Miesto politikos veteranas Dainius Želvys: „Anksčiau Tarybos nariai buvo ir patriotiškesni, ir darbštesni" (VISAS STRAIPSNIS)

Palangos tiltas, 2020-05-14
Peržiūrėta
861
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos miesto Taryba mini pirmąsias savo veiklos metines, tačiau ir valdančiosios konservatorių daugumos ir opozijos nariai pastebi, kad ši Taryba – mažiau aktyvi, joje – mažiau diskusijų ir ryškių asmenybių.

Kuo toliau, tuo mažiau patriotiškų politikų
Miesto Tarybos veteranas, konservatorius Dainius Želvys „Palangos tiltui“ sakė, kad jam šios kadencijos Taryba nėra kuo nors ypatinga.
„Kuo toliau, tuo mažiau matau žmonių, einančių į politiką iš pašaukimo, pilietinio suvokimo. Kuo toliau, tuo mažiau tarybose matau ir energijos, ir entuziazmo, suvokimo, kad politikas, ir miesto lygiu, turi tarnauti žmonėms. Man kartais susidaro įspūdis – gal aš ir klystu – kad į miesto Tarybą einama dėl tam tikrų išskaičiavimo, noro jaustis svarbiu. Šioje kadencijoje pirmiausia tai pasakyčiau apie Svetlaną Grigorian, kurios didžiausia svajonė – „prasimušti“ į Seimą,“ – sakė D. Želvys.
Jis prisiminė tokius buvusius miesto Tarybos narius kaip Salomėja Slaboševičienė, Viktorą Pivriką ar Giedrių Šatkauską, kurie puikiai išmanė miesto reikalus ir aktyviai dalyvaudavo Tarybos posėdžiuose.
„Dabar kai kurie ateina į posėdžius pamiegoti. Dabar aš Tarybų darbe pasigendu ir patriotizmo, ir darbštumo – ir valdančiojoje koalicijoje, ir opozicijoje,“ – sakė D. Želvys.

Nėra rimtos opozicijos
Kitas dalykas, kuris jam šioje Taryboje itin krenta į akis, yra rimtos opozicijos nebuvimas.
„Man atrodo, tokios silpnos opozicijos kaip šios jau labai labai seniai nebuvo. Ką Taryboje kalba Svetlana Grigorian, yra absoliučiai neaktualu, neįdomu. Jai trūksta minties gelmės bei pasiruošimo. Kartais man norisi priėjus prie jos pasakyti: „Vaikeli, jeigu nori žinoti, kur yra problema, manęs paklausk, pasakysiu,“ – sakė D. Želvys. „Man juokinga, kai ji viešai giriasi, kad su meru padaro susitikimą, kuriame pusė dalyvavusių – iš tų pačių konservatorių,“ – juokėsi politikas.
Paklausus apie socialdemokratdarbietės Elenos Kuznecovos vadovaujamą opoziciją Taryboje, D. Želvys numojo ranka: „Ar gi tai opozicija?“

Jaunimas – pasyvus
Į pastebėjimą, kad šiai Tarybai, palyginus su ankstesnėmis, per pirmuosius jos veiklos metus buvo pateikta mažiau sprendimų projektų, konservatorių veteranas sakė, kad juos pirmiausia reikia tinkamai paruošti.
„Manau, kad Tarybos komitetai dirba gerai. Vadinasi, kad šioje Taryboje nėra generuojama pakankamai idėjų. Man labai norėtųsi, kad mano jauni kolegos Taryboje drąsiau jas generuotų ir teiktų. Meras tikrai nėra visko „uzurpavęs“ – tereikia tik siūlyti, į galvą negausi,“ – sakė D. Želvys.
„Galbūt aš esu pernelyg kritiškas, ir galbūt laikai pasikeitė, vadinasi, ir žmonės kitokie dalyvauja politikoje,“— reziumavo D. Želvys.
Nors ankstesnėse Tarybose merui Šarūnui Vaitkui tekdavę „tramdyti“ prieštaringai vertinamus politikus, pavyzdžiui, Eimutį Židanavičių ar Aleksandrą Jokūbauską, jie abu dalyvaudavo Tarybos posėdžiuose jiems gerai pasiruošę, teigė D. Želvys.

Pranas Žeimys: „Taryba – normali“
Pranas Žeimys, kuris laimėjo mandatą dirbti šioje Taryboje, tačiau jo vėliau atsisakė, Tarybos darbą vertina lakoniškai: „Normali Taryba, normaliai dirba.“
Anot jo, parengtų sprendimų projektų skaičius nėra Tarybos darbo rodiklis. „Užtenka padėti ar nubraukti kablelį ar tašką ir jau gali registuoti sprendimo projektą,“ – „Palangos tiltui“ sakė Pranas Žeimys.

Dvi opozicijos, bet tikrovėje – nė vienos
Buvęs miesto Tarybos narys Eimutis Židanavičius „Palangos tiltui“ sakė, kad Taryba dirba „gerai.“
„Net naujoviškai: greitai adaptavosi prie ekstremalios situacijos, dirba nuotoliniu būdu. Bet man užkliūva, kad ši Taryba su dviem opozicijomis tikrovėje neturi nė vienos. Tai – akivaizdu,“ – sakė E. Židanavičius. Kaip pavyzdį jis nurodė Etikos komisijos posėdį, kuriame buvo svarstomas Eugenijus Simutis, Taryboje mandatą gavęs kaip visuomeninio rinkimų komiteto „Palangiškiai“ pirmininkas.
„Jį svarstė trys vadinamieji oficialūs opozicionieriai ir du konservatoriai. Ir visi balsavo vienodai – už Simučio nubaudimą. Kai net tos pačios frakcijos narė, ta tyli socialdemokratė, balsuoja prie jį, man tai – nesuvokiama. Pažiūrėkite, kaip balsuoja Tarybos oficialioji opozcija – kaip valdantieji konservatoriai. Ar gi tai opozicija?“ – retoriškai klausė E. Židanavičius.
Anot jo, ankstesnioji Taryba dirbo intensyviau – buvo parengta ir patvirtinta daugiau sprendimų projektų.
„Tas labai matosi,“ – pabrėžė E. Židanavičius. „Jeigu palangiškių šiandien kas nors gatvėje paprašytų išvardinti nors dešimt Tarybos narių, vargu ar kuris nors tai padarytų. Didžioji dauguma – beveidžiai. Ši kadencija – nuobodžiausia,“ – sakė pašnekovas. „Tokie Tarybos nariai – Dievo dovana merui Šarūnui Vaitkui.“

Rengiasi Seimo rinkimams
Pasidomėjus, ką jis dabar darąs, E. Židanavičius teigė, kad metus ilsėjęsis, o dabar jau „grįžinėjąs“ į politiką.
„Ateina Seimo rinkimai, reikšiu savo nuomonę, padėsiu suorientuoti palangiškius, kurie dar nežino, ką palaikyti,“ – sakė E. Židanavičius.
Eugenijus Simutis, Tarybos narys, „Palangos tiltui“ sakė, kad pirmus darbo metus mininčiai Tarybai „akivaizdžiai neįdomu“, ką daro, ką planuoja ir galvoja administracija.
„Nei komitetuose, nei Tarybos posėdžiuose. To anksčiau taip nebuvo,“ – sakė komiteto „Palangiškiai“ pirmininkas.
Anot jo, Taryboje – mažai pasikeitimų. „Valdančiojoje daugumoje – iš esmės tie patys žmonės, kuriuos lengva vadams sukontroliuoti,“ – pastebėjo E. Simutis.
Anot jo, sprendimų projektų skaičius nėra Tarybos darbo rodiklis. „Kur kas svarbiau – jų kokybė ir aktualumas. Abu galėtų būti gerokai didesni,“ – pabrėžė E. Simutis.

Mero Šarūno Vaitkaus komentaras:

Klausimas apie Tarybos sprendimų projektų skaičių yra truputį keistas – skirtingų kadencijų Savivaldybės tarybos nerungtyniauja, kuri parengs daugiau sprendimų. Tarybos sprendimus diktuoja įstatymai, įstatymų pakeitimai, įvairios valstybės institucijų parengtos tvarkos. Apie 90 proc. Tarybos sprendimų būna susiję būtent su naujais įstatymais ar įstatymų pakeitimais, naujomis tvarkomis.
Džiaugiuosi, kad šios kadencijos savivaldybės taryba yra labai darbinga. Tuo ji ir yra išskirtinė. Palangiškių ir šventojiškių dėka miestas turi kompetentingą Tarybą, kurioje yra tiek patyrusių politikų, tiek ir entuziazmo, idėjų bei naujo požiūrio nestokojančių jaunesnių kolegų. Miestui svarbūs sprendimai priimami operatyviai, be nereikalingo (o dažnu atveju – ir žalingo) politikavimo.
Be to, Tarybos narių darbo negalima vertinti vien tik pagal priimtų Tarybos sprendimų skaičių – Tarybos nariai tai pat aktyviai dirba komitetuose, įvairiuose komisijose bei darbo grupėse. O šiandieninė situacija šalyje, kaip žinia, privertė lanksčiai ir operatyviai reaguoti į karantino sukeltas neigiamas pasekmes gyventojams bei verslui, tad vietos politikai, be kasdienių einamųjų sprendimų, turi ieškoti ir rasti būdų, kaip padėti palangiškiams ir šventojiškiams, patyrusiems nemažų finansinių nuostolių dėl karantino.
Tai, kad šios kadencijos Taryba dirba vieningai ir gerai, patvirtina ir mieste įgyvendinami didelės apimties projektai, kurių dalis – netgi ne Savivaldybės funkcija. Pavyzdžiui, gerokai įsibėgėjo didžiulis Europos Sąjungos finansuojamas paplūdimių papildymo smėliu projektas, kuris pareikalavo labai didelio Savivaldybės įdirbio. Jį įgyvendinant paplūdimių atkarpos Birutės kalno iki Palangos tilto bei nuo Palangos tilto iki Rąžės upės žiočių bus papildytos iš viso apie 180 tūkst. kubinių metrų smėlio, tad paplūdimiai iki vasaros gerokai praplatės.
Šiuo metu įgyvendinamas ir kitas itin svarbus Palangai projektas – medinės Kurhauzo dalies restauracija. Visi pastebi atstatytą medinę Kurhauzo dalį – pastato išorė jau atkurta, dabar intensyvūs darbai vyksta Kurhauzo viduje. Reikėjo įdėti labai daug pastangų, kad šiam projektui būtų skirtas visas reikiamas finansavimas. Gera žinia Savivaldybę pasiekė šią savaitę, trečiadienį – Vyriausybė skyrė visą reikiamą finansavimą (1,2 mln. eurų). Tad Kurhauzo medinės dalies restauracijos ir pritaikymo projektas bus baigtas dar šį rudenį, ir Palangos kultūros bendruomenė turės dar vieną puikią erdvę su teatro sale, meno kolektyvų repeticijų salėmis ir reprezentacine sale. Bus sutvarkyta ir Kurhauzo aplinka.
Šią vasarą bus baigtas dar vienas didžiulis projektas – Šventosios aikštės statyba. Taip pat šiais metasi Šventojoje duris atvers atnaujintas Socialinių paslaugų centro pastatas Žuvėdrų gatvėje – šiuo metu intensyviai vyksta gydymo paskirties ligoninės pastato pritaikymo socialinės priežiūros paslaugoms teikti darbai.
Taip pat vyksta Savivaldybės kieme esančio pastato rekonstrukcija – sutvarkytame ir pritaikytame bus teikiamos socialinės paslaugos.
Kalbant apie Šventosios uosto atstatymo darbus reikia paminėti, kad šiuo metu vyksta žvejų infrastruktūros vystymo Šventosios uoste rangos darbų pirkimas. Uosto atstatymo darbai taip pat prasidės šiais metais.
Vykdoma ir daugiau miestui svarbių darbų. Pavyzdžiui, atnaujinamos ir kurorto ugdymo įstaigos bei jų aplinka: vyksta V. Jurgučio pagrindinės mokyklos stadiono įrengimo darbai, teigiamų pokyčių dar praėjusiais metais sulaukė S. Vainiūno meno mokykla, „Baltijos“ pagrindinė mokykla, V. Jurgučio pagrindinėje mokykloje buvo įrengtas liftas. Pagaliau, po daugelio metų įdirbio teikiant paraiškas dėl Palangos kultūros židinio – istorinio Senosios gimnazijos pastato – rekonstrukcijos, šią savaitę, trečiadienį mus pasiekė džiugi žinia – Vyriausybė numatė reikiamą finansavimą, tad Senosios gimnazijos rekonstrukcijos darbai prasidės dar šiais metais. Už tai noriu padėkotu Premjerui Sauliui Skverneliui.
Teigiami pokyčiai numatomi medicinos įstaigose – jos remontuojamos, rengiamasi miesto poliklinikos rekonstrukcijai. Reikiama techninė dokumentacija yra parengta, gautas statybą leidžiantis dokumentas, šiuo metu ieškoma finansavimo šaltinių.
Rengiama ir jaunimo centro pastato techninė dokumentacija, dėmesys skiriamas miesto gatvių, šaligatvių, viešųjų erdvių tvarkymui, gyvenamajai aplinkai. Sutvarkytos ar šiuo metu tvarkomos S. Dariaus ir S. Girėno, Kastyčio, Valteriškės, Ganyklų, Kalgraužių, Ramybės, Žuvėdrų ir kitos miesto gatvės, dar šiais metais bus imtasi Bangų, Gintaro, J. Simpsono ir kitų gatvių tvarkymo darbų. Pagal galimybes tvarkomi daugiabučių gyvenamųjų namų kiemai, šaligatviai, įrengtos modernios atliekų surinkimo aikštelės su požeminiais konteineriais.
Didelis dėmesys skiriamas ir socialiniams klausimams, Savivaldybės taryba yra priėmusi nemažai sprendimų dėl socialinės paramos ir kompensacijų skyrimo, dėl mokesčių lengvatų suteikimo.
Tad mieste darbai verda.


 

 

 

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Dvejus metus tyrusi galimus konkurencijos pažeidimus Palangos miesto savivaldybės sutartyje su „Palangos komunaliniu ūkiu“, praėjusią savaitę Konkurencijos taryba rado „kabliuką“ viename iš 15 tirtų punktų. Palangos miesto savivaldybei skirta bauda už, kaip nurodoma minėtos tarybos rašte, ribotą konkurenciją, kuomet Savivaldybės kontroliuojamai įmonei buvo paskirta prižiūrėti išimtinai tik...


Buvęs Būtingės naftos terminalo vadybininkas, nepanoręs skelbti savo pavardės, sakė PT, kad dėl inicidento, tikėtina, kaltas "kovidas" ir karantinas ir Orlen Lietuva taupymo režimas. " Jeigu anksčiau prie (naftos produktų) vamzdžių dirbo trys žmonės, dabar taupo - dirba vienas žmogus." "Ką tik savivaldybė gavo pranešimą, jog Būtingės terminale nutrūko žarna...


Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) trečiadienį, rugsėjo 16 dieną, pradėjo tyrimą dėl Palangos miesto savivaldybės tarybos narės Svetlanos Grigorian elgesio. Bus aiškinamasi, ar valstybės politikė nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo reikalavimų vengti interesų konflikto, o jam kilus – nusišalinti.


Gegužės 8 d. Vyriausioji tarnybinės etikos komisija vienbalsiai nusprendė, kad atstovaudamas fiziniam asmeniui savivaldybės taryboje, buvęs Palangos miesto savivaldybės tarybos narys A. Jokūbauskas pažeidė įstatymą - iki 2019-12-31 galiojusio Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo draudimą atstovauti (20 straipsnio 1 dalis).  


Palangos miesto Taryba mini pirmąsias savo veiklos metines, tačiau ir valdančiosios konservatorių daugumos ir opozijos nariai pastebi, kad ši Taryba – mažiau aktyvi, joje – mažiau diskusijų ir ryškių asmenybių.


Jau šį penktadienį miestas taps dar gyvesnis - bus įjungtas muzikinis fontanas, fontanas miesto aikštėje prie parduotuvės "Maxima" ir fontanas Kastyčio ir Jūratės skvere. "Gegužės vidurys sutampa su kurorto sezono atidarymo švente. Nors jos šiemet dėl koronaviruso nebus, tačiau veikiantys fontanai yra miesto aktyviojo sezono ženklas ir...


Palangos miesto Taryba mini pirmąsias savo veiklos metines, tačiau ir valdančiosios konservatorių daugumos ir opozijos nariai pastebi, kad ši Taryba – mažiau aktyvi, joje – mažiau diskusijų ir ryškių asmenybių. Miesto Tarybos veteranas, konservatorius Dainius Želvys „Palangos tiltui“ sakė, kad jam šios kadencijos Taryba nėra kuo nors ypatinga. 


TS-LKD Palangos skyriaus nariai tikisi, kad aiškumo daugiau atsiras rytoj, ketvirtadienį, vasario 27 d., per skyriaus ataskaitinį- rinkiminį susirinkimą. Tikimasi, kad miesto meras Šarūnas Vaitkus, kuris yra ir TS-LKD Palangos skyriaus pirmininkas, pasakys savo apsisprendimą dalyvauti ar ne ateinančiuose Seimo rinkimuose.


Kai naujojo miesto Savivaldybės Tarybos šaukimo naujokai dar nedrąsiai čiupinėja gautus Tarybos narių ženkliukus ir žvalgosi į labiau patyrusius kolegas, Dainius Želvys, atstovaujantis Tėvynės sąjungai – Lietuvos krikščionims demokratams (TS-LKD), daug ką joje galėtų daryti užsimerkęs – 22 darbo Taryboje metus pradedantis miesto politikas pagal darbo Taryboje patirtį...


Daugiau kaip dešimt metų aktyvioje kurorto politikoje praleidęs praėjusios Tarybos kadencijos vicemeras Rimantas Garolis šiandien džiaugiasi ramybe, o karštymečiu sukasi kaip poilsio namų savininkas – priima ir išlydi poilsiautojus. Bet prakalbus apie politiką – dabartinę Tarybos kadenciją ir jos vadovus bei jų sprendimus – Palangos politikos...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius