Iš TS-LKD suvažiavimo grįžęs Palangos konservatorių veteranas Dainius Želvys: „Man – skandalinga, kad iki šiol nė vienas „ąžuolas“ neatkeliavo į Palangą.“ Šarūnas Vaitkus: „Landsbergis – čia niekuo dėtas“

Linas JEGELEVIČIUS, 2023-09-10
Peržiūrėta
1370
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Iš TS-LKD suvažiavimo grįžęs Palangos konservatorių veteranas Dainius Želvys: „Man – skandalinga, kad iki šiol nė vienas „ąžuolas“ neatkeliavo į Palangą.“ Šarūnas Vaitkus: „Landsbergis – čia niekuo dėtas“

Šeštadienį (rugsėjo 9 d.) Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) šventiniame suvažiavime, skirtame paminėti partijos įkūrimo 30-metį, nusipelniusiems partijos nariams buvo įteikti „Lietuvos ąžuolų“ apdovanojimai, tačiau į Palangą jie vėl neatkeliaus.

 „Aš kalbu atvirai: man – skandalinga, baisus nonsensas, kad per keturis metus nuo jų įsteigimo nė vienas „ąžuolas“ dar neatkeliavo į Palangą. Suvažiavime aš priėjau prie Gabrieliaus Landsbergio (TS-LKD pirmininko – L. J.) ir paklausiau, kodėl Palanga iki šiol negavo „ąžuolų“, bet jis tik tylėjo – apsimetė durneliu, ir viskas,“ – D. Želvys sakė „Palangos tiltui“ – Aš jam dar „padėkojau“: „Ačiū už nesuteikimą Palangai jokio apdovanojimo.“

„Nebūsiu kuklus gal, bet pagal mūsų rezultatus – kiek metų mes Palangoje esame valdžioje, kiek kadencijų mūsų partijos atstovas (Š. Vaitkus – L. J.) yra jos meras, kiek partijos veteranų dirba Taryboje ir kiek metų – mes turėjome jų ne vieną iki šiol gauti. Palangos skyrius daug kuo yra pavyzdinis,“ – teigė D. Želvys, kuris jau 30 metų yra TS-LKD narys.

Anot TS-LKD Palangos skyriaus veterano, „ąžuolą“ – auksinį ar sidabrinį – kasmet gauna apie 50-60 partiečių.

D. Želvys paskaičiavo, kad šiemet apie 60-70 procentų „ąžuolų“ teko Vilniaus konservatoriams, o jų iki šiol buvo išdalinta daugiau nei 250.

Suvažiavime dalyvavo ne tik jis, bet ir kiti TS-LKD Palangos skyriaus atstovai: Tomas Žulkus, Akvilė Kilijonienė, Sondra Kulikauskienė, Šarūnas Vaitkus ir Mindaugas Skritulskas. 

Š. Vaitkus sakė „Palangos tiltui“, kad Gabrielius Landsbergis čia (dėl „Lietuvos ąžuolų“ apdovanojimų neskyrimo Palangai – L. J.) nėra kaltas. 

„Aš nepamačiau atsiųsto partijos laiško ir prašymo siūlyti kandidatus iš Palangos skyriaus, nes tuo metu atostogavau – su šeima buvau išvykęs. Neskaičiau nei sms žinučių, nei elektroninių laiškų, nes norėjau pailsėti ir pabūti su šeima. Sutariau šiandien (rugsėjo 10 d.), kad pirmadienį (rugsėjo  11 d.) pateiksiu sekretoriatui kandidatus. Prezidiumas apsvarstys ir priims sprendimą dėl mūsų skyriaus narių apdovanojimų. Rugsėjo 21 d. vyks skyriaus visuotinis susirinkimas – per jį ir apdovanosime savo žmones. Kalčiausias šioje situacijoje esu aš. Todėl visų atsiprašau,“ – aiškino Š. Vaitkus.

Jis negalėjo pasakyti, ar skyriaus kandidatai „Lietuvos ąžuolų“ apdovanojimams buvo teikiami ankstesniais metais.

Pagal TS-LKD statutą kitąmet savo kadenciją baigsiantis partijos pirmininkas G. Landsbergis negalėsiąs toliau vadovauti partijai, tačiau, anot D. Želvio, apie partijos pirmininko rinkimus suvažiavime „beveik“ nebuvo užsiminta.

„Mums jie neįdomūs, – sakė D. Želvys. – Juk dabar mes (Palangos skyriaus konservatoriai – L. J.) esame partijos užriby. Aš taip suprantu mūsų ignoravimą,“ – sakė D. Želvys.

Žinomas Palangos konservatorius atskleidė „Palangos tiltui“, kad į Europos Parlamento rinkimus kitąmet Palangos skyrius kels Šarūno Vaitkaus, partijos Palangos skyriaus pirmininko ir Palangos mero, kandidatūrą.

„Kad jis laimės, galimybių nėra labai daug, bet mes tokiu būdu parodysime savo, kaip skyriaus, poziciją, – sakė D. Želvys. – Mes visada buvome partijos talibai, ir aš tuo didžiuojuosi.“

Paklaustas, ar Š. Vaitkus nuotraukoje, paskelbtoje Facebook, su Pauliumi Saudargu, TS-LKD krikščioniško sparno atstovu, specialiai pozavo, pasiųsdamas žinutę apie savo politines simpatijas, D. Želvys atsakė: „Manau, kad ne šiaip sau.“

„Aš, pavyzdžiui, nemažai bendravau su besikuriančiais Tėvynės Sąjungos „respublikonais“. Manau, kad jų turėsime ir savo skyriuje Palangoje, bet apie tai kalbėti – dar anksti. Nemanau, kad tokia idėja būtų prasta. Partija negali ir toliau būti tokia įvairialypė – reikia jai pagaliau išsigryninti,“ – sakė D. Želvys.

Jis teigė, kad Monikai Navickienei, konservatorių socialinės apsaugos ir darbo ministrei, pasakęs, kad Palangos skyriaus būtent ją matąs partijos kandidate kitąmet vyksiančiuose prezidento rinkimuose.

„Manau, kad būtent jos kandidatūrą visi kelsime ir už ją balsuosime. Ji man labai padėkojo,“ – atviravo D. Želvys.

Paklaustas, kas, apskritai kalbant, jam labiausiai įsiminė partijos suvažiavime, D. Želvys sakė, „neabejotinai įstrigo geroji suvažiavimo dvasia.“ 

„Nemažai jaunimo, daug optimizmo. Kalbant apie konkrečias kalbas, man didžiausią įspūdį padarė profesoriaus Vytauto Landsbergio ir buvusio premjero Andriaus Kubiliaus pasisakymai,“ – sakė D. Želvys.

Aukščiausiosios Tarybos-Lietuvos Atkuriamojo Seimo pirmininkas V. Landsbergis teigė, kad Lietuva turėtų būti pirmoji NATO narė, kuri pritartų Ukrainos pakvietimui į Aljansą.

„Jis pateikė daug įdomių apmąstymų, iš kur mes atėjome, kur esame, kas laukia mūsų,“ – sakė D. Želvys.

O europarlamentaras ir buvęs konservatorių partijos pirmininkas A. Kubilius prognozavo tribūnoje, kad kitais metais Ukraina laimės karą prieš Rusiją, o Ingridos Šimonytės vadovaujama Vyriausybė rinkimuose gaus dar vieną mandatą tęsti pradėtus darbus.

„Kubiliaus kalba man nuskambėjo kaip futuristinė. Lygai taip pačiai, kaip savo metu, pavyzdžiui, skambėjo Orvelas (Džordžas Orvelas – anglų rašytojas ir žurnalistas. Pasižymėjo komentuodamas politiką ir kultūrą, buvo vienas skaitomiausių XX a. anglų apybraižininkų, labiausiai žinomas už totalitarizmo ir stalinizmo kritiką romanuose „Gyvulių ūkis“ ir „1984-ieji“). Artėjant rinkimams į Seimą (jie vyks kitais metais – L. J.), tokios įkvepiančios, motyvacinės kalbos visiems labai reikėjo,“ – sakė D. Želvys.

Suvažiavime buvo priimta deklaracija „Jungdami giname ir auginame Lietuvą“. Šiuo partijos pareiškimu siekiama pabrėžti trijų dešimtmečių politinį indėlį bei svarbiausias konservatorių programines nuostatas.

TS-LKD priimta deklaracija įsipareigoja, kad Lietuvos valstybė stiprėtų kaip solidari, atsakingų piliečių bendruomenė, gebanti prisiimti atsakomybę.

 

 

 

 

 

 

Jūsų komentaras:

joooooooooooo 2023-09-13 19:53 (IP: 172.69.52.147)
ir nugara skauda ane

Alkoholis 2023-09-11 11:46 (IP: 172.69.52.138)
Dž nuvažiavo stogas ryškiai

Taip pat skaitykite

Legendomis apipinti mediniai Šventosios nameliai iki šiol priima gyventojus. Nors pažvelgus į kai kuriuos iš jūros pašonėje stūksančių medinukų galėtum stipriai tuo suabejoti.


Patyrę kelionių entuziastai neretai renkasi garsiuosius kelionių paketus „viskas įskaičiuota“. Tai itin pravartu, jei nenorite daug laiko praleisti planuodami atostogas ir viską palikti kelionių organizatoriams.


Po šeštadienį (rugsėjo 9 d.) Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) šventinio suvažiavimo, skirto paminėti partijos įkūrimo 30-metį, nusipelniusiems partijos nariams buvo įteikti „Lietuvos ąžuolų“ apdovanojimai – partijos Palangos skyriaus atstovai jų negavo. Tai papiktino Dainių Želvį, TS-LKD Palangos skyriaus veteraną, kuris po suvažiavimo sakė „Palangos tiltui“: „Aš kalbu...


Šeštadienį (rugsėjo 9 d.) Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) šventiniame suvažiavime, skirtame paminėti partijos įkūrimo 30-metį, nusipelniusiems partijos nariams buvo įteikti „Lietuvos ąžuolų“ apdovanojimai, tačiau į Palangą jie vėl neatkeliaus.  „Aš kalbu atvirai: man – skandalinga, baisus nonsensas, kad per keturis metus nuo jų įsteigimo nė vienas „ąžuolas“...


Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijoje vis garsiau šnekant apie nepasitenkinimą prezidiumo sprendimu siūlyti pirmalaikius Seimo rinkimus, konservatorių Naujamiesčio skyrius prašo šaukti partijos Tarybos posėdį.


Palangos miesto Taryba mini pirmąsias savo veiklos metines, tačiau ir valdančiosios konservatorių daugumos ir opozijos nariai pastebi, kad ši Taryba – mažiau aktyvi, joje – mažiau diskusijų ir ryškių asmenybių.


Palangos miesto Taryba mini pirmąsias savo veiklos metines, tačiau ir valdančiosios konservatorių daugumos ir opozijos nariai pastebi, kad ši Taryba – mažiau aktyvi, joje – mažiau diskusijų ir ryškių asmenybių. Miesto Tarybos veteranas, konservatorius Dainius Želvys „Palangos tiltui“ sakė, kad jam šios kadencijos Taryba nėra kuo nors ypatinga. 


Kai naujojo miesto Savivaldybės Tarybos šaukimo naujokai dar nedrąsiai čiupinėja gautus Tarybos narių ženkliukus ir žvalgosi į labiau patyrusius kolegas, Dainius Želvys, atstovaujantis Tėvynės sąjungai – Lietuvos krikščionims demokratams (TS-LKD), daug ką joje galėtų daryti užsimerkęs – 22 darbo Taryboje metus pradedantis miesto politikas pagal darbo Taryboje patirtį...


Į redakciją užsukęs kraštietis Mečislovas Šerkšnys atkreipė dėmesį, jog Palangos Birutės parke, Birutės kalno papėdėje augantis Tautos vado ąžuolas, pasodintas 1934 metais prezidento Antano Smetonos garbei, neturi jokios nuorodos. „Jeigu žinai, kurioj vietoj yra šis ąžuolas, tai gerai, bet atvykę iš svetur žmonės nelabai atrastų, nėra jokios...


Šiomis dienomis politinė pasaulio visuomenė atsisveikino su buvusiu Gruzijos prezidentu Eduardu Ševardnadze. Tačiau į tarptautinės visuomenės atmintį jis, ko gera, giliau įsirėžė kaip Michailo Gorbačiovo eros SSSR užsienio reikalų ministras. Tai liudija ir komentarai internete, kur vieni (daugiausiai – rusai) jį keikia ir linki degti pragare už tai, kad padėjo M.Gorbačiovui...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius