Statyba Ganyklų gatvėje: kas teisėta ir kas teisus?

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2013-10-17
Peržiūrėta
357
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Statyba Ganyklų gatvėje: kas teisėta ir kas teisus?

 Dalis Ganyklų g. 6 namo gyventojų piktinasi: neva po jų langais neteisėtai rengiamasi statyti pastatą, kuris užstosiąs visą erdvę. Tuo tarpu pilamų pamatų šeimininkas tikina, jog ir projektas, ir leidimai statybai yra, o garsiausiai rėkia tie gyventojai, kurių patalpos net neturi gyvenamųjų statuso, o jų šeimininkai nemoka nei už elektrą, nei žemės mokesčių.


 Nelegalios statybos?


 Spalio 11 d. redakciją pasiekė Ganyklų g. 6 gyventojos Daivos Matuzienės pasirašytas laiškas.

„Aš ir kiti mūsų kaimynai susidūrėme su problema, dėl kurios priversti kreiptis į žurnalistus. Gal jie galės kažkuo padėti, paviešindami nelegalias statybas, kurios pradėtos šiandien tiesiai po mūsų langais Palangos centre, Ganyklu g. 6“, - rašoma laiške.

Pasak laiško autorės, jas pradėjo liūdnai pagarsėjęs buvęs Palangos kredito unijos vadovas Evaldas Petrauskas, nors yra Nacionalinės Žemes Tarnybos Palangos skyriaus raštas, kuriuo pranešama, kad nuo 2013m. rugpjūčio 13d. nutraukiama valstybinės žemės nuomos sutartis ponui Petrauskui, kurios teritorijoje ir ruošiamasi statyti kotedžus.

„Šiandien pamatę ekskavatorių, kuris jau rausė žemę, ir iškraunamus pamatų blokus netekome žado, kaip ir kiti mūsų kaimynai, - toliau rašo D. Matuzienė. - Vieni iš jų iškart nubėgo į Palangos žemėtvarkos skyrių, kur buvo aiškiai pasakyta, kad niekas neturi jokių leidimų jokiai statybai šioje teritorijoje. Iškvietėme policiją, tačiau ji niekuo padėti negali, nes ne jos kompetencijoje tai. Jaučiamės taip, kaip bet kuris, kuriems tiesiai po langais, be jokiu išankstinių pranešimų nelegaliai pradėtų kažkas kažką statyti ir negali niekaip šito sustabdyti. Darbus jie pradėjo penktadienį po pietų, manau neatsitiktinai, nes iki pirmadienio valstybines įstaigos nedirbs ir iki pirmadienio gali būti, kad jau ir sienos bus iškilusios. Prašome Jūsų pagalbos, nes pastačius statinius gali buti, kad paskui stebuklingu būdu atsiras ir reikalingi dokumentai jiems įteisinti“.

 

Ne nutraukė, o ketino nutraukti

Prie elektroninio laiško buvo prisegta nacionalinės žemės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos Palangos skyriaus vedėjos pasirašyto 2013-06-13 datuoto rašto, siųsto devyniems adresatams, kopija. Joje rašoma: „Paaiškiname, kad 2013 m. birželio 12 d. raštu E. Petrauskas buvo įspėtas, kad 2004 m. rugsėjo 8 d. valstybinės žemės nuomos sutartis bus nutraukta 2013 m. rugpjūčio 13 d.

Nutraukus minėtą nuomos sutartį ir išregistravus iš Nekilnojamojo turto registro, bus sprendžiamas klausimas dėl naujų valstybinės žemės nuomos sutarčių sudarymo, žemės sklypo daliai 0,1712 ha (iš bendro ploto 0,9204 ha), adresu Ganyklų g. 6, Palanga“.

Žemės nuomos sutartį su E.Petrausku ketinta nutraukti, nes jis čia esą nebeturi nuosavybės teise valdomų patalpų.

Patikėję minėtu raštu ir jau pradėję planuoti, kaip bus skirstoma neva laisva valstybinė žemė, gyventojai nustebo, kai praėjusį penktadienį atvažiavę įmonės „Ridevis” statybininkai čia pradėjo darbus. Tačiau į statybvietę iškviestai policijai darbų užsakovai parodė prieš 5 metus Palangos savivaldybės išduotą statybos leidimą, kuris galioja iki 2018 metų spalio 16 dienos – tad pamatai klojami turint reikalingą leidimą.

Statybos leidime nurodyta, jog jis išduotas II rekonstrukcijos etapui – patalpų rekonstrukcijai į 3 biurų patalpas.

„Žemės nuomos sutartis, kuri, beje, galioja iki 2094 metų rugsėjo 8 dienos, su manimi nėra nutraukta. Ją tik ketinta nutraukti. Kad sutartis tebegalioja, liudija įrašas Nekilnojamojo turto registre. Beje, iš to įrašo matyti, jog man priklauso statiniai, kiemo statiniai bei inžineriniai aptvėrimai“, - rodydamas išrašą iš Nekilnojamojo turto registro ketvirtadienį „Palangos tiltui“ sakė Evaldas Petrauskas.

 

Neteisūs patys besipiktinantieji?

„Nesuprantu, kokiu pagrindu trys iš devynių čia registruotų savininkų triukšmauja. Visi, kas įsigijo čia patalpas – beje, jos yra administracinės – komercinės, ir tik kelių paskirtis yra pakeista į gyvenamąją, nes galima keisti iki 50 proc. patalpų paskirties, - žinojo, kad bus statybos, kad tęsime antrąjį etapą, - sakė E. Petrauskas, priminęs, jog pirmuoju etapu buvo rekonstruotos patalpos pastate, kur įsikūrusi Palangos kredito unija bei SEB banko Palangos skyrius.

Negana to, dar šių metų sausį „Domo projektas“ architektai E. Petrausko užsakymu buvo parengę preliminarų naudojimosi žeme tvarkos nustatymo projektą, kuriame aiškiai užbrėžtas (kaip ir projekte, kuriuo vadovaujantis išduotas leidimas statybai) sklypas, kuriame būta rampos ir ketinama statyti biurus, bei suprojektuotos vietos čia gyvenančiųjų automobiliams statyti. Ant šio plano yra visų gyventojų parašai, yra ir žemėtvarkininkų parašas bei antspaudas.

„Visi projektai rengti ne tam, kad dūlėtų stalčiuose, o tam, kad būtų įgyvendinti. Tad dalies gyventojų teiginiai, kad jie nieko nežinojo, ir kad „gulsis ant pamatų“, kad tik niekas nebūtų statoma, skamba, švelniai tariant, nerimtai“,- sakė E. Petrauskas.

Beje, kasmet dorai mokantis žemės nuomos mokestį už visus 17 arų E. Petrauskas sakė labiausiai nesuprantantis tų, kurie naudojasi jo nuomojama žeme, nors patys nė cento neprisideda prie mokesčių mokėjimo, ir irgi dykai naudojasi elektra.

„Buvau užsakęs projektą, kad visi savininkai būtų elektros tinklų abonentai. Dabar net kirba tokia mintis – tiesiog atjungti elektrą, tegul nemokantys už ją sėdi pasišviesdami žvakėmis“, - neslėpė pasipiktinimo E. Petrauskas, neatmetantis galimybės savo teises prireikus apginti teisme.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Didžiausi pasaulio viešbučiai ir SPA dėl koronaviruso sukelto ekonominio nerimo pristabdė savo plėtrą, atsisakydami naujų užmojų. Tačiau Palanga, regis, bus išimtis: „Palangos tilto“ šaltiniai Vilniuje pranešė, kad VASTINT Lietuva, „,Marriott“ projekto Palangoje operatorius, rengiasi kurorte pradėti statybas. Tą „Palangos tiltui“...


Lietuvos vyriausiais administracinis teismas neskundžiamu sprendimu konstatavo, kad Palangos miesto savivaldybė buvo teisi ginče su privataus sklypo savininku, atsisakydama keisti Klaipėdos pl. esančio sklypo žemės naudojimo paskirtį į daugiabučių gyvenamųjų pastatų ir bendrabučių teritoriją.


Klaipėdos apygardos teismas užkirto kelią gudriai aferai – netoli Palangos centro pusvelčiui įsigyti svetimos žemės naujai statybai, rašo lrytas.lt žurnalistas Alvydas Ziabkus.


Palangos kurhauzo pastate, kuriame įsikūręs Palangos kultūros ir jaunimo centras (PKJC), kultūrinis gyvenimas virte verda. Prieš beveik dvejus metus jam pradėjo vadovauti klaipėdietė Vita Petrauskienė. „Čia į darbų sūkurį įsitraukę visi, ne tik aš“, – sakė direktorė, kuri mielai sutiko „Palangos tiltui“ papasakoti apie centro veiklą bei savo potyrius...


Vytauto g. 81 daugiabučio kiemas – išties nedidelis, telpa vos keli automobiliai. Patys gyventojai sugeba draugiškai susitarti, kas kur statys savo transporto priemones, tačiau kaip suvaldyti prašalaičius, kurie atskuba į savivaldybės pastatą, esantį Gintaro g., tvarkyti tam tikrų reikalų ir nesukdami galvos palieka savo automobilius taip, kad nei išvažiuoti...


Palangos miesto savivaldybės taryba nepažeidė jokių įstatymų, kai pernai gegužės 30 d. priėmė sprendimą, kuriuo 2014 metams padidino turto mokesčio tarifą nuo 0,5 proc. iki 3 proc. didžiųjų mokesčių mokėtojų kategorijai priskiriamiems mokesčių mokėtojams. Tokią išvadą spalio 20 d. padarė Klaipėdos apygardos administracinis teismas, paskelbęs sprendimą administracinėje byloje pagal...


  27 -erių metų alytiškis Martynas Kaškonas, sveikos gyvensenos guru, atletinės gimnastikos ir fitneso treneris bei modelis, liepą Kanarijoje filmuotame TV3 realybės šou „Meilė ar pinigai?“ nužengė labai toli (Martyno įsipareigojimai šiai televizijai dar neleidžia atskleisti detalių), bet pripažinimas Martyno galvos neapsuko. „Pastebėjo...


Statyba Ganyklų gatvėje: kas teisėta ir kas teisus?

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2013 10 17 | Rubrika: Miestas

Dalis Ganyklų g. 6 namo gyventojų piktinasi: neva po jų langais neteisėtai rengiamasi statyti pastatą, kuris užstosiąs visą erdvę. Tuo tarpu pilamų pamatų šeimininkas tikina, jog ir projektas, ir leidimai statybai yra, o garsiausiai rėkia tie gyventojai, kurių patalpos net neturi gyvenamųjų statuso, o jų šeimininkai nemoka nei už elektrą, nei žemės mokesčių.


Beveik kasmet šildymo sezono metu tiek į UAB „Litesko“ filialą „Palangos šiluma“, tiek į Savivaldybę su skundais kreipiasi palangiškiai, nepatenkinti, kad tenka mokėti už šilumos punktuose sunaudojamą elektrą. Dėl šios problemos buvo kreiptasi į Valstybinę kainų ir energetikos kontrolės komisiją (VKEKK). Gautame atsakyme teigiama:...


Susimokėti mokesčių – po visą Palangą

Monika ŠIUGŽDAITĖ, 2009 02 04 | Rubrika: Miestas

Elektra, dujos, vanduo, šildymas, kitos komunalinės paslaugos – štai kiek rūpesčių ir išlaidų kas mėnesį sukasi kone kiekvieno galvoje. Tačiau ir norėdamas atiduoti vos ne vos sukrapštytus pinigėlius, turi nueiti kryžiaus kelius. Taip mano ne vienas palangiškis.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius