Vėl skambės mokyklinis skambutis

„Palangos tilto“ redakcija, 2009-08-29
Peržiūrėta
222
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Pirmoji mokslo metų diena įneša džiugią sumaištį į kiekvieną vaikus auginančią šeimą. Šia proga pražysta gražiausios gėlės, apkabinamos vaikų rankomis ir taip paryškinančios plačiausias šypsenas. Gatvės tą dieną pasipuošia ne tik spalvotais gėlių žiedais, bet ir gražiausiais apdarais. Ši ypatinga, pasididžiavimo verta šventė visus sukvies jau ateinantį antradienį, įžiebdama kiekvieno joje dalyvausiančio širdyje malonios palaimos jausmą.

 

Rugsėjo 1-osios šventė nepalieka nei vieno abejingo. Jaunieji, mokyklinio amžiaus vaikai, ir džiaugiasi, ir nerimauja dėl prasidėsiančių naujų mokslo metų, nežinodami, kas jų lauks ir kaip seksis. O vyresnieji palaimingai grįžta į prisiminimus, nusikeldami į jų pačių paminėtas ir atšvęstas tokias progas, atkurdami tik gražiausias akimirkas. Kiekvienais metais peržengiamas mokyklos slenkstis patvirtina vaiko brendimą ir besikeičiantį suvokimą. Tad tėvai kaskart su vis didėjančiu pasididžiavimu išleidžia savo atžalas į šią blaškomą audrų, tačiau grūdinančią kelionę. Su kiekvienu nuaidinčiu skambučiu mokiniai turtina savo žinių bagažus, kurie, prasmingai naudojami, atliks neįkainojamos vertės vaidmenis jau už mokyklos ribų.

Mokyklos antradienį su nekantrumu atvers duris visiems džiugiems ir ryžtingai nusiteikusiems užbaigti pradėtą darbą mokiniams. Šios mokslo tvirtovės vėl prisipildys jaunatviško entuziazmo ir nesibaigiančio vaikų klegesio.

Su džiaugsmu prisidedame prie laukiančiųjų Rugsėjo 1-osios šventės ir norime palinkėti, kad ši vyraujanti šventinė nuotaika neapleistų kopiant į aukščiausias mokslo viršūnes.

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Įsibėgėjant Gintaro gatvės rekonstrukcijos darbams, nuo lapkričio 10 d., antradienio, bus uždaryta gatvės atkarpa nuo J. Janonio g. iki Vytauto g. (apimant J. Janonio g. ir Gintaro g. sankryžą). Šioje atkarpoje bus pradedami dangų ardymo ir žemės darbai.  


Daugiau nei pusė tūkstančio vaikų iš visos Lietuvos šį savaitgalį atvyks į Palangą tam, kad pirmą kartą savo akimis išvystų jūrą – kurorte vyks jau trečius metus organizuojama socialinė akcija „Pasveikink jūrą Palangoje“.


Paskutinį liepos savaitgalį (29-30 dienomis) Palanga vėl sukvies įvairiuose šalies miestuose gyvenančius vaikus, nė karto nemačiusius jūros – kurorto Savivaldybė antrą kartą inicijuoja socialinę akciją „Pasveikink jūrą Palangoje“. Ši akcija organizuojama jungiantis prie Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuotos nacionalinės socialinio saugumo kampanijos...


Praėjusią savaitę vaikai minėjo savo šventę – Tarptautinę vaikų gynimo dieną. Į šventę, vykusią Palangos Vlado Jurgučio pagrindinės mokyklos stadione, susirinkę mažieji Palangos visuomenės nariai turėjo ką veikti – jiems buvo pasiūlyta daug smagios veiklos.


Pirmoji rudens diena paskelbė naujųjų mokslo metų pradžią. Vakar, prieš devintą valandą ryte, kurorto gatves užplūdo pasipuošę jaunieji palangiškiai, nešini gražiausiomis gėlėmis. Vieni jų žengė į dar neatrastą žinių pasaulį, kiti žinių bagažą tik pildys.


Palangos Birutės parką šeštadienį praturtins liaudiškos melodijos. „Gražiausios žemaičių dainos“ – taip vadinasi paskutinysis ciklo „Ant krašto marės, Palangos miestelėj“ koncertas, vyksiantis jau tradicine tapusioje vietoje – ant Žemaičių kalnelio.


Rugsėjo 1-osios skambutis skambės ne visiems vaikams

Agnė LEKAVIČIENĖ, 2011 09 01 | Rubrika: Miestas

Šiais mokslo metais į šalies mokyklas susirinks 20 tūkstančių mažiau mokinių nei pernai rugsėjį. Rugsėjo 1-osios skambutis    šiemet nenuskambės kone šimtui   miesto moksleivių. Vieni vaikai, kartu su tėvais, išvyksta į užsienį, kiti dėl susiklosčiusių šeimyninių aplinkybių mokyklos lankyti neišgali.


Praėjusių metų lapkričio mėnesį Palangos vaikų reabilitacijos sanatorija „Palangos gintaras“ ėmė vykdyti projektą „Viešosios įstaigos Palangos vaikų reabilitacijos sanatorijos „Palangos gintaras“ pastatų modernizavimas“ pagal Europos Sąjungos Sanglaudos skatinimo veiksmų programą „Aplinka ir darnus vystymasis“. Kaip pasakojo „Palangos gintaras“ direktorius Zigmas Paulauskas, tikimasi, kad...


Vėl skambės mokyklinis skambutis

„Palangos tilto“ redakcija, 2009 08 29 | Rubrika: Miestas

Pirmoji mokslo metų diena įneša džiugią sumaištį į kiekvieną vaikus auginančią šeimą. Šia proga pražysta gražiausios gėlės, apkabinamos vaikų rankomis ir taip paryškinančios plačiausias šypsenas. Gatvės tą dieną pasipuošia ne tik spalvotais gėlių žiedais, bet ir gražiausiais apdarais. Ši ypatinga, pasididžiavimo verta šventė visus sukvies jau ateinantį antradienį, įžiebdama kiekvieno joje...


Likus vos porai dienų iki Rugsėjo 1-osios šventės, mokyklų ir lopšelių-darželių vadovai skuba rengtis iškilmėms, ketindami ir nudžiuginti, ir nustebinti susirinkusius vaikus bei jų tėvelius. Pasitelkę savo išmonę ir visą džiaugsmingą, per kraštus besiliejančią gerą nuotaiką, jie nusprendė ruoštis taip, kad visi susirinkusieji dar ilgai prisimintų šią dieną.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius