Turgaus šventėje bėgo su bulvių maišu, laikė kalakutą ir graužė obuolius

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2013-10-14
Peržiūrėta
487
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Turgaus šventėje bėgo su bulvių maišu, laikė kalakutą ir graužė obuolius

Ketvirtąjį kartą ne tik tradiciškai apsipirkti turgaus dieną – šeštadienį, – bet ir smagiai pasibūti, pašvęsti, padainuoti, pašokti bei išbandyti savo jėgas net šešiose smagiose rungtyse pakvietusi palangiškius ir miesto svečius Turgaus šventė ir jos organizatoriai gali drąsiai teigti, jog prieš ketverius metus sumanyta šventė jau turi geras tradicijas.

 

Ketvirtoji – dosni prizų

Oficialiai skelbta, jog šventė prasidės devintą valandą. Tačiau jau prieš devynias į turgų rinkosi ne tik prekiautojai, bet ir pirkėjai. Minia tai susiburdavo prie jau antrąjį kartą rekonstruotoje Senojo turgaus gatvėje pastatytos scenos, kad nepraleistų nė vienos rungties, tai vėl išsiskirstydavo, kad pasivaikščiotų bei išsirinktų geidžiamų prekių tiek tarp turguje esančių prekystalių, tiek tarp gan droviai šalia scenos išsirikiavusių tautodailininkų palapinių.

Nebe pirmus metus šventinę dieną prekiaujantieji puikiai permanė reklamos subtilybes. Jie ne tik renginį vedusio Nerijaus Stasiulio didžiu balsu skelbė apie savo taikomas nuolaidas, bet ir dosniai dovanojo prizus būsimų rungčių nugalėtojams. Dosniausi buvo parduotuvių „Morka+” bei “EcoM +” šeimininkai, rungčių nugalėtojams paskyrę tris skirtingų dydžių ir spalvų moliūgus, šviežiai spaustų vitaminais dosnių sulčių kokteilių, ekologiško medaus, kurį darbščiosios bitelės rinko Žemaitijos regioniniame parke bei prie Kuršėnų esančiose giriose ir laukuose. Beje, „Morka+“ verdama arbata su imbieru, medumi bei citrina gerai šildė tuos, kurie nenorėjo praleisti nei vienos rungties ir koncertuojančiųjų pasirodymų.

Medaus nepagailėjo ir kiti juo prekiavusieji, dar vieną moliūgą padovanojo ūkininkas Povilas iš Rūdaičių, obuolių – Birutė iš Kurmaičių. Tradicinį kalakutą, kuris svėrė 6 kg 75 g, tradiciškai dovanojo „Baltuonių kalakutų ūkis“. Bulvių maišą įteikė ūkininkė Vida iš Senosios Impilties. O įsilingavus bėgimo su bulvių maišais varžytuvėms dar vienas vardo nespėjęs pasisakyti mosėdiškis ūkininkas atnešė antrą maišą bulvių: „Tegu dar pasilaksto“, – pakomentavo dosnusis vyriškis.

 

Ir šokti, ir dainuoti

Iškilmingų kalbų šventės atidarymo proga nebuvo. Gal ir gerai. Neveltui juk besusiburiantiems bei išsiskirstantiems, kad vėl susibėgtų, žmonėms tiek šventės balsas N. Stasiulis, įtraukdavęs į renginį visus prošal praeinančius, tiek koncertavusių folkloro ansamblių „Bočiai“ bei „Banguolis“ ir moterų vokalinis ansamblis „Guboja“ nariai vis primindavo, jog turgus nuo pat senų senovės ta vieta, kur susieina, susibėga, susivažiuoja visi, kas nori ne tik prekę įsigyti, bet ir pabendrauti bei šviežiausias naujienas sužinoti. Ir grafiko čia būti negali.

Su ketvirtąja jau išties tradicine turgaus švente susirinkusiuosius pasveikino šios šventės sumanytojas Palangos miesto tarybos narys Eimutis Židanavičius, padėkojęs visiems susirinkusiems – tiek prekiauti, tiek pirkti, tiek pasilinksminti, – bei prie šventės rengimo prisidėjusius Palangos kultūros bei sporto centrus.

O kol pirkėjai pirko, parduodantys pardavinėjo, rungtyse dalyvaujantys rungėsi, tiems, kurie čia buvo arba tiesiog pro šalį ėjo, savo nuotaika dalijosi ir šventės atmosferą kūrė jau minėtieji „Guboja“, „Banguolis“ ir „Bočiai“, su kuriais kartu žiūrovai tiek dainavo, tiek šoko. Tiesa, šoko nelabai drąsiai.

„Oi, kaip čia mus linksmino!“ – jau šventei pasibaigus prekeivės pasakojosi į turgų atėjusioms pažįstamoms pirkėjoms. „O kas jus linksmino?“ „Taigi šventė buvo, labai labai smagi“, – aiškino moterys, perpasakodamos matytas rungtis ir smagiausius šventės epizodus. „Sakiau, eikim anksčiau“, – priekaištavo viena pirkėja kitai.

 

Šešios smagios rungtys

Ketvirtojoje šventėje norintieji galėjo išbandyti savo jėgas šešiose rungtyse, sutraukusiose įvairaus amžiaus vyrus bei moteris ir, žinoma, vaikus. Jau spėtos pamėgti rungtys turi net savus nebe pirmąjį kartą jėgas išmėginančius dalyvius bei čempionus. Beje, pastaruosius ne visada lydi sėkmė kitų metų varžytuvėse.

Dvikova šiaudų maišais stovint ant dviejų medžio trinkų visada sulaukia didžiulio žiūrovų susidomėjimo. Tačiau šiemet publika, iš kurios ir ateina norintieji kautis, kažkodėl drovūs buvo. Tad surengtos tik trys „parodomosios“ kovos: jėgas išbandė du vyrukai, tautiniais rūbais pasidabinusios ansamblietės bei du vaikai: berniukas ir mergaitė.

Pernai sumanytasis obuolių valgymo čempionatas sutraukė gausesnį būrį dalyvių: dešimt „graužikų“ iš Palangos, Kretingos, net Vilniaus varžėsi, kas greičiau sukramtys raudonšonį obuolį. Greičiausiai tai padarė Ričardas iš Kretingos, pora sekundžių aplenkęs palangiškę Nijolę. „Aš kasdien po keturis – penkis obuolius suvalgau“, – šypsojosi Nijolė, demonstruodama tai, kas beliko iš rudens gardėsio – tik kotukas...

Tradiciškai daugiausiai žiūrovų susirinko žiūrėti bėgimo su bulvių maišu – kuris ir tapo rungties prizu – varžytuvių. Jose dalyvauti susiėjo ne tik palangiškiai. Ir ne tik vyriškos giminės atstovai – jau antrąkart jiems iššūkį metė Inga iš Darbėnų, sugebėjusi 24 metrų distanciją su bulvių maišu ant pečių įveikti per beveik tokį pat laiką, kaip Giedrius iš Palangos – per 9 sekundes su keliomis akimirkomis. Beje, Ingai draugiją palaikė Regina iš Panevėžio. Kadangi dosnusis mosėdiškis padovanojo ir antrą bulvių maišą, tai prizus gavo ir vyrų, ir moterų „lygos“ nugalėtojai. Tiesa, Giedrius savąjį padovanojo Reginai – už drąsą bei už tai, kad ji, suklupusi distancijoje, nepasidavė ir ją garbingai įveikė.

 

Ir dideliems, ir mažiems

Tiek dideli, tiek maži labai azartiškai varžėsi vinies kalimo rungtyje „Taiklioji rankelė“. Prie kaladės sustoję keturi rungties dalyviai lenktyniavo – kas greičiau po kartą smūgiuodami plaktuku – beje, vyrai „smailiąja“ jo puse – įkals į kaladę vinį. Iš vyrų greičiausiai tai padarė daugiausiai patirties turėjęs Algirdas iš Vilniaus. Tris bendraamžius berniukus įveikė palangiškė Karolina, o tarp moterų vėl nepralenkiama buvo Inga iš Darbėnų. „Inga turi ir bulvių maišą cepelinams, ir moliūgą desertui“, – teikdamas rungties čempionei prizą juokavo N. Stasiulis.

Net trylika šventės dalyvių susirungė kalakuto laikymo varžybose. Vyrai per 6 kg sveriantį paukštį laikė viena ištiesta ranka, moterys – abiem. Ketvirtojoje kalakuto laikymo rungtyje trečią kartą laimėjo moterys: paskutinė prie besivaržančiųjų prisijungusi palangiškė Regina sugebėjo į maišelį įdėtą kalakutą išlaikyti net minutę 55 sekundes. „Ką iš jo gaminsiu – dar nežinau“, – prisipažino moteris. Antra liko ponia Jadvyga (1 min. 48 sek.), trečioji – ponia Nijolė (1 min. 31 sek.), abi paguodai gavusios ekologiško medaus stiklainiukus. Iš vyrų ilgiausiai su kalakutu rankoje ištvėrė Redas – 1 min. 26 sek.

Paskutinė rungtis buvo skirta patiems mažiausiems šventės dalyviams, nekantriai trypčiojusiems prie scenos ir laukusiems varžytuvių pradžios. Vaikai, kurių jauniausiems buvo ketveri metukai, į tris išrikiuotus krepšius mėtė šokoladinius kiaušinukus. Tiems, kurie nebuvo patys taikliausi ar apskritai nė karto nepataikė į krepšius, atiteko po porą „kindersiurprizų“ – tad pralaimėjusių nebuvo. O laimėjo ir dešimt ne šokoladinių, o pačių tikriausių ūkininko Benečio dovanotų kiaušinių, kuriuos kaip mat atidavė mamai – „bus pusryčiams“ – laimėjo dvylikametis Dominykas.

Šventė buvo išties smagi. O dar smagesnė turėtų būti penktoji, kurios jau galima pradėti laukti.

Jūsų komentaras:

zoska 2013-10-17 15:30 ([email protected] / IP: 86.100.102.100)
matem matem kaip storulis surijo vienas nepasidalijes su niekom didziulyy karsyy.Giedaa.

Taip pat skaitykite

Palangos turgaus direktorius numetė 73 kilogramus

"Palangos tilto" informacija, 2019 08 13 | Rubrika: Miestas

Palangos turgaus direktoriaus Andrejaus Byčkovo negalima pažinti – vyras numetė daug svorio ir dabar atrodo žymiai sveikesnis. „Numečiau 73 kilogramus,“ – „Palangos tiltui“ prisipažino UAB „Palangos klevas“, kuri valdo kurorto ir Šventosios turgus, direktorius. Tačiau jis nepanoro komentuoti, kaip jam tai pavyko. „Galiu pasakyti, kad...


Šeštąjį kartą ne tik tradiciškai apsipirkti turgaus dieną – šeštadienį, bet ir smagiai pasibūti, pašvęsti, padainuoti, pašokti bei išbandyti savo jėgas smagiose šešiose rungtyse pakvietusi palangiškius ir miesto svečius Turgaus šventė ir jos organizatoriai gali drąsiai teigti, jog prieš...


Rytas Palangos miesto turguje prasideda bruzdesiu – prekeiviai zuja nešini savo prekėmis, kruopščiai dėlioja jas ant prekystalių, ore tvyro dar neatšalusi rudeniška gaiva, aplink prekybininkų gražiai išrikiuotą medų ratus suka bitutės, o pirmieji pirkėjai džiugiai renkasi prekes iš siūlomo plataus prekių asortimento. Bet tai –...


Penktąjį kartą ne tik tradiciškai apsipirkti turgaus dieną – šeštadienį, – bet ir paminėti Pasaulinę maisto dieną, smagiai pašvęsti, padainuoti, pašokti, išbandyti savo jėgas šešiose jau žinomose rungtyse bei paganyti akis naujose netradicinėse varžytuvėse pakvietusi palangiškius ir miesto svečius Turgaus...


                Dar kartą „sės“ ir įsikals vinį į karstą savo, kaip politiko, karjerą? Ar kaltinimai savivale jau buvusiai Palangos turgaus UAB „Palangos klevas“ direktorei Irena Vitkienei ir už finansinę veiklą įmonėje atsakingam, po direktorės atleidimo susirgusiam Eimučiui...


Ketvirtąjį kartą ne tik tradiciškai apsipirkti turgaus dieną – šeštadienį, – bet ir smagiai pasibūti, pašvęsti, padainuoti, pašokti bei išbandyti savo jėgas net šešiose smagiose rungtyse pakvietusi palangiškius ir miesto svečius Turgaus šventė ir jos organizatoriai gali drąsiai teigti, jog prieš...


Trečiąkart ne tik tradiciškai apsipirkti turgaus dieną – šeštadienį, – bet ir smagiai pasibūti, pašvęsti, padainuoti, pašokti bei išbandyti savo jėgas net šešiose smagiose rungtyse pakvietusi palangiškius ir miesto svečius Turgaus šventė ir jos organizatoriai gali drąsiai teigti, jog pakloti tvirti pamatai gerai...


Palangos Senojo turgaus gatvė netrukus virs pėsčiųjų alėja

"Palangos tilto" informacija, 2011 11 04 | Rubrika: Miestas

Senojo turgaus gatvė Palangoje netrukus turės naują veidą – šią savaitę pradėti 230 metrų ilgio atkarpos nuo Ganyklų g. iki Senojo turgaus g. 2 remonto darbai. Rangovai įsipareigojo įrengti naujus važiuojamosios dalies pagrindus bei šaligatvį, asfalto danga bus pakeista trinkelėmis.


Palangos mieste nauja šventė – turgaus šventė, kuri „pabudino“ vietinius gyventojus ir privertė „išlįsti“ iš namų. „Dažniausiai Palangoje vykstančios šventės yra daugiau orientuotos į miesto svečius, o turgaus šventė, manau, suartins vietinius gyventojus. Tai ne tik šventė, bet ir maloni susibūrimo vieta pabendrauti, papramogauti ir įsigyti reikiamų prekių turguje“,- laimingas kalbėjo...


Palangos turguje jau kvepia braškėmis. Jos iš Lenkijos, lietuviškos kol kas dar tik pakeliui. Tačiau braškės ir kiti tradiciniai turgaus produktai (daržovės, vaisiai, žuvis ir mėsos gaminiai) – tik mažoji dalis prekių. Turgus – drabužių ir batų karalystė. „Palangos tiltas“ domėjosi, ar tokiam būriui panašiomis prekėmis prekiaujančiųjų užtenka „erdvės verslui“?


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius