Šventojiškiai ir palangiškiai susivienijo prieš „Feliksą“

"Palangos tilto" informacija, 2015-01-26
Peržiūrėta
608
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Šventojiškiai ir palangiškiai susivienijo prieš „Feliksą“

Šeštadieno rytą dvi valandas Šventosios paplūdimio ruože nuo tenykštės gelbėjimo stoties link Palangos triūsė talkininkai, atsiliepę į Šventosios seniūnijos bendruomenės kvietimą prisijungti prie akcijos „Atkurkime pajūrį“. Kovai prieš uragano „Feliksas“ padarinius susivienijo ir palangiškiai, ir šventojiškiai, ir partiniai ir nepartiniai piliečiai.

Geras oras ir puiki nuotaika
Akcijoje dalyvavo ir Palangos meras Šarūnas Vaitkus, savo facebook paskyroje pasidalijęs nuotraukomis bei trumpu komentaru: „Vakar kartu su Šventosios bendruomene tvarkėme paplūdimius. Buvo geras oras ir puiki nuotaika“.
„Oras išties buvo puikus – matyt, Dievas myli Šventąją, - nusišypsojo vienas pagrindinių talkos organizatorių Šventosios seniūnijos bendruomenės pirmininkas Domininkas Jurevičius.
Paklaustas, kas gi įkvėpė surengti akciją, D. Jurevičius juokavo, kad „įkvėpė“ uraganas „Feliksas“.
„Po uragano pasivaikščioję paplūdimiais pamatėme, jog jie tiesiog nukloti šiukšlėmis. Ir ne kokiomis smulkiomis, o stambiagabaritėmis. Daugiausia buvo visokių lentų, iš kurių kyšojo vinys. Absoliuti dauguma tų lentų – iš po vasaros neišardytų paplūdimio kavinių medinių pagrindų liekanos. Esu įsitikinęs, kad po vasaros verslininkai privalo viską išmontuoti“, - kalbėjo bendruomenės pirmininkas.
Pasak jo, nors paplūdimiai buvo pabarstyti sniegu, šiukšles reikėjo rinkti nelaukiant, kol jis nutirps. Nes priešingu atveju vėjas būtų šiukšles užnešęs smėliu, o kas galėtų atsitikti, jeigu vasarą koks poilsiautojas ant tokio lentgalio užmintų basa koja geriau nei negalvot.
„Man tikrai buvo labai džiugu, kad į talką susirinko apie pusšimtis žmonių – ir šventojiškių, ir palangiškių. Džiugu, kad neabejingi gyventojai apie porą` valandų tikrai šauniai padirbėjo. Noriu pabrėžti – tai nebuvo politinė priešrinkiminė akcija, tai buvo pilietinė paplūdimio valymo talka, ir ačiū visiems, kas prie jos prisijungė“, - sakė D. Jurevičius.

Ir palangiškiai, ir šventojiškiai
Tuo, kad pajūrio tvarkymo akcija suvienijo ir palangiškius, ir šventojiškius pasidžiaugė Šventosios seniūnijos bendruomenės narė Irena Galdikienė.
„Talka pavyko. Smagu, kad dirbome visi – tik gal pačių šventojiškių galėjo būti daugiau. Smagu ir tai, kad atėjo daug tvirtų ir darbingai nusiteikusių vyrų, nes lentų, stulpų, į paplūdimius vedusių uragano išardytų takų gabalų moteriškės nebūtų pavilkusios“, - kalbėjo I. Galdikienė.
Palangiškė Veronika Skeberdytė, Viešosios tvarkos skyriaus vyriausioji specialistė, neseniai paskirta kuruoti Šventąją, sakė, jog ši talka buvusi lyg ir primas jos susipažinimas su Šventosios bendruomene.
„Tikrai pasidžiaugiau Šventosios bendruomene – kaip ji myli savo miestelį, kaip ji vieningai sureagavo į kvietimą padėti likviduoti stichijos padarinius. Palangiškiai, matyt, pavasario talkų laukia... Smagu buvo kartu pasidarbuoti – tokie bendri darbai labai suartina. Juolab kad ir šiukšlių buvo surinkta išties nemažai – nuo įvairiausių lentgalių iki smulkesnių daiktų“, - sakė V. Skeberdytė.

Pranoko lūkesčius
„Šventojiškiai tikri šaunuoliai. Prisipažinsiu, jų akcija pranoko visus mano lūkesčius – nesitikėjau, kad susirinks tiek daug žmonių ir kad tiek daug padarys“, - pasidžiaugė ir UAB „Palangos komunalinis ūkis“ direktorius Konstantinas Skierus.
Komunalininkų vadovas sakė, jog talkininkams buvo atsiųsta didelė mašina, į kurios kėbulą telpa apie 8 kubus šiukšlių. Akcijos metu išvežtos dvi tokios mašinos. O pirmadienį komunalininkai baigė išvežti į krūvas suneštas didžiausiais atliekas – iš viso K. Skieraus skaičiavimu, talkininkai Šventosios paplūdimyje bus surinką apie 40 kubų stambiagabaričių, daugiausia - medienos atliekų.
Bendrovės direktorius pritarė D. Jurevičiaus nuomonei: pasibaigus vasaros sezonui verslininkai iš paplūdimių turi susirinkti ne tik kavinių palapines-tentus, bet ir medinius klojinius, ant kurių laikinos kavinės statomos, nes pagrindinės atliekos ir buvusios tokių medinių klojinių liekanos, kurias vėjas ir bangos nešė iš pat Palangos.

„Palangos tilto“ inf.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Geriausios idėjos į galvą dažniausiai šauna netikėtai, įsitikinęs 27 metų palangiškis Alfredas Pumpulis ir metais vyresnis jo bičiulis Dovydas Sušinskis, prieš pat Kalėdas pristatę jųdvejų bendrą įmonę „Revolving Fog.“ Vaikinai prekiaus unikaliais, Palangoje pagamintais itin kokybiškais kaljano (kaljanas – vandens pypkė, įvairiuose...


Pirmadienį, birželio 22 dieną, uostamiestyje, prie šiaurinio molo, šešių savivaldybių – Klaipėdos, Palangos, Šilutės, Klaipėdos, Skuodo bei Kretingos rajonų – atstovai pristatė prieš pora metų gimusią ir pandemijos paskatintą greičiau įgyvendinti idėją – pažintinį kelią po pajūrį.


Šventojiškiai šeštadienį minės Jūros dieną

"Palangos tilto" informacija, 2019 09 09 | Rubrika: Miestas

Šeštadienį, rugsėjo 14 d., linksmai nusiteikę į šventę pakvies šventojiškiai – miestelyje bus minima Jūros diena. Jos metu Jūros gatvės pėsčiųjų alėjoje šurmuliuos renginiai, skirti pirmosios Lietuvoje Jūros dienos paminėjimui. Pasak Palangos kultūros ir jaunimo centro kultūrinės veiklos vadybininkės Mantės Lukošienės, Jūros dienos...


Šventojiškiai ir palangiškiai susivienijo prieš „Feliksą“

"Palangos tilto" informacija, 2015 01 26 | Rubrika: Miestas

Šeštadieno rytą dvi valandas Šventosios paplūdimio ruože nuo tenykštės gelbėjimo stoties link Palangos triūsė talkininkai, atsiliepę į Šventosios seniūnijos bendruomenės kvietimą prisijungti prie akcijos „Atkurkime pajūrį“. Kovai prieš uragano „Feliksas“ padarinius susivienijo ir palangiškiai, ir...


Ar jums teko ne tik girdėti bei patiems giedoti Tautišką giesmę, bet ir pamatyti, kokiomis spalvomis ji švyti ir į kokį raštą susiaudžia jos žodžiai ir melodija? O štai šventojiškiai, kovo 11-osios pavakare susirinkę švęsti Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo šventės, tokią progą turėjo.


Pernai vasarą Šventojoje, netoli paplūdimio, pastatytas konteinerinis tualetas šiemet dingo. Jis stūksojo Prieplaukos gatvėje, ties pliažu.   Gamtinius reikalus – į kopas Kaip pasakojo Šventosios seniūnaitis Ramutis Šeštokas, šis tualetas buvo labai reikalingas. Bet šiemet jo neliko.


„Jei reikėtų kurti siaubo filmą, kaip foną pasirinkčiau Šventąją žiemą“, „Visa Šventoji – vienas didelis, apleistas statinys“, „Šventosios autobusų stotis pastatyta ant šiukšlyno ir panaši į „šiki***..“ – tokios ir panašios frazės penktadienį liejosi Šventosios seniūnijos...


Ilgąjį Žolinės savaitgalį    Šventosios    miestelį drebino alternatyvios muzikos festivalis ,,Satta    Outside”, kuris Šventojoje vyko jau antrus metus.


Vakar ir šiandien Palangoje, „Gabijos“ viešbutyje, teisėjų, prokurorų ir policijos pareigūnų mokymus kaip kovoti prieš vyrų smurtą prieš moteris šeimose surengė šios srities specialistė, JAV teisininkė Cheryl Tomas. Ji šių metų kovo mėnesį žurnalo „Newsweek“ buvo tituluota nominacija „Moterys, kurios sukrėtė pasaulį“.


Gyventojai sukilo prieš antenas

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 04 10 | Rubrika: Miestas

Kurorto Sodų gatvės 30 numeriu pažymėtame name gyvenantys palangiškiai, ant kurių namo stogo sumontuotos telekomunikacijų antenos, sukilo prieš tokią savivalę. Praėjusią savaitę įvykusiame namo gyventojų susirinkime buvo pareikalauta nedelsiant išmontuoti savavališkai įrengtus įrenginius. Naujojo mikrorajono gyventojų įsitikinimu, be jų sutikimo pastatytos antenos skleidžiamos bangos ypač...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius