UAB „Rimtis“ savininkas Juozas Donauskas: „Žmogų paskutinei kelionei paruošiame tarsi savo artimąjį“

Linas JEGELEVIČIUS, 2024-03-19
Peržiūrėta
1186
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

UAB „Rimtis“ savininkas Juozas Donauskas: „Žmogų paskutinei kelionei paruošiame tarsi savo artimąjį“

Nors gyvenimas vilioja visomis žaižaruojančiomis spalvomis, tačiau mūsų visų gyvenimo pabaiga laukia ta pati – vieną dieną iškeliausime į Amžinybę. Jau 32 metus velionius paruošiančios ir išlydinčios Kretingos UAB „Rimtis“ savininkas Juozas Donauskas, dirbantis kartu su žmona Edita, mirusių visai nebijo – didžiuojasi, kad, nepaisant naujų vėjų – vis labiau populiarėjančio kremavimo, „Rimtis“ daugeliui kretingiškių, ir ne tik, tapo žinoma kaip patikima, gerą vardą pelniusi ritualinių paslaugų įmonė.

„Turbūt esame vieninteliai Kretingos rajone, o gal, drįstume teigti, ir Žemaitijoje, kurie turime licencijuotą ir kvalifikuotą tanatopraktiką, tai yra kūno paruošėją-balzamuotoją – mes su žmona patys tai atliekame. Tai yra labai didelis pliusas ir išskirtinumas mūsų  įmonei“, – „Lietuvos pajūriui“ sakė J. Donauskas.

Šiuo metu „Rimtis“ atlieka visas su laidojimu susijusias paslaugas: nuo palaikų transportavimo, laikino saugojimo, palaikų pargabenimo iš užsienio, kremavimo iki kūno paruošimo, šarvojimo ir laidojimo. Joje galima rasti ir didelę gedulo rūbų, karstų bei urnų įvairovę. 

„Patys vietoje darome ir gedulo puokštes, vainikus ir urnų papuošimus. Gerbiame kiekvieno pasirinkimą ir atsižvelgiame į individualius poreikius“, – pabrėžė 55-erių kretingiškis.

Kai 1990-ųjų pradžioje, jau paskelbus Nepriklausomybę, vyko privatizacija už išdalintus investicinius čekius, pono Juozo tėvelis, anot pašnekovo, „suorganizavo“ tuometinių laidojimo namų, priklaususių valstybiniam Kretingos buitinio aptarnavimo kombinatui, darbuotojus ir įmonę visi kartu privatizavo.

„Pradžia nebuvo lengva – reikėjo remontą padaryti, šarvojimų nebuvo labai daug – tuomet daugelis dar namuose šarvojo“, – J. Donauskas prisiminė istoriją.

Anot pašnekovo, dabar laidojimo namų ar nors šarvojimo salę galima rasti kiekviename dešimties kilometrų spindulyje. 

„Kai kas, matyt, galvoja, kad toks verslas – su didele grąža, pelningumu. Bet tai netiesa – visada pasižvalgome, ką siūlo kiti, jeigu reikia, suteikiame nuolaidas, kai kuriais dalykais net pasirūpiname neprašydami papildomo atlygio – žmoniškumas man yra labai svarbu“, – sakė ramių, mąslių akių vyras.

„Mums tai – šeimos verslas, dėl to – ir kitoks požiūris, atsakingesnis ir rūpestingesnis. Mes mirusįjį paruošiame nuo pradžios iki pabaigos. Abu esame licencijuoti balzamuotojai – žmogų paskutinei kelionei paruošiame tarsi savo artimąjį. Džiaugiamės, kad žmonės vertina mūsų požiūrį ir darbą“, – į pokalbį įsiterpia pono Juozo žmona Edita.

UAB „Rimtis“ dirba devyni darbuotojai. Anot verslininko, ne vienas ir ne du darbuotojai įmonėje dirba daug metų.

„Darbuotojų kaita pas mus nedidelė, neseniai kai kuriuos į pensiją išlydėjome – išdirbo po 30-40 metų, nors, žinoma, toks darbas – ne kiekvienam“, – sakė J. Donauskas.

Būna, kad mirusiuosius kitur tenka pargabenti į Kretingą, ir – atvirkščiai.

Nepriklausomybės metais į šalį pučiant Vakarų vėjams, verslininkai neslepia, kad kremavimo paslaugos tampa vis populiaresnės.

„Maždaug kas trečias mirusysis dabar yra kremuojamas. Nors darbo dar turime daug, tenka neretai net savaitgaliais, be jokio poilsio, dirbti, tačiau jau negaliu būti tikras, kad laikmečio pokyčiai nepalies ir mūsų“, – J. Donauskas buvo atviras.

Juozas prisipažįsta, kad kremavimas jam, vyresnės kartos tradicijų žmogui, iki šiol atrodo nelabai įprastas.

„Po mirties su velioniu net neatsisveikinama. Būna, kad mirusiojo giminaičiai net patys neįsitikina, ar tikrai tas kūnas atiduodamas kremavimo įstaigos darbuotojams. Man tai – keista“, – prisipažino J. Donauskas.

Jis apgailestauja, kad vyraujant greitam vartotojiškam gyvenimo būdui, mirus seniems tėvams, jų vaikai, gyvenantys užsieny, neretai, net nesivargina parvažiuoti gimdytojų palaidoti.

„O tie, kurie parvažiuoja, skuba kuo greičiau mirusįjį sukremuoti ir laidoja jau kitą dieną. Jeigu įstatymas leistų, kremuotų ir laidotų tą pačią dieną“, – sakė pašnekovas.

Anksčiau, laidojimų namų „Rimtis“ direktorius pasakoja, buvo įprasta šarvoti tris paras.

Dabar nemažai žmonių mirusiajam patys parenka ir muziką – neprašo giesmininkų paslaugos, tačiau „Rimtis“ ją iki šiol siūlo. Tokia paslauga vis dar yra populiari tarp vyresnio amžiaus žmonių.

Kaip toks  specifinis darbas pakeitė „Rimties“ savininko gyvenimą?

„Žmogus – laikinas tvarinys Žemėje. Gyvenime gali būti pasipūtęs, įsivaizduoti esąs labai svarbus ar ypatingas, tačiau gyvenimo pabaiga visiems – vienoda. Nieko čia neapgausi“, – su filosofine gaidele pokalbį baigė J. Donauskas.

 

Nuotraukoje: Kretingos UAB „Rimtis“ savininkas Juozas Donauskas su žmona Edita yra licencijuoti balzamuotojai

 

 

UAB „Rimtis“ paslaugos:

Palaikų paėmimas iš namų, gydymo įstaigų bei morgo ir pervežimas į šarvojimo arba laikino saugojimo vietą (šaldytuvą); 

Dokumentų tvarkymas;

Šarvojimo salių su poilsio kambariais nuoma;

Laidojimo reikmenų nuoma;

Katafalko nuoma;

Katafalko su šaldymo įranga nuoma;

Kūno trumpalaikis saugojimas šaldymo patalpoje;

Karsto nešėjai;

Laidotuvių muzikantai-giedoriai;

Fotografas;

Laidojimo reikmenų (karsto, rūbų, vainikų ir kt.) atvežimas į šarvojimo vietą;

Gėlės, vainikai, vainikų juostų užrašymas;

Laikini mediniai paminklai (kryžiai) ir jų užrašymas;

Duobės iškasimas;

Perlaidojimas;

Kremavimas: Klaipėda, Kėdainiai;

Urnų šarvojimas;

Higieninis palaikų paruošimas;

Palaikų balzamavimas;

Palaikų restauravimas. 

 

UAB „Rimtis“

Adresas: Darbėnų pl. 2

Padvarių kaimas, Kretingos r.

Tel. +370 686 46108

[email protected]

www.kretingos-rimtis.lt

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Nors gyvenimas vilioja visomis žaižaruojančiomis spalvomis, tačiau mūsų visų gyvenimo pabaiga laukia ta pati – vieną dieną iškeliausime į Amžinybę. Jau 32 metus velionius paruošiančios ir išlydinčios Kretingos UAB „Rimtis“ savininkas Juozas Donauskas, dirbantis kartu su žmona Edita, mirusių visai nebijo – didžiuojasi, kad, nepaisant naujų vėjų – vis labiau populiarėjančio kremavimo, „Rimtis“...


Nors dabartinė Vyriausybė Šventosios uostui – tarsi bloga pamotė –  Seimo Ekonomikos komitetui prieš daugiau kaip metus vienbalsiai pritarus nutarimui siūlyti Vyriausybei 2022-2024 metų biudžetuose numatyti 12 milijonų eurų Šventosios uosto molų statybai, pinigai nebuvo skirti –vis tik uosto statybos vyksta.


Sausio 18 dieną Lietuva neteko šlagerių karalienės Vitalijos Katunskytės. Ji buvo neatsiejama nuo Palangos, būtent šiame kurorte jos visą kelią stebėjo „Jūros užeigos“ – vienos pirmųjų kavinių, kurioje dainavo Vitalija –, savininkas Aidas Jurkštas.


Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis sekmadienį, rugsėjo 26 dieną, buvo patvirtintas Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionys demokratų (TS-LKD) pirmininku, tai paskutinė jo kadencija šiose pareigose. Suvažiavime dalyvavo ir TS-LKD Palangos skyriaus pirmininkas Šarūnas Vaitkus, skyriaus nariai Petras Kaminskas, Ramutis Šešokas ir skyriaus sekretorė Inga Šileikienė. Š. Vaitkus...


Į Lietuvą, Kauną, žydą Avi Kuperschlag atvedė odontologijos studijos, o vyro likimą čia „sucementavo“ būsimoji žmona Dovilė, kurso draugė, su kuria abu dabar Klaipėdoje laukia savo pirmagimės. Išgirdęs žaismingą pastebėjimą, kad jis burnoje ne taikosi, o siaučia, burnos chirurgas juokėsi: „Chirurgija – ne tik burnos – tarsi liga. Turi būti nesveikas žmogus, kad patiktų toks kraujingas darbas!“


Praėjusio ketvirtadienio vakarą, apie 22.20 val., Bendrajame pagalbos centre skubios pagalbos telefono numeriu 112 gautas pranešimas apie tai, kad Šventojoje, Kopų gatvėje 16, atvira liepsna dega namas. Deja, šiuo adresu įsikūrusią armėniškų patiekalų kavinę „Mažoji Armėnija“ gaisras suniokiojo negailestingai – sudegė apie 90 procentų kavinės...


Romualdas Rima, buvęs palangiškis, buvęs radijo stoties savininkas bei redaktoriaus pavaduotojas trumpai gyvavusiame kurorto laikraštyje „Mūsų Palanga“, taip pat dirbęs direktoriaus pavaduotoju Palangos Moksleivių klube, šiandien gali lengviau atsikvėpti: „„Brexit-as“ niekaip nepakeitė jo gyvenimo.“ „Laiku susitvarkiau reikalingus...


Visiems įprastai labai trūksta gero nusiteikimo ir nuotaikos. Ypač prieš šventes visi stengiasi bent kiek sau įpūsti šventinės nuotaikos, daugiau šypsotis ir į viską žvelgti ne kritišku, o draugišku žvilgsniu. Pozityvumo įsikūnijimu būtų galima pavadinti 87-erių palangiškį Kazimierą Algirdą Pečiukonį. Gyvenime patyręs daug vargų, daug kartų...


Vaidas Jankauskas – žymus Lietuvos verslininkas, šeimos valdomos bendrovės „Du broliai“ savininkas versle sėkmingai sukasi jau ne vienerius metus ir tikina, jog išlaikyti verslą yra kur kas sunkiau negu jį įkurti. „Kai praeini visą kelią nuo eilinio kareivio iki generolo, geriau supranti žmones. Tiesiog reikia žmones mylėti. Visus – savo...


101 žmogus kurorte atsakingas už čia vyraujančią švarą ir tvarką. Tarsi bitelės kasdien dūzgia po miestą UAB „Palangos komunalinis ūkis“ darbuotojai, suburti direktoriaus Konstantino Skieraus. „Tik užėmęs naujas pareigas pasakiau, jog nemėgstu tinginių ir girtuoklių“, - savo darbo pradžią Palangoje, prieš penkerius metus, prisiminė direktorius. Panašu, jog puikiai sustyguota komanda vadovo...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius