Palangos senosios gimnazijos geografijos mokytojas Nerijus Vaišvilas: „Labai džiaugiuosi ir didžiuojuosi savo mokiniais ir jų pasiekimais geografijos olimpiadose šiemet“

"Palangos tilto" informacija, 2021-05-26
Peržiūrėta
1255
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos senosios gimnazijos geografijos mokytojas metodininkas Nerijus Vaišvilas
Palangos senosios gimnazijos geografijos mokytojas metodininkas Nerijus Vaišvilas

Palangos senosios gimnazijos geografijos mokytojas metodininkas Nerijus Vaišvilas, pakalbintas apie gimnazistų pasiekimus geografijos olimpiadose ir konkursuose, teigia, kad labai džiaugiasi ir didžiuojasi savo mokiniais ir jų pasiekimais šiemet:,,Noriu pabrėžti, kad tai nebuvo pasiekta lengvai. Žinau, kad jie labai stengėsi ir skyrė geografijai daug laiko ruošdamiesi. ‘’ ,,Taip pat labai svarbu, kad mokiniui geografija tikrai būtų ,,prie širdies”, nes tuomet mokymasis netampa kančia. Mokiniams esu pasakęs, kad ruošdamiesi konkursams mane gali trukdyti ir užduoti rūpimus klausimus beveik visą parą, galbūt išskyrus nakties valandas. Kadangi tai labai gabūs mokiniai, tai ir klausimus užduodavo tikrai sudėtingus’’, - apie rimtą mokinių požiūrį ir savo darbą pasakoja mokytojas.
Paskutinis iš jo ugdytinių pasiektų laimėjimų – tai IIB klasės mokinės Mūzos Olimpijos Svetickaitės bronzos medalis XXXIII šalies mokinių geografijos olimpiadoje (9-12 klasių grupėje), laimėtas gegužės mėnesį. Priminsime, kad vasario mėnesį Mūza ir I klasės gimnazistas Jokūbas Gudaitis „Adventur“ geografijos žinių konkurse „Pažink Lietuvą ir pasaulį“ savo amžiaus grupėse buvo apdovanoti pirmo laipsnio diplomais. IIIB klasės mokinė Saulė Janavičiūtė Lietuvos mokinių geomokslų olimpiadoje, vykusioje balandžio mėnesį, užėmė II vietą, jai skirta ir speciali nominacija už geriausią mokslinį pranešimą. Be to, Saulė kviečiama atstovauti Lietuvai tarptautinėje geomokslų olimpiadoje. Taip pat Mūza Svetickaitė laimėjo II vietą šeštajame respublikiniame žemėlapių konkurse „Mano žemėlapis Lietuvai“, kuriame, kaip teigia mokinė, taip pat prireikė žinių apie žemėlapius, geoinformacines sistemas, kartografiją.
Geografijos žinių ir geografinio mąstymo ugdymo tikslas, kaip teigia mokytojas, ne vien laimėjimai, svarbiau – per perduodant žinias ir plečiant mokinių akiratį ugdyti atsakomybę už planetą, šalį ar miestą, kuriame jie gyvena. ,,Visuomenėje iki šiol dažnai vyrauja tradicinis morališkai pasenęs požiūris, kad geografija - tai mokslas apie tai, kas ir kur yra bei kaip vadinasi. Šiais laikais tokios žinios dalinai prasmę prarado, nes internete įvedę objekto pavadinimą labai greit gausime daug informacijos. Šiuolaikinė geografija remiasi Pasaulio ir regionų gamtinės ir visuomeninės aplinkos tyrimais, analize ir ateities prognozėmis. Geografinės žinios ir mąstymas yra esminis XXIa. bruožas, nes Žemę keičia sparčiai didėjantis gyventojų skaičius, globalūs aplinkos pokyčiai, socialinė ir ekonominė nelygybė bei gamtos išteklių mažėjimas’’, - mintimis dalijasi mokytojas N.Vaišvilas.
Jam pritaria ir Mūza Svetickaitė: ,,Mane geografija žavi tuo, kad ji savyje apjungia ir mikro, ir makro lygmenis: gali analizuoti tiek smulkiausius dirvožemyje vykstančius procesus, uolienų sudėtį ir virsmus, tiek mėginti suprasti, kaip atmosferoje juda oro masės ir kinta klimatas, kas vyksta mūsų planetos viduje, kaip tai lemia jos išorę, tiek pažvelgti į žmogaus įtaką Žemei, ekonomiką, demografiją, įvairius socialinius reiškinius ir visa tai susieti su geografiniais procesais. O mąstymas apie geologinę praeitį, ledynmečius apskritai atveria visai kitokį žvilgsnį į laiką ir žmogaus vaidmenį: tokie procesai trunka milijonus metų.’’ Mokinė teigia, kad geografija jaunam žmogui dėl svarbi: ,,Ji ugdo mąstymą, leidžia apjungti skirtingų dalykų žinias ir jomis naudojantis į Žemę pažvelgti kaip į didžiulį nuolat besikeičiantį organizmą, kuriam įtakos turi ne tik įvairūs geografiniai procesai, bet ir kiekvieno žmogaus veikla. Tai ypač svarbu šiais laikais, kai reikia ieškoti naujų būdų, leidžiančių siekti progreso nežalojant gamtos.‘’

Palangos senosios gimnazijos informacija

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Spalio šeštosios dienos popietę Palangos senosios gimnazijos I-III klasių mokiniai autobusu išvyko į Lietuvos sostinės oro uostą, tikėdamiesi, kad greit galės vaikščioti  didingos Austrijos sostinės Vienos gatvėmis.


Praėjusį sekmadienį Palangos senosios gimnazijos abiturientams buvo įteikti brandos atestatai. Šventę abiturientai pradėjo susirinkdami prie Palangos senosios gimnazijos, kur buvo atidengta grindinio plytelė, skirta gimnaziją baigiantiems 81-osios laidos abiturientams.


Sekmadienį, liepos 25 d., Palangos senosios gimnazijos abiturientams buvo įteikti brandos atestatai. Palangos senąją gimnaziją šiais mokslo metais baigė 95 mokiniai.


Gegužės 26 dieną nuskambėjo paskutinis skambutis 99 Palangos senosios gimnazijos abiturientams, kuriems, be įprastinės mokyklinės veiklos, teko neeiliniai išbandymai – paskutiniais metais jiems reikėjo įveikti pandemijos, karatino, nuotolinio mokymosi iššūkius.


Mūza Svetickaitė dalijasi su „Palangos tiltu“ įspūdžiais iš pasiruošimo geografijos olimpiadai, kuris ne tik praplėtė jos akiratį, bet paskatino gilintis į geografines, gamtines, ekologines ir socialines problemas.


Palangos senosios gimnazijos geografijos mokytojas metodininkas Nerijus Vaišvilas, pakalbintas apie gimnazistų pasiekimus geografijos olimpiadose ir konkursuose, teigia, kad labai džiaugiasi ir didžiuojasi savo mokiniais ir jų pasiekimais šiemet.


Vasario 3 dieną nuotoliniu būdu vyko kasmetinis ADVENTUR Geografijos žinių konkursas „Pažink Lietuvą ir pasaulį”. Konkurso klausimai apėmė Lietuvos, Europos ir pasaulio įžymias vietas, UNESCO objektus, unikalias tautų tradicijas, šventes, šalių simboliką. Iš viso konkurse dalyvavo 1793 šalies mokiniai iš 41 savivaldybės, taip pat...


Dėl koronaviruso pandemijos brandos egzaminų sesija šiemet Palangoje nusikėlė mėnesiu vėliau. Ji prasidės anglų kalbos kalbėjimo valstybiniu brandos egzaminu birželio 22 d. Pagrindinė brandos egzaminų sesija baigsis liepos 21 d. fizikos egzaminu.


Praėjęs penktadienis Palangos senosios gimnazijos 76 laidos 146 abiturientams buvo neeilinis – jiems įteikti brandos atestatai. Šventė prasidėjo eisena nuo gimnazijos iki naujosios Palangos koncertų salės, kurioje ir įvyko atestatų įteikimo ceremonija. Abiturientus sveikino Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus, Lietuvos Respublikos premjero patarėjas Antanas Vinkus...


Lietuvos moksleivių krepšinio lygos (MKL) čempionate Palangos senosios gimnazijos merginos ir vaikinai pasidabino aukso ir sidabro medaliais.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius