Užsitęsusi žiemos stichija paralyžiuoja miestą

Linas JEGELEVIČIUS, 2011-01-04
Peržiūrėta
1809
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Ši žiema jau pridrėbė rekordiškai daug sniego, bet ar jos nevaldomi įgeidžiai gali būti pasiteisinimas nesuspėjantiems komunalininkams? Kurorto įmonių, įsikūrusių Medvalakio gatvėje, vadovai piktinasi, kad Vytauto gatvė ir žiemą „blizginama“, o, pavyzdžiui, Medvalakio gatvėje, kurioje įsikūrusios didžiausios miesto statybų ir transporto įmonės, miesto biudžetą papildančios liūto dalimi, komunalininkų greideriai nedažni svečiai. Kol vieni verslininkai linkę teisinti komunalininkų neskubėjimą neįprastai snieginga žiema, kiti žodžių kišenėje neieško ir vadina tokią padėtį „skandalinga“.

 

 

Pagrindinė pramonės gatvė – sunkiai pravažiuojama

Medvalakio gatvėje įsikūrusios įmonės savininkas Bogačionka piktinasi, kad svarbiausia miesto pramonės gatvė gruodį buvo sunkiai pravažiuojama. „Šioje gatvėje įsikūrusios didelės įmonės ženkliai papildo savivaldybės biudžetą per nekilnojamo turto, kitus  mokesčius, todėl natūralu, kad ir verslininkai nori atitinkamos paslaugos iš miesto komunalininkų. Be jokios abejonės, kad Medvalakio gatvė yra mažai valoma. Kai kurie verslininkai samdo privačiai traktorius, kad normaliai nustumdytų sniegą, kad būtų galima normaliai pravažiuoti“, - sakė Bogačionka. Jis girdėjęs, kad kiti gatvėje įsikūrę verslininkai dėl nepatenkinamos gatvės priežiūros žiemą užvertė UAB „Palangos komunalinis ūkis“ administraciją skambučių lavina, bet kalbintas verslininkas į bendrovės administraciją dar nesikreipė. „Negi tai padėtų?“ – sako verslininkas.

UAB „Alveta“ savininkas Juozas Motijauskas irgi žėrė priekaištus miesto komunalininkams. „Mašinos buksuoja, negali prasilenkti. Ar normalu, kad dviems krovininėms mašinoms norint prasilenkti, viena turi važiuoti atgal vieną kilometrą? Kai reikia išvažiuoti iš įmonės šeštą valandą vakare, dažnai to, pats „neatsikasęs“, negali jau padaryti – gatvė nenuvalyta“, - piktinosi J. Motijauskas.

 

Kituose miestuose – baisiau?

UAB „Parama“, įsikūrusios taip pat Medvalakio gatvėje, direktoriaus pavaduotojas V. Svetikas irgi priekaištavo kurorto komunalininkams. „Gatvės blogai valomos, sunku pravažiuoti“, - sakė jis. Bet vyras yra atlaidus miesto komunalininkams: „Yra ir baisiau kituose miestuose. Toli važiuoti nereikia – kad ir Klaipėdoje ar Kretingoje gatvės kur kas blogiau valomos, net pagrindinės. Komunalininkai, kiek jų jėgos leidžia, ir daugiabučių kiemus bando valyti – negirdėjau, kad miesto komunalinis ūkis valytų daugiabučių kiemus Klaipėdoje“, - sakė V. Svetikas. Bet jį piktina, kad Vytauto gatvė ir žiemą yra „blizginama“ – nuvalyta kaip vasarą. „Gal reikėtų peržiūrėti gatvių valymo grafikus?“ – mąstė pavaduotojas.

UAB „Vlasava“, įsikūrusios taipogi Medvalakio gatvėje, vadybininkui Arūnui Čepkauskui atrodo, kad „kiek komunalininkai spėja, tiek valo“. „Ši žiema neįprastai snieginga. Ko gero, komunalininkai turi mažiau pajėgumų, kad po kiekvienos pūgos visus kiemus ir kelius nuvalytų greitai. Ne kiekvieną dieną juos matau ir Medvalakio gatvėje – padėtis joje – pusė bėdos, bet girdėjau, kad į daugiabučių kiemus ir Medvalakio sodus jau neįmanoma įvažiuoti“, - sakė A. Čepkauskas. Jis priekaištavo ir automobilių savininkams, kurie automobilius stato Medvalakio gatvės šalikelėse. „Pats mačiau: greideriuotojai skėsčioja rankomis – neįmanoma išvalyti. Pramoninėje gatvės dalyje jau ir sunkiasvorėms mašinoms sunku prasilenkti. Bet kol snigti nesiliaus, kol stichija siaus, tol komunalininkų labai nekaltinu – tokio sniegingo gruodžio seniai nebuvo“, - sakė vadybininkas.

 

Iš komunalininkų lūpų – tik verkšlenimai

Remigijus Makauskas, gyvenantis Vėžių gatvėje, šaiposi iš UAB „Palangos komunalinis ūkis“ darbuotojų. „Kas iš to, kad jie kartais rytais pravažiuoja – pusnies paviršių nupučia, o visos provėžos lieka – nieko nenuvalo. Ne tik aš, bet ir dauguma gatvės gyventojų skundžiasi, kad neįmanoma išvažiuoti į Klaipėdos plentą“, - sakė palangiškis. Jis pastebėjo, kad per šventes gatvė visai nebuvo valoma. „Gatvės gyventojai, turintys mašinas, nieko kito ir nedaro šią žiemą kaip tik stumdo vienas kito mašinas. K. Skierui (UAB „Palangos komunalinis ūkis“ direktorius – aut.) turi jau skaudėti galvą nuo gyventojų skambučių. Jam paskambinau ir aš, o jis tik kartoja: „Visur nespėjame“. Akivaizdu, kad komunalininkams žiemą trūksta daugiau mašinų ir lėšų. Bet tuo teisintis savivaldybė negali. Tegul ji atsisako ydingos praktikos, kai komunaliniams darbams atlikti konkursus laimi tik saviškiai. Savivaldybė turėtų skelbti konkursą sniego valdymo darbams žiemą atlikti. Jį laimėjusi įmonė nesiskųs lėšų ir žmonių trūkumu. Dabar visi miesto gyventojai iš kurorto komunalininkų girdi tą patį: „Trūksta mašinų, pinigų, druskos, smėlio. Tokia situacija – nenormali“, - piktinosi R. Makauskas.

 

Valymas „suvalgė“ įmonės pelną

„Medvalakio gatvę valome dukart per dieną, nors pagal sutartį su savivaldybe esame įsipareigoję ją valyti tik dukart per savaitę. Aš žinau, kokie žmonės triukšmą dėl šios gatvės kelia – grasino ir mane, ir mano pavaduotojus atleisti“, - „Palangos tiltui“ sakė UAB „Palangos komunalinis ūkis“ direktorius Konstantinas Skierus. Anot jo, didžiausia problema yra patys Medvalakio gatvėje įsikūrusių įmonių vadovai. „Mes gatvę nuvalome, o jie sustumia į ją sniego kalnus iš savo kiemų. Nežinau, gal policiją aš jiems kviesiu. Užblokuoja jie gatvę, privažiavimus. Šiandien (kalbėjomės praėjusį ketvirtadienį – aut.) nusiunčiau į Medvalakio gatvę greiderį. Nusiųsiu ir po Naujųjų. Mano žmonės dirba kiekvieną dieną nuo lapkričio 26-osios – vos keturias dienas poilsio dienų dauguma miestą valančių darbuotojų turėjo iki šios dienos“, - sakė K. Skierus.

Jis teigė, kad savivaldybės biudžete sniego valymui ir druskos bei smėlio mišinio barstymui mieste gruodžio mėnesį buvo numatyti 70 tūkstančių litų. „O mes vien gruodžio mėnesį išleidome 400 tūkstančius litų tam tikslui. Turėjome šiokį tokį pelną – sniego valymas visą jį „suėdė““, - sakė direktorius.

Mieste, pasak jo, nuolat sniegą valo 5 traktoriukai, 3 sniego greideriai. „Šią savaitę nusisamdėme 4 „bobkatus“ – mini valytuvus, kurie sniegą valo iš daugiabučių kiemų. Labai džiaugiuosi, kad po Kalėdų susilaukėme daug gyventojų geranoriškumo – pamatę „bobkatą“, kai kurie iš namų išeina su chalatais, patraukia savo automobilius, palengvindami mūsų užduotį. Manau, kad, atsižvelgiant į atšiaurias šios žiemos sąlygas, mes gerai susitvarkome su mums pavestu darbu“, - sakė K. Skierus.

 

„Padėtis Palangoje – viena geriausių“

Palangos miesto administracijos direktoriaus pavaduotojas Bronius Martinkus tikina, kad jį miesto komunalininkų darbas „visiškai tenkina“. „Per visą žiemą susilaukėme tik kelių skundų – ir tie yra iš toliau, Būtingės. Tenka dažnai kalbėtis su žmonėmis, savivaldų darbuotojais iš kitų šalies miestų ir rajonų – ir jie, ir mes sutinkame, kad komunalininkai Palangoje dirba tikrai gerai“, - sakė B.Martinkus. Anot jo, UAB „Palangos komunalinis ūkis“ skirtas finansavimas yra mažokas, bet paslauga buvo perkama trims metams, todėl buvo neįmanoma nuspėti, kad gruodžio mėnesį iškris rekordinis kritulių kiekis.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Kaip Palangos miesto savivaldybė atrodė šiais metais žvelgiant mokesčių surinkimo prievaizdo, Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) akimis? Kiek verslo liudijimų ir kokiai veiklai palangiškiai buvo šiemet išsiėmę? Kaip Palangoje surenkami labiausiai valstybės biudžetą papildantys gyventojų pajamų ir pridėtinės vertės mokesčiai (GPM ir PVM)? „Palangos...


Šiandien įvykusiame miesto Tarybos posėdyje daugiausiai klausimų sulaukė "Palangos klevas", valdančios kurorto ir Šventosios turgus, direktorius Andrejus Byčkovas ir Palangos TIC direktorė Rasa Kmitienė.


Antradienį, sausio 30 dieną, Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus, vicemeras Rimantas Antanas Mikalkėnas ir Savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė susitiko su Trečiojo amžiaus universiteto studentais ir pristatė jiems paskaitą apie Palangos miesto plėtrą. Susitikimo, kuriame dalyvavo apie 400 kurorto gyventojų, metu pristatyti šiuo metu įgyvendinami Palangos...


Diana JOMANTAITĖ Šį vasaros sezoną Palanga pasitiko keliomis didelėmis naujovėmis, o beje, daugiausiai diskusijų kelianti – vienpusis automobilių eismas Vytauto gatvėje, kitą pusę atiduodant dviratininkams.Jau mėnesį viena pagrindinių kurorto gatvių – Vytauto – automobiliai gali važiuoti tik viena kryptimi: nuo Šventosios pusės Klaipėdos link. Šis...


Į mūsų kurortą atvykstantys svečiai miesto biudžetą kasmet papildo lėšomis, kurios skiriamos tam, kad Palanga taptų gražesnė, patrauklesnė, o jos vardas kuo garsiau skambėtų Lietuvoje ir už jos ribų. Per tris vasaros mėnesius surinkta kiek per pusę milijono litų vadinamojo „pagalvės“ mokesčio, o „ratuoti“ poilsiautojai nuo gegužės 15 iki rugsėjo 15 sumokėjo per...


Ar tikrai visi suvešėję, nuo vasaros žaros praeivius šešėliu apsaugantys medžiai Žvejų gatvėje yra sukirmiję ir ligoti? Nors gatvės rekonstrukcijoje medžių iškirtimas nėra numatytas, pakako medžiais nepatekintų šios gatvės kelių dešimčių gyventojų prašymų savivaldybei, kad miesto komunalininkai trečiadienį pradėtų mosuoti pjūklais ir versti...


Šiais metais žiema prasidėjo taip, kaip numatyta kalendoriuose: gruodžio pirmąją iškrito pirmasis sniegas. Gatvių ir kiemų švara bei tvarka kurorte besirūpinančių UAB „Palangos komunalinis ūkis“ darbuotojų jis neužklupo, kaip kituose miestuose, netikėtai, tačiau anksčiau nei pastaraisiais metais pradėję nuo sniego valyti bei barstyti gatves komunalininkai kiek...


Naktį iš penktadienio į šeštadienį mieste siautėjo chuliganai: Saulėtekio take, netoli „Iki“, buvo sudeginti trys atliekų rūšiavimo plastikiniai konteineriai, Bangų gatvėje, prie autobusų stotelės, anot komunalininkų, buvo susprogdinta metalinė šiukšliadėžė, o dviračių take į šiaurę nuo tilto buvo išvartyti ir eismo ženklai....


Iki sausio vidurio Palangos komunalinio vadovai pirmąją žiemos pusę vadino „svajonių žiema“, bet sausio pabaigoje ir vasario pradžioje speigais savo galybę įrodžiusi pavėlavusi žiema, jau kelias savaites šokdina UAB „Palangos komunalinis ūkis“ darbuotojus.   Valo apie dvidešimt komunalininkų „Kai viską stingdė speigai, gedo...


Užsitęsusi žiemos stichija paralyžiuoja miestą

Linas JEGELEVIČIUS, 2011 01 04 | Rubrika: Miestas

Ši žiema jau pridrėbė rekordiškai daug sniego, bet ar jos nevaldomi įgeidžiai gali būti pasiteisinimas nesuspėjantiems komunalininkams? Kurorto įmonių, įsikūrusių Medvalakio gatvėje, vadovai piktinasi, kad Vytauto gatvė ir žiemą „blizginama“, o, pavyzdžiui, Medvalakio gatvėje, kurioje įsikūrusios didžiausios miesto statybų ir transporto įmonės, miesto biudžetą papildančios liūto dalimi...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius