Tarptautinėje parodoje – per 200 dekoratyvinių balandžių

"Palangos tilto" informacija, 2014-05-19
Peržiūrėta
2325
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Tarptautinėje parodoje – per 200 dekoratyvinių balandžių

Jau nebe pirmi metai vienu gražiausių Palangos kurorto šventės akcentu įvardijama Palangos balandininkų klubo rengiama dekoratyvinių balandžių paroda. Šiemet tradicinė ir jau antroji tarptautinė dekoratyvinių balandžių paroda, taip pat tradiciškai rengiama restorano „DeCuba“ sode, sukvietė kurorto šventės svečius pasigrožėti per pora šimtų įspūdingų paukščių.

Parodos lankytojai žavėjosi čia atvežtais balandininkų augintiniais iš Šiaulių, Šilalės rajono, Gargždų, Klaipėdos, Kretingos miesto ir rajono ir, žinoma, Palangos. Iš 50 eksponuotų veislių rečiausios – nykstantys Sūduvos baltagalviai bei Liepojos baltauodegiai – beje, juos pristatė parodos organizatorius, Palangos balandininkų klubo prezidentas Reinoldas Liaudanskas, – Karaliaučiaus spalvotagalviai, gan reti ir Klaipėdos aukštaskraidžiai, auginami tik mūsų regione.

Savo susižavėjimą apsilankiusieji restorano „DeCuba“ sode surengtoje parodoje galėjo išreikšti ir balsuodami už labiausiai jiems patikusį balandį. „Niekaip negalime apsispręsti: jie visi – tokie gražūs“, – šypsojosi anūkus į parodą atsivedusi ponia Birutė.

Susumavus balsavimo rezultatus, paaiškėjo, kad gražiausias, publikos nuomone, klaipėdiečio Michailo Fedorčiuk, į parodą atvežusio net aštuonių veislių balandžius, užaugintasis raudonom plunksnom puoštu „apdaru“ Karakulinis balandis. Beje, ir antroji vieta parodos lankytojų valia taip pat atiteko šio balandininko augintiniui, tos pačios Karakulinės veislės, tik mėlynai pasipuošusiam paukščiui. Trečioji vieta atiteko Šilalės rajone Požerės kaime dekoratyvinius balandžius auginančio Stasio Eitučio pristatytajam Kingo veislės paukščiui. Beje, šio balandininko, kurio augintiniai ne pirmi metai pelno žiūrovų simpatijas ir prizines vietas parodoje, kolekcijoje – daugiausia balandžių veislių: žiūrovai turėjo galimybę grožėtis Satinetais, Blondinetais, Didžiaisiais pūstiniais, Perukiniais, Poviniais, Rževo juostiniais, Rostovo figūriniais, Drakonais, Domininkonais, Vokiškomis žuvėdrėlėmis bei jau minėtais Kingais, kitaip vadinamais mėsiniais balandžiais.

O už gausiausią – net 90 paukščių – kolekciją apdovanojimas atiteko Rimantui Benečiui iš Šiaulių.

Parodos lankytojai turėjo galimybę ne tik grožėtis nuostabiais paukščiais bei rinkti labiausiai jiems patikusiuosius. Šios parodos metu visi norintys galėjo patys į dangų paleisti būrį baltasparnių balandžių. Su šūkiu „Myliu Palangą“ virš kurorto suplasnoję paukščiai dar kartą priminė: vasaros sezonas jau prasidėjo.

Kartu su sūnumi Domantu į dangų balandžius skraidinęs Palangos meras Šarūnas Vaitkus dėkojo kurorto šventę puošiančios parodos dalyviams bei įteikė padėką jos organizatoriui R. Liaudanskui – su viltimi, kad tokios parodos ir toliau bus rengiamos.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite


Balandžio mėnesį bibliotekos skaitykloje ,,nutūpė“ balandžiai. Sakysit, neįmanoma? Bet faktas. Nepatikėtų nebent palangiškis, nepažįstantis ilgamečio balandžių augintojo ir Palangos balandininkų klubui vadovaujančio Reinoldo Liaudansko nuo 17 metų ,,susirgusio“ nepagydoma ,,balandžių“ liga ir šiam pomėgiui ištikimo iki šiol. ,,O kaip gi kitaip?“,– sako kolekcininkas.


Džiugiais veidais ir mintimis savo klubo 2020 m. veiklą baigiame ir mes, Palangos balandininkų klubas, palaikydami ryšius su Liepojos (Latvija) ir kitais Lietuvos balandininkais iš Šiaulių, Mažeikių, Kauno, Vilniaus, Klaipėdos, Gargždų ir Kretingos.


Lietuvos balandininkų triumfas didžiausioje Europos parodoje

"Palangos tilto" informacija, 2018 11 23 | Rubrika: Miestas

Lapkričio 6-11 dienomis Lietuvos dekoratyvinių balandžių asociacija, kuriai priklauso ir Palangos balandininkų klubas, dalyvavo 29-ojoje Europos balandžių ir naminių gyvūnų parodoje „Europashau 2018“ Herninge, Danijos karalystėje. Lietuvos delegaciją sudarė šeši balandininkai. Lietuviai iš parodos grįžo ne tuščiomis, jie parsivežė garbingų apdovanojimų.


Šeštadienį Palangos universaliame sporto komplekse vyko 10-oji Klaipėdos aukštaskraidžių ir 1-oji Aukštaičių burbulių balandžių bei dekoratyvinių paukščių (vištų, kanarėlių ir papūgų) paroda-mugė. Atvykusieji į parodą turėjo galimybę pasigrožėti įspūdingais dekoratyviniais paukščiais, o išradingi balandininkai užsukusiems padovanojo ir...


Vasario 10-12 dienomis Palangos kurortas buvo pristatytas Estijos sostinėje Taline.


Balandžio 22-24 d. parodų ir kongresų centre MT Polska, surengtoje tarptautinėje turizmo parodoje Varšuvoje (Lenkija) LATO’16 buvo pristatytas Palangos kurortas. Tai didžiausia tarptautinė turizmo paroda visoje Lenkijoje. Ši paroda suteikia puikią galimybę turizmu besidomintiems Lenkijos gyventojams gauti pasiūlymus vasarai ar savaitgaliams Palangoje.


Tarptautinėje parodoje – per 200 dekoratyvinių balandžių

"Palangos tilto" informacija, 2014 05 19 | Rubrika: Miestas

Jau nebe pirmi metai vienu gražiausių Palangos kurorto šventės akcentu įvardijama Palangos balandininkų klubo rengiama dekoratyvinių balandžių paroda. Šiemet tradicinė ir jau antroji tarptautinė dekoratyvinių balandžių paroda, taip pat tradiciškai rengiama restorano „DeCuba“ sode, sukvietė kurorto šventės svečius pasigrožėti per pora šimtų...


„Švęsdami Kultūros dieną keliame taikos vėliavą. O taikos simbolis jau nuo seno yra balandis. Tad galima sakyti, jog balandžiai neša ne tik taiką, bet ir kultūrą, todėl labai malonu atidaryti šią dvi ekspozicijas apjungiančią parodą šiandien savo šventę švenčiančioje Kultūros sotinėje Palangoje“,– atidarydamas tarptautinę...


Iš tarptautinės balandžių parodos sugrįžus

Reinoldas LIAUDANSKAS Klaipėdos aukštaskraidžių balandžių klubo pirmininkas, 2012 11 15 | Rubrika: Kultūra

Tarptautinėje balandžių parodoje, vykusioje lapkričio 10-11 d. Kaune, 82 balandžių mylėtojai iš Lietuvos balandžių augintojų klubų pristatė daugiau negu 1000 dekoratyvinių balandžių ir 83 balandžių veisles. Parodoje teisėjavo kviestiniai svečiai iš Lenkijos. Paroda stiprėja sulaukusi žymių balandininkų dėmesio iš užsienio šalių. Buvo atvykęs Rusijos balandžių...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius