Sučiupti vagišiai prisipažino policijai apie nusikaltimą Palangoje prieš ukrainietę pabėgėlę – grąžino pasus, banko korteles, žiedus, dalį pinigų

"Palangos tilto" informacija, 2022-04-01
Peržiūrėta
5503
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Policijos nuotr.
Policijos nuotr.

Plačiai visos šalies žiniasklaidoje nuskambėjus, kad vagišiai Palangoje vidurį baltos dienos iš ne itin atidžios ukrainietės pabėgėlės nukniaukė asmens dokumentus, grynuosius pinigus, banko korteles ir du auksiniai žiedus – žala buvo įvertinta 2357 eurais, Palangos policija skubėjo paskelbti įtariamųjų nuotrauką (ją skelbia „Palangos tiltas“), tačiau visuomenės pagalbos neprireikė. Policininkai patys pažino į Palangą nuo gimtinėje vykstančio karo su vaikais pasitraukusią ukrainietę apvogusius asmenis. Sulaikyti nusikaltėliai spyriojosi neilgai ir kaltę pripažino. Dalį svetimų pinigų suspėję išleisti vagys pažadėjo parodyti, kur paslėpė likusį grobį.

Gera žinia savo Facebook (Meta) penktadienio, balandžio 1 d., vakarą pasidalino ir Palangos meras Šarūnas Vaitkus.

„Sulaikyti vagys prisipažino policijai apie padarytą nusikaltimą, gražino ukrainietės šeimos pasus, korteles, žiedus, dalį lėšų. Nusikaltimą įvykdę asmenys nėra Palangos gyventojai. Ačiū policijai, prokurorams ir teismui už operatyvumą. Širdis džiaugiasi, kad gyvename teisinėje valstybėje,“ – skelbia mero įrašas.

Kaip skelbta, įžūlus nusikaltimas pačiame Palangos centre įvykdytas pirmadienį, kiek po vidurdienio.

Policininkai į Vytauto gatvę iškviesti apie 12.45 val. Jų pagalbos prireikė 37 metų moteriai.

Nukentėjusiosios teigimu, ji ant prie prekybos centro (šalia autobusų stoties) esančio suoliuko trumpam be priežiūros paliko sportinę piniginę, paprastai nešiojamą ant liemens.

Toks neatsargumas neliko nepastebėtas negerų kėslų turinčių asmenų, kurie piniginę pavogė.

Pasak Palangos miesto policijos komisariato viršininko Algirdo Budgino, piniginė ant suoliuko be priežiūros išgulėjo ilgiau nei 20 minučių.

Moteris jos pasigedo tik prekybos centre, kai norėjo sumokėti už prekes. Nuskubėjusi prie suoliuko, neberado.

Piniginėje buvo moters asmens dokumentai, grynieji pinigai, banko kortelės ir du auksiniai žiedai.

Padaryta žala įvertinta 2357 eurais.

Pajūrio vagys nuskriaudė iš Ukrainos į Lietuvą su dviem nepilnamečiais vaikais atvykusią karo pabėgėlę.

Per akimirką nugvelbtas kone visos jos šiuo metu turimas turtas.

Palangos miesto policijos komisariato pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl vagystės.

Tikėtasi, jog ilgapirščius nustatyti ir sulaikyti padės ne tik Vytauto gatvės, bet ir kitas kurorto viešąsias erdves stebinčių vaizdo kamerų įrašai.

Taip ir atsitiko. Trečiadienį Klaipėdos apskrities VPK išplatino vaizdo įrašo stop kadrą ir paprašė pagalbos nustatant užfiksuotų trijų asmenų tapatybes.

Visuomenės pagalbos neprireikė. Netrukus patys policininkai atidžiai peržiūrėtuose įrašuose pažino įtariamuosius ir juos sulaikė.

Paaiškėjo, kad svetima piniginė patraukė iš Klaipėdos ir Kretingos rajonų į kurortą trumpam atvykusių vyrų dėmesį.

Sulaikyti trys įtariamieji. Vienas jų apklaustas ir netrukus paleistas, skyrus švelnesnę už suėmimą kardomąją priemonę – rašytinį pasižadėjimą neišvykti.

Likusius du vyrus paprašyta leisti suimti mėnesiui.

Penktadienį teismas patenkino Klaipėdos apylinkės prokuratūros prokuroro Raimundo Galdiko prašymą ir leido įtariamuosius suimti.

„Jie suimti savaitei. Trumpesniam laikui nei prašiau, nes abu vyrai savo kaltę pripažino. Pažadėjo parodyti, kur paslėpta pavogta piniginė. Dalį joje buvusių daiktų tikimės rasti. Tačiau dalį grynųjų pinigų įtariamieji suspėjo išleisti,“ –Klaipėdos „Vakarų ekspresui" sakė prokuroras R. Galdikas.

Abu vagišiai yra labiau nei patyrę nusikaltėliai. Vienas teistas 10, o kitas – net 15 kartų, rašo Klaipėdos laikraštis.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos aplinkkelyje kone kasmet nusinešama mažiausiai viena gyvybė, kas savaitę – eismo įvykis. Maždaug prieš metus palangiškis Seimo narys Mindaugas Skritulskas kreipėsi į Lietuvos automobilių kelių direkciją su prašymu įrengti sankryžose ties Šventąja, HBH žiedus. Tai ženkliai sumažintų avarijų skaičių šiame kelyje.  „Atsakyta painiai, bet esmė – kelio žiedams trūksta laiko ir...


Karo pabėgėlę iš Ukrainos Palangoje apvogę vyrai apgailestauja dėl savo poelgio ir žada nukentėjusiajai skubiai grąžinti pavogtus beveik 2 tūkst. eurų.


Palangoje laikinus namus kol kas radus šiek tiek daugiau nei pusei tūkstančio ukrainiečių pabėgėlių, Palangos Caritas vos spėja suktis, o aukų pinigais – ne tiek jau ir daug. „Palangos tiltas“ kovo pabaigoje kalbėjosi su Vilma Voriene, Palangos Caritas koordinatore.


Plačiai visos šalies žiniasklaidoje nuskambėjus, kad vagišiai Palangoje vidurį baltos dienos iš ne itin atidžios ukrainietės pabėgėlės nukniaukė asmens dokumentus, grynuosius pinigus, banko korteles ir du auksiniai žiedus – žala buvo įvertinta 2357 eurais, Palangos policija skubėjo paskelbti įtariamųjų nuotrauką (ją skelbia „Palangos tiltas“), tačiau visuomenės pagalbos neprireikė....


Tradiciškai Palangos miesto savivaldybės administracijos civilinės metrikacijos skyrius skelbia asmenis, artimiausiu metu žadančius sumainyti aukso žiedus. Kas tie laimingieji? Sąrašu dalijamės ir mes.


Palangiškė, užuot uždirbusi iš parduodamų padangų, dar ir neteko nemažos sumos pinigų. Moteris kreipėsi į Palangos miesto policijos komisariatą ir pasakojo, kad internetiniame skelbimų portale buvo paskelbusi, jog parduoda padangas. Su ja susisiekusi mergina teigė, kad nori jas pirkti, paprašė duomenų kurjeriui užsakyti, o kad pareiškėjos sąskaitą pasiektų pervesti...


Deja, kol kas telefoniniai sukčiai Palangoje prieš vietos policiją laimi. Kaip informavo "Palangos tiltą" Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovė spaudai Andromeda Grauslienė, policijai kol kas nepavyko sučiupti pernai ir šiemet kurorte siautusių sukčių.


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos Organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos (VPK ONTV) pareigūnai kartu su kolegomis iš Palangos atskleidė kovo pradžioje Palangoje įvykdytą nusikaltimą, kurio metu buvo sunkiai sužalotas su organizuotu nusikalstamumu siejamas vyras.


Nuo 2008 metų pradžios pradėjus išrašinėti naujus europinio pavyzdžio Lietuvos Respublikos piliečių pasus, kurorte pernai jų išduota apie pusantro tūkstančio.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius