Taryba užskaitė per 4,5 mln. Lt iš 8,1 mln. Lt „Litekso“ deklaruotų investicijų

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2014-03-03
Peržiūrėta
1090
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Taryba užskaitė per 4,5 mln. Lt iš 8,1 mln. Lt „Litekso“ deklaruotų investicijų

Trečiadienį vykusiame Palangos miesto savivaldybės tarybos posėdyje politikai pritarė Investicijų priežiūros komisijos pirmininko Eimučio Židanavičiaus parengtam sprendimo projektui ir nusprendė užskaityti 4 mln. 617 tūkst. 818 Lt (be PVM) investicijų, kurias pagal 2000-aisiais metais pasirašytąją „Palangos šilumos tinklų“ šilumos ūkio modernizavimo sutartį 2011-2012 m. atliko bendrovę „Palangos šiluma“ valdanti UAB „Litesko“. Pati bendrovė nurodė, jog 2011-aisiais metais atliko investicijų už 8 mln. 103 tūkst. 537 Lt.

Užskaitė 7 mln. Lt mažiau

Kaip žinoma, 2000-ųjų gruodžio 27 d. Palangos miesto savivaldybė su UAB „Litesko“ sudarė SP UAB „Palangos šilumos tinklai“ šilumos ūkio modernizavimo ir renovacijos sutartį. Ši sutartis baigsis 2016-ųjų birželio 15 d.

Pagal pasirašytąją sutartį bendrovė „Litesko“ vykdo šilumos energijos gamybą ir tiekia šilumą Palangos miesto gyventojams, o taip pat vykdo šilumos ūkio renovaciją bei modernizavimą.

Sutarties priedo punkte „Investicijų vykdymo tvarka“ nurodyta, jog UAB „Litesko“ turi investuoti į UAB „Palangos šilumos tinklai“ šilumos ūkį 13 mln. 800 tūkst. Lt. Kitame sutarties punkte numatyta, kad investicijų priežiūrą vykdo bei investicijų programas ir grafikus derina bei koreguoja Palangos miesto tarybos sudaryta Investicijų priežiūros komisija. Nurodoma ir tai, kad nuomininkas – UAB „Litesko“ – kas pusmetį privalo atsiskaityti už atliktas investicijas pagal jų priėmimo aktą.

Pažymėtina, kad iki šios kadencijos Tarybos darbo pradžios tokių atsiskaitymų nebūta, ir investicijos pirmąkart užskaitytos tik 2012 m. gruodį. Tada Palangos miesto taryba, sprendimu dėl 2001-2010 metų investicijų užskaitymo pagal aukščiau minėtąją modernizavimo ir renovacijos sutartį, įskaitė 9 mln. 77 tūkst. 255 Lt. Tąsyk bendrovė „Litesko“ teigė į Palangos šilumos ūkį investavusi 16 mln. 352 tūkst. 398 Lt.

Priskaičiavo ES pinigus

Šį kartą UAB „Litesko“ filialo „Palangos šiluma“ pateiktoje investicijų kiekio ir paskirties ataskaitoje nurodyta, kad 2011-aisiais metais nuomininkas į kurorto šilumos ūkį investavo 8 mln. 103 tūkst. 537 Lt.

Investicijų priežiūros komisija nutarė paprašyti UAB „Litesko“ filialo „Palangos šiluma“, kad bendrovė nurodytų jų deklaruojamų investicijų bei atliktų darbų finansavimo šaltinius.

Šių metų sausio 6-ąją gautame atsakyme nurodyta, kad Palangos šilumos tinklų rekonstravimui iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų teikiamos paramos buvo gauta 3 mln. 620 tūkst. 758 Lt.

Remdamasi šiuo raštu, Investicijų priežiūros komisija miesto Tarybai pasiūlė pritarti pateiktajai 2011-ųjų metų investicijų kiekio bei paskirties ataskaitai, tačiau įskaityti ne visą deklaruotąją sumą, o išskaityti iš jos 3 mln. 620 tūkst. 758 litus iš Europos Sąjungos gautųjų pinigų. Tad įskaityti siūlyta 4 mln. 482 tūkst. 779 litus (be PVM).

Įskaityta per 4,6 mln. Lt investicijų

Investicijų priežiūros komisija Tarybai pasiūlė pritarti 4 mln. 617 tūkst. 818 Lt investicijų užskaitymui už 2011-2012 metus.

Į katilines investuota ir įskaityti siūlyta (sumos pateikiamos be PVM) 99 tūkst. 821 Lt skirti „Palangos šilumos“ technologinių duomenų stebėjimo ir kontrolės sistemai avarinių situacijų prognozavimui ir valdymui Palangoje įdiegti; 10 tūkst. Lt Palangos filialo kompiuterizuotos elektros energijos apskaitos sistemai įrengti; 99 tūkst. 127 Lt katilinės Kuršių takas 1 katilams rekonstruoti; 77 tūkst. 74 Lt Palangos katilinei Klaipėdos pl. 63 rekonstruoti, įrengiant dažnio keitimus necirkuliaciniams siurbliams ir ventiliatoriui; Palangos miesto katilinės KA06 komercinei elektros energijos apskaitai iškelti į skirstyklą Mokyklos g. 9.

Iš viso į katilines UAB „Litesko“ filialo „Palangos šiluma“ teigimu investuota 308 tūkst. 22 Lt.

Į šilumos teikimo tinklus atliktos tokios investicijos: Palangos magistralinių šilumos tinklų tarp atitinkamų kamerų rekonstrukcijai – 1 mln. 172 tūkst. 227 Lt; Palangos miesto centralizuotos šilumos tiekimo tinklų sistemos modernizavimui – 2 mln. 965 tūkst. 800 Lt; termofikacinio vandens tinklo monitorinio sistemos įrengimui Klaipėdos pl. 63 – 36 tūkst. 730 Lt. Bendra investicijų suma – 4 mln. 174 tūkst. 757 Lt.

Pateiktojoje investicijų kiekio ir jų paskirties ataskaitoje nurodyta, jog 2012-aisiais metais į miesto šilumos ūkį investuota 135 tūkst. 39 Lt.

Daugiabučio gyvenamojo namo Bangų g. 13 prijungimas prie centralizuoto šilumos tiekimo tinklų kainavo 77 tūkst. 408 Lt, ilgalaikio turo įsigijimui skirta 10 tūkst. 999 Lt ir šilumos apskaitos skaitikliams įgyti skirta 46 tūkst. 632 Lt.

Iš viso įskaityta beveik 13,7 mln. Lt

Prieš balsuodami už sprendimą įskaityti „Litesko“ investicijas į Palangos šilumos ūkį už 2011-2012 metus, Tarybos nariai teiravosi: ar žinoma, kiek investicijų buvo atlikta pernai ir kokia suma bus įskaityta bendrai už 2000-2012 metus: ar neatsitiks taip, kad miestas liks skolingas „Palangos šilumą“ nuomojančiai bendrovei?

E. Židanavičius patikino Tarybos narius, kad Investicijų priežiūros komisija, kurios nariai – A. Jokūbauskas, E. Kuznecova, A. Stankus, D. Želvys ir Savivaldybės administracijos juridinio ir personalo skyriaus vedėjas P. Kaminskas, labai kruopščiai ir atsakingai peržiūri visas „Litesko“ deklaruojamas investicijas.

„Preliminariais skaičiavimais, 2013-aisiais atliktos investicijos turėtų siekti apie 80 tūkst. Lt. Jeigu pritarsite teikiamam sprendimo projektui, iš viso už 2000-2012 m. laikotarpį bus įskaityta 13 mln. 695 tūkst. 73 Lt „Litesko“ investicijų į Palangos šilumos ūkį. Kaip žinote, sutartyje numatyta privalomų investicijų suma – 13 mln. 800 tūkst. Lt“, – tokius skaičius pateikė komisijos pirmininkas, pridūręs, jog visas Tarybai siūlytas įskaityti investicijas yra patikrinę ekspertai, taip kad dėl jų politikai gali būti ramūs: jos abejonių nekelia.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

 Trečiadienį, gruodžio 15 d., TS-LKD partijos Palangos skyriaus taryba vienbalsiai pašalino Veroniką Skeberdytę iš TS-LKD. Skyriaus tarybos narys sakė „Palangos tiltui: „Nuo komentarų susilaikysiu, kadangi tai yra partijos vidaus klausimas. Tik galiu konstatuoti, kad tai nėra susiję vien tik su nevienareikšmiškai vertinama informacija apie Veroniką, kuri tapo žinoma net plačiai Lietuvos...


Palangos savivaldybės taryba posėdyje ketvirtadienį, balandžio 29 d. priėmė sprendimą, kuriuo apmokestino automobilių stovėjimą Nemirsetoje.


„Modernus žemės ūkis – perspektyvus žemės ūkis“, – tokios pozicijos laikosi Kazlų Rūdos savivaldybės Pavabalkšnio kaime ūkininkaujanti Dalia Kairaitienė. Kiek leidžia galimybės, į kartu su sutuoktiniu Aidu plėtojamą pienininkystės ūkį investuoja savarankiškai. Tačiau, prireikus atnaujinti melžimo aikštelę, ūkininkai pabandė paramos kreiptis pagal...


Konkurencijos taryba pradėjo tyrimą dėl Palangos miesto savivaldybės sprendimo perduoti baseino valdymą savivaldybės įmonei „Palangos investicijų valdymas“. Taryba nagrinės, ar savivaldybė galėjo privilegijuoti savo įmonę, diskriminuoti kitus rinkos žaidėjus ir taip sukurti skirtingas konkurencijos sąlygas, pranešė Konkurencijos taryba.


Siekiant įgyvendinant bendruomeninių organizacijų plėtros politiką Savivaldybėje, stiprinti bendradarbiavimą tarp Savivaldybės institucijų, įstaigų ir bendruomeninių organizacijų, Savivaldybės tarybos sprendimu trejų metų kadencijai sudaryta bendruomeninių organizacijų taryba.


Šiandien, antradienį, balandžio 16 d., į pirmąjį posėdį rinkosi 9-ojo šaukimo Palangos miesto savivaldybės taryba. Iškilmingas posėdis vyko Kurhauzo salėje, posėdžio metu iš pareigų, pasibaigus kadencijai, atleistos Savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė bei pavaduotoja Violeta Staskonienė, jai laikinai pavestos administracijos direktoriaus...


Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) taryba šeštadienį, spalio 14 dieną, pašalino iš partijos parlamentarą Antaną Vinkų, į Seimą išrinktą Kretingos ir Palangos rinkimų apygardoje. Jis buvo tarp parlamentarų, nusprendusių priešgyniauti partijos vadovybės ir skyrių valiai – pasirašė už socialdemokratų ir Lietuvos valstiečių ir žaliųjų...


Trečiadienį vykusiame Palangos miesto savivaldybės tarybos posėdyje politikai pritarė Investicijų priežiūros komisijos pirmininko Eimučio Židanavičiaus parengtam sprendimo projektui ir nusprendė užskaityti 4 mln. 617 tūkst. 818 Lt (be PVM) investicijų, kurias pagal 2000-aisiais metais pasirašytąją „Palangos šilumos tinklų“ šilumos ūkio modernizavimo sutartį 2011-2012 m. atliko bendrovę...


Po 280 tūkst. litų investicijų – patvinę sodai

Linas JEGELEVIČIUS, 2011 12 08 | Rubrika: Miestas

Į „Palangos tiltą“ kreipęsis sodo bendrijos gyventojas Algimantas Bružas žurnalistui skundėsi, kad sodų bendrijos „Pavėsis“ centrinės gatvės vandens nuotekų griovys yra patvinęs ir vanduo apsėmęs kai kuriuos centrinės gatvės ir Diemedžio tako sklypus.


Penktadienį Palangoje lankėsi korėjiečių kompanijos atstovai, kurie, lydimi savivaldybės atstovų, smalsiai dairėsi po kurortą, apsilankė prie buvusios reabilitacijos ligoninės Vytauto g. 170, o savivaldybėje susitiko su savivaldybės administracijos vadovais, miesto meru Šarūnu Vaitkumi, administracijos darbuotojais, žiniasklaida.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius