Lietuvos balandininkų triumfas didžiausioje Europos parodoje

"Palangos tilto" informacija, 2018-11-23
Peržiūrėta
1623
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Lapkričio 6-11 dienomis Lietuvos dekoratyvinių balandžių asociacija, kuriai priklauso ir Palangos balandininkų klubas, dalyvavo 29-ojoje Europos balandžių ir naminių gyvūnų parodoje „Europashau 2018“ Herninge, Danijos karalystėje. Lietuvos delegaciją sudarė šeši balandininkai. Lietuviai iš parodos grįžo ne tuščiomis, jie parsivežė garbingų apdovanojimų.
Lietuvos balandininkų trys balandžiai tapo Europos čempionais: Raimundas Rutkauskas už Lietuvos žuvėdrėlę, Vytautas Keraitis už Budapešto trumpasnapį bei dar kartą Raimundas Rutkauskas už Vilniaus spalvotašonį. Europos meistro vardas už balandžių kolekcijas atiteko V. Keraičiui ir R. Rutkauskui.
Kaip pasakojo Palangos balandininkų klubo pirmininkas Reinoldas Liaudanskas, iš viso parodoje dalyvavo 26 šalys, buvo atvežta 30 tūkst. gyvūnų, 10 tūkst. 500 vištinių paukščių, 8100 balandžių, 8500 triušių, 169 jūros kiaulytės.
Balandininkams nestigo įspūdžių, patirtų parodoje. Ten Lietuvos balandininkai turėjo savą stendą, prie kurio sulaukė daug susidomėjusių lankytojų.
Įspūdžiais pirmąją parodos dieną dalinosi Lietuvos dekoratyvinių balandžių augintojų asociacijos prezidentas Ramūnas Naruševičius: „Nuo ryto ruošėme Lietuvos reprezentacinį stendą. Atrodė, kad vienas, du, trys ir viską greitai paruošime. Dirbome „užsidegę“, su iniciatyva, tačiau vis tiek užtruko – pradėjome prieš vidurdienį, o baigėme vakare – tik prieš 19 val. Mūsų šalies balandininkų stendas papuoštas vaikų piešiniais iš buvusios parodos „Atkurtai Lietuvai 100“. Stengėmės, kad stendas būtų spalvingas, nes mes norime pakviesti Europos balandininkų vaikus dalyvauti tarptautiniame piešinių konkurse, kurio rezultatus galėsime matyti įvyksiančioje Lietuvos paukščių ir gyvūnų parodoje 2019 m. sausio 19-20 dienomis Aleksandro Stulginskio parodų paviljone. Nepatingėjome į parodą atsivežti ir nedidelį TV, kad būtų galima parodyti susidomėjusiems daugiau prezentacijų apie mūsų rengiamas parodas Lietuvoje. Pasiruošėme ir reklaminės -dalinamos medžiagos, sugalvojome dar daug dalykų. Žinoma, dar labai nekantriai laukiame ir balandžių įvertinimų, kurie eksponuojami šioje Europos parodoje“.
Antrąją parodos dieną Lietuvos balandininkų stendas dirbo intensyviai. „Reprezentuoja Lietuvą ir kviečia dalyvių ir lankytojų vaikus sudalyvauti tarptautiniame piešinių konkurse „Balandis, višta, triušis 2019“ sausio 19-20 d. Lietuvoje. Jau parodos metu sulaukta pirmojo konkurso piešinio, kurį nupiešė mergaitė iš Olandijos. Lietuvių stende vaikams ir suaugusiems yra dalinami balionėliai užpildyti su heliu. Balionėliai yra mūsų vėliavos spalvos: geltoni, žali ir raudoni. Prie balionėlio galo yra pririšta skrajutė, kviečianti dalyvauti piešinių konkurse anglų, danų ir vokiečių kalbomis. Stende apsilankė ir Europos parodos vadas su sekretore, kurie dovanų gavo po vaikų piešinį iš Lietuvos. Labai stendu pasidžiaugė ir Danijoje gyvenantys lietuviai, kurie apsilankė parodoje. Užmegztas kontaktas su rimta vokiečių organizatore, kuri padeda organizuoti parodas vaikams, kuriose vien tik vaikai pristato savo auginamus paukščius ir kitus gyvūnus. Diskusijos, pokalbiai ir daug gražių akimirkų...“, – apie antrąją parodos dieną entuziastingai pasakojo Lietuvos balandininkai.
Balandžio Europos čempiono savininkas R. Rutkauskas džiaugėsi sulaukęs tokio pripažinimo, gavęs pirmąjį, jis jau nebesitikėjo būti pagerbtas dar kartą, tad tai itin pamalonino.
Palangos balandininkų pirmininkas R. Liaudanskas džiaugėsi itin pasisekusia paroda ir išreiškė padėką daugeliui žmonių: už organizacinį darbą Lietuvos dekoratyvinių balandžių augintojų asociacijos prezidentui R. Naruševičiui, Palangos miesto savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus vedėjui Robertui Trautmanui, V. Jurgučio mokyklos direktorei Laimutei Benetienei, Palangos turizmo informacijos centro direktorei Rasai Kmitienei, Klaipėdos turizmo ir kultūros informacijos centro direktorei Romenai Savickienei, UAB „Miltonas“ pardavimo vadovei Jūratei Valavičienei, UAB „Žibosa“ direktorei Radai Matulevičienei, parduotuvės „Ieva“ direktorei Jolitai Rapalavičienei, kavinės-galerijos „Liepa“ savininkams Vitai ir Vytautui Stonkams, UAB „R-90“ darbuotojams Gintarui Lapui ir Martynui Lapui, VšĮ „Dailininkų namai“ direktoriui Artūrui Sabaliauskui.
„Nuoširdžiai dėkoju visiems balandininkams, kurie savo augintiniais pristatė Lietuvos balandininkystę“, – padėkojo R. Liaudanskas.
Kita paroda įvyks po trejų metų Austrijoje.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Šventosios pagrindinė mokykla kviečia mokinius, jų tėvus ir mokytojus 2019 m. lapkričio 16 d. – 2020 m. sausio 16 d. dalyvauti konkurse-parodoje „Su gintarinėmis šv. Kalėdomis, Palanga“.  


Lietuvos balandininkų triumfas didžiausioje Europos parodoje

"Palangos tilto" informacija, 2018 11 23 | Rubrika: Miestas

Lapkričio 6-11 dienomis Lietuvos dekoratyvinių balandžių asociacija, kuriai priklauso ir Palangos balandininkų klubas, dalyvavo 29-ojoje Europos balandžių ir naminių gyvūnų parodoje „Europashau 2018“ Herninge, Danijos karalystėje. Lietuvos delegaciją sudarė šeši balandininkai. Lietuviai iš parodos grįžo ne tuščiomis, jie parsivežė garbingų apdovanojimų.


Balandžio 22-24 d. parodų ir kongresų centre MT Polska, surengtoje tarptautinėje turizmo parodoje Varšuvoje (Lenkija) LATO’16 buvo pristatytas Palangos kurortas. Tai didžiausia tarptautinė turizmo paroda visoje Lenkijoje. Ši paroda suteikia puikią galimybę turizmu besidomintiems Lenkijos gyventojams gauti pasiūlymus vasarai ar savaitgaliams Palangoje.


Tarptautinėje parodoje – per 200 dekoratyvinių balandžių

"Palangos tilto" informacija, 2014 05 19 | Rubrika: Miestas

Jau nebe pirmi metai vienu gražiausių Palangos kurorto šventės akcentu įvardijama Palangos balandininkų klubo rengiama dekoratyvinių balandžių paroda. Šiemet tradicinė ir jau antroji tarptautinė dekoratyvinių balandžių paroda, taip pat tradiciškai rengiama restorano „DeCuba“ sode, sukvietė kurorto šventės svečius pasigrožėti per pora šimtų...


Palanga, 1919-jų lapkričio triumfas ir netektis

Vitalius Bernardas LITVAITIS, 2013 11 11 | Rubrika: Miestas

Jauna Lietuvos valstybės savanorių kariuomenė  jau buvo išvadavusi Tėvynę nuo atvykėlių ir savųjų bolševikų, Šiaulių-Radviliškio fronto linijoje lapkričio 20-21 dienomis į šipulius sudaužiusi   avantiūristo P. Bermonto (Bermondt P.R.) ordą su visa jo „geležine divizija“, Kretingos garnizono kariai sutartinai veikdami su...


Palangoje finišavo 2013 metų Lietuvos paplūdimio futbolo čempionato kovos. Varžybas vainikavo Palangos „Sporto lizdo“ komandos triumfas, o žiūrovus džiugino žinomų futbolininkų pasirodymai ir parodomosios rungtynės su merginomis.


Palangos kurortas pristatytas turizmo parodoje Varšuvoje

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2012 04 26 | Rubrika: Miestas

Palangos kurortas pristatytas balandžio 20-22 dienomis Lenkijoje, Varšuvoje vykusioje XVII tarptautinėje turizmo ir poilsio parodoje „LATO 2012“. Lietuvai parodoje atstovavo Lietuvos kurortų ir Nacionalinės SPA asociacijos, kurortų ir kurortinių teritorijų turizmo informacijos centrai (TIC). Informacija apie Palangą teikta bendrame Lietuvos kurortų ir Nacionalinės SPA...


Palanga pristatyta parodoje „VIVATTUR 2010“

„Palangos tilto“ informacija, 2010 03 05 | Rubrika: Miestas

Vasario 26 dieną Palangos miesto delegacija vyko į didžiausią tarptautinę jau 16-tą turizmo, sporto ir laisvalaikio parodą „VIVATTUR 2010“, vykusią Vilniuje parodų centre „Litekspo“. Minėta paroda – viena didžiausių ir labiausiai lankomų parodų Baltijos šalyse. Šiemet parodoje dalyvavo 152 dalyviai iš 19-os šalių.


Geriausiųjų šunų parodoje  1

Rasa GEDVILAITĖ, 2009 11 03 | Rubrika: Kultūra

Spalio 8-11 dienomis Slovakijos sostinėje Bratislavoje vykusioje Pasaulinėje šunų parodoje savo šuns grožį ir gabumus demonstravo ir palangiškė Sandra Kanapickaitė. Trumpaplaukis vengrų vižlas turėjo galimybę konkuruoti su iš viso pasaulio atvykusiais šunimis. O tokios veislės šunų, kaip Palangoje gyvenančio Bumo, parodoje susirinko net 89.


Tris praėjusio savaitgalio dienas visa Lietuva stebėjo tiesioginę nacionalinės televizijos transliaciją iš Palangos vasaros koncertų salės. Šventiškai išpuoštoje, neatpažįstamai pasikeitusioje scenoje vyko tradicinis, šiemet jubiliejinis 15-asis, vaikų pop muzikos festivalis-konkursas „Laumės juosta“. Pagrindinio, ir šį kartą vienintelio, garbaus apdovanojimo savininkais tapo palangiškiai...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius