Vidurvasario nuotaikos Taryboje – sprendimai priimti be stabtelėjimų

Linas JEGELEVIČIUS, 2011-07-15
Peržiūrėta
299
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Vidurvasario nuotaikos Taryboje – sprendimai priimti be stabtelėjimų

Vakar įvyko Palangos savivaldybės posėdis. Politikai 38 darbotvarkės klausimus įveikė su vasaros „vėjeliu“ – nestabteldami ir atsipalaidavę. Vidurvasaris!

 

Net opozicionierė Genoveita Krasauskienė nekibo merui į atlapus – tik perskaitė kai kurių S.Dariaus ir S.Girėno gatvių gyventojų skundą dėl džiazo muzikos neva keliamo triukšmo. Regis, toks skundas buvo netikėtas ir pačiam merui Šarūnui Vaitkui, kurio iniciatyva minėta gatvė ir „džiazuoja“. „Prašome užtikrinti gatvės gyventojams ramybę“, - skaitė G. Krasauskienė. Meras užtikrino, kad garso kolonėlės nuo artimiausių namų bus nuimtos.

Taryba sudarė informacinės visuomenės, savivaldybės turto privatizavimo, peticijų komisijas.

Administracijos direktorė pristatė klausimą dėl administracijos struktūros pakeitimo – reorganizuoti daugumą savivaldybės skyrių, o padalinį „Valstybės tarnautojas karo prievolei ir mobilizacijai“ perduoti padaliniui „Valstybės tarnautojas civilinei saugai“.

„Reorganizacija daroma tam, kad savivaldybės veikla būtų skaidresnė“, - sakė A. Kilijonienė.

„O ar iki šiol nebuvo skaidri?“ – prikibo G. Krasauskienė.

„Noriu, kad būtų dar skaidresnė“, - nesileido į diskusijas direktorė.

Verslo ir turto skyriaus vedėjai Z. Strikaitienei pristačius klausimą dėl atsilaisvinusių gyvenamųjų patalpų priskyrimo savivaldybės socialinio būsto fondui, liberalas Eimutis Židanavičius teiravosi, kodėl kai kurios atsilaisvinusios patalpos per pusantrų metų nebuvo išvalytos. Vedėja paaiškino, kad jose buvo iki šiol gyvenama, nors, regis, Tarybos nariams toks atsakymas sukėlė abejonių.

Taryba nustatė Sporto centro teikiamų paslaugų naujus įkainius. Taip pat sprendimo projektu siūlė nustatyti Palangos miesto biudžetinėms įstaigoms, kurioms teikiama transporto nuomos paslauga, taikyti 25 procentų mokesčio lengvatą. G. Krasauskienė siūlė taikyti 50 procentų lengvatą. Bet klausimą Tarybai teikusi Švietimo skyriaus vedėja Laima Valužienė teigė, kad taikant 50 procentų mokestinę lengvatą, Sporto centro veikla bus nuostolinga. Taryba balsavo už sprendimo projekte numatytą 25 procentų mokestinę lengvatą.

Ilgiausiai užtruko klausimo dėl paminklo pastatymo Žemaitijos karių savanorių atminimui įamžinti svarstymas. Ne dėl to, kad Palangos politikai ginčytųsi, ar reikia, ar ne tokio paminklo Palangai, o todėl, kad Kauno Karo muziejaus darbuotoja išsamiai papasakojo apie generolo Plechavičiaus veiklą Žemaitijoje, jo gyvenimą.

E. Krasauskas, regis, neišgirdo muziejininkės pasakojimo apie prieštaringai vertinamą generolą (pasirodo, jis žinojo apie 1926 metais tautininkų planuojamą valstybės perversmą, bet, kai jis vyko, jis buvo uždarytas į daboklę) ir klausė, kuo generolas nusipelnė Palangai.

Žemaičių apygardos 3-ios rinktinės pulkininkas-leitenantas V. Reklaitis, kuris yra vienas iš paminklo Plechavičiui Palangoje, iniciatorių, paaiškino: „Palangoje generolas turėjo žemės. Paminklas būtų statomas ant tos žemės. Be to, Palanga yra gausiai lankoma žmonių, todėl tai būtų puiki vieta priminti visiems apie Lietuvai daug nusipelniusį generolą“, - sakė V. Reklaitis.

Taryba vienbalsiai balsavo už tai, kad toks paminklas Palangoje atsirastų.

Taryba patvirtino įkainį už naudojimąsi dušais Gelbėjimo stotyje – 6 litai už 12 minučių.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Šiandien, pirmadienio popietę, įvyko Seimo laikinosios Lietuvos pajūrio bičiulių grupės posėdis. Nuotoliniame susitikime taip pat dalyvavo 6 pajūrio regiono merai: Klaipėdos, Palangos, Neringos miestų bei Klaipėdos, Kretingos Šilutės rajonų. Susitikimo tikslas - išklausyti ir aptarti Lietuvos pajūrio regiono savivaldybių merų informaciją apie savivaldybių ir šio...


Miesto taryboje - manevrai lyg prieš mūšį

Alvydas ZIABKUS “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2018 03 29 | Rubrika: PT redaktoriaus skiltis

Per trumpą laiką miesto taryboje - antras tarybos narių pasikeitimas. Vakar vykusiame posėdyje daugelio buvo išgirsta netikėta žinia - iš miesto valdžios pasitraukia konservatorius Vaidotas Bacevičius. Atsilaisvinusią vietą taryboje užims po jo Tėvynės sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų rinkimų sąraše buvusi Irena Švanienė.


Palangos politikai pasiekė naują rekordą

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2015 02 26 | Rubrika: Miestas

Vakar į 53-ąjį septintojo šaukimo Palangos miesto savivaldybės tarybos posėdį susirinkę politikai pasiekė naują rekordą: iš darbotvarkės išbraukę du klausimus, likusius keturiasdešimt keturis jie sugebėjo išnagrinėti per valandą ir penkiolika minučių. Pirmu klausimu patvirtintas šių metų biudžetas, kurį sudaro 19 mln. 378 tūkst. eurų pajamų ir 20...


Trečiadienį ir penktadienį posėdžiavusi Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) iš rinkimų sąrašų išbraukė 280 kandidatų į savivaldybių tarybų narius, nuslėpusius, kad buvo teisti. Penki kandidatai – trys iškelti Darbo partijos ir po vieną partijos Tvarka ir teisingumas bei Visuomeninio rinkimų komiteto „Nepartinių palangiškių sąjūdis”...


Vakar per pusantros valandos kurorto savivaldybės Tarybos politikai „sugliaudė“ visus 35 klausimus. Opozicija buvo pastebimai pritilusi, o be „žiežirbų“ vykstant posėdžiui, politikai – tiek iš valdančios daugumos, tiek opozicijos – varstė posėdžių salės duris.


Vakar įvyko Palangos savivaldybės posėdis. Politikai 38 darbotvarkės klausimus įveikė su vasaros „vėjeliu“ – nestabteldami ir atsipalaidavę. Vidurvasaris!


Nors Naujųjų metų nuotaikos, ko gero, apėmusios jau daugelį savivaldybės Tarybos narių, bet Tarybos posėdyje, įvykusiame vakar, jos nelabai jautėsi – politikai narsiai gynė savo politinius ir idėjinius įsitvirtinimus abiejose apkasų pusėse. Pastebėtina, kad vakarykščiame posėdyje burnas pravėrė ir politikai –R. Kirstukas, L. Ežerinskienė ir R. Garolis, kurie paprastai linkę – išmintingai?...


Kol Palangos miesto savivaldybės valdininkai laužo galvas ir ietis, kaip turėtų atrodyti paplūdimiai kitą sezoną, Klaipėdos apygardos administracinio teismo sprendimas gali gerokai pakeisti būsimą paplūdimio viešųjų vietų nustatymo ir rinkliavų už jas surinkimo tvarką. Minėtas teismas patenkino Seimo nario Prano Žeimio ieškinį ir pagal keturis iš penkių ieškinio punktų pripažino, kad...


Tarybos posėdis – su vasaros vėjeliu

Linas JEGELEVIČIUS, 2010 07 10 | Rubrika: Miestas

Vakar savivaldybės Tarybos posėdis prasidėjo Tarybos nario, socialdemokrato Viktoro Pivriko siūlymu tylos minute pagerbti į Anapilį iškeliavusio pirmojo šalies prezidento Algirdo Mykolo Brazausko atminimą.


Tarybos posėdis neužtruko

Aistas MENDEIKA, 2009 04 10 | Rubrika: Miestas

Vakar įvykęs Palangos miesto savivaldybės Tarybos posėdis truko rekordiškai trumpai – mažiau nei pusantros valandos. Tad Tarybos nariams numatytoji pertraukėlė ne tik prasidėjo anksčiau, bet ir nebeturėjo pabaigos. Tačiau visi numatyti sprendimų projektai, išskyrus projektą „Dėl viešosios įstaigos Palangos pirminės asmens sveikatos priežiūros centro audito“, kuris iš darbotvarkės išbrauktas...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius