Šventojiškiai ir palangiškiai susivienijo prieš „Feliksą“

"Palangos tilto" informacija, 2015-01-26
Peržiūrėta
1923
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Šventojiškiai ir palangiškiai susivienijo prieš „Feliksą“

Šeštadieno rytą dvi valandas Šventosios paplūdimio ruože nuo tenykštės gelbėjimo stoties link Palangos triūsė talkininkai, atsiliepę į Šventosios seniūnijos bendruomenės kvietimą prisijungti prie akcijos „Atkurkime pajūrį“. Kovai prieš uragano „Feliksas“ padarinius susivienijo ir palangiškiai, ir šventojiškiai, ir partiniai ir nepartiniai piliečiai.

Geras oras ir puiki nuotaika
Akcijoje dalyvavo ir Palangos meras Šarūnas Vaitkus, savo facebook paskyroje pasidalijęs nuotraukomis bei trumpu komentaru: „Vakar kartu su Šventosios bendruomene tvarkėme paplūdimius. Buvo geras oras ir puiki nuotaika“.
„Oras išties buvo puikus – matyt, Dievas myli Šventąją, - nusišypsojo vienas pagrindinių talkos organizatorių Šventosios seniūnijos bendruomenės pirmininkas Domininkas Jurevičius.
Paklaustas, kas gi įkvėpė surengti akciją, D. Jurevičius juokavo, kad „įkvėpė“ uraganas „Feliksas“.
„Po uragano pasivaikščioję paplūdimiais pamatėme, jog jie tiesiog nukloti šiukšlėmis. Ir ne kokiomis smulkiomis, o stambiagabaritėmis. Daugiausia buvo visokių lentų, iš kurių kyšojo vinys. Absoliuti dauguma tų lentų – iš po vasaros neišardytų paplūdimio kavinių medinių pagrindų liekanos. Esu įsitikinęs, kad po vasaros verslininkai privalo viską išmontuoti“, - kalbėjo bendruomenės pirmininkas.
Pasak jo, nors paplūdimiai buvo pabarstyti sniegu, šiukšles reikėjo rinkti nelaukiant, kol jis nutirps. Nes priešingu atveju vėjas būtų šiukšles užnešęs smėliu, o kas galėtų atsitikti, jeigu vasarą koks poilsiautojas ant tokio lentgalio užmintų basa koja geriau nei negalvot.
„Man tikrai buvo labai džiugu, kad į talką susirinko apie pusšimtis žmonių – ir šventojiškių, ir palangiškių. Džiugu, kad neabejingi gyventojai apie porą` valandų tikrai šauniai padirbėjo. Noriu pabrėžti – tai nebuvo politinė priešrinkiminė akcija, tai buvo pilietinė paplūdimio valymo talka, ir ačiū visiems, kas prie jos prisijungė“, - sakė D. Jurevičius.

Ir palangiškiai, ir šventojiškiai
Tuo, kad pajūrio tvarkymo akcija suvienijo ir palangiškius, ir šventojiškius pasidžiaugė Šventosios seniūnijos bendruomenės narė Irena Galdikienė.
„Talka pavyko. Smagu, kad dirbome visi – tik gal pačių šventojiškių galėjo būti daugiau. Smagu ir tai, kad atėjo daug tvirtų ir darbingai nusiteikusių vyrų, nes lentų, stulpų, į paplūdimius vedusių uragano išardytų takų gabalų moteriškės nebūtų pavilkusios“, - kalbėjo I. Galdikienė.
Palangiškė Veronika Skeberdytė, Viešosios tvarkos skyriaus vyriausioji specialistė, neseniai paskirta kuruoti Šventąją, sakė, jog ši talka buvusi lyg ir primas jos susipažinimas su Šventosios bendruomene.
„Tikrai pasidžiaugiau Šventosios bendruomene – kaip ji myli savo miestelį, kaip ji vieningai sureagavo į kvietimą padėti likviduoti stichijos padarinius. Palangiškiai, matyt, pavasario talkų laukia... Smagu buvo kartu pasidarbuoti – tokie bendri darbai labai suartina. Juolab kad ir šiukšlių buvo surinkta išties nemažai – nuo įvairiausių lentgalių iki smulkesnių daiktų“, - sakė V. Skeberdytė.

Pranoko lūkesčius
„Šventojiškiai tikri šaunuoliai. Prisipažinsiu, jų akcija pranoko visus mano lūkesčius – nesitikėjau, kad susirinks tiek daug žmonių ir kad tiek daug padarys“, - pasidžiaugė ir UAB „Palangos komunalinis ūkis“ direktorius Konstantinas Skierus.
Komunalininkų vadovas sakė, jog talkininkams buvo atsiųsta didelė mašina, į kurios kėbulą telpa apie 8 kubus šiukšlių. Akcijos metu išvežtos dvi tokios mašinos. O pirmadienį komunalininkai baigė išvežti į krūvas suneštas didžiausiais atliekas – iš viso K. Skieraus skaičiavimu, talkininkai Šventosios paplūdimyje bus surinką apie 40 kubų stambiagabaričių, daugiausia - medienos atliekų.
Bendrovės direktorius pritarė D. Jurevičiaus nuomonei: pasibaigus vasaros sezonui verslininkai iš paplūdimių turi susirinkti ne tik kavinių palapines-tentus, bet ir medinius klojinius, ant kurių laikinos kavinės statomos, nes pagrindinės atliekos ir buvusios tokių medinių klojinių liekanos, kurias vėjas ir bangos nešė iš pat Palangos.

„Palangos tilto“ inf.

Jūsų komentaras:

Fatima 2022-02-28 12:47 ([email protected] / IP: 172.70.90.89)
Ar išgyvenate skausmingą išsiskyrimą ar skyrybas? Laimėkite savo buvusį vaikiną, buvusią merginą, buvusį vyrą, buvusią žmoną ir išlaikykite juos visam laikui. Mano vyras paliko mane dėl kitos moters prieš 6 mėnesius ir nuo to laiko mano gyvenimas buvo kupinas skausmo, liūdesio ir širdgėlos, nes tai buvo mano pirmoji meilė, su kuria praleidau visą gyvenimą. Draugas man papasakojo, kad matė keletą atsiliepimų iš burtininko, vardu DR SUNNY, kuris gali po kelių dienų sugrąžinti savo meilužį, aš nusijuokiau ir pasakiau, kad man neįdomu, bet dėl ​​meilės, kurią mano draugas man jautė, ji . Pasitariau savo vardu su vyriausiuoju kunigu ir mano didžiausiai nuostabai po 2 dienų mano vyras pirmą kartą po 6 mėnesių man paskambino, kad pasiilgo manęs ir gailisi dėl visko, ką išgyveno. man ir dabar esame laimingi kartu. Vis dar negaliu patikėti, nes tai taip nuostabu. Dėkoju DR SUNNY, kad sugrąžinote mano meilužį ir mano žavingą draugą, kuris užtarė mane, visiems, kuriems gali prireikti šio puikaus daktaro pagalbos, štai el. laiškas: [email protected] Taip pat galite atsiųsti jį naudodami WhatsApp adresu +2348082943805

Taip pat skaitykite

Centrinės valdžios planai atsisakyti poros sanatorijų Palangoje ir Druskininkuose vis dar kursto aistras. Garsiausiai prieš laukiančias permainas kovoja Palanga. Ketvirtadienį kurorte surengtas protestas, kuriuo siekta atkreipti dėmesį į ministerijos planus uždaryti poilsio ir reabilitacijos centrą „Pušynas“, prabilta ir apie miglotą neseniai pastatyto Palangos baseino ateitį.


Ketvirtadienį,  rugpjūčio 19 d., Palangoje buvo patvirtinti 4 nauji COVID-19 atvejai, koronavirusu šiuo metu serga 73 palangiškiai. Nuo pandemijos pradžios liga susirgo 1 379 palangiškiai, tai yra beveik kas dešimtas.


Geriausios idėjos į galvą dažniausiai šauna netikėtai, įsitikinęs 27 metų palangiškis Alfredas Pumpulis ir metais vyresnis jo bičiulis Dovydas Sušinskis, prieš pat Kalėdas pristatę jųdvejų bendrą įmonę „Revolving Fog.“ Vaikinai prekiaus unikaliais, Palangoje pagamintais itin kokybiškais kaljano (kaljanas – vandens pypkė, įvairiuose...


Pirmadienį, birželio 22 dieną, uostamiestyje, prie šiaurinio molo, šešių savivaldybių – Klaipėdos, Palangos, Šilutės, Klaipėdos, Skuodo bei Kretingos rajonų – atstovai pristatė prieš pora metų gimusią ir pandemijos paskatintą greičiau įgyvendinti idėją – pažintinį kelią po pajūrį.


Šventojiškiai šeštadienį minės Jūros dieną

"Palangos tilto" informacija, 2019 09 09 | Rubrika: Miestas

Šeštadienį, rugsėjo 14 d., linksmai nusiteikę į šventę pakvies šventojiškiai – miestelyje bus minima Jūros diena. Jos metu Jūros gatvės pėsčiųjų alėjoje šurmuliuos renginiai, skirti pirmosios Lietuvoje Jūros dienos paminėjimui. Pasak Palangos kultūros ir jaunimo centro kultūrinės veiklos vadybininkės Mantės Lukošienės, Jūros dienos...


Šventojiškiai ir palangiškiai susivienijo prieš „Feliksą“

"Palangos tilto" informacija, 2015 01 26 | Rubrika: Miestas

Šeštadieno rytą dvi valandas Šventosios paplūdimio ruože nuo tenykštės gelbėjimo stoties link Palangos triūsė talkininkai, atsiliepę į Šventosios seniūnijos bendruomenės kvietimą prisijungti prie akcijos „Atkurkime pajūrį“. Kovai prieš uragano „Feliksas“ padarinius susivienijo ir palangiškiai, ir...


Ar jums teko ne tik girdėti bei patiems giedoti Tautišką giesmę, bet ir pamatyti, kokiomis spalvomis ji švyti ir į kokį raštą susiaudžia jos žodžiai ir melodija? O štai šventojiškiai, kovo 11-osios pavakare susirinkę švęsti Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo šventės, tokią progą turėjo.


Pernai vasarą Šventojoje, netoli paplūdimio, pastatytas konteinerinis tualetas šiemet dingo. Jis stūksojo Prieplaukos gatvėje, ties pliažu.   Gamtinius reikalus – į kopas Kaip pasakojo Šventosios seniūnaitis Ramutis Šeštokas, šis tualetas buvo labai reikalingas. Bet šiemet jo neliko.


„Jei reikėtų kurti siaubo filmą, kaip foną pasirinkčiau Šventąją žiemą“, „Visa Šventoji – vienas didelis, apleistas statinys“, „Šventosios autobusų stotis pastatyta ant šiukšlyno ir panaši į „šiki***..“ – tokios ir panašios frazės penktadienį liejosi Šventosios seniūnijos...


Ilgąjį Žolinės savaitgalį    Šventosios    miestelį drebino alternatyvios muzikos festivalis ,,Satta    Outside”, kuris Šventojoje vyko jau antrus metus.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius