Turgaus šventėje nešė maišus bulvių ir mėtė kiaušinius

Ugnė RAUDYTĖ, 2010-10-20
Peržiūrėta
550
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos mieste nauja šventė – turgaus šventė, kuri „pabudino“ vietinius gyventojus ir privertė „išlįsti“ iš namų. „Dažniausiai Palangoje vykstančios šventės yra daugiau orientuotos į miesto svečius, o turgaus šventė, manau, suartins vietinius gyventojus. Tai ne tik šventė, bet ir maloni susibūrimo vieta pabendrauti, papramogauti ir įsigyti reikiamų prekių turguje“,- laimingas kalbėjo turgaus direktorius Eimutis Židanavičius.

 

Į šventę susirinko tikrai daug žmonių: vieni dairėsi, kiti pirko, treti dalyvavo konkursuose. Linksmas estafetes vedė Palangos kultūros centro direktorius Nerijus Stasiulis. Rungtyse mielai dalyvavo ir jaunuoliai, ir senjorai. Viena iš turgaus šventės rungčių buvo bulvių maišo nešimas. Šią rungtį laimėjo moksleivis Justinas iš Darbėnų, jis šią rungtį įveikė per aštuonias sekundes, tačiau laimėtą bulvių maišą atidavė antros vietos nugalėtojui Dainiui iš Palangos, kuris atsiliko tik viena sekunde nuo laimėtojo. „Aš prizo nepasiėmiau, todėl, kad neturiu, kaip parsivežti, nes atvykau su autobusu. Atvažiavome su draugu į turgaus šventę ir mūsų greitai laukia tinklinio varžybos Palangoje“,- šypsojosi Justinas.

Šventėje taip pat dalyvavo Palangos miesto meras. „Manau, kad pirmas „blynas“ neprisvilo, į šventę atvyko nemažai žmonių, tikimės, kad ši šventė taip pat taps tradicine kurorto švente. Pamenu ir stintų šventėje pirmais metais buvo mažiau žmonių, tačiau šventė išpopuliarėjo, tikimės, kad turgaus šventė bus taip pat patraukli žmonėms“,- kalbėjo Vytautas Stalmokas.

Prekybininkai taip pat džiaugėsi žmonių gausa. „Aš prekiauju kiekvieną šeštadienį, žinoma, šiandien susilaukiau žymiai daugiau žmonių, kurie perka. Specialių nuolaidų nedariau, tačiau turgus skirtas deryboms, tad paprašius, dažnai nuleidžiu kainą“,- pasakojo turgaus prekeivė Akvilė.

Viena prekyvietė iš visų išsiskyrė prekystalio papuošalu – ežiuku, padarytu iš moliūgo ir apdėtu rudeninėmis gėrybėmis. Tai Baužių šeimos idėja, kuri pritraukia daugiau klientų. „Mums patinka sugalvoti originalių minčių. Rudenį prirenkame daug baravykų, juos sudedame ant ežiuko, dabar  ant jo sudėtos voveruškos, obuoliai. Žmonės susižavi ir daugiau perka, žinoma, šiandien pirkėjų ypač daug“,- kalbėjo Baužių šeima, atvykusi iš Skuodo rajono Šatraminių kaimo.

Medinių kiaušinių mėtymo į krepšius rungtyje laimėjo kitos rungties nugalėtojo Justino draugas Edgaras iš Darbėnų, surinkęs maksimalią balsų sumą- penkiolika. Jam trisdešimt tikrų kiaušinių padėklą įteikė pats turgaus direktorius E. Židanavičius. Abu vaikinai džiaugsmingai bėgte išbėgo nešini kiaušinių dėklu į tinklinio varžybas.

„Manau, kad šią šventę jau spėjo pamėgti dauguma susirinkusiųjų žmonių. Džiaugiamės, kad rungtyse dalyvavo įvairaus amžiaus žmonių ir daugelio tikslas buvo ne laimėti, o tiesiog papramogauti“,- kalbėjo kultūros centro direktorius N. Stasiulis.

Turgaus šventės iniciatoriai buvo miesto savivaldybė, Palangos kultūros centras, Palangos viešbučių ir restoranų asociacija, kuri prekiavo šventėje karšta „skysta duona“. Tarp šių institucijų pasirašyta bendradarbiavimo sutartis padeda drauge įgyvendinti suplanuotas šventes.

„Labai džiaugiamės, kad ši šventė „išjudino“ visus gyventojus, susirinko daug pensininkų, kas labai džiugina. Smagu ir apsipirkti, ir pabendrauti, ir pasižvalgyti. Mums labai patinka turgaus direktorius, jis nevagia pinigų, todėl jam ir pavyksta surengti puikias šventes. Norėtumėme, kad turgaus šventė būtų organizuojama dar ir prieš Šv. Kalėdas. Galėtų toks žmogus būti ir miesto valdžioje, jis visuomet turėtų puikių idėjų“,- kalbėjo palangiškės Petronėlė ir Onutė.

Turgaus direktorius minėjo, kad specialiai šiai šventei buvo išpirktos penkiolika papildomų vietų prekybai per turgaus šventę. „Papildomose vietose buvo prekiaujama prekėmis, kurių nebuvo anksčiau turgavietėje. Jei ši šventė taps gražia tradicine švente, manau, kad Palangos turgų tikrai išsiplėsime“, - kalbėjo E. Židanavičius.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos turgaus direktorius numetė 73 kilogramus

"Palangos tilto" informacija, 2019 08 13 | Rubrika: Miestas

Palangos turgaus direktoriaus Andrejaus Byčkovo negalima pažinti – vyras numetė daug svorio ir dabar atrodo žymiai sveikesnis. „Numečiau 73 kilogramus,“ – „Palangos tiltui“ prisipažino UAB „Palangos klevas“, kuri valdo kurorto ir Šventosios turgus, direktorius. Tačiau jis nepanoro komentuoti, kaip jam tai pavyko. „Galiu pasakyti, kad...


Šeštąjį kartą ne tik tradiciškai apsipirkti turgaus dieną – šeštadienį, bet ir smagiai pasibūti, pašvęsti, padainuoti, pašokti bei išbandyti savo jėgas smagiose šešiose rungtyse pakvietusi palangiškius ir miesto svečius Turgaus šventė ir jos organizatoriai gali drąsiai teigti, jog prieš...


Rytas Palangos miesto turguje prasideda bruzdesiu – prekeiviai zuja nešini savo prekėmis, kruopščiai dėlioja jas ant prekystalių, ore tvyro dar neatšalusi rudeniška gaiva, aplink prekybininkų gražiai išrikiuotą medų ratus suka bitutės, o pirmieji pirkėjai džiugiai renkasi prekes iš siūlomo plataus prekių asortimento. Bet tai –...


Ko sulauksime: Stintų šventės ar stintų turgaus?

Alvydas ZIABKUS “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2014 02 13 | Rubrika: PT redaktoriaus skiltis

Vienuoliktus metus Palangą žiemos metu garsinančios Stintų šventės organizatoriai, dalyviai bei savaitgalį į didžiausią šalies kurortą traukti planuojantys svečiai sulaukė gerų žinių iš sinoptikų. Savaitės pradžioje šventės dieną lietų ir smarkų vėją pranašavę meteorologai visus skuba nuraminti: prognozuotas lietus turėtų išsilyti šventės...


                Dar kartą „sės“ ir įsikals vinį į karstą savo, kaip politiko, karjerą? Ar kaltinimai savivale jau buvusiai Palangos turgaus UAB „Palangos klevas“ direktorei Irena Vitkienei ir už finansinę veiklą įmonėje atsakingam, po direktorės atleidimo susirgusiam Eimučiui...


Pernai rekonstruota kurorto vaizdo nepuošusi Senojo turgaus gatvė vis dar tebekursto palangiškių aistras. Nepatenkintieji tuo, kad gatvė praktiškai atiduota pėstiesiems bei tuo, jog pasunkėjo privažiavimas prie nuosavų namų, ofisų ir parduotuvyčių, gyventojai, nesulaukę jiems palankių Eismo saugumo komisijos bei Savivaldybės administracijos sprendimų, kreipėsi į teismą....


Palangos Senojo turgaus gatvė netrukus virs pėsčiųjų alėja

"Palangos tilto" informacija, 2011 11 04 | Rubrika: Miestas

Senojo turgaus gatvė Palangoje netrukus turės naują veidą – šią savaitę pradėti 230 metrų ilgio atkarpos nuo Ganyklų g. iki Senojo turgaus g. 2 remonto darbai. Rangovai įsipareigojo įrengti naujus važiuojamosios dalies pagrindus bei šaligatvį, asfalto danga bus pakeista trinkelėmis.


Palangos mieste nauja šventė – turgaus šventė, kuri „pabudino“ vietinius gyventojus ir privertė „išlįsti“ iš namų. „Dažniausiai Palangoje vykstančios šventės yra daugiau orientuotos į miesto svečius, o turgaus šventė, manau, suartins vietinius gyventojus. Tai ne tik šventė, bet ir maloni susibūrimo vieta pabendrauti, papramogauti ir įsigyti reikiamų prekių turguje“,- laimingas kalbėjo...


Sukako metai, kai UAB „Palangos klevas“, kitaip tariant, miesto turgaus vadovu paskirtas Eimutis Židanavičius. Koks buvo miesto turgus dar prieš metus geriausiai liudija nuotraukos – prišnerkšti kampai, tuščios turgaus erdvės, maisto produktai, neapsaugoti nuo oro sąlygų – saulės spindulių ar lietaus, sužvarbę ir pikti turgaus prekeiviai bei, svarbiausia, ne itin dideli turgaus pirkėjų...


Palangos turguje jau kvepia braškėmis. Jos iš Lenkijos, lietuviškos kol kas dar tik pakeliui. Tačiau braškės ir kiti tradiciniai turgaus produktai (daržovės, vaisiai, žuvis ir mėsos gaminiai) – tik mažoji dalis prekių. Turgus – drabužių ir batų karalystė. „Palangos tiltas“ domėjosi, ar tokiam būriui panašiomis prekėmis prekiaujančiųjų užtenka „erdvės verslui“?


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius