Lyg būtų maža rūpesčių: su gamtos stichija susidūręs raseiniškis gyventojams turi patarimą

Palangos tiltas, 2020-05-08
Peržiūrėta
2420
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Rūpesčių dėl karantino ir koronaviruso grėsmės šiomis dienomis – per akis, todėl dar viena nelaimė namuose ir dėl jos patirti nuostoliai gali būti išties skaudžiu smūgiu. Ką reiškia, kai nemalonumai užklumpa netinkamiausiu metu, teko patirti raseiniškiui Albertui, kuriam itin nemalonią išdaigą iškrėtė gamta. Kovo pabaigoje Vakarų Lietuvoje siautėjęs stiprus vėjas nuo vyro namo stogo nuplėšę tik pernai sumontuotus saulės energijos kolektorius ir apgadino pastato konstrukcijas. Laimei, Albertas savo turtą buvo apdraudęs ERGO draudimu, todėl jo patirti nuostoliai buvo kompensuoti, o apgadintas namų stogas – jau tvarkomas.

„Visada tikiesi, kad nelaimės tavo namus aplenks, tačiau mūsų šeima jau anksčiau yra pasimokiusi, kad gamtos stichijos nesirenka ir gali užklupti labai netikėtai, o palikti savo saugumą likimo valiai – ne pats protingiausias sprendimas. Vėjas mūsų namų stogą yra nuniokojęs ir anksčiau. Laimei, jau ir tuomet, prieš septynerius metus, buvome apsidraudę, tad puikiai suvokiame apsaugos nuo įvairių rizikų svarbą. Deja, dar daug žmonių apie tai susimąsto tik ištikus nelaimei“, – sako draudimo bendrovės ERGO klientas Albertas.

Šiuokart stiprus vėjas Raseinių gyventojo šeimai pridarė nuostolių už daugiau kaip 5 tūkst. eurų. Buvo suniokoti ne tik saulės energijos kolektoriai, bet ir apgadinta namo ventiliacijos sistema, išdaužtas langas, apgadinti stogo parapetai.

„Be abejo, bejėgiškai stebėti, kaip gamtos stichija niokoja tavo namus, yra tikrai ne pati maloniausia patirtis. Ypač tokiu įtemptu metu, kai ir taip daug nežinomybės, nerimo dėl ateities. Kita vertus, net ir matydami vėjo padarytą žalą galėjome jaustis ramiau, nes žinojome, kad turtas yra apdraustas“, – pasakoja Albertas.

Vyras džiaugiasi ir greitu žalos administravimo procesu. Nuo įvykio praėjus mažiau nei savaitei raseiniškis jau galėjo pradėti remonto darbus.

„Nemažai darbų šiomis dienos stringa dėl karantino, tačiau laimei – ne žalos atlyginimo procesai. Dėl vėjo patirti nuostoliai mūsų šeimai yra tikrai reikšmingi, todėl greitas žalos atlyginimas labai padėjo. Galima tik įsivaizduoti, kokioje sudėtingoje situacijoje žmogus atsidurtų, jei nebūtų apsidraudęs turto, o jo namus ištiktų nelaimė. Apsauga nuo įvairių rizikų žmonėms turėtų būti vienas iš prioritetinių dalykų, ypač – šiuo sudėtingu metu. Vyraujant visuotiniam nerimui, tai leidžia jaustis saugiau ir padeda neatsidurti nepavydėtinoje situacijoje“, – pažymi Albertas.

Savo turtą Albertas yra apdraudęs ne tik nuo gamtos stichijų, bet ir su ugnimi, vandeniu, elektros įtampos svyravimais ir vagystėmis susijusių rizikų. Draudikai daugeliu atveju gali pasiūlyti kiekvienam asmeniui ar šeimai tinkamiausią pasiūlymą, todėl tereikia laiku priimti teisingą sprendimą, kuris gali padėti išvengti didelių nuostolių ar netgi nelikti visai be pastogės.

Laukiame Jūsų užsukant į ERGO skyrių Plytų g. 9, Palanga. Arba kviečiame pasitarti telefonu – skambinkite darbo metu tel. 8 460 30611.

ERGO Baltijos šalyse

ERGO yra viena pirmaujančių draudimo grupių Baltijos šalyse, siūlanti ne gyvybės, gyvybės bei sveikatos draudimą. Metinė įmokų suma ERGO Baltijos šalyse sudaro 242 mln. eurų. Per metus ERGO Baltijos šalyse klientams apmoka žalų už beveik 143 mln. eurų. Daugiau nei 650 tūkst. klientų Baltijos šalyse pasitiki ERGO grupės paslaugomis, patirtimi bei finansiniu stabilumu.

Draudimo bendrovė ERGO Lietuvoje įvardinta geriausiai klientus aptarnaujančia draudimo sektoriaus įmone 2019 m. (remiantis bendrovės „Dive Lietuva“ slapto pirkėjo tyrimu).

Baltijos šalyse veikiančios ERGO bendrovės yra tarptautinės ERGO grupės dalis. Tai viena didžiausių draudimo grupių Europoje. ERGO atstovaujama daugiau nei 30 šalių Europoje bei Azijoje. Pagrindinis ERGO akcininkas yra viena didžiausių pasaulyje perdraudimo grupių „Munich Re“. Plačiau: www.ergo.lt

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Šiais metais liepos 1-2 dienomis Šventoji pasiners į kultūros, teatro ir gamtos pasaulį.


Tam, kad kalėdinių rūpesčių būtų mažiau, o šventinių džiaugsmų – daugiau, visas dovanas artimiesiems įsigykite vienoje vietoje, mobiliojo ryšio operatoriaus „Tele2“ salone. 


Žemėje laidotis tampa ankšta, o daug pasaulio valstybių dėl didelės žemės kainos – ir labai brangu. Todėl Lietuvoje – o Palanga nėra išimtis – populiarėja mirusiojo palaikų deginimas, kremavimas. O ar pageidautumėte, kad jūsų pelenai po mirties būtų išbarstyti Baltijos jūroje? Jei ne nuo Palangos tilto, tai iš tam tikslui skirtui laivelio? Apie...


Rūpesčių dėl karantino ir koronaviruso grėsmės šiomis dienomis – per akis, todėl dar viena nelaimė namuose ir dėl jos patirti nuostoliai gali būti išties skaudžiu smūgiu. Ką reiškia, kai nemalonumai užklumpa netinkamiausiu metu, teko patirti raseiniškiui Albertui, kuriam itin nemalonią išdaigą iškrėtė gamta.


Penktadienio vakare prasidėjęs škvalas siautėjo visą naktį ir prikrėtė nemažai šunybių. Gamtos stichija nuošaly nepaliko ir kurorto. Stipriai paplušėti teko Palangos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos specialistams ir komunalininkams. Medžiai virto ir ant automobilių Į Priešgaisrinę gelbėjimo tarnybą gyventojai dėl nuvirtusių medžių ėmė...


Šventosios paplūdimio pusės kilometro ruožas šiomis dienomis labiau primena svetimos planetos panoramą – gamtos stichija į krantą „išspjovė“ tonas dumblo ir kitų biologinių sąnašų, kurios, pašvinkusios, vienus Šventosios poilsiautojus gena tolyn, o drąsiausius vilioja – dvoko nebijantys gintarautojai tvirtina, kad Baltija...


Užsitęsusi žiemos stichija paralyžiuoja miestą

Linas JEGELEVIČIUS, 2011 01 04 | Rubrika: Miestas

Ši žiema jau pridrėbė rekordiškai daug sniego, bet ar jos nevaldomi įgeidžiai gali būti pasiteisinimas nesuspėjantiems komunalininkams? Kurorto įmonių, įsikūrusių Medvalakio gatvėje, vadovai piktinasi, kad Vytauto gatvė ir žiemą „blizginama“, o, pavyzdžiui, Medvalakio gatvėje, kurioje įsikūrusios didžiausios miesto statybų ir transporto įmonės, miesto biudžetą papildančios liūto dalimi...


Nakvynės namams – per maža

Rasa GEDVILAITĖ, 2010 12 05 | Rubrika: Miestas

Kiti Lietuvos miestai atšalus orams ėmė skelbti, jog laukia namų neturinčių žmonių antplūdžio, Palangoje šios galimybės benamiai neturi, tad glaudžiasi kur papuola. Bet, kaip patikino Socialinės rūpybos skyriaus vedėja Genutė Kavarzienė, miestas – nedidelis, gali neatsirasti klientų tokiems namams, tačiau puikiai praverstų, pasak jos, mišrus socialinių paslaugų centras, kuris teiktų...


Darbo! Esu jauna, ambicinga, užsispyrusi, aukštąjį išsilavinimą turinti ir, kiti sako, žavi mergina, bet, deja, su nedidele darbo patirtimi. Ar to jaunai, kaip man, merginai pakanka, kad pavyktų susirasti darbą Palangoje, kurioje šiuo metu, kaip skelbia Darbo biržos Palangos skyrius, šiuo metu užregistruoti 1848 bedarbiai? Nutariau atlikti eksperimentą – pasitelkusi moterišką žavesį...


Tarybos posėdyje - maža opozicijos pergalė

Linas JEGELEVIČIUS, 2010 11 01 | Rubrika: Miestas

Praėjusį ketvirtadienį įvykęs Palangos miesto savivaldybės Tarybos posėdis prasidėjo iškilmingomis akimirkomis – meras V. Stalmokas ilgamečiam Tarybos nariui Daniui Puodžiui, sveikindamas su gražiu gimtadieniu (sukako 75 metai – aut.), įteikė gėlių puokštę. Jubiliatas, pasinaudojęs dėmesiu, teiravosi savivaldybės administracijos direktoriaus Valerijaus Kuznecovo apie miesto gatvių tvarkymo...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius