Tortas dar neiškeptas, tačiau Seimo narys jau nusitaikė į vyšnią ant jo?

Linas JEGELEVIČIUS, 2018-02-01
Peržiūrėta
293
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Tortas dar neiškeptas, tačiau Seimo narys jau nusitaikė į vyšnią ant jo?

Šią niūrią žiemos savaitę praskaidrino komedijos verti įvykiai, kurių epicentre atsidūrė vietoje nenustygstantis Palangos Seimo narys Antanas Vinkus ir ...legendinio filmo „12 kėdžių” personažas tėvas Fiodoras. Kuo gi abu tapo panašūs?

Praėjusią savaitę, sausio 25-ąją, savivaldybės delegacija, vadovaujama miesto mero Šarūno Vaitkaus, Vilniuje, išplėstiniame posėdyje pas naująjį Vyriausybės kanclerį Algirdą Stončaitį su Žemės ūkio ir Susisiekimo ministerijų atstovais išgirdo gerų naujienų dėl Šventosios uosto atstatymo – Klaipėdos valstybinis jūrų uostas neprieštarauja, kad Šventosios uostas panaudos teise būtų perduotas Palangos miesto savivaldybei.
Kad tai įvyktų, reikia skubos tvarka Seimo pavasarinėje sesijoje pakeisti įstatymus, visų pirma Šventosios uosto įstatymą. Taip Palanga suspėtų į nuvažiuojantį traukinį – pateikti paraišką dėl ES finansavimo įgyvendinti Šventosios uosto atstatymo antrąjį etapą. Tai yra, įrengti uosto teritorijoje žvejams reikalingą infrastruktūrą – pastatyti žvejų laivų, įrangos ir laikymo patalpas, įrengti automobilių stovėjimo aikšteles ir kita.
Užuot pasisiūlęs savivaldybei aptarti, kaip galėtų padėti inicijuoti įstatymų dėl Šventosios uosto perėmimo pakeitimą, ir koordinavęs kitus savo veiksmus dėl jo (sutikite, tai atrodo savaime suprantama!), A. Vinkusėmėsi savarankiškų žygių dėl Šventosios – gruodžio 30 dieną susitiko su žemės ūkio ministru ir viceministru.
Žinant Seimo nario ryškų ir nelengvai nuspėjamą bendravimo manierą, nenuostabu, kad jis apie tokį susitikimą tokiu Palangai svarbiu klausimu Savivaldybei iš anksto net neužsiminė. Užtat po jo paskubėjo parašyti į savo paskyrą socialiniame tinkle „Facebook“:
„Tęsiant ankstesnes iniciatyvas, šiandieną LR Žemės ūkio ministerijoje su ministru Broniumi Markausku ir viceministru Artūru Bogdanovu aptarėme Šventosios jūrų uosto plėtros galimybes, problemas, įvertinome galimus iššūkius.
Šių dienų ekonominės situacijos kontekste aptarėme uosto plėtrai reikalingų lėšų galimus finansavimo šaltinius.
Apie įvykusį susitikimą informavau Palangos m. merą Šarūną Vaitkų. Sieksime tokio svarbaus projekto pajūrio gyventojams įgyvendinimo!
Kad Šventosios jūrų uosto atstatymas reikalingas ir laukiamas, įsitikinau ne kartą bendraudamas su vietos ir žvejų bendruomenėmis“, – pranešė A. Vinkus.
Po tokio Seimo nario „posto“, susitikimo pas Vyriausybės kanclerį dalyviai su šypsena kraipė galvas – iššoko gi ponas Antanas kaip Pilypas iš kanapių: ne tik kad neaptaria ir nekoordinuoja savo veiksmų itin svarbiu klausimu suSavivaldybe, bet, regis, ir gviešiasi dar neiškepto torto vyšnios.
„Gi Palangoje nė vieno gero darbo neįvyksta be įžymaus Seimo nario rankos pakėlimo ar palaiminimo!” – juokavo Tarybos narys, sutikęs būti cituojamas anonimiškai.
Po tariamo susitikimopas ministrą Bronių Markauską (sakome „tariamo“, nes A. Vinkus, paprastai nepraleidžiantis progos „feisbuke“ pasidžiaugti savo susitikimais pažerdamas krūvą fotografijų iš jų, apie apsilankymą pas ministrą į populiarų socialinį tinklą neįkėlė jokios foto), Seimo narys išties paskambino merui Š. Vaitkui ir, tikint šaltiniais savivaldybėje, su sau būdinguiškilmingumu merui trumpai drūtai išrėžė: „Gavau visus patikinimus, kad Šventosios uostas bus. Atstatysime kartu! Sveikinu!”
Kas geriau pažįsta Seimo narį ir jo išskirtinę kalbėjimo manierą, nė akimirkai nesuabejos, kad tokie žodžiai – iš Seimo narių lūpų.
Vakar priminus apie tokį skambutį, meras Š. Vaitkus nepanoro jo komentuoti: „Taip, man (A. Vinkus) skambino. Pasakysiu, kad iš Seimo nario, šito ar bet kurio kito, noriu viena: konstruktyvumo“.
Vyriausybėje vykusiame pasitarime sausio 25-ąją buvo pritarta, kad įgyvendinant Vyriausybės programos nuostatą, Žemės ūkio ministerija imsis „realių veiksmų“ (taigi, A. Vinkus, susitikęs su ministru B. Markausku sausio 30-ąją, „pavėlavo“ Šventosios uosto atstatymą „spręsti“ penkiomis dienomis!), skirtų įkurti veikiantį žvejybai, pramogoms bei turizmui pritaikytą nedidelį, efektyvų Šventosios uostą, ir sudaryti galimybę tuo tikslu panaudoti lėšas iš Lietuvos žuvininkystės sektoriaus veiksmų programos, tikslingai inicijuoti teisės aktų dėl Šventosios valstybinio jūrų uosto perdavimo Palangos miesto savivaldybei pakeitimo projektų parengimą.
Taip pat buvo konstatuota, jog yra tikslinga Vyriausybės kanceliarijos Teisės grupei kartu su Susisiekimo ministerija skubos tvarka išnagrinėti, kokius teisės aktus būtina priimti, kad būtų įgyvendinti šie pasiūlymai (be kita ko, kaip minėjome, dėl galimybės priimti Vyriausybės nutarimą dėl Šventosios valstybinio jūrų uosto turto perdavimo Palangos miesto savivaldybei patikėjimo teise valstybės deleguotai funkcijai vykdyti), ir pateikti išvadas Vyriausybės kancleriui, o Susisiekimo ministerijai kartu su kitomis suinteresuotomis institucijomis – parengti ir pateikti Vyriausybei atitinkamų teisės aktų projektus
Kol kiti savivaldybininkai po A. Vinkaus akibrokšto gūžčiojo pečiais ir tarpusavyje vadino Seimo narį išsišokėliu, šiaip jau labai žodžius pasveriantis ir paprastai mažakalbismiesto savivaldybės Tarybos narys, taipogi Ekonomikos komiteto pirmininkas Mindaugas Skritulskas (jis taip pat dalyvavo susitikime pas Vyriausybės kanclerį), po A. Vinkaus įrašo „feisbuke“ nesusivaldė ir driokstelėjo – tame pačiame socialiniame tinkle trečiadienį, sausio 31 dieną, patalpino šmaikštų atsakymą A. Vinkui. Jį skelbiame netaisytą:
„Gerbiamas p. Antanai, noriu priminti, kad buvo toks „12 kėdžių” personažas tėvas Fiodoras, kuris nuklausęs išpažintį apie paslėptą palikimą kėdėje, strimgalviais puolė ieškoti kėdžių. Tačiau, pasibeldęs į ne tas duris – kėdes gavo ne tas ir svarbiausia – smarkiai pavėlavęs.
Jūs puikiai žinote, kad Šventosios uosto atstatymo klausimu kartu su Palangos miesto meru Šarūnu Vaitkumi dar praėjusią savaitę lankėmės Lietuvos Respublikos Vyriausybėje. Mero ir Vyriausybės kanclerio iniciatyva organizuotame suinteresuotų pusių pasitarime, kuriame dalyvavo Vyriausybės kancleris Algirdas Stončaitis, susisiekimo ministras Rokas Masiulis, Klaipėdos valstybinio jūrų uosto vadovas Arvydas Vaitkus, Žemės ūkio ministerijos atstovai bei kiti kompetentingi asmenys, svarstėme Šventosios uosto atstatymo klausimus. Kad būtų galima atstatyti Šventosios uostą, skirtą žvejams, reikia pakeisti ne vieną teisės aktą, įskaitant ir Šventosios jūrų uosto įstatymą. Taigi, posėdžio metu buvo nutarta, kad teisės aktų pakeitimus realu inicijuoti dar šio Seimo pavasario sesijos metu. Antras svarbus žingsnis – tikslinga šį uostą patikėjimo teise valdyti perduoti Palangos miesto savivaldybei. Ir tik atlikus šiuos veiksmus, būtų įgyvendinamas uosto antrojo etapo finansavimas. Tokiu atveju, paraišką ES finansavimui gauti teiktų Palangos miesto savivaldybė, kuri kitą dalį projekto (2 etapo), manau, galėtų kofinansuoti ir savo biudžeto lėšomis. Pažymėtina, kad finansavimo klausimas taip pat buvo aptartas Vyriausybėje tame pačiame posėdyje.
Gerbiamas Antanai Vinkau, pasireklamuoti ir prisiskirti sau išskirtinio lyderio-solisto laurus atstatant Šventosios uostą – sveikintinas dalykas. Ypač politikui. Tačiau man visuomet imponavo nepaprastų žmonių paprastumas. Kadangi Jus visuomet laikiau nepaprastu žmogumi, manau, kad, tam tikrais atvejais, kuklumas nesugadintų Jūsų nepaprasto žmogaus įvaizdžio.
Kviečiu Jus konkrečiais darbais kartu prisidėti prie Šventosios uosto atstatymo!“
Vakar „Palangos tiltui“ priminus M. Skritulskui apie komentarą, gimtadienį švenčiantis politikas šypsojosi, tačiau savo šmaikščių žodžių Seimo nariui nesigaili.
„Pabrėžiu: aš gerbiu Seimo narį (A. Vinkų), kurio vardas kalba už jį patį, tačiau šiuo atveju – dėl Šventosios uosto atstatymo – jis, kaip politikas, savivaldybei kol kas nepadeda. Dar daugiau – perlenkia su savireklama, kurios, žinoma, siekia kiekvienas politikas“, – sakė M. Skritulskas.
Ekonomikos komiteto pirmininkas įsitikinęs, kad Seimo narys Palangai Šventosios klausimu „labai padėtų“, jeigu savo veiksmus koordinuotų su Savivaldybe.
„Jis (A. Vinkus) – žinia, ekscentriškas, labai ryškus žmogus – gal jam kartais yra sunku save priversti derinti savo poziciją? – svarstė Tarybos narys. – Labai norėtųsi iš gerbiamo Antano daugiau konstruktyvumo“.
O pagalbos Seime iš Seimo narių, net ir pačių ekscentriškiausių ar visai neišmanėlių, Palangai labai reikės jau pavasarį – kaip minėjome, norint perimti iš Klaipėdos Valstybinio jūrų uosto panaudos teise Šventosios uostą, reikės keisti įstatymus.
„Sąžiningai sakau: visi Palangoje būsime dėkingi, jeigu Seimo narys (A. Vinkus) padės Palangai šiuo klausimu“, – sakė M. Skritulskas.
Vis tik, teisybės dėlei, A. Vinkus, „feisbuke“ paskelbęs apie savarankiškus žygius atstatyti Šventosios uostą, rado užtarėjų. Jų dauguma, reikia taip pat pastebėti, yra ant savivaldybės dantimis griežiantys, tokių kaip, pavyzdžiui, Tarybos narys Eimutis Židanavičius.
Tačiau kiti nepraleido progos pasišaipyti iš nutrūktgalvio Kretingos-Palangos apygardos Seimo nario.
„Juk ne pirmą kartą tas žvejų „godas“ ponas Vinkus girdėjo... O kiek per tris dešimtmečius pajūrio, Klaipėdos, Karklės, Šventosios žvejai politikams, ypač socdemams, „priverkė, prigodojo?“ Taip norisi tikėtis protingų, valstybei, o ne savo kišenei naudingų sprendimų“, – svarstė žurnalistėRasa Pangonienė.
KlaipėdietėEugenija Janukonienėprimena A. Vinkui: „Jūs,kaip buvęs RKL Statybininkų poliklinikos vedėjas, vėliau KUL vyriausias gydytojas, sveikatos apsaugos ministras, Santariškių(dabar Santaros) ligoninės vyr. gydytojas (direktorius),vėliau ambasadorius, Neringos miesto meras, dabar Seimo narys, turintis didžiulę patirtį, – padėkite tvarkyti Lietuvos sveikatos apsaugos sistemą, kad patys gabiausi, geriausi gydytojai, medicinos slaugytojos pasiliktų dirbti Lietuvoje, bet neemigruotų...Šventosios jūrų uosto atstatymu pasirūpins tos srities specialistai“.
Minkyti Šventosios torto tešlą ir spręsti, kam turi atitekti vyšnia ant jo, dar yra labai labai anksti. Dabar svarbiausia, gavus Vyriausybės kanceliarijosteigiamą impulsą, žengti toliau, kad Šventosios uostos atstatymas taptų realybė.
„Tai tapo labiau realu po pasitarimo pas Vyriausybės kanclerį. Buvo sutarta ieškoti teisinių galimybių, kaip Šventosios uostą perduoti panaudos teise valdyti Palangos miesto savivaldybei. Jei šis uostas būtų perduotas Palangos miesto savivaldybei, galėtume iki birželio pateikti paraišką ES, ir, gavus lėšų, prasidėtų Šventosios uosto atgimimas. Be abejonės, uosto atstatymo darbai būtų vykdomi etapais ir užtruktų keletą metų“, – vakar„Palangos tiltui“ sakė Š. Vaitkus.
Palanga turėtų prisidėti savo lėšomis – apie šiek tiek daugiau nei 2 milijonais eurų – prie Šventosios uosto atstatymo antrojo etapo įgyvendinimo. Lėšomis prisidėtų ir Šventosios žuvininkystės regiono vietos veiklos grupė, kuriai vadovauja Vaidas Šimaitis.
Uosto atstatymo antrojo etapo metu uosto teritorijoje žvejams būtų įrengta reikalinga infrastruktūra – pastatyti žvejų laivų, įrangos ir laikymo patalpas, įrengti automobilių stovėjimo aikšteles.
„Jeigu mums pavyktų įgyvendinti antrąjį etapą, tikiu, kad sulauksime dienos, kai bus atstatytas visas Šventosios uostas“, – pabrėžė meras Š. Vaitkus.
Po susitikimo pas Vyriausybės kanclerį, kitą dieną, sausio 26-ąją, penktadienį, meras Š. Vaitkus,vicemeras Rimantas Antanas Mikalkėnas, Savivaldybės tarybos narys, Statybos ir miesto ūkio komiteto pirmininko pavaduotojas Dainius Želvys, Savivaldybės ekologė Reda Kairienė ir miestą prižiūrinčios bendrovės „Palangos komunalinis ūkis“ direktorius Konstantinas Skierus lankėsi Vilniuje Aplinkos ministerijoje bei su viceministru Martynu Norbutu aptarė Palangos miesto paplūdimių tvarkymo darbų klausimus.
Palangos atstovai viceministrą informavo apie esamą situaciją – stipriai eroduojantį krantą šiauriau Palangos tilto – bei paprašė Aplinkos ministeriją kuo skubiau spręsti iškilusias problemas, kad Baltijos jūros krantas būtų stabilizuotas.
Palangos miesto savivaldybės atstovai tądien taip pat apsilankė Vilniuje vykusioje tarptautinėje turizmo ir aktyvaus laisvalaikio parodoje „Adventur“, kur Palangos turizmo informacijos centras kartu su miesto turizmo srities atstovais pristatė ir mūsų kurortą.

 

Jūsų komentaras:

Vaidota 2018-02-22 10:19 ([email protected] / IP: 86.100.10.75)
Tenka apgailestauti, kad šio teksto sumanytojai ir autoriai, šioje istorijoje neįžvelgė vienos labai stiprios aplinkybės. Ir tai yra jų Achilo kulnas. Įdomu, kas tai?

Ha-ha-ha 2018-02-09 18:20 (IP: 78.60.135.247)
Figaro cia,Figaro ten...

visi politikai vienodi 2018-02-08 19:27 (IP: 88.223.27.28)
tik partjų pavadinimai ir užimamos pareigos skirias. Tiesa, užimamos pareigos - labai laikinas dalykas. Todėl nereikėtų nei vienam politikui pernelyg įsijausti. Labai juokingai atrodo jų susireikšminimai.

gerbėja 2018-02-05 14:23 ([email protected] / IP: 88.119.47.183)
Ir kaip Jums negėda... kokio žemo intelekto žmogus turi būti arba spec.užsakymą vykdyti, kad išdrįstumei taip menkinti kitą žmogų, jo darbą ir pasiaukojimą dėl kitų. Gerb.pr. A.Vinkus yra didžiai gerbiamas žmogus visoje Lietuvoje, o ypač Palangoje. Tepadeda Jums Dievas, nes Jūs nesuvokiate ką darote su savimi.

mukas 2018-02-05 13:30 (IP: 86.100.12.109)
o kas nenori vyšnių Palangoje?

Elena 2018-02-02 22:28 (IP: 83.190.119.202)
Nieko nėra šlykščiau nei bėgioti po laidotuves ir veržtis sakyti kalbas prie kapo duobės arba veržtis pas žmines į butus ypač prueš rinkimus arba imituoti kad aplankai istaigise zmones ir neva sprendi ju problemas, o realiai tie zmones reikalungi tik nuotraukai, o dar keisčiau kai ateini į vaistinę ir sakai kad tuoj jau tuoj vaistus atpigins. Arba girdejom ksip Seimo narys gali be eikes suorganuzuoti santsriskese ar kitose gydymo istaigose vizitus, bet ar tai yra sazininga pries tuos zmones kurie neturi pazystamu ir itakingu ????? Ar tai tiesa ka zmones kalba ?

Apgailėtina 2018-02-02 11:04 (IP: 78.58.48.24)
Žmogus laksto po įtaigas, laidotuves, kur tik įmanoma pasireklamuoti. Rinkiminės kampanijos metu sakė, kad taip dirbs Seime, kad net reikės jį stabdyti......Apgailėtina.

Janina 2018-02-02 09:44 (IP: 90.144.88.177)
Labai saldus ir veidmainiškas , nežiūrint į tai kaip jis gražiaii čiulbes, girs netgi paėmę uz ranku jas glostys, nepakliukite i pinkles, nes tai nenuosirdu ir laikina kol.jus jam busit reikalingi.

Traktoristas 2018-02-02 08:37 (IP: 78.57.230.163)
Intrigų ir pagyrų meistras. Reali pagalba pasidaryti nuotrauka ir pakalbėti koks geras, kaip ir šiuo atveju nuotrauka traktoriuje daryta Birutes parke. Žinia buvo paleista fb, kad lankesi parke. Graudu, kad mūsų išrinkktieji Seimo nariai gaudami tūkstantinį atlyginimą sugeba tik pozuoti ?

Taip pat skaitykite

Atstačiusi Kurhauzą, visuomenei atidavusi Koncertų salę ir universalią sporto areną, Palanga užsimojo dar vienam dideliam iššūkiui: vietos žvejams įrengti ir atiduoti naudoti Šventosios uostą. Ne vienas, matyt, dar mena penkerių metų istoriją, kai Šventosios kanalo gilinimo projektas žlugo, nes tokį konkursą laimėjusi bendrovė tokiems darbams atlikti neturėjo...


Viešoje erdvėje dažnėjant interpretacijų dėl Kretingos-Palangos vienmandatėje apygardoje išrinkto Lietuvos Respublikos Seimo nario Antano Vinkaus aktyvios veiklos – tą patvirtina straipsnis „Tortas dar neiškeptas, tačiau Seimo narys jau nusitaikė į vyšnią ant jo“ laikraščio „Palangos tiltas“ šių metų vasario 2 d. numeryje...


Šią niūrią žiemos savaitę praskaidrino komedijos verti įvykiai, kurių epicentre atsidūrė vietoje nenustygstantis Palangos Seimo narys Antanas Vinkus ir ...legendinio filmo „12 kėdžių” personažas tėvas Fiodoras. Kuo gi abu tapo panašūs?  


Pasitinkant didžiąsias metų šventes Seimo narys Antanas Vinkus kartu su savo padėjėja, Palangos miesto tarybos nare Elena Kuznecova aplankė Palangos socialines įstaigas. Ypatingai džiugiai nusiteikęs Seimo narys vyko į Palangos miesto ligoninę. Šiai įstaigai įvykdė savo seniai duotą pažadą – dovanota ligoninės Slaugos skyriui funkcinė medicininė lova, kuri palengvins...


Praėjusį ketvirtadienį, kovo 2 dieną, Lietuvos Respublikos Seimo narys Antanas Vinkaus lankėsi Palangoje. Įvyko vizitas galanterijos gaminių įmonėje UAB „Noda“. Seimo narys susitiko su įmonės darbuotojais, domėjosi gaminama produkcija, įmonės ryšiais su kitomis Europos valstybėmis. Aptarė įmonės problemas ir jų sprendimo galimybes.


Seimui priėmus Rinkimų įstatymo pataisas, nuo šiol juose gali dalyvauti ir visuomeniniai judėjimai.   Mąstydami apie artėjančius savivaldos Tarybų rinkimus, tokia įstatymo galimybe pasinaudojo ir būrelis palangiškių, susijungusių, kaip skelbiasi vietos žiniasklaidoje, į iniciatyvinę grupę. Ji netrukus virs visuomeniniu judėjimu, bet pakeliui link jo, kaip numato...


Į politikos paribius išstumtas buvęs ministras Raimundas Palaitis, galimai pažeisdamas rinkimų įstatymą, verčiasi per galvą, kad suviliotų daugiau rinkėjų Seimo rinkimuose, kurie kol kas nei jam, nei jo atstovaujamiems liberalcentristams nieko gero nežada. Mokslo metų dieną R. Palaitis klaipėdiečius vaišino tortu, o vėliau Palangoje surengė dar vieną „šou“...


Ko gero, iki šiol net Palangos savivaldybės darbuotojai, paklausti, keliuose pastatuose mieste glaudžiasi savivaldybė, turėjo laužyti galvą ir lenkti pirštus. Net didžiųjų šalies savivaldybių – ką jau bekalbėti apie tas mūsų kurorto dydžio – valdžios yra įsikūrusios vienose patalpose. Tuo tarpu Palangos valdžia kurorte užima net penkis atskirus pastatus. Ne šiaip kokius valdžios rūmus, o...


Praėjusį ketvirtadienį įvykusiame Palangos miesto savivaldybės Viešųjų pirkimų komisijos posėdyje susipažinta su statybinių bendrovių pasiūlytomis kainomis, už kurias jos galėtų pabaigti rekonstruoti mokyklą-darželį „Pasaka“. Kad per sunkmetį ne pyragais lyja, patvirtino supaprastintame atvirame konkurse dalyvavę net devyniolikos įmonių atstovai, kurie vos sutilpo ankštose miesto...


ST T nusitaikė į Palangą

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 12 21 | Rubrika: Miestas

Specialiųjų tyrimų tarnybos Klaipėdos skyriaus pareigūnai pareiškė įtarimus kyšininkavimu Palangos miesto savivaldybės Architektūros ir urbanistikos skyriaus vyriausiajam specialistui Rimantui Armonui. Valdininkas Savivaldybėje yra atsakingas už projektavimo sąlygų ir statybos leidimų išdavimą ir yra Nuolatinės statybos komisijos sekretorius. Jis įtariamas už galimai neteisėtai išduotą...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius