrojo ugdymo mokyklose mokosi 7 tūkst. 367 ukrainiečių vaikai, užimta maždaug 20 proc. savivaldybių deklaruotų vietų mokyklose“, – per Seimo Švietimo ir mokslo komiteto posėdį trečiadienį pranešė ministrė. 

Jos pateiktais duomenimis, taip pat šalyje ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigas lanko 2 tūkst. 270 vaikai, tai sudaro per 50 proc. savivaldybių deklaruotų laisvų vietų ukrainiečių vaikams.

„Kai kuriose savivaldybėse jau ribojamas apgyvendinimas, ir viena iš priežasčių – ugdymo įstaigų užimtumas. Vilniaus, Kauno, Klaipėdos miestų, Druskininkų, Palangos, Visagino savivaldybėse jau ribojamas apgyvendinimas dėl ugdymo įstaigų trūkumo, apgyvendinimą koordinuoja Socialinės apsaugos ir darbo ministerija“, – sakė J. Šiugždinienė.

Jos pateiktais duomenimis, šiuo metu aukštosiose mokyklose studijuoja 275 studentai iš Ukrainos, 124 studentai – dalinėse studijose. 

Statistikos departamento trečiadienį skelbiamais duomenimis, Lietuvoje registruota 49 tūkst. karo pabėgėlių iš Ukrainos, iš jų beveik 20 tūkst. yra nepilnamečiai.

BNS

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Karui Ukrainoje įžengus į trečius metus, karo pabėgėliai Palangoje džiaugiasi kurorto ramybe, čia atsivėrusiomis laikinomis naujomis galimybėmis, nors visų mintys – apie Tėvynę. 2022-ųjų pavasarį, kilus karui, į Palangą atvyko apie tūkstantį ukrainiečių, dabar jų čia yra registruota apie 970. Leonas Šidlauskas, Palangos senosios gimnazijos direktorius, sakė „Palangos tiltui“,  kad šiuo...


Palangos miesto savivaldybėje, trečiojo aukšto fojė, atidaryta asociacijos Klaipėdos ukrainiečių kultūros ir švietimo centras „Rodyna“ ir Palangos miesto ukrainiečių bendruomenės „Sodyba“ pristatoma ukrainiečių tautinių kostiumų paroda. 


Per dešimt metų Palangoje registruota beveik 12 milijonų nakvynių, ir, jei ne pandeminiai 2020 ir 2021 metai, šis skaičius būtų buvęs dar didesnis.  Anot Palangos mero Šarūno Vaitkaus, pernai buvo pasiektas nakvynių rekordas:  Statistikos departamento duomenimis, praėjusiais metais tie, kurie turėjo prievolę deklaruoti duomenis (viešbučiai, poilsio namai ir kiti juridiniai asmenys)...


Turbūt kaip daugelis mūsų, po 2022-ųjų vasario 24-osios, žymėjusios Rusijos karo prieš Ukrainą pradžią, palangiškė Ligita Sinušienė, lituanistė pagal išsilavinimą, prarado ramybę, nuolat sekė naujienas. 


Lietuvoje registruota beveik 50 tūkstančių karo pabėgėlių iš Ukrainos, beveik 20 tūkst. visų atvykusiųjų – nepilnamečiai. Kai kuriose savivaldybėse dėl vietų trūkumo ugdymo įstaigose jau ribojamas ukrainiečių apgyvendinimas. Apie tai „Info dienai“ pasakojo Druskininkų meras Ričardas Malinauskas.


Lietuvos mokyklose mokosi per 7 tūkst. ukrainiečių moksleivių, užimta apie penktadalis nuo karo pabėgusiems Ukrainos vaikams turimų vietų, informuoja švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė.


Penktadienį, lapkričio 19 d., Palangoje lankėsi švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė.  „Labai viltingai nuteikė apsilankymas Palangoje, kur švietimo reikalus aptarėme su savivaldybės meru Šarūnu Vaitkumi, kitais vadovais, mokyklų direktoriais bei mokytojais,“ – savo Facebook paskyroje po vizito parašė J. Šiugždinienė.


Penktadienį, lapkričio 19 d., Palangoje lankėsi bei aktualius švietimo klausimus su Savivaldybės atstovais bei miesto ugdymo įstaigų vadovais aptarė švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė. 


Švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė penktadienį, lapkričio 19 d., lankysis Palangoje.


Smurtą ir patyčias mokyklose turėtume mažinti visi

Eglė PALUBINSKAITĖ, 2016 05 19 | Rubrika: Miestas

Praėjusią savaitę, gegužės 10 dieną Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė skyrė nemažai dėmesio smurto ir patyčių mokyklose prevencijai. Kartu su psichologais, vaiko teisių apsaugos specialistais, įvairių mokyklų vadovais siekė aptarti, kokiomis priemonėmis mažinti smurtą bei patyčias mokyklose ir kaip užtikrinti vaikų saugumą.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius