Sunkmetis neatvėsino valdžios norų įsikurti naujame pastate

Dalia JURGAITYTĖ, 2009-08-13
Peržiūrėta
98
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Ketvirtadienį vietos valdžia svarstė klausimą dėl naujo Savivaldybės administracinio pastato statybos. Yra pateikti du investicinio projekto variantai. Vienas siūlymas – statyba dabartinėje vietoje, kitas – administracijos patalpų nuoma numatant jų išpirkimą ateityje. Nepaisant ekonominio nuosmukio, kurorto valdžia, nors ir su varganu biudžetu ir be realių pinigų, siekia įgyvendinti penkiolikos milijonų vertės projektą. Tiek mokesčių mokėtojams kainuotų naujasis pastatas.

 

Svarbiausia – kokybiškos paslaugos

Kurorto meras Vytautas Stalmokas ne viename pasitarime aiškiai pasakydavo, jog norint užtikrinti kokybiškas paslaugas tiek Palangos gyventojams, tiek verslininkams, ir siekiant optimizuoti administracijos veiklą, būtinas naujas pastatas, ne mažesnis kaip pusketvirto tūkstančio kvadratinių metrų. Jame įsikurtų visi administraciniai padaliniai, kurie šiuo metu išsibarstę įvairiose miesto vietose.

 

Projektuotojams – per 400 tūkst. litų

Dar 2008 metų pradžioje Palangos miesto savivaldybė sudarė sutartį su įmone „Ardanuy Ingeneria S.A.“ dėl naujo miesto Savivaldybės pastato techninio projekto parengimo. Projektavimo paslaugos įkainuotos per 400 tūkst. litų. Pagal atliktų darbų priėmimo-perdavimo aktą, projektuotojams jau sumokėta per 100 tūkst. litų.

 

KPD nederino

Tačiau Savivaldybės entuziazmą nuslopino Kultūros paveldo departamento Klaipėdos teritorinis padalinys. Pastaroji įstaiga informavo, kad neišduos techniniam projektui rengti specialiųjų projektavimo sąlygų, motyvuodama tuo, jog žemės sklypų, esančių Vytauto ir Jūratės gatvių sankirtoje, galiojančio detaliojo plano sprendiniai prieštarauja kurorto paminklosauginio ir Palangos centrinės dalies detaliojo plano sprendiniams. Be to, KPD Klaipėdos teritorinis padalinys kreipėsi į Klaipėdos apygardos prokuratūrą dėl viešojo intereso gynimo ir pareikalavo panaikinti Palangos miesto savivaldybės tarybos sprendimą, kuriuo patvirtintas žemės sklypų, kuriame įsikūrusi dabartinė administracija, detalųjį planą. Prokuratūra medžiagą perdavė Klaipėdos apygardos administraciniam teismui dėl Tarybos sprendimo panaikinimo. Teismui panaikinus minėtų žemės sklypų detalųjį planą, nebebūtų pagrindo statyti planuojamą miesto savivaldybės administracijos pastatą.

 

Paprašyta atsiskaityti

Iškilus problemoms dėl projekto derinimo, jo rengėjai sustabdė projektavimo darbus bei paprašė Savivaldybės atsiskaityti už suteiktas projektavimo paslaugas, t.y. sumokėti likusią sutartyje numatytą sumą. Tačiau Savivaldybė neskuba to daryti, nes projektuotojai nėra įvykdę visų numatytų sutartyje įsipareigojimų.

 

Parengė investicinį

Savivaldybei įklimpus į teisminius ginčus dėl naujo pastato statybos esamame žemės sklype, pradėti svarstyti ir kiti alternatyvūs variantai. Šios galimybės išnagrinėtos miesto savivaldybės Ekonominės plėtros skyriaus parengtame investiciniame projekte.

Pasak miesto savivaldybės Ekonominės plėtros skyriaus vedėjos Irenos Šatkauskienės, rengusios investicinį projektą, buvo detaliai išnagrinėtos šešios alternatyvios galimybės.

Įvertinus finansinį naudingumą bei atsižvelgiant į skolintų lėšų poreikį ES struktūrinių fondų finansuojamiems projektams, bendrai finansuoti, miesto Tarybai siūlomos svarstyti dvi priimtinausios alternatyvos – administracinį pastatą statyti dabartinėje vietoje arba – patalpas nuomoti, numatant jų išsipirkimą ateityje, nurodant didžiausią priimtiną patalpų išsipirkimo ir nuomos kainą.

 

Būtina koreguoti projektą

Jei bus apsispręsta statyti naują administracinį pastatą dabartinėje vietoje, būtina koreguoti pastato techninį projektą pagal Teritorijų planavimo dokumentus ir kitus teisės aktus. Projekto finansavimo šaltiniai būtų Savivaldybės biudžeto lėšos, pinigai, gauti pardavus jai priklausančius pastatus Vytauto, Žvejų ir Gintaro gatvėse bei banko paskola. 

 

Verslininkų siūloma alternatyva

Kita alternatyva buvo skaičiuojama įvertinus miesto mero Vytauto Stalmoko organizuotame pasitarime su verslininkais gautus duomenis dėl naujo miesto savivaldybės pastato statybos. Šio susitikimo metu verslininkai pateikė keletą preliminarių pasiūlymų bei pasidalinta informacija.

Naujai miesto savivaldybei būtino patalpų ploto reikėtų 3,5 tūkst. kv. m ir norima, kad biuro patalpos tiktų administravimo funkcijoms vykdyti.

Šios alternatyvos atveju finansavimui tiek patalpoms nuomoti, tiek jų daliai išpirkti būtų naudojamos biudžeto lėšos. Iš banko paskola nebūtų imama.

Paskaičiuota, kad pirmaisiais metais patalpos nebus išperkamos, o mokama nuoma už visą patalpų plotą. Antraisiais-penktaisiais gyvavimo metais būtų perkamas plotas už tokią sumą, už kurią gauta pardavus keturis turimus pastatus, o likusi suma būtų išmokama lygiomis dalimis šeštaisiais-dešimtaisiais metais, skaičiuojant neišpirktos patalpų dalies nuomos kainą – 30 litų už kv. m.

Vedėjos I.Šatkauskienės teigimu, šiuo metu vertėtų apsispręsti dėl naujo Savivaldybės pastato, nes statybų kainos itin mažos. Tačiau prieš priimant sprendimą dėl projekto įgyvendinimo, būtina pasverti siūlomus variantus, atsižvelgiant į visus iškilusius klausimus, problemas bei riziką.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Jau aštuntąjį kartą skelbiamas viešas aukcionas dėl buvusio Palangos miesto savivaldybės administracijos pastato Vytauto g. 73 bei jam priklausančių garažų, žemės sklypo pardavimo. Kol kas pirkėjo nepavyksta rasti, nors nekart buvo mažinama kaina. „Palangos tiltas“ domėjosi, kokios priežastys slypi, kad pastatas iki šiol neturi naujojo šeimininko....


Jeigu ketvirtadienį posėdžiausianti Palangos miesto taryba pritars teritorijos tarp Meilės ir Naglio alėjų bei Rąžės upelio detaliojo plano koncepcijai, bus žengtas rimtas žingsnis link svarbaus kurortui objekto – poilsinių su baseinu buvusio Jūratės baseino vietoje statybų atgaivinimo. Pritarimas koncepcijai taip pat būtų viena iš sudėtinių taikos sutarties, kuri būtų...


Naujajame Palangos miesto savivaldybės administracijos pastate, dar prieš metus perimtame ir Lietuvos automobilių kelių direkcijos, jau triūsia remontininkai.


AB "Orlen Lietuva" dėl dviejų vilkikų pageidautų atstatomame Šventosios uoste didesnio gylio, ir tai kainuotų papildomai 100 mln. Lt.  


Savivaldybės meras Š. Vaitkus, administracijos direktorė A. Kilijonienė ir skyrių vedėjai praleido ne vieną vakarą kurpdami galimą darbotvarkę liepos 12-ąją Palangoje įvyksiančiam Vyriausybės išvažiuojamajam posėdžiui kurorto klausimams spręsti. Miesto valdžia patvirtino 16 klausimų, kuriuos norėtų svarstyti kartu su šalies ministrų kabinetu. Tiesa, jų gali sumažėti, jei premjeras ir...


Ko gero, iki šiol net Palangos savivaldybės darbuotojai, paklausti, keliuose pastatuose mieste glaudžiasi savivaldybė, turėjo laužyti galvą ir lenkti pirštus. Net didžiųjų šalies savivaldybių – ką jau bekalbėti apie tas mūsų kurorto dydžio – valdžios yra įsikūrusios vienose patalpose. Tuo tarpu Palangos valdžia kurorte užima net penkis atskirus pastatus. Ne šiaip kokius valdžios rūmus, o...


Kurorto valdžia pritarė investiciniam projektui, pagal kurį naujosios Savivaldybės administracinės patalpos būtų nuomojamos, o ateityje išperkamos. Savivaldybės administracijos direktorius Valerijus Kuznecovas įpareigotas rengti dokumentus, būtinus viešųjų pirkimų procedūroms atlikti, bei priimti rengtą, bet nebaigtą naujo pastato techninį projektą ir nutraukti su bendrove „Ardunay...


Ketvirtadienį vietos valdžia svarstė klausimą dėl naujo Savivaldybės administracinio pastato statybos. Yra pateikti du investicinio projekto variantai. Vienas siūlymas – statyba dabartinėje vietoje, kitas – administracijos patalpų nuoma numatant jų išpirkimą ateityje. Nepaisant ekonominio nuosmukio, kurorto valdžia, nors ir su varganu biudžetu ir be realių pinigų, siekia įgyvendinti...


Palangos darbo biržos pastatas – nelegali statyba

„Palangos tilto“ informacija, 2009 07 25 | Rubrika: Miestas

Klaipėdos apygardos administracinis teismas, išnagrinėjęs Klaipėdos apskrities viršininko administracijos prašymą, panaikino Palangos miesto savivaldybės išduotą Darbo biržos pastato projektavimo sąlygų sąvadą ir leidimą statyti. Neturint minėtų dokumentų, statinys pripažįstamas nelegaliu.


Posėdžiaus miesto valdžia

„Palangos tilto“ informacija, 2009 01 24 | Rubrika: Miestas

Kitą ketvirtadienį vyksiančio miesto Tarybos posėdžio darbotvarkėje  numatyta apsvarstyti dvidešimt du klausimus. Vienas iš svarbiausių – vietos politikai aptars šių metų biudžeto projektą.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius