Riba pasiekta: savivaldybėse dėl vietų trūkumo ugdymo įstaigose jau ribojamas ukrainiečių apgyvendinimas

Palangos tiltas, 2022-05-04
Peržiūrėta
1102
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Reuters / Scanpix nuotr.
Reuters / Scanpix nuotr.

Lietuvoje registruota beveik 50 tūkstančių karo pabėgėlių iš Ukrainos, beveik 20 tūkst. visų atvykusiųjų – nepilnamečiai. Kai kuriose savivaldybėse dėl vietų trūkumo ugdymo įstaigose jau ribojamas ukrainiečių apgyvendinimas. Apie tai „Info dienai“ pasakojo Druskininkų meras Ričardas Malinauskas.

Jis teigė, jog pagal savivaldybės dydį, joje gyvenančių ukrainiečių skaičiai yra dideli. 

„Šią dieną Druskininkuose yra virš 600 asmenų, 177 yra vaikai. 156 lanko mokyklą, 21 lanko darželį. Pagal mūsų savivaldybės dydį, tai yra dideli skaičiai. Šiandien tos vietos, kurios yra pritaikytos, paruoštos, kaip ir užpildytos. 

Bet su papildomomis pastangomis, savivaldybės taryba prieš gerą mėnesį yra priėmusi sprendimą dėl formavimo dar dviejų komplektų – apie 40 vaikų mes dar galėtume priimti į mokyklas, darant tam tikras rokiruotes dėl patalpų, pastato“, – „Info dienai“ sakė Druskininkų meras R. Malinauskas.

Pašnekovas džiaugėsi, jog savivaldybei pavyko rasti dar vietos menų mokykloje. 

„Šią dieną ukrainiečių vaikai mokosi atskiroje mokykloje. Ten iš Ukrainos atvykusios 6 mokytojos dėsto pamokas, o integracija jaunimo vyksta popamokinėje veikloje – būreliuose. Šiai dienai tenkiname visus poreikius. Jeigu labai pasispaudus, galėsime dar šiek tiek padidinti šių paslaugų tiekimą“, – kalbėjo jis.

Jo teigimu, į savivaldybę atvykę ukrainiečiai įsidarbinimo klausimų sprendimas – įvairus.

„Situacija yra įvairių, vieni ieško darbo, kiti – ne. Vieni padirbėję restorano virtuvėje po pusvalandžio pareiškia, kad geriau gauti pašalpą, nedirbti. Tai situacijų yra įvairių. Tie, kurie nori rasti darbą, jie šiandien tą darbą randa ir dirba.

Manau, kad geranoriškumo reikia ir iš jų pusės, norėti to darbo. Šiuo metu Užimtumo tarnyboje yra užregistruota pakankamai nemažai papildomų darbo vietų – aukštos kvalifikacijos, žemesnės kvalifikacijos. (…) Kol kas darbo vietų yra pakankamai“, – pasakojo R. Malinauskas.

Praėjusią savaitę pranešta, kad Palangos savivaldybėje apgyvendinti ukrainiečiai artėjant vasaros sezonui raginami ieškotis naujos gyvenamosios vietos. 

R. Malinauskas teigė, jog tokios problemos Druskininkų savivaldybėje kol kas nebuvo. 

„Mūsų savivaldybėje dauguma ukrainiečių nuomojasi privatų būstą. Ir dar kol kas tokios kaip problemos – kad būtų keliama į gatvę, nerastų, kur gyventi nėra“, – teigė R. Malinauskas. 

Jis centrinę valdžią ragino pasitikėti savivaldybėmis.

„Jeigu yra skiriamos lėšos mokinio krepšeliui, leisti turėti savivaldybėms galimybę tas lėšas perskirstyti ir mokinio aplinkai. Nes visa tai kainuoja iš savivaldybės biudžeto. Taip pat kalbant apie apie socialines išmokas – pačios savivaldybės galėtų lengviau spręsti ir skirti lėšas, kurios yra reikalingiausios tuo metu. Nes laukti teisės aktų...“, – kalbėjo Druskininkų meras.

LNK

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) atliko korupcijos rizikos analizę Klaipėdos miesto, Klaipėdos rajono ir Palangos miesto savivaldybėse išduodant statybą leidžiančius dokumentus.


Geriausias viešosios infrastruktūros, gyvenamosios aplinkos kokybės ir saugumo rodiklis 2020 m. tarp visų šalies savivaldybių buvo Neringos, Birštono ir Druskininkų savivaldybėse.


Atstumas tarp Palangos ir Šventosios gyvenviečių sparčiai siaurėja, ir riba tarp jų galiausiai turėtų apskritai išnykti, sako nekilnojamojo turto ekspertai ir Palangos savivaldybės atstovai.


Lietuvoje registruota beveik 50 tūkstančių karo pabėgėlių iš Ukrainos, beveik 20 tūkst. visų atvykusiųjų – nepilnamečiai. Kai kuriose savivaldybėse dėl vietų trūkumo ugdymo įstaigose jau ribojamas ukrainiečių apgyvendinimas. Apie tai „Info dienai“ pasakojo Druskininkų meras Ričardas Malinauskas.


Lietuvos mokyklose mokosi per 7 tūkst. ukrainiečių moksleivių, užimta apie penktadalis nuo karo pabėgusiems Ukrainos vaikams turimų vietų, informuoja švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė.


Švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė teigia, kad į Lietuvą iš Ukrainos atvyko 1280 pedagogų ir 18230 vaikų, iš kurių 8591 jau registravosi ugdymo įstaigose. Ministrės teigimu, tarp atvykstančių pedagogų didžioji dalis yra anglų kalbos bei pradinių klasių mokytojų. Didžiausias iš Ukrainos atvykusių vaikų skaičius registruotas Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Druskininkų ir...


„Atostogų parkas“ balandžio 4 d. laukia visų nuo karo nukentėjusių ukrainiečių. 


Balandžio 11-13 d. Palangos miesto ugdymo įstaigų vadovai vyko į Estiją dalyvauti tarptautiniame kvalifikacijos tobulinimo seminare „Rezultatais grįsto mokymo patirtis Estijos švietimo įstaigose“.


Lietuvoje verslumo lygis auga: kelerius metus iš eilės didėja naujų įmonių skaičius, daugėja verslo naujokams išduodamų paskolų, savo verslą artimiausiais metais kurti planuoja 10 proc. šalies gyventojų. Tačiau tarp skirtingų Lietuvos regionų fiksuojamas akivaizdus verslumo lygio atotrūkis. Jei Vilniaus miesto, Neringos ir Palangos savivaldybėse bendras verslumo lygis...


Prasidėjo grumtynės dėl prekybos vietų

„Palangos tilto“ informacija, 2010 03 16 | Rubrika: Miestas

Praėjusį antradienį Palangos miesto savivaldybėje įvyko pirmasis konkursas dėl savivaldybės Tarybos nustatytų viešųjų prekybos ir paslaugų teikimo vietų. Pirmajame konkurse dėl 87 vietų užsiregistravo per 130  verslininkų.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius