Palangiškių priekaištai kurorto komunalininkams

Dalia JURGAITYTĖ, 2009-06-30
Peržiūrėta
1670
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Kaip ir kasmet, šis vasaros sezonas kurorto komunalininkams – darbymetis. Jų svarbiausia pareiga – kad Palanga ir Šventoji būtų ne tik prižiūrėta, bet ir išpuoselėta. Pasak įmonės vadovo Konstantino Skieraus, nors ir sunkmetis, tačiau stengiamasi, kad miestas, paplūdimiai būtų pavyzdingi ir kiekvienam atvažiavusiam teiktų malonumą.

 

Smėlio mašina – dar ne pagalbininkė

„Palangos komunalinio ūkio“ direktoriaus K.Skieraus teigimu, paplūdimiai valomi pagal poreikį. Miškelių, kopų ir pajūrio suskirstytus plotus valo dvylika etatinių ir trisdešimt sezoninių valytojų, o kopas – 16. Pasiteiravus, ar smėlio mašina eksploatuojama, direktorius patikino, kad atlikus rekonstrukciją, vieną kartą buvo bandyta valyti. „Kol nėra žmonių antplūdžio ir įmanoma susitvarkyti patiems, nesinori eikvoti kuro,“ – kalbėjo K.Skierus.

 

Tualetų nepakanka

Kalbėdamas apie kurorto viešuosius tualetus, įmonės vadovas pripažino, jog jų kurorte išties nepakanka. Šiuo metu tuose, kuriuos eksploatuoja komunalininkai, yra teikiamos nemokamos paslaugos, išskyrus esantį prie Jūratės ir Kastyčio skvero, kur įrengtas dušas. Už minėtą paslaugą jau tenka mokėti.

 

Pinigų netaupo?

Miestelėnai susirūpino, jog lyjant lietui visu pajėgumu dirba fontanai bei naujajame kurorto mikrorajone atkasinėjami šaligatvių borteliai. Jų nuomone, tai beprasmiškas lėšų ir darbo jėgos eikvojimas. Ar nebūtų taupiau tuos pačius šaligatvius už skiriamus pinigus žmonių algoms sumokėti, pakloti naujas dangas arba bent esamas išsiklaipiusias plyteles pakeisti naujomis? 

 

Pigiau nei išjungti

Direktoriaus K.Skieraus teigimu, iš viso mieste vasaros sezono metu veikia trys fontanai. Į priekaištus, kad centrinėje aikštėje trykšta vanduo ir lyjant lietui, galįs pasakyti tiek, kad fontaną neapsimoka junginėti, nes vėlgi jį įjungti po kurio laiko kainuoja nemažus pinigus ir tai esą tris kartus brangiau nei fontanas veikia ištisai. „Jei už vandenį pernai teko mokėti apie 18-19 tūkst. litų, tai šiemet vandens kaina didėjo tris kartus. Tokiu būdu,  šis malonumas ir grožis miestui kainuos apie 50 tūkst. litų,“ – sakė direktorius.

 

Trūksta lėšų

Naujajame mikrorajone šaligatvių bortelius atkasinėja laikiniems darbams siųsti žmonės iš Darbo biržos. Anot direktoriaus, visiems sunkmetis, o bedarbiai, dalyvaujantys laikino užimtumo programoje, bet kuriuo atveju  dirba visuomenei naudingą darbą. Pasak K.Skieraus, būtų be abejo geriau perkloti naujas šaligatvių dangas, tačiau tam reikia milijonų. Už skirtas lėšas įmanoma tik palopyti kai kuriuos šaligatvius.

 

Palangiškių pasipiktinimas

Tačiau su direktoriaus žodžiais nesutinka  palangiškiai, kurie, užsukę į reakciją, skundėsi dėl netvarkomų šaligatvių centrinės Vytauto gatvės atkarpoje nuo Kastyčio iki Žvejų gatvės. Daugelis klausė, ar būtini milijonai atnaujinti šaligatvių dangą, kur plytelės paklotos praėjusio šimtmečio septintojo dešimtmečio viduryje. „Kur mes gyvename, netvarkoma, o gal valdžia skuba tvarkyti šaligatvius, kurie prie jų namų? Suprantame, kad reikia rekonstruoti didžiąją dalį Palangos gatvių, tačiau norėtųsi, kad būtų atkreiptas dėmesys ir į Vytauto gatvės kai kurias atkarpas. Gėda prieš poilsiautojus, kurie neapsikentę net patys bando iškritusias ir veik sutrupėjusias plyteles atstatyti į vietą, nes vaikščioti šioje miesto dalyje jau nesaugu,“ – piktinosi palangiškės.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Dar vasaros pradžioje vos 15 km nuo vasaros kurorto sostine vadinamos Palangos esantis kitas pajūrio miestelis – Šventoji – buvo ramus ir gana nykus, tačiau pastarosiomis dienomis čia jau verda veiksmas. 


Gražuolis Palangos baseinas trumpam dėl karantino nutilo, truputį atsinaujina. Tačiau praėjus „kovido“ slogučiui, jis vėl neabejotinai pakvies palangiškius ir kurorto svečius mėgautis jo bei pirčių malonumais ir teikiama nauda sveikatai. Toli gražu ne visi žino, kad jo rinkodara ir komunikacija – kitaip tariant, patrauklumu – rūpinasi trys jaunos moterys, apie...


Kaip palangiškiai prisitaikė prie gyvenimo karantino laikotarpiu? Ko tikisi iš artimiausiųjų mėnesių? O, svarbiausia, kam dabar, išbandymų metą, labiausiai norėtų padėkoti? „Palangos tiltas“ pašnekino Audronę Čerkauskienę, polisio namų savininkę, Audronių Macių, baro savininką, Joną Brazdžionį, žinomą kurorto pedagogą ir poetą, ir Andrejų Byčkovą, miesto...


Kaip palangiškiai prisitaikė prie gyvenimo karantino laikotarpiu? Ko tikisi iš artimiausiųjų mėnesių? O, svarbiausia, kam dabar, išbandymų metą, labiausiai norėtų padėkoti?


Įpusėjęs ruduo kasdien vis daugiau darbo atneša Palangos komunalininkams – miesto tvarkytojai kas rytą šluoja nukritusius medžių lapus, atnaujina gėlynus bei rengiasi artėjančiai žiemai.


Europarlamentaras bei partijos Tvarka ir teisingumas pirmininkas Rolandas Paksas prisipažįsta, kad stengiasi kiekvienais metais atkakti atostogų į pajūrį, kur šalia Šventojoje jis turi akį traukiančią sodybą. Šią vasarą buvęs prezidentas nesulaužė tradicijos: minant pedalus Šventosios mišku – toli nuo Briuselio ir net Vilniaus šurmulio –...


Lygiai prieš metus, rytą po rinkimų į savivaldybes, Šarūnas Vaitkus, Tėvynės Sąjungos ir Lietuvos krikščionių demokratų partijos Palangos skyriaus pirmininkas dėkojo palangiškiams už parodytą pasitikėjimą ir dėliojo planus, kaip suburti tokią naujosios Tarybos valdančiąją koaliciją, kuri dirbtų kartu miestui. Praėjus metams, akivaizdu, kad energingajam merui taip...


Nuogalių paplūdimiai – kurorto valdžiai tabu

Dalia JURGAITYTĖ, 2010 06 15 | Rubrika: Miestas

Kurorto pajūris –  tai ne tik  lepinimasis saulės voniomis, maudynėmis, bet ir vieta, kuriame verda prekyba. Jau ne vienerius metus kurorto verslininkai, siekdami užsidirbti, kaunasi konkursuose dėl paklausiausių  nustatytų  viešųjų vietų, kainuojančių tūkstantines sumas. Tačiau pajūryje yra vienas išskirtinis paplūdimys – moterų, kuriame jau daugiau nei keturis...


Palangiškių priekaištai kurorto komunalininkams

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 06 30 | Rubrika: Miestas

Kaip ir kasmet, šis vasaros sezonas kurorto komunalininkams – darbymetis. Jų svarbiausia pareiga – kad Palanga ir Šventoji būtų ne tik prižiūrėta, bet ir išpuoselėta. Pasak įmonės vadovo Konstantino Skieraus, nors ir sunkmetis, tačiau stengiamasi, kad miestas, paplūdimiai būtų pavyzdingi ir kiekvienam atvažiavusiam teiktų malonumą.


Valdžia pamalonino didžiausias kurorto įmonės

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 01 06 | Rubrika: Miestas

Paskutiniosiomis praėjusių metų dienomis posėdžiavusi kurorto valdžia, nepaisant sudėtingos ekonominės situacijos, nusprendė suteikti mokesčių lengvatas, kurių prašė savivaldybės teritorijoje registruotos įmonės.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius