Slovakijos prezidentas Palangoje domėjosi reabilitacija pakeistam sąnariui

Linas JEGELEVIČIUS, 2011-06-06
Peržiūrėta
2406
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Slovakijos prezidentas Palangoje domėjosi reabilitacija pakeistam sąnariui

Vakar Palanga sulaukė itin aukštų užsienio svečių – vakar, penktą valandą, į Palangos aerouostą iš Vilniaus nusileido Slovakijos prezidento Ivano Gašparovičiaus lėktuvas. Jis atskraidino ne tik Slovakijos vadovą, bet ir jo žmoną Silviją, Slovakijos ambasadorių Vilniuje, jo žmoną, aukštus Slovakijos prezidentūros ir užsienio reikalų ministerijos pareigūnus – iš viso 19 Slovakijos delegacijos narių.

 

Meras ruošėsi garbingo svečio vizitui

Vakar kurorto komunalininkai ir kitos miesto tarnybos ypač uoliai „čiustijo“ tas kurorto vietas, kur turėjo apsilankyti Slovakijos prezidentas – Botanikos parką, Gintaro muziejų, J. Basanavičiaus gatvę ir Palangos tiltą. „Palangos“ viešbutyje, kuriame apsistojo aukštas svečias, taip pat viskas blizgėte blizgėjo.

Palangos meras Šarūnas Vaitkus prisipažino „Palangos tiltui“, kad jam pirmąkart tenka tokia garbė sutikti, lydėti ir vakarieniauti su kitos valstybės vadovu.

„Specialiai tai progai kostiumo nesisiuvau, nes mano turimas juodas kostiumas, kurį ketinu apsivilkti susitikimui su Slovakijos prezidentu, atitinka etiketo reikalavimus“, - vakar prieš susitikimą su Slovakijos valstybės vadovu sakė Š. Vaitkus. Jis prisipažino, kad, ruošdamasis svečio vizitui, specialiai nusipirko Lietuvos etiketo „guru“ Armino Lydekos knygą „Protokolas: elgesio taisyklės“.

„Knyga – labai stora, tad, tiesą sakant, perskaitėme su žmona tas dalis, kurios mums pasirodė svarbiausios“, - patikslino kurorto vadovas.

Š. Vaitkus teigė, kad sekmadienį nemažai laiko skyręs susipažinimui su Slovakijos istorija; taip pat atidžiai perskaitęs Ivano Gašparovičiaus biografiją.

„Jis jau antrą kadenciją yra Slovakijos prezidentas. Pirmą kartą juo buvo išrinktas 2004-ais metais, kai Lietuva ir Slovakija kartu įstojo į Europos Sąjungą. Jis yra mokslų daktaras, bet man susidarė įspūdis, kad ponas Ivanas Gašparovičius yra labai paprastas, slovakų mėgstamas prezidentas“,  - sakė Š. Vaitkus.

Prieš susitikimą jis prisipažino specialiai neruošiąs pokalbio temos prezidento ir Palangos vadovo vakarienei ‚Palangos“ viešbutyje.

„Pagal protokolą prezidentas paprastai duoda toną pokalbiui. Žinoma, jeigu kalba pakryps apie ekonomiką, investicijas, būtinai pakviesiu slovakus per jų prezidentą investuoti į Palangą“, - sakė Š. Vaitkus.

 

Važinėjosi elektromobiliais

Palangos meras Š. Vaitkus su žmona Vilma, vicemeru Sauliumi Sime ir mero patarėja Karolina Stankevičiūte Slovakijos prezidentą Ivaną Gašparovičių su žmona vakar, penktą valandą, pasitiko Palangos aerouoste. Iš jo prezidento kortežas pajudėjo link viešbučio „Palanga“, kuriame nakčiai apsistojo garbingas svečias ir jo palyda.

Šį viešbutį svečiui ir jo palydai parinko Lietuvos Užsienio reikalų ministerijos Protokolo skyriaus darbuotojai.

„Palangos“ viešbučio komercijos direktorė Giedrė Gliaubertienė, buvo nešneki: „Ne, negaliu pasakyti, kokiame viešbučio kambaryje apsistos svečiai. Nežinau, kiek jų nakvynė kainuos, kas mokės. Taip pat nežinau, kas bus pateikta svečio, jo palydos ir Palangos mero vakarienei“. „Reikėtų apie tai klausti Užsienio reikalų ministerijos“, - slapukavo G. Gliaubertienė.

Redakcijos žiniomis, prezidentinis „Palanga“ kambarys kainuoja apie 1200 litų parai. Už I. Gašparovičiaus nakvynę viešbutyje mokėjo Slovakijos prezidentūra.

Pavyko sužinoti, kad prezidento žmona Silvija vakarienei užsisakė žuvies. „Ponia prezidentienė labai mėgsta žuvį, o ponas prezidentas – ne“, - „Palangos tiltui“ patvirtino slovakų delegacijos atstovas.

Šeštą valandą, kaip buvo numatyta vizito programoje, Slovakijos vadovas ir jo žmona nusileido iš savo kambario. Prezidentas vizito Palangoje metu ėjo lengvai pasiremdamas lazdele. Lietuvos Užsienio reikalų ministerijos pareigūnas Palangos žurnalistų prašė tai reportaže apie vizitą neminėti. Svečiai kartu su Palangos meru ir jo žmona Vilma sėdo į tris elektromobilius ir pirmiausia aplankė Botanikos parką ir Gintaro muziejų. Pirmoji Slovakijos pora  daugiausiai tylėdami klausė gido pasakojimo apie ekspoziciją. Valstybės apsaugos departamento darbuotojas, užtikrinęs svečių saugumą, šių eilučių autoriui sakė, kad pirmoji Slovakijos ponia, prieš atvykdama į Palangą, Vilniaus senamiestyje nusipirko gintaro dirbinių.

Slovakijos prezidentas I. Gašparovičius lankosi Lietuvoje antrą kartą. Lankydamasis mūsų šalyje 2005 metais jis aplankė Vilnių ir Druskininkus. Palangą prezidentui pasiūlė aplankyti Slovakijos prezidentūros kanceliarija Lietuvos Užsienio reikalų ministerijai rekomendavus.

 

Domėjosi gintaru

Svečiai apsilankė ir ant Palangos tilto. Garbingas svečias ant jo atsakė į kelis „Palangos tilto“ redaktoriaus klausimus. Jis teigė, kad, pasiūlius Slovakijos Prezidento kanceliarijai, jis panoro pamatyti Palangą. „Man pasakė, kad Palangoje yra puikus SPA, kuris yra šiek tiek panašus į žinomą SPA Slovakijoje. Neseniai Slovakijoje man pakeitė šlaunikaulio sąnarį. Matote, vis dar su lazdele vaikštau. Palangoje taip pat pasidomėsiu, ar galėčiau gauti čia reabilitaciją“, - šypsodamasis sakė Slovakijos prezidentas.

Paklaustas, ką, jeigu galėtų, norėtų paimti iš Palangos ir perkelti į Slovakiją, nusišypsojęs svečias teigė, kad „negali pasakyti, nes šalia yra jo žmona“. „Aš norėčiau parsivežti gintaro į Slovakiją“, - atsakė rimtai prezidentas.

„Palangos tiltui“ pasiteiravus, ar Lietuvos ir Slovakijos raida, abiems valstybėms kartu įstojus į Europos Sąjungą 2004 metais, skiriasi ir, jeigu taip, kuo, svečias sakė, kad abi šalys turi daug bendrybių. „Mes turime beveik vieno tūkstančio metų bendrą istoriją. Taip pat mūsų kovą už mūsų nepriklausomybę“, - sakė prezidentas. Prisiminęs, kad Slovakija jau turi eurą, svečias teigė, kad jis padėjo šaliai lengviau įveikti krizę. „Tikiu, kad ir Lietuva netrukus įsives eurą“, - sakė Slovakijos prezidentas. Jis padėkojo Palangos merui už parodytą svetingumą.

Šiandien ryte Slovakijos delegacija išvyko į Neringą, o po pietų svečiai iš Palangos išskris į Bratislavą.

Paskutinį kartą Palanga tokių aukštų užsienio svečių susilaukė beveik prieš dešimt metų – 2002 metais, rugpjūčio pradžioje, minint Klaipėdos 750 metų jubiliejų, Palangoje lankėsi tuometinis Lietuvos prezidentas Valdas Adamkus, Estijos prezidentas Arnoldas Riuitelis, Latvijos prezidentė Vaira Vykė-Freiberga ir Lenkijos prezidentas Aleksandras Kvasnievskis. Palangoje vyko jų keturšalis susitikimas. Šių metų žiemą Latvijos prezidentas Valdis Zatleras lankėsi Būtingėje.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Nereikia ir sakyti – priežasčių, kodėl mums yra svarbios ir reikalingos užsienio kalbos, labai daug.


2023 m. balandžio 5 d. Palangos sanatorinėje mokykloje vyko edukacinis renginys „Palanga vakar ir šiandien“, skirtas Palangos 770 jubiliejaus minėjimui bei Tarptautinei vaikų knygos dienai pažymėti. 


Andrius Kaniava: Dainos „iš po vakar“


Tėvynės Sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) kandidatė į vidaus reikalų ministrus Agnė Bilotaitė, pirmadienio (lapkričio 30-osios) vakarą paklausta LRT LT žurnalisto Raigardo Musnicko, ką ji mananti apie Palangos "Pušyną", kurio steigėjas yra Vidaus reikalų ministerija, išgirdo tiesmuką kandidatės į ministrus atsakymą.


Kęstutis Jurkštas, 31 metų „airBaltic“ aviakompanijos kapitonas, prieš pusantrų metų su žmona Gertrūda atsikėlė gyventi iš Vilniaus į Palangą ir abu ja neatsidžiaugia. Kęstutis gruodį net 10 kartų iš Rygos skrido į Palangą. „Gruodį Rygoje nakvojau tik tris ar keturis kartus. Visas kitas naktis praleidau savo namuose netoli Šventosios“...


81 metų palangiškis Petras Piktuižis neprisipažįsta savo tėvų sodyboje nužudęs jaunesniojo brolio žmoną. Esą jis tą dieną, kai įvyko nelaimė, skynė obuolius, o vėliau išvažiavo namo ir nežino, kas atsitiko.


Trečiadienį Palangoje posėdžiavo Tarpžinybinė darbo grupė vizų išdavimo turistams procedūrų tobulinimo klausimams nagrinėti, vadovaujama užsienio reikalų viceministrės A. Skaisgirytės-Liaukšienės. Dvi valandas trukusio posėdžio metu tartasi, kokius žingsnius reikia žengti, kad užsienio turistams Lietuva taptų dar patrauklesnė valstybė.  


Rytoj, prie jau dvyliktą kartą pamečiui rengiamų „Omnitel 1000 km lenktynių“ starto linijos išsirikiuos 44 komandos, šių varžybų dalyvės. Tai paaiškėjo trečiadienio vakarą, kai Palangoje baigė darbą lenktynių techninė komisija. Į Palangos stadioną susirinkę nekantriausi maratoninių lenktynių gerbėjai galėjo paganyti akis į lenktynininkų techniką, o vakar ji...


Vakar Palanga sulaukė itin aukštų užsienio svečių – vakar, penktą valandą, į Palangos aerouostą iš Vilniaus nusileido Slovakijos prezidento Ivano Gašparovičiaus lėktuvas. Jis atskraidino ne tik Slovakijos vadovą, bet ir jo žmoną Silviją, Slovakijos ambasadorių Vilniuje, jo žmoną, aukštus Slovakijos prezidentūros ir užsienio reikalų ministerijos pareigūnus – iš viso 19 Slovakijos...


Palangoje įvyko vienuoliktasis kasmetinis Baltijos šalių ir Vokietijos užsienio reikalų ministrų susitikimas. Jo metu ministrai - Lietuvos Vygaudas Ušackas, Vokietijos Frankas Valteris Steinmeieris, Latvijos Maris Riestinis ir Estijos Urmas Paetas – aptarė galimybes dėl glaudesnio bendradarbiavimo Europos Sąjungos instituciniais klausimais, įgyvendinant Lisabonos sutartį ir kuriant Europos...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius