Skrydžiai iš Maskvos į Palangą pateisino

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2012-09-10
Iš Maskvos į Palangą šią vasarą atskrido 860 turistų.

Iš Maskvos į Palangą šią vasarą atskrido 860 turistų.

Paskutinį vasaros sekmadienį iš Rusijos sostinės į Palangą atvyko ir iš Lietuvos vasaros sostinės Maskvon grįžo paskutinieji šį sezoną keleiviai, skridę maršrutu Maskva-Palanga-Maskva. Šiais metais rusus į Palangą skraidino dvi rusų oro bendrovės: „RusLine“ ir „IrAero“. Pernai iš Rusijos sostinės atskrido apie 300 turistų, šiemet jų buvo 860.

Tris kartus daugiau turistų
„Šių metų sezonas buvo sėkmingas, – sakė J.Jucevičiūtė. – Galime palyginti: pernai iš Rusijos sostinės atskrido apie 300 turistų, šiemet jų buvo 860“.
Pasak direktorės, skrydžių populiarumui turėjo įtakos tai, kad nuo praėjusios vasaros buvo vykdoma intensyvi reklaminė kampanija. Maršrutą galėjo populiarinti ir aviakompanija „RusLine“, ir turų operatoriai. O atostogas planuojantys ir Palangą aplankyti norintys turistai jau nuo rudens galėjo rinktis ir kada atskristi, ir kur apsistoti.
„Nemažai pliusų pridėjo naujieji viešbučio „Auskos“ operatoriai, kurių dėka buvo užsakytas dar vienas čarterinis skrydis“, – paminėjo J.Jucevičiūtė.
Šiais metais rusus į Palangą skraidino dvi rusų oro bendrovės: „RusLine“ ir „IrAero“.
Pastarasis reisas buvo atidarytas prestižinį viešbutį „Auska“ išsinuomojusios bendrovės „Ambra investicijos“ iniciatyva.

Dairosi į Londoną ir  Vokietiją
Palangos oro uosto direktorė paminėjo ir tai, kad kol kas atsisakyta planų, pavyzdžiui, Kalėdoms ar Naujiems metams rengti skrydžius iš Maskvos į Palangą. Tačiau, jos nuomone, vasarą skrydžiai į Rusijos sostinę tikrai bus.
„Šiuo metu mes dar „žvilgčiojame“ į Londono pusę, norėtume, kad iš Palangos būtų galima nuskristi ir į Vokietiją. Tačiau šie planai – ateityje“, – sakė J.Jucevičiūtė.
Šiuo metu iš Palangos oro uosto vykdomi reguliarūs reisai į Kopenhagą (Danija), Oslą (Norvegija) ir Rygą (Latvija).

Bandė pagerinti susisiekimą
Baltijos vizų centras, įkurtas prestižinį viešbutį „Auska” išsinuomojusios bendrovės „Ambra investicijos” iniciatyva, direktorius Vitalijus Baranauskas „Palangos tiltui“ paminėjo, jog negalėtų pasakyti, kad esą labai patenkinti rezultatais.
„Mintis apie tai, jog būtų galima pabandyti surengti užsakomuosius reisus, mums kilo po pokalbių su kelionių organizatoriais, Užsienio reikalų ministerijos bei Turizmo departamento atstovais. Visi jie užsiminė, jog susisiekimas su šalimis, iš kurių atvyksta pagrindiniai turistų srautai, tarp jų ir iš Rusijos, yra prastokas, – sakė įmonės, kuri rūpinasi turistų iš Rusijos paieška, tvarko kelionės dokumentus ir visus kitus formalumus, būtinus vykstant į Šengeno zoną, vadovas. – Tad buvo nuspręsta pabandyti šį susisiekimą pagerinti atidarius dar vieną skrydį – tiesa, palyginti mažu 50 keleivių skraidinančiu lėktuvėliu – iš Maskvos į Palangą“.

Ieškos partnerių
Vasaros pradžioje V.Baranauskas sakė, jog Baltijos vizų centras apmokėjo už tam tikrą keleivių skaičių. Jei būtų skraidę pilni lėktuvai, būtų skaičiuotas pelnas. Jei keleivių būtų buvę mažiau, nei sumokėta, būtų patirti nuostoliai.
Bilietus į naująjį reisą galėjo įsigyti visi norintys pasiekti Palangą, bet „Auskos” nuomininkai tikėjosi, kad palengvinus susisiekimą su Maskva daugiau svečių sulauks ir šįmet atnaujintas viešbutis ant jūros kranto.
„Kol kas galutinių rezultatų dar nežinome – skaičiuojame, – paklaustas apie šios vasaros bei skrydžio rezultatus sakė V.Baranauskas. – Galime pasakyti tik tiek: Palangai naudos tikrai buvo, nes minėtuoju reisu atskridę turistai – nebūtinai apsistoję „Auskoje“ – kaip sakoma, paliko savo pinigus kurorto viešbučiuose, restoranuose bei kavinėse. Dėl kitos vasaros dar nieko pasakyti negalime. Analizuosime rezultatus, bandysime ieškoti partnerių, kooperuotis su kitomis turizmo agentūromis“.

Kuo daugiau turistų, tuo geriau
„Negalime pasakyti – nėra tokios statistikos – kiek prie turistų iš Rusijos srauto gausėjimo prisidėjo minėtieji skrydžiai iš Maskvos. Tačiau kad kasmet vis daugiau poilsiautojų atvyksta iš šios kaimyninės šalies, pastebime visi. Ir tai džiugina – ne tik Palanga, bet, galima sakyti, visas pasaulis žino, kad turistai iš Rusijos yra dosnūs ir linkę leisti pinigus kurortuose“, – teigė Palangos turizmo ir informacijos centro direktorė Ala Valužienė.
Pasak jos, kuo daugiau patogių susisiekimo kelių jungs mūsų kurortą su kitomis šalimis – tuo geriau, juolab kad esama tam tikros atostogaujančiųjų kategorijos, kurie nemėgsta keliauti autobusais ar traukiniais. Kad oro linijų reikia, direktorė sakė nekart pastebėjusi bendraudama su kelionių agentūrų bei kitais turizmo sferos atstovais kasmetinėse parodose, vykstančiose įvairiose miestuose, tarp jų – ir Maskvoje.
„Gaila tik, kad iki šiol kovo mėnesį – paprastai tokiu metu vyksta pirmoji paroda – mes negalėdavome pasakyti, ar bus skrydžiai į Palangą. Tikimės, kad kitąmet – kaip ir šiemet, ir pernai, – jų bus, ir kad mūsų pajūrį pasieks dar didesnis turistų kiekis“, – sakė A.Valužienė.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos kultūros ir jaunimo centrui aštuonis mėnesius vadovavęs Artūras Butkus vasario 1-ąją baigė savo darbą Palangoje ir su šeima patraukė į Vilnių. Jau buvęs Kultūros ir jaunimo centro direktorius patikino, jog išvyksta dėl šeimos gerovės, tačiau jis neslėpė, kad kultūrininkų gyvenime Palangoje nebuvo viskas gerai. Jis atsakė į „Palangos tilto“...


Birželį iš sostinės grįžusių studentų Palangoje – vos keletas. Juk universitetuose ir kolegijose šis laikotarpis toli gražu nėra vasaros atostogų pradžia, prieš akis – įtempta sesija. Taigi, nenuostabu, jog studijų miestu laikomoje sostinėje Palangos jaunimo vis dar gausu. Nepaisant varginančių egzaminų keletas studentų sutiko pasidalinti savo mintimis apie...


Kad Vilniuje taksi vairuotojai įžūliai lupa pinigus iš sostinės svečių, ypač tų, kurie atskrenda į Gedimino miestą lėktuvais ir iš oro uosto važiuoja į centrą, seniai niekam ne paslaptis. Tačiau, pasirodo, ir kai kurie palangiškiai kolegos neatsilieka nuo vilniečių. Antai vienas taksi vairuotojas už kelių kilometrų kelionę nuo Palangos oro uosto iki viešbučio...


Kultūros sostinės metai dar nesibaigė  4

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2013 09 19 | Rubrika: Miestas

Antradienio rytą į „Palangos tilto“ redakciją prie tradicinio puodelio kavos į redakciją susirinkę kultūrai ir miesto kultūriniam gyvenimui neabejingi mūsų skaitytojai turėjo progą užduoti jiems rūpimus klausimus, pateikti savo pasiūlymus, padiskutuoti bei tiesiog pabendrauti su Palangos kultūros centro direktoriumi Žilvinu Kažiu bei jo pavaduotoju, miesto Tarybos nariu...


Trečiadienį Palangoje prasidės tradicinis, jau devintasis tarptautinis festivalis „Palangos vasara“, dovanosiantis nepamirštamas akimirkas tiek teatro meno, tiek klasikinės muzikos gerbėjams. Festivalis vyks rugpjūčio 7-11 dienomis.


Naujausią savo šių metų gegužės pasaką pradėčiau taip: „Kai pirmadienį mūs numylėtame Saulėtekio take tvarkiau gėlyną, prastumdžiau gražiausius Palangos akmenis, ant žaliaskario šimtamečio senelio gluosnio šakos nutūpė nuo jūros atplasnojęs dičkis Paukštis vaivorykštinėmis akimis ir pasakė: „Klausyk, broli, jeigu nori nepasenti, ateik ateinantį...


Apie šalies kultūros sostinės Palangos renginius – specialiame tinklapyje

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 01 21 | Rubrika: Miestas

www.palanga2013.lt – tokiu adresu Lietuvos kultūros sostinės Palangos interneto svetainė jau laukia lankytojų. Joje besidomintieji kultūra bei Palangoje šiais metais vyksiančiais renginiais ras visą juos dominančią informaciją lietuvių ir anglų kalbomis.


Kultūros sostinės titulą perėmusi Palanga žada nustebinti

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2012 12 10 | Rubrika: Miestas

Pasitikdama 2013-uosius Palanga iš Anykščių perėmė Lietuvos kultūros sostinės titulą. Anykščiuose vykusio teatralizuoto renginio metu didžiausio šalies kurorto mero pavaduotojui Sauliui Simei kartu su Lietuvos kultūros sostinės titulu perduota ir didžiulė skrynia su vietos bendruomenės linkėjimais palangiškiams.


Skrydžiai iš Maskvos į Palangą pateisino

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2012 09 10 | Rubrika: Miestas

Paskutinį vasaros sekmadienį iš Rusijos sostinės į Palangą atvyko ir iš Lietuvos vasaros sostinės Maskvon grįžo paskutinieji šį sezoną keleiviai, skridę maršrutu Maskva-Palanga-Maskva. Šiais metais rusus į Palangą skraidino dvi rusų oro bendrovės: „RusLine“ ir „IrAero“. Pernai iš Rusijos sostinės atskrido apie 300 turistų...


Rusijos oro bendrovė „RusLine“ nuo sekmadienio vėl atnaujino vasaros sezono skrydžius iš Maskvos Domodedovo į Palangos oro uostą ir atgal. „RusLine“ reguliarius skrydžius pasiūlys kartą per savaitę – sekmadieniais. „RusLine“ šiuo maršrutu skraidino ir praėjusią vasarą.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas