Vyriausybės atstovė taip pat patarė rinkimus surengti iš naujo

Palangos tiltas, 2017-03-27
Peržiūrėta
1960
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Vyriausybės atstovė taip pat patarė rinkimus surengti iš naujo

Palangos miesto savivaldybės administracijos direktorės Akvilės Kilijonienės atsakymas į atvirą Ramutės Kubilienės laišką, 2017-03-16 paskelbtą laikraštyje „Palangos tiltas“
Palangos miesto savivaldybės Kunigiškių seniūnaitijos seniūnaičio rinkimai vyko 2016 m. gruodžio 22 d. Buvo iškeltos Aleksandro Jokūbausko ir Jono Skirpsto kandidatūros. Rinkimų būdas – atviras balsavimas gyventojų susirinkime. Rinkimuose dalyvavo 41 gyventojas. Atlikus balsų skaičiavimą paaiškėjo, kad Aleksandras Jokūbauskas surinko 21 balsą, Jonas Skirpstas – 20 balsų. Tačiau patikrinus rinkimuose dalyvavusių gyventojų duomenis nustatyta, kad 3 gyventojai neteisingai nurodė deklaruotos gyvenamosios vietos adresus – Lietuvos gyventojų registro informacinės sistemos duomenimis, jų gyvenamosios vietos adresas nepatenka į Kunigiškių seniūnaitijos teritorijos ribas. Dėl nustatytų neatitikimų ir nesant galimybei po rinkimų nustatyti, už kurį iš kandidatų balsavo minėti gyventojai, rinkimus vykdžiusi komisija apsisprendė organizuoti pakartotinius Kunigiškių seniūnaičio rinkimus.
Pakartotiniai rinkimai įvyko 2017 m. sausio 26 d. Rinkimų būdas – gyventojų apklausa. Pakartotiniuose rinkimuose dalyvavo 114 asmenų. Suskaičiavus balsus paaiškėjo, kad Aleksandras Jokūbauskas surinko 54 balsus, Jonas Skirpstas – 60 balsų.
Tačiau nuo 2017 m. sausio 1 d. įsigaliojo Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo pakeitimai – seniūnaičių rinkimų tvarkos nustatymas priskirtas nebe Savivaldybės administracijos direktoriaus, o Savivaldybės tarybos kompetencijai. Atsižvelgiant į tai, Vyriausybės atstovė Klaipėdos apskrityje teikė siūlymą svarstyti dėl Savivaldybės administracijos direktoriaus patvirtintų seniūnaičių rinkimų organizavimo tvarkos aprašų panaikinimo bei reikalavimą, atsižvelgus į Vietos savivaldos įstatymo pakeitimus, nustatyti naują seniūnaičių rinkimų organizavimo tvarką Savivaldybės tarybos sprendimu. Todėl Savivaldybės administracijos direktoriaus nustatytos tvarkos buvo panaikintos, o nauja tvarka bus svarstoma artimiausiame miesto Tarybos posėdyje. Vyriausybės atstovė Klaipėdos apskrityje taip pat rekomendavo Kunigiškių seniūnaičio rinkimus organizuoti iš naujo.
Dėl paminėtų aplinkybių rinkimus vykdžiusi komisija nutarė Palangos miesto savivaldybės Kunigiškių seniūnaičio rinkimų rezultatus laikyti negaliojančiais, o įgyvendinus Vyriausybės atstovės reikalavimą, Kunigiškių seniūnaičio rinkimus organizuoti iš naujo.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Informuojame, kad pradedami platinti Pranešimai apie rinkimus. Jie bus išnešioti po namus iki vasario 25 d.


Nuo sausio 10 dienos Palangos miesto savivaldybėje, Komunikacijos ir e. paslaugų skyriuje įsidarbino buvusi Palangos miesto laikraščio „Vakarinė Palanga“ leidėja Tamara Zaiceva. Kaip skelbiama Palanga.lt puslapyje, jos pareigos – atstovė spaudai.


Pirmadienį, spalio 18 d., Savivaldybėje lankėsi ir su miesto meru Šarūnu Vaitkumi susitiko Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos atstovė Daina Vitkauskienė. 


Palangos miesto savivaldybės administracijos direktorės Akvilės Kilijonienės atsakymas į atvirą Ramutės Kubilienės laišką, 2017-03-16 paskelbtą laikraštyje „Palangos tiltas“


Lietuvos centrinė kredito unija drauge su 13 kredito unijų, tarp jų ir Palangos kredito unija bei sporto komentatoriaus Roberto Petrausko komanda Vaikų finansinio švietimo savaitei suorganizavo edukacinį renginių ciklą. Daugiau nei 400 moksleivių iš įvairių Lietuvos miestų ir miestelių susikovė protų mūšyje „Neslėpk žinių, ateik į protų mūšį!“....


Rinkimų maratonas eina į pabaigą. Jau šį sekmadienį visos Lietuvos žmonės, turintys balsavimo teisę, rinksis į rinkimų apylinkes ir atiduos savo balsus tiems, kuriuos mano esant vertus ketverius metus būti prie valstybės vairo. O ką apie rinkimus mano jaunieji palangiškiai? Ką darytų, ką pakeistų jie, jeigu staiga patys laimėtų rinkimus į Seimą?


Ar rinkti merus tiesioginiais rinkimais, ar ne?  Vakar Seimui buvo pateiktas Konstitucijos pataisų projektas, kuriuo siekiama įteisinti Lietuvoje tiesioginius merų rinkimus. Diskusijos dėl tiesioginių mero rinkimų vyksta ne vienerius metus, tačiau ilgai buvo nesutariama, koks turėtų būti tiesiogiai išrinkto mero statusas, kokie būtų jam suteikti įgaliojimai ir kaip sureguliuoti...


Vyriausybės atstovė Klaipėdos apskrityje Kristina Vintilaitė, įvertinusi Palangos miesto savivaldybės tarybos paskutiniąjame posėdyje pakeitusi 2004 metų birželio 10 d. sprendimu priimtas nuostatas dėl gyventojų dalyvavimo apklausoje, pasiūlė pakeisti priimtą sprendimą.


Vyriausybės atstovė Klaipėdos apskrityje Kristina Vintilaitė savo potvarkiu sustabdė šių metų sausio 14 dienos Palangos miesto savivaldybės tarybos sprendimą, kuriuo buvo sudarytos naujos komitetų sudėtys. Todėl savivaldybės Tarybos nariai ir toliau dirbs tuose pačiuose komitetuose, kaip ir anksčiau..


Vyriausybės atstovė Klaipėdos apskrityje Kristina Vintilaitė savo potvarkiu sustabdė praėjusį ketvirtadienį priimtą Palangos miesto savivaldybės tarybos sprendimo „Dėl ilgalaikės banko paskolos paėmimo“ antrojo punkto vykdymą, kuriuo buvo nuspręsta imti dar 500 tūkst. litų paskolą, ir apie tai informavo Klaipėdos apygardos prokuratūrą bei Specialiųjų tyrimų tarnybą.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius