Turgaus prekiautojų gelbėjimosi ratas – braškės

Palangos tiltas, 2017-07-10
Peržiūrėta
783
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

„Palyginti, žmonių išvis mažai. Seniau būdavo labai gerai, daug prekeivių. Dabar nėra kam parduoti“, – sakė prekybininkė Eusma.
„Palyginti, žmonių išvis mažai. Seniau būdavo labai gerai, daug prekeivių. Dabar nėra kam parduoti“, – sakė prekybininkė Eusma.

Kornelija BAKEJ

Įsibėgėjus vasaros sezonui į vieną iš labiausiai užsieniečių pamėgtų kurortų – Palangą – atvyksta vis daugiau saulės šilumos bei pramogų išsiilgusių poilsiautojų, kurie ne tik mėgaujasi jūros ošimu, bet ir pildo verslininkų kišenes. Toli gražu ne tokiu pačiu poilsiautojų antplūdžiu gali pasigirti Palangos miesto turgavietės prekiautojai.
Prasidėjus antram vasaros sezono mėnesiui, vaisių ir daržovių kainos beveik nepasikeitė, palyginti su birželio pradžioje vyravusiomis kainomis. Pirkėjų dėl mažesnės kainos ir gražios išvaizdos pamėgtų lenkiškų braškių vertė išliko panaši – nuo 2 iki 4 eurų už kilogramą. Tuo tarpu pirmosios lietuviškos braškės, kurios buvo pardavinėjamos po 7 eurus už kilogramą, stipriai atpigo – jų kaina dabar bemaž tokia pati kaip ir kaimyninėje šalyje užaugintų uogų.
Bevaikštant po turgų akį patraukia ir miško gėrybės – uogos bei grybai. Pasak uogautojų, žemuogių derlius dar nėra labai didelis, todėl jos bemaž perpus lenkia lenkiškų braškių kainas. Čia stiklinė jų (200 g) kainuoja 3 eurus.
Paklausti, ar pastebėjo pirkėjų antplūdį sulaukus vasaros sezono, prekiautojai tvirtino, jog turguose žmonių gerokai sumažėjo.
Tai patvirtino ir savo darže augintais žirniais bei miške rinktomis uogomis prekiaujanti Eusma. „Palyginti, žmonių išvis mažai. Seniau būdavo labai gerai, daug prekeivių. Dabar nėra kam parduoti“, – sakė pašnekovė.
Ne paslaptis, jog prieš dešimtmetį žmonių turguose būdavo daugiau, tad prekyba ūkininkams buvo palankesnė. Prekiautojos teigimu, tam įtakos turi didėjanti emigracija, daugelis žmonių įvairią produkciją pardavinėja bei perka patogesniais būdais – pavyzdžiui, internetu, taip sutaupoma laiko – nereikia stovėti visą dieną, nežinant kokia prekyba laukia šiandien. Tiesa, paklausus ar klientai prašosi galimybės nupirkti pigiau, ir ar tai dažniau daro vietiniai gyventojai ar poilsiautojai, atsako, jog tenka kainą ir nuleisti. „Nuleidžiam, žinoma. Vietiniai gyventojai nuleisti kainą prašo rečiau, poilsiautojai tikriausiai taupesni“, – šypsodamasi atsako iš Kretingos rajono Lazdininkų kaimo atvykusi ūkininkė.
Paėjus toliau, prie įvairiais vaisiais, daržovėmis, trešnėmis, braškėmis bei šilauogėmis nukrauto prekystalio stovinti moteris, kuri prisistatyti nepanoro, teigė, jog visas uogas perka po truputį, braškes, žinoma, gerokai daugiau. „Būna ir po du, ir po tris kilogramus nuperka“, – aiškino jau 16-ioliktus metus savo prekes turguje siūlanti palangiškė.
Beje, ant prekystalio jau mėlynavo ir šilauogės. Tiesa, šios uogos kone brangiausios turguje. 100 g šių uogų kainuoja apie pusantro euro, taigi norėdami paskanauti, už kilogramą sumokėsite apie 15 eurų. Vėliau, tikimasi, šilauogės pigs.
Netoliese galime išvysti ir raudonųjų, juodųjų serbentų, agrastų. Jų kainos gerokai mažesnės – už pusę litro juodųjų serbentų sumokėsite pusantro euro.
Prekeivė paklausta, ar turguje pastebi kaimyninių šalių gyventojų, teigė, jog pasitaiko, bet mažai – daugiausia lietuvių. Berdama trešnes į maišelį pensininkė pridūrė: „Turiu pažįstamų maskviečių – tai jie kiekvienais metais pas mane perka. Kad darbas turguje leidžia oriai gyventi nepasakyčiau, esu pensininkė, tai kažkiek prie pensijos prisiduriu, mokesčius susimoku ir gerai. Ko daugiau tikėtis“.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos turgaus direktorius numetė 73 kilogramus

"Palangos tilto" informacija, 2019 08 13 | Rubrika: Miestas

Palangos turgaus direktoriaus Andrejaus Byčkovo negalima pažinti – vyras numetė daug svorio ir dabar atrodo žymiai sveikesnis. „Numečiau 73 kilogramus,“ – „Palangos tiltui“ prisipažino UAB „Palangos klevas“, kuri valdo kurorto ir Šventosios turgus, direktorius. Tačiau jis nepanoro komentuoti, kaip jam tai pavyko. „Galiu pasakyti, kad...


Įsibėgėjus vasaros sezonui į vieną iš labiausiai užsieniečių pamėgtų kurortų – Palangą – atvyksta vis daugiau saulės šilumos bei pramogų išsiilgusių poilsiautojų, kurie ne tik mėgaujasi jūros ošimu, bet ir pildo verslininkų kišenes. Toli gražu ne tokiu pačiu poilsiautojų antplūdžiu gali pasigirti Palangos miesto turgavietės prekiautojai....


Rytas Palangos miesto turguje prasideda bruzdesiu – prekeiviai zuja nešini savo prekėmis, kruopščiai dėlioja jas ant prekystalių, ore tvyro dar neatšalusi rudeniška gaiva, aplink prekybininkų gražiai išrikiuotą medų ratus suka bitutės, o pirmieji pirkėjai džiugiai renkasi prekes iš siūlomo plataus prekių asortimento. Bet tai –...


                Dar kartą „sės“ ir įsikals vinį į karstą savo, kaip politiko, karjerą? Ar kaltinimai savivale jau buvusiai Palangos turgaus UAB „Palangos klevas“ direktorei Irena Vitkienei ir už finansinę veiklą įmonėje atsakingam, po direktorės atleidimo susirgusiam Eimučiui...


Liepos 10 d. Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo teisėjų kolegija padėjo tašką Senojo turgaus gatvės istorijoje ir priėmė nutartį atmesti pareiškėjo Aleksandro Jokūbausko apeliacinį skundą dėl Klaipėdos apygardos administracinio teismo 2012 m. gruodžio 21 d. priimto sprendimo nutraukti administracinę byla pagal pareiškėjų Aleksandro Jokūbausko, Irenos...


Ar Tarybos nario ir advokato Aleksandro Jokūbausko, turinčio advokato kontorą Senojo turgaus gatvėje, siekis atimti ją ir vėl atiduoti automobilininkams tenkina tik jo asmeninius interesus, ar Palangos savivaldybė, atiduodama gatvę pėstiesiems, pažeidė kai kurių gatvės gyventojų ir verslininkų interesus? Nesulaukę jiems palankių savivaldybės Eismo saugumo komisijos bei Savivaldybės...


Pernai rekonstruota kurorto vaizdo nepuošusi Senojo turgaus gatvė vis dar tebekursto palangiškių aistras. Nepatenkintieji tuo, kad gatvė praktiškai atiduota pėstiesiems bei tuo, jog pasunkėjo privažiavimas prie nuosavų namų, ofisų ir parduotuvyčių, gyventojai, nesulaukę jiems palankių Eismo saugumo komisijos bei Savivaldybės administracijos sprendimų, kreipėsi į teismą....


Palangos Senojo turgaus gatvė netrukus virs pėsčiųjų alėja

"Palangos tilto" informacija, 2011 11 04 | Rubrika: Miestas

Senojo turgaus gatvė Palangoje netrukus turės naują veidą – šią savaitę pradėti 230 metrų ilgio atkarpos nuo Ganyklų g. iki Senojo turgaus g. 2 remonto darbai. Rangovai įsipareigojo įrengti naujus važiuojamosios dalies pagrindus bei šaligatvį, asfalto danga bus pakeista trinkelėmis.


Lietuviškų braškių sezonas šiemet itin vėlyvas, lyginant su praėjusiais metais. Dėl gana vėsaus pavasario uogos ant prekystalių pasirodė trimis savaitėmis vėliau nei pernai. Tik pasirodžius lietuviškoms braškėms, už jų kilogramą prašė net iki 25 litų, tačiau, „įsibėgėjus“ prekybai, kainos nukrito.


Palangos turguje jau kvepia braškėmis. Jos iš Lenkijos, lietuviškos kol kas dar tik pakeliui. Tačiau braškės ir kiti tradiciniai turgaus produktai (daržovės, vaisiai, žuvis ir mėsos gaminiai) – tik mažoji dalis prekių. Turgus – drabužių ir batų karalystė. „Palangos tiltas“ domėjosi, ar tokiam būriui panašiomis prekėmis prekiaujančiųjų užtenka „erdvės verslui“?


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius