Už analogišką prekių krepšelį – kelių eurų skirtumas: kuriuose prekybos tinkluose palankesnės kainos?

Palangos tiltas, 2024-11-11
Peržiūrėta
818
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Už analogišką prekių krepšelį – kelių eurų skirtumas: kuriuose prekybos tinkluose palankesnės kainos?

Lapkričio 5 d. slapti pirkėjai, rinkdamiesi dažno vartojimo prekes, palankesnėmis kainomis apsipirko prekybos tinkluose „Lidl“ ir „Maxima“, o daugiausiai sumokėjo, apsipirkę „Iki“. Pasirinkto analogiškų prekių krepšelio kaina šiuose prekybos tinkluose skyrėsi keliais eurais. Tokie rezultatai išryškėjo atlikus slapto pirkėjo ir rinkos tyrimų bendrovės „SeeNext“ tyrimą. 

Palyginus tyrimo metu nupirktų prekių krepšelių kainų vidurkius paaiškėjo, kad prekybos tinkle „Lidl“ jis siekė 34,00 eurus, „Maxima“ – 35,04 eurus, „Rimi“ – 36,52 eurus, „Norfa“ – 36,95 eurus, o „Iki“ – 38,00 eurus.

Lapkričio 5 d. atlikto tyrimo metu „SeeNext“ slapti pirkėjai lankėsi Vilniaus ir Kauno penkių didžiausių šalies prekybos tinklų parduotuvėse – „Iki“, „Lidl“, „Maxima XX”, „Norfa XL“ bei „Rimi Hyper“. Apsipirkimui buvo pasirinktas 24 pigiausių dažno vartojimo prekių krepšelis. Jį sudarė iš skirtingų maisto kategorijų atrinktos prekės: pieno, mėsos, grūdinės kilmės, bakalėjos produktai, vaisiai, daržovės ir gėrimai.

Skirtingose prekių grupėse – skirtingi kainų lyderiai

Lapkričio 5 d. atlikto tyrimo rezultatai rodo, kad pieno produktai pigiausiai kainavo „Lidl“ prekybos tinkle – 7,10 euro, o brangiausiai „Iki“ prekybos tinkle – 8,36 euro. Kainų skirtumas tarp jų – 1,26 euro.

Mažiausia mėsos produktų kaina buvo užfiksuota „Norfa“ prekybos tinkle – 9,35 euro. Aukštesne mėsos produktų kaina labiausiai išsiskyrė prekių krepšelis „Iki“ prekybos tinkle, kur jis siekė 10,35 euro. Skirtumas tarp didžiausios ir mažiausios kainos sudarė 1,00 eurą. 

Grūdinės kilmės produktai pigiausiai kainavo „Lidl“ ir „Norfa“ prekybos tinkluose – po 3,16 euro, o brangiausiai „Iki“ prekybos tinkle, kur užfiksuota šios produktų grupės kaina buvo lygi 3,51 euro. Skirtumas tarp didžiausios ir mažiausios kainos – 0,35 euro. 

Vaisių ir daržovių mažiausia kaina užfiksuota „Lidl“ prekybos tinkle – 2,17 euro, o didžiausia – „Iki“ prekybos tinkle – 3,32 euro. Skirtumas tarp didžiausios ir mažiausios kainos yra 1,15 euro. 

Mažiausia gėrimų kaina pastebėta „Lidl“ prekybos tinkle – 7,45 euro. Didžiausia šios produktų kategorijos kaina rasta „Rimi“ prekybos tinkle – 8,65 euro. Skirtumas tarp didžiausios ir mažiausios kainos siekė 1,20 euro. 

Likusių krepšelio produktų – juodojo šokolado, baltojo cukraus, saulėgrąžų aliejaus ir vištų kiaušinių – mažiausia kaina užfiksuota „Lidl“ prekybos tinkle – 4,10 euro, o didžiausia – „Norfa“ prekybos tinkle – 5,33 euro. Skirtumas tarp didžiausios ir mažiausios kainos buvo lygus 1,23 euro. 

 

Apie tyrimą

Šio tyrimo metu 24 pigiausių dažno vartojimo prekių krepšelį sudarė: obuoliai (55 mm, 1 kg), bananai (1 kg), bulvės (1 kg), batonas (300 g), makaronai spagečiai (400 g), birūs ilgagrūdžiai ryžiai (800 g), birūs grikiai (800 g), vištų kiaušiniai (M dydžio, 10 vnt.), saulėgrąžų aliejus (1 l), baltasis cukrus (1 kg), juodasis šokoladas (40 % kakavos, 100 g),  virta vištienos dešra (1 kg), vištos krūtinėlės filė (1 kg), šviežias viščiukas broileris (1 kg), graikiškas jogurtas (10 % riebumo, 400 g), kefyras maišelyje (2,5 % riebumo, 1 l), grietinė indelyje (30 % riebumo, 400 g), fasuotas fermentinis sūris (45 % riebumo, 250 g), šviežias pienas maišelyje (2,5 % riebumo, 1 l), varškė (9 % rieb., 180 g), sviestas (82 % riebumo, 180 g),mineralinis negazuotas vanduo (1,5 l), šviesus alus be užstato (~5 %, 1 l), pigiausia degtinė be užst. (38-40 %, 0,5 l).

Kaip skelbia tyrimą atlikusi slapto pirkėjo ir rinkos tyrimų agentūra „SeeNext“, prieš apsipirkimą prekės nufotografuojamos lentynoje, taip pat užfiksuojamas pirkimo kvitas – pagal tai analizuojamos ir lyginamos produktų kainos. Be prekės nuotraukos ir įrašo pirkimo kvite apsipirkimas nėra įskaitomas analizėje. Jei prekybos vietoje nepavyksta rasti nurodytos prekės, jos ieškoma kitoje tokio paties tipo parduotuvėje. Nepavykus rasti ir kitoje parduotuvėje, perkama alternatyvi prekė iš atitinkamos prekių grupės. 

Prekių krepšelis sudarytas taip, kad jame esančius produktus galima būtų objektyviai palyginti – prekės yra tokių pačių charakteristikų, maksimaliai panašaus išfasavimo, tokio paties pakuotės tipo. Tai leidžia tyrime lyginti nurodytas charakteristikas turinčius pigiausius produktus, kuriuos galima rasti visuose prekybos tinkluose. Pabrėžiama, kad atskiruose prekybos centruose yra tikimybė rasti pigesnių tos pačios kategorijos (bet skirtingų charakteristikų) produktų. 

Anot „SeeNext“, tyrimo metu nebuvo naudojamos lojalumo ar nuolaidų kortelės, taip pat neįskaičiuojamas depozito mokestis. Produktų kainos nurodytos be nuolaidų ir apskaičiuotos pagal kainas, nurodytas pirkimo kvite. Prekių, kurioms buvo taikytos nuolaidos, kainos perskaičiuotos pagal pirmines produktų kainas įrašytas pirkimo kvite. Atvejais, kai kaina iki nuolaidos nenurodoma pirkimo kvite, bet matoma kainolapyje, skaičiavimuose naudojama kainolapio, o ne pirkimo kvito kaina. Jei kaina iki nuolaidos nėra nurodyta nei pirkimo kvite, nei kainolapyje ir jos neįmanoma nustatyti, skaičiavimuose panaudojama pirkimo kvite atspausdinta ir už produktą sumokėta kaina. Jei įprasto (be akcijos) kainolapio kaina skiriasi nuo kainos, nurodytos pirkimo kvite, fiksuojamas kainos neatitikimas tarp kainolapio ir pirkimo kvito. 

 

Slapto pirkėjo ir rinkos tyrimų agentūra „SeeNext“ specializuojasi slapto pirkėjo ir rinkos tyrimų srityje. Agentūra turi didesnį nei 700 slaptų pirkėjų tinklą Lietuvoje.

Jūsų komentaras:

senai 2024-11-14 09:54 (IP: 172.69.192.135)
i lidla nevaikstom siukslynas

Ups 2024-11-12 08:59 (IP: 162.158.48.214)
Lidl daug neteisybės, skirtumai tarp kainų prie prekių ir kasoje, pensininkų ignoravimas, kai neturi išmaniojo telefono....apgailėtinas prekybos centras

Taip pat skaitykite

Lapkričio 5 d. slapti pirkėjai, rinkdamiesi dažno vartojimo prekes, palankesnėmis kainomis apsipirko prekybos tinkluose „Lidl“ ir „Maxima“, o daugiausiai sumokėjo, apsipirkę „Iki“. 


Iš Palangos oro uosto skrendantiems keleiviams nuo šiol bus siūloma daugiau patogumų – atnaujintos abi keleivių terminale esančios neapmuitintų prekių (angl.: „duty free“) parduotuvės bei praplėstos jų erdvės.


Geros žinios: teritorijos Kretingos gatvėje įveiklinimo darbai tęsiasi, metų pabaigoje turėtų prasidėti ir naujos statybos. Tokia žinia penktadienį, balandžio 7 d., pasidalino Palangos meras Šarūnas Vaitkus. „Džiaugiuosi, kad statytojai, kurie įgyvendino naujosios Palangos autobusų stoties ir prekybos centro prie jo projektą, tęsia savo sumanymą imtis teritorijos prie autobusų stoties...


Palangos nekilnojamojo turto kainos jau lyginamos ne su Jūrmala, ar Pietų Europa, bet netgi su Silicio slėniu, esančiu JAV, Kalifornijoje – įspūdingus indėlius sukaupę lietuviai ieško, kaip apsisaugoti nuo pinigų nuvertėjimo, rašo Ernestas Naprys delfi.lt


Klaipėdos apskrities vyriausiasis policijos komisariatas rugsėjo 2 d. pranešė apie vagystę vieno iš Palangos prekybos centro automobilių stovėjimo aikšelėje.


Praėjusį savaitgalį (rugpjūčio 7-8 d.) Palangoje įvykęs LXVIII Vilniaus aukcionas ne tik stebino dalyvių aktyvumu ir įsirašė į istoriją kaip aukcionas, kuriame labiausiai kilo parduotų lotų kainos, bet ir tapo istorijos įprasminimo dalimi.


„Pigu.lt“ atkeliauja į Palangą – nuo šiol visi pajūrio gyventojai ar čia atostogaujantys poilsiautojai prekybos centre internete įsigytas prekes galės atsiimti naujai duris atvėrusioje parduotuvėje ir prekių atsiėmimo punkte. Šis žingsnis padės užtikrinti dar didesnį įmonės klientų patogumą ir leis išvengti atostogas apkartinančių situacijų.


Klaipėdos jūrininkų ligoninė stabdo planinių ir ekstrinių paslaugų teikimą kai kuriuose Palangos departamento skyriuose. Toks sprendimas priimtas dviem departamento slaugytojoms patvirtinus COVID – 19 infekcijos tyrimų teigiamus rezultatus.


Verslininkas Gediminas Gečas – jis valdo populiarias kurorto kavines „A-petit“ ir „Šilelis, Mokesčių inspekcijai nurodė, kad banke pernai turėjo 10 000 eurų, buto, kuriame gyvena, vertė yra vos 39 tūkstančiai eurų, kitų statinių – sodo namelių, garažų, inžinerinių statinių – vertė yra 32 600 eurų, valdomų žemės sklypų vertė yra 76 000 eurų, yra...


Daugiabučių namų renovacijos procesas Lietuvoje vis sparčiau įsibėgėja – jau 756 namai pritarė renovacijos projektų įgyvendinimui, 146 daugiabučiuose pradėti atnaujinimo darbai, rangos pirkimai vyksta dėl 100 pastatų atnaujinimo. Šiaulių bankas iš viso pritarė 346 pastatų renovacijos projektams, kurių įgyvendinimo suma siekia 64 mln. eurų.  


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius