Vasarai baigiantis kavinės vis dar ieško darbuotojų

Agnė LEKAVIČIENĖ, 2011-08-22
Peržiūrėta
1311
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Vasarai baigiantis kavinės vis dar ieško darbuotojų

Ieškote darbo Palangoje vasaros pabaigoje? Jus dar mielai priims padavėjos, pagalbinės virtuvės darbuotojos ar administratorės pareigoms, tačiau tik iki spalio mėnesio. Tiesa, didelio atlyginimo jau nesitikėkite.

 

Padavėja iki spalio mėnesio

Miestiečiai žino, jog ne vasaros sezono metu Palangoje darbo radybos prilygsta loterijos „Teleloto“ milijono laimėjimui.

„Nepabuvęs šokėjėliu, nebūsi geru artojėliu“, - sako lietuvių patarlė. Panašiai kalba ir darbdaviai – nepabuvęs padavėju, netapsi ir restorano direktoriumi.

Skelbimas laikraštyje, jog kavinėje J. Basanavičiaus gatvėje reikalinga padavėja, pasako ir būsimo darbo trukmę: „Krepšinio čempionato metu“.

Paskambinus nurodytu numeriu išsiaiškinau, kad padavėjas ar padavėja ieškomas restorane „Armėniški šašlykai“. Atsiliepusi moteris pažadėjo ir gerą atlyginimą: „Darbo užmokestis priklauso nuo dieninių arba naktinių pamainų. Dieninės pamainos metu valandinis atlyginimas siekia beveik 5 litus. Už naktinę pamainą mokame daugiau – beveik 7 litus”.

Kavinė dirba iki pirmos, kartais - iki dviejų valandų nakties. Kirba mintis, kad naktinis darbas, už kurį žadamas ganėtinai skurdus atlyginimas, yra „žvėriškas“.

O reikalavimai būsimam darbuotojui - ne menki: puikiai mokėti nors vieną užsienio kalbą (pageidautina rusų), turėti padavėjo darbo patirties, būti komunikabiliam, reprezentatyvios išvaizdos, maloniam su klientais.

Beje, jeigu nenorite ar neturite galimybės pietus pasigaminti namuose, kavinės maistui kaip darbuotojas, gausite 50 procentų nuolaidą.

Pasiteiravus, ar būtų galimybė darbuotis ir per žiemą, sulaukiau neigiamo atsakymo. „Tai - vasaros kavinė. Šiuo metu dirbantys studentai grįžta į studijas, tad renkame naują komandą. Jeigu nesate vietinė, apgyvendinimu turite pasirūpinti pati“, - kalbėjo moteris.

 

Pagalbinė virtuvės darbuotoja

Jeigu nesate komunikabilus ar reprezentatyvios išvaizdos, nemokate užsienio kalbų, o darbo reikia – jums yra siūlomas pagalbinės virtuvės darbuotojos darbas. Tiesa, taip pat iki spalio mėnesio. Kiek tolėliau nuo šurmuliuojančios J. Basanavičiaus gatvės įsikūręs restoranas-viešbutis „Ramūs kaip belgai“ ieško žmogaus, kuris gali skusti bulves bei morkas, lupti svogūnus, moka naudotis indaplove, plauti grindis, išnešti šiukšles. Žodžiu - devyndarbio.

Restorano savininkas mus patikino, jog darbuotoja jiems reikalinga iki spalio 1 dienos. „Mokame 50 litų per dieną. Kadangi vasaros sezonas dar nepasibaigęs, darbo valandos ilgesnės, o nuo rugsėjo mėnesio darbas prasidėtų nuo 8.30 iki 23 val. Keturias darbo dienas keistų keturios laisvos”, - kalbėjo savininkas.

Jis sakė, kad jo restorano virtuvės pagalbiniai darbuotojai pusryčiauja bei pietauja nemokamai.

Išgirdome ir džiugesnę žinią: jeigu darbas tenkins šeimininkus, yra galimybė kitą vasarą dirbti restorano viešbutyje kambarine.

 

Administratorė

Palangoje visam sezonui rasti viešbučio administratorės darbą - laimės dalykas. „Palangos tiltas” interneto platybėse aptiko UAB „Palangos žuvėdra“ skelbimą. Tiesa, administratorės pozicijai reikalavimai didesni nei padavėjos darbui: aukštasis išsilavinimas, labai geros anglų bei rusų kalbos žinios, kompiuterinis raštingumas, sąžiningumas, komunikabilumas. Neabejojame, jog jūsų paprašys ir šios srities darbo patirties.

Paskambinę nurodytu telefonu, išgirdome jog atlyginimas sieks apie 1000 litų. Darbo valandos bus pagal sudarytą grafiką.

 

Statistika

Lietuvos statistikos departamento duomenimis, antrąjį 2011 metų ketvirtį nedarbo lygis šalyje buvo 15,6 procento ir buvo 1,6 procentinio punkto mažesnis nei pirmąjį 2011 metų ketvirtį. Per metus nedarbo lygis sumažėjo 2,7 procentinio punkto.

Jaunimo (15-24 metų amžiaus asmenų) nedarbo lygis antrąjį 2011 metų ketvirtį sudarė 33,6 procento. Šiuo laikotarpiu kas dešimtas 15-24 metų amžiaus asmuo buvo bedarbis. Palangoje nedarbo lygis - panašus kaip ir visoje šalyje.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Lietuviškas prekybos tinklas „Maxima“ kaip ir kasmet vasaros sezonui papildomai ieško apie 600 darbuotojų , kuriems siūlo nemokamą apgyvendinimą Baltijos pajūryje, kasmėnesines premijas bei ypač patogų darbo grafiką. 


AB DFDS Seaways, vieni didžiausių keltų linijų operatorių Baltijos valstybėse, priklauso laivybos lyderei - Danijos kompanijai DFDS A/S, šiuo metu ieško tokių darbuotojų.


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Iš įvairių Lietuvos kampelių į Palangą suplūdusiems jaunuoliams, trokštantiems šiek tiek užsidirbti laikinoje šalies vasaros sostinėje, stovėjimas už prekystalio ar pedalų mynimas ne vienam tapo rimtu išbandymu. Sezoninis darbas nepatyrusius darbuotojus vargino ne tik fiziškai – teko išklausyti ir nepatenkintų Palangos svečių bambėjimus...


Kaip rasti tinkamą darbuotoją vasarai? O kaip sezoninio darbo ieškančiam jaunam žmogui išsirinkti tinkamą darbdavį? Į tai, ko gero, padės atsakyti praėjusį penktadienį Klaipėdos teritorinės darbo biržos (KTDB) Palangos jaunimo darbo centre (PJDC) surengta apvaliojo stalo diskusija „Palangos darbo rinka: iššūkiai ir sprendimai 2016 m. vasaros sezonui“....


Nors iki vasaros sezono atidarymo – dar sočiai laiko, tačiau kurorto viešbučių bei restoranų savininkai jau dabar sukruto ieškotis papildomų darbo rankų. Internetinėje erdvėje ir vietinėje žiniasklaidoje nestinga skelbimų, siūlančių virėjos, padavėjos, barmenės, viešbučio administratorės, valytojos darbą. Tik spėk rinktis. Tiesa, pajūrio verslininkams šią...


Ieškote darbo Palangoje vasaros pabaigoje? Jus dar mielai priims padavėjos, pagalbinės virtuvės darbuotojos ar administratorės pareigoms, tačiau tik iki spalio mėnesio. Tiesa, didelio atlyginimo jau nesitikėkite.


Savivaldybės komisija kovai su korupcija turi pirmininką Saulių Simę ir narius, bet jie į pirmą posėdį rinksis tik šią savaitę, ketvirtadienį. Ar gali komisija, kuriai vadovauja vicemeras, o dauguma narių yra tarybos nariai, pjauti šaką, ant kurios visi sėdi?


Vasaros sezono metu vidaus kavinės tampa nebeįdomios kurorto svečiams, visus traukia gaivus oras ir pietavimas lauko kavinėse. „Tokiai karštai vasarai, kaip praėjusiais metais, vidaus kavinės praktiškai neegzistavo, galiu pasakyti, kad kažkur 95 procentai kavinės pelno sudaro lauko kavinės pinigai“,- pasakojo „Baras 21“ savininkas Audronius Macius.


Palangos savivaldybė, norėdama pagerinti savivaldybės administracijos veiklą bei darbuotojų operatyvumą darbe, dar 2010 metų vasario 26 dieną pradėjo įgyvendinti ES struktūrinių fondų programos „Žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmų programa“ finansuojamą projektą „ Kokybės vadybos sistemos diegimas Palangos miesto savivaldybės administracijoje“.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius