Sutvarkyta „Anapilio“ aplinka jau traukia žmonių dėmesį

Palangos tiltas, 2018-05-17
Peržiūrėta
350
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Sutvarkyta „Anapilio“ aplinka jau traukia žmonių dėmesį

Vilos „Anapilis“, kurioje įsikūręs Palangos kurorto muziejus, aplinka jau sutvarkyta. Pernai panašiu laiku prasidėjusių darbų rezultatus jau įvertino ir miesto gyventojai bei svečiai, kurie mielai vaikšto po sukurtą parkelį.

Atlikta daug darbų
Darbus atlikusio UAB „Pamario restauratorius“ direktoriaus pavaduotojas statybai Algimantas Zokaitis patvirtino, jog viskas jau atlikta – sutvarkyta aplinka gali džiaugtis tiek vietiniai gyventojai, tiek miesto svečiai, kurių, neabejojama, artėjant aktyviajam vasaros sezonui, tik daugės.
Tvarkant „Anapilio“ aplinką buvo atnaujinti teritorijoje augantys želdiniai, nuo vilos iki Birutės alėjos nutiesti vandentiekio, nuotekų bei lietaus vandens šalinimo tinklai, pakeistos link vilos vedančios liepų alėjos bei šaligatvių dangos, įrengtos dvi nedidelės aikštelės automobiliams statyti. Taip pat buvo pasirūpinta viso sklypo teritorijos apšvietimu, įrengtos teritorijos vaizdo stebėjimo sistemos.
Vienoje iš aikštelių, esančioje prie „Anapilio“, buvo įrengtos stovėjimo vietos 10 automobilių, kitoje (sklypo rytinėje dalyje, ties vilomis „Romeo“ ir „Džiuljeta“) – 7 automobiliams.
„Tam, kad būtų suvaldyti automobilių srautai ir užtikrinant, kad šioje teritorijoje nevažinėtų transporto priemonės, ties įvažiavimu į „Anapilio“ teritoriją iš Birutės alėjos bei iš vakarinės sklypo pusės įrengėme pakeliamus stulpelius“, – sakė A. Zokaitis.

Akcentas – vila
Palei liepų alėją esantis takas išklotas granito trinkelėmis, siekiant apsaugoti liepų šaknis. Pasistengta, kad senosios vilos teritorija primintų retro stilių – sendinto tipo trinkelėmis iškloti šiaurinėje ir pietinėje jos dalyje esantys takai.
Pasirūpinta buvo ir mažąja architektūra – sutvarkytoje teritorijoje įrengti retro stiliaus stovai dviračiams, suolai, šiukšlių dėžės, įrengti ir nauji apšvietimo stulpai.
Kaip papasakojo A. Zokaitis, teritorijos apšvietimas buvo projektuojamas taip, kad akcentu taptų „Anapilis“ – vilai apšviesti skirtų šviestuvų skleidžiama šviesa nukreipta taip, kad išryškintų pastatą bei atskiras jo detales – stogo kraigą, smailę, medžio raižinius. Kiti šviestuvai apšviečia liepų alėją bei pėsčiųjų takus.
UAB „Pamario restauratorius“ direktoriaus pavaduotojas statybai taip pat paminėjo, jog buvo sutvarkytas šalia „Anapilio“ esantis vadinamasis kapčius – rūsys. „Sutvarkėm stogą, paradines duris, atvedėm elektros instaliaciją“, – sakė A. Zokaitis.

Dėmesys želdiniams
Tvarkant vilos aplinką, didelis dėmesys skirtas želdiniams. Pasak Palangos miesto savivaldybės ekologės Redos Kairienės, vila „Anapilis“ yra Palangos miesto istorinėje dalyje, o šioje teritorijoje yra saugomi pušų masyvai. „Pušynai yra neatsiejama pajūrio, Palangos dalis, todėl ir vilos teritorija buvo papildyta naujais pušų sodinukais – įrengiant pušų parką, iš viso pasodintos 36 dviejų metrų aukščio pušys“, – sakė R. Kairienė.
Viloje „Anapilis“ įsikūrusio Kurorto muziejaus prieigos taip pat papuoštos – čia įrengti gėlynai, pasodinta rododendrų bei hortenzijų.

Džiaugiasi ne tik darbuotojai
Vyriausioji fondų saugotoja, laikinai einanti direktoriaus pareigas, Virginija Paluckienė patikino, jog sutvarkyta aplinka džiaugiasi ne tik muziejaus darbuotojai, bet ir jo lankytojai.
„Pastebime, jog po atnaujintą parkelį mielai vaikšto ir mamos su vaikučiais vežimėliuose. Džiugu, kad žmonės, norėdami aplankyti Kurorto muziejų, gali pasimėgauti ir čia sukurto parkelio aplinka. Dabar ne tik restauruota vila šviečia iš toli, bet ir jos aplinka traukia dėmesį. Mes tik džiaugiamės tokiais puikiais pokyčiais“, – kalbėjo V. Paluckienė.

Šiek tiek istorijos
Vila „Anapilis“ priskiriama seniesiems Lietuvos pajūrio kurorto architektūros statiniams. Ji taip pat yra ir viena iš pirmųjų grafų Tiškevičių šeimos vilų, išlikusių iki šių dienų.
Istorijos tyrinėtojai teigia, jog vila statyta XIX a. pab. (1898 m.). Šį teiginį pagrindžia pirmasis Palangos atvirukų albumas, kuriame ir buvo išspausdinta pirmoji šio pastato nuotrauka 1898 m. „Anapiliui“ būdingi Šveicarijos užmiesčio vilų bruožai: siluetas paįvairintas įvairių formų bokšteliais, erkeriais, patys pastatai iš visų pusių apjuosti prieangiais bei atviromis galerijomis.
Į Lietuvos Respublikos nekilnojamųjų kultūros vertybių registrą vila buvo įtraukta 1997 m., 2005 m. „Anapilis“ pripažintas valstybės saugoma nekilnojamąja kultūros vertybe. 2013 m. rugpjūčio 29 d. Palangos miesto savivaldybės taryba apsisprendė viloje „Anapilis“ įsteigti Palangos kurorto muziejų.

Palangos miesto savivaldybės inf.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Visus metus Palangoje vyko intensyvūs miesto ir Šventosios kelių ir gatvių rekonstrukcijos ar aplinkos tvarkymo darbai. Kaip ir kiekvienais metais, „liūto“ dalis darbų buvo atlikta pasyviuoju kurorto turizmo metu – pavasarį ar rudenį.


Dar vienas Palangos kutorto kampelis bus sutvarkytas. Darbai tęsiami ir netrukus bus užbaigti. S. Dariaus ir S. Girėno g. Palangoje.


Palanga keičia formatą – kratosi močiučių Palangos įvaizdžio ir vis labiau traukia darbingo amžiaus žmones bei jaunas šeimas. Taip tvirtina „Palangos tilto“ kalbinti kurorte veikiančių įmonių vadovai, kurių vadovaujamuose kolektyvuose nemažą dalį užima kitų miestų gyventojai. Didžiausią šalies kurortą kaip patraukliausią darbdavį pasirenka ne tik Kretingos ar...


Vilos „Anapilis“, kurioje įsikūręs Palangos kurorto muziejus, aplinka jau sutvarkyta. Pernai panašiu laiku prasidėjusių darbų rezultatus jau įvertino ir miesto gyventojai bei svečiai, kurie mielai vaikšto po sukurtą parkelį.


Prieš šiek tiek daugiau nei trejus metus visuomenei pristatyti atnaujinti Palangos laidojimo namai. Jų renovacija, o dabar ir priežiūra rūpinasi savivaldybės įmonė UAB „Palangos komunalinis ūkis.“ Per šį laikotarpį jie sulaukė daug teigiamų atsiliepimų. Palangos laidojimo namų vadybininkas Raimundas Litvinas pripažino, jog blogų atsiliepimų tikrai neteko...


Palangos sporto centro jaunieji krepšininkai, gimę 2005 m. ir jaunesni, vadovaujami Lietuvos nusipelniusio trenerio Regimanto Juškos, visą savaitę dalyvavo tarptautiniame aštuonių komandų turnyre Sankt Peterburge.


Pasibaigus aktyviajam kurortiniam sezonui, Palangos daugiabučių namų rajonuose burzgia statybų technika – čia intensyviai tvarkoma gyvenamoji aplinka bei atnaujinamos gatvės. „Vasarą nenorėta pradėti gatvių tvarkymo darbų daugiabučių namų rajonuose, kad nebūtų sukeliama papildomų nepatogumų nei vietos gyventojams, nei jų svečiams. Dabar, pasibaigus aktyviajam...


Gineso rekordas padės atkreipti dėmesį į hepatitą

Artūras Povilaitis, LITPA valdybos pirmininkas, 2013 07 29 | Rubrika: Miestas

Vilniaus Katedros aikštėje, minint Pasaulinę hepatito dieną, buvo fiksuojamas „Guinness“ Pasaulinis rekordas. Šios akcijos organizatoriai – Pasaulinis hepatito aljansas ir Užkrečiamųjų ligų pacientų asociacija džiaugiasi, jog Vilniuje pavyko užfiksuoti rekordą.


Jau šią savaitę planuojama baigti Meilės alėjos atkarpos tarp J.Basanavičiaus g. ir Kęstučio g. dangos tvarkymo darbus. Projektas „Dviračių turizmo plėtra Palangos miesto savivaldybėje, rekonstruojant Meilės alėją“ finansuojamas pagal Europos Sąjungos 2007-2013 metų struktūrinių fondų veiksmų programą. Kaip teigė šią alėją tvarkančios bendrovės „Žiežmarių hidrostatyba“ objekto vadovas...


Ar bibliotekose visuomet vyrauja „mirtina“ tyla, į jas užsuka tik žinių ištroškę, uoliai besiruošiantys mokiniai ir studentai, o ramybę sudrumsčia tik praskridusi musė? Panašu, jog taip nėra. Palangos miesto viešojoje bibliotekoje išties jauki aplinka, puikus aptarnavimas, tad nenuostabu, jog ji mielai lankoma. Tačiau, kaip papasakojo Vaikų bibliotekos vedėja Nijolė Bagdonienė, vaikams...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius