Tarptautinėje parodoje – per 200 dekoratyvinių balandžių

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2013-05-23
Peržiūrėta
2207
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Išrinkti gražiausius iš gražiausių buvo labai sunku.
Išrinkti gražiausius iš gražiausių buvo labai sunku.

„Švęsdami Kultūros dieną keliame taikos vėliavą. O taikos simbolis jau nuo seno yra balandis. Tad galima sakyti, jog balandžiai neša ne tik taiką, bet ir kultūrą, todėl labai malonu atidaryti šią dvi ekspozicijas apjungiančią parodą šiandien savo šventę švenčiančioje Kultūros sotinėje Palangoje“,– atidarydamas tarptautinę dekoratyvinių balandžių ir Palangos dailininkų darbų, skirtų šiai temai, kūrinių parodą sakė Kultūros centro direktorius Žilvinas Kažys.

Abi parodas organizavo šių metų vasario mėnesį įsikūręs Palangos balandininkų klubas, kuriam vadovauja Reinoldas Liaudanskas.
„Ši tarptautinė dekoratyvinių balandžių paroda – ne pirmoji, kuri rengiama sezono atidarymo šventės metu. Tačiau pirma, kurią organizuoja mūsų klubas, ir pirma, į kurią įsijungė Palangos dailininkai“, – parodos atidarymo metu sakė R. Liaudanskas, nuoširdžiai padėkojęs visiems kolegoms balandininkams, sutikusiems atvežti savo augintinius.
„Kai Reinoldas Liaudanskas ir jo kolegos suteikė mums galimybę stebėti ir įvairia technika atvaizduoti šiuos paukščius, pasijutome it kokie vanagai: dar ir dabar vis stebime skraidančius ar tupinčius modelius“, – juokavo kūrybinės grupės „Mostas“, kurios narių darbai dominuoja parodoje „Po balandžio sparnu“, vadovas dailininkas Juozas Griušys.
Parodos lankytojai žavėjosi čia atvežtais daugiau nei 200 paukščių. Augintinius balandininkai atvežė iš Latvijos – Liepojos miesto ir rajono, – Šiaulių, Šilalės rajono, Gargždų, Klaipėdos, Kretingos miesto ir rajono, Vydmantų, ir, žinoma, Palangos. Iš 50 veislių rečiausios – nykstantys Sūduvos baltagalviai bei Liepojos baltauodegiai, gan reti ir Klaipėdos aukštaskraidžiai.
Savo susižavėjimą apsilankiusieji restorano „DeCuba“ sode surengtoje parodoje galėjo išreikšti ir balsuodami už labiausiai jiems patikusį balandį. „Niekaip negalime apsispręsti: jie visi – tokie gražūs“, – šypsojosi anūkus į parodą atsivedusi ponia Julija.
Susumavus balsavimo rezultatus, paaiškėjo, kad gražiausias, publikos nuomone, palangiškio Vytauto Ramono užaugintasis Karaliaučiaus spalvotagalvis balandis. Antroji ir trečioji vietos atiteko perukiniais vadinamiems paukščiams: šiauliškio Rimanto Benetos visai perukinių balandžių kolekcijai ir Stasio Eitučio iš Šilalės rajono juodajam perukiniam balandžiui.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Vokietijoje, Leipcige š. m.  gruodžio 2 – 4 d., vyko viena iš gausiausių ir didžiausių Europos balandžių parodų. Leipcigas – galingas mokslo, kultūros ir pramonės centras, tačiau labiausiai šis miestas dar nuo 1169 metų garsėjo savo tarptautinėmis prekybinėmis mugėmis.Balandžio mėnesį bibliotekos skaitykloje ,,nutūpė“ balandžiai. Sakysit, neįmanoma? Bet faktas. Nepatikėtų nebent palangiškis, nepažįstantis ilgamečio balandžių augintojo ir Palangos balandininkų klubui vadovaujančio Reinoldo Liaudansko nuo 17 metų ,,susirgusio“ nepagydoma ,,balandžių“ liga ir šiam pomėgiui ištikimo iki šiol. ,,O kaip gi kitaip?“,– sako kolekcininkas.


Džiugiais veidais ir mintimis savo klubo 2020 m. veiklą baigiame ir mes, Palangos balandininkų klubas, palaikydami ryšius su Liepojos (Latvija) ir kitais Lietuvos balandininkais iš Šiaulių, Mažeikių, Kauno, Vilniaus, Klaipėdos, Gargždų ir Kretingos.


Palangos kultūros ir jaunimo centro direktorė Vita Petrauskienė ir dar 4 centro darbuotojai sugrįžoiš Italijos, kur gruodžio 7-8 dienomis dalyvavo Europos kultūros forume 2017.


Šeštadienį Palangos universaliame sporto komplekse vyko 10-oji Klaipėdos aukštaskraidžių ir 1-oji Aukštaičių burbulių balandžių bei dekoratyvinių paukščių (vištų, kanarėlių ir papūgų) paroda-mugė. Atvykusieji į parodą turėjo galimybę pasigrožėti įspūdingais dekoratyviniais paukščiais, o išradingi balandininkai užsukusiems padovanojo ir...


Vasaros viduryje naujoji Palangos kultūros ir jaunimo centro direktorė Vita Petrauskienė minės „šimtadienį“ – liepos 10 dieną sukaks lygiai šimtas dienų, kai ji atsakinga už Palangos kultūros židinį. Centro vadovė sako, kad šis šimto dienų adaptacijos laikotarpis buvo pakankamas apsižvalgyti, suprasti, įsijausti ir suvokti, kas reikalinga, ką...


Tarptautinėje parodoje – per 200 dekoratyvinių balandžių

"Palangos tilto" informacija, 2014 05 19 | Rubrika: Miestas

Jau nebe pirmi metai vienu gražiausių Palangos kurorto šventės akcentu įvardijama Palangos balandininkų klubo rengiama dekoratyvinių balandžių paroda. Šiemet tradicinė ir jau antroji tarptautinė dekoratyvinių balandžių paroda, taip pat tradiciškai rengiama restorano „DeCuba“ sode, sukvietė kurorto šventės svečius pasigrožėti per pora šimtų...


„Švęsdami Kultūros dieną keliame taikos vėliavą. O taikos simbolis jau nuo seno yra balandis. Tad galima sakyti, jog balandžiai neša ne tik taiką, bet ir kultūrą, todėl labai malonu atidaryti šią dvi ekspozicijas apjungiančią parodą šiandien savo šventę švenčiančioje Kultūros sotinėje Palangoje“,– atidarydamas tarptautinę...


Iš tarptautinės balandžių parodos sugrįžus

Reinoldas LIAUDANSKAS Klaipėdos aukštaskraidžių balandžių klubo pirmininkas, 2012 11 15 | Rubrika: Kultūra

Tarptautinėje balandžių parodoje, vykusioje lapkričio 10-11 d. Kaune, 82 balandžių mylėtojai iš Lietuvos balandžių augintojų klubų pristatė daugiau negu 1000 dekoratyvinių balandžių ir 83 balandžių veisles. Parodoje teisėjavo kviestiniai svečiai iš Lenkijos. Paroda stiprėja sulaukusi žymių balandininkų dėmesio iš užsienio šalių. Buvo atvykęs Rusijos balandžių...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius