Po vasaros nutilusi Vytauto gatvė iki Naujųjų pasikeis neatpažįstamai

Linas JEGELEVIČIUS, 2020-11-05
Peržiūrėta
1839
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

 Po vasaros nutilusi Vytauto gatvė iki Naujųjų pasikeis neatpažįstamai

Vytauto gatvėje, pagrindinėje Palangos miesto arterijoje, burzgia galinga technika, dalyje jos yra nuimta sena asfalto danga, šulinių liukai ir lietaus grotelės. „Naujuosius metus Palangos Vytauto gatvė pasitiks neatpažįstamai pasikeitusi“, – sakė Palangos miesto savivaldybės administracijos Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus vyresnysis patarėjas Giedrius Ramonas.

Paprastasis remontas
„Vytauto gatvės centrinės dalies paprastojo remonto darbai užbaigs visos gatvės atnaujinimo darbus. Darbai tapo galimi, kai Susisiekimo ministerija Vytauto gatvei tvarkyti rudenį skyrė 1 mln. 100 tūkst. eurų“, – teigė G. Ramonas.
Savivaldybės specialisto teigimu, Vytauto gatvės atkarpoje nuo Druskininkų g. iki S. Dariaus ir S. Girėno g. Palangoje atliekamas dangų paprastasis remontas. Gatvės atkarpoje nuo Jūratės g. iki S. Dariaus ir S. Girėno g. bus pakeisti kelio bortai, ateityje šioje dalyje planuojamas ir šaligatvių remontas.
„Pakeitus bortus, atstatome šaligatvių dangas. Kadangi gatvės danga susidėvėjusi, sutrūkinėjusi ir nelygi, danga yra frezuojama, bus klojamas išlyginamasis asfaltbetonio sluoksnis bei įrengiama dėvimoji asfaltbetonio danga”, – pasakojo G. Ramonas.
Vytauto gatvės plotis yra 6-7 metrai, o remontuojamos atkarpos ilgis – 2,110 km. Visas gatvės ilgis – 6,5 km.

Išskirs dviratininkų juostą
Kaip sakė Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus vyresnysis patarėjas, seni šulinių dangčiai bus keičiami plaukiojančio tipo naujais dangčiais, todėl pravažiuojant automobiliams kels mažiau triukšmo.
Paminėtina, kad dviračių tako danga važiuojamojoje Vytauto gatvės dalyje bus įrengiama 3,5 m pločio, panaudojant tamsiai raudonos spalvos asfaltbetonį. Raudona spalva iš tolo vairuotojus įspės, kad ši dalis – ne automobiliams.
Be to, dviračiams skirtoje juostoje atitinkamose vietose į dangą bus įleistas apšvietimas, kad ir tamsiuoju paros metu tiek dviratininkai, tiek automobilių vairuotojai matytų, kur kiekvieno iš jų judėjimo juosta.
Horizontaliojo ženklinimo darbai bus atliekami termoplastu. Ženklinimą planuojama atlikti esant tinkamoms oro sąlygoms. Nepavykus atlikti ženklinimo rudenį jį planuojama atlikti pavasarį.

Dalis gatvės sutvarkyta anksčiau
Jau kiek anksčiau buvo sutvarkyta Vytauto gatvės pradžia – atkarpa, kuria galima įvažiuoti tiesiai į miestą iš oro uosto ar Šventosios. Dalis nuo buvusio palapinių miestelio iki Druskininkų gatvės buvo sutvarkyta jau prieš kelerius metus, čia ne tik pakeista asfalto danga, bet ir atsirado labiau saugios žiedinės sankryžos.
Rudenį atnaujinta Vytauto gatvės atkarpa nuo Klaipėdos plento iki S. Dariaus ir S. Girėno gatvės. Čia įvažiavimas į Palangą sutvarkytas iš esmės: senas nusidėvėjęs asfaltas buvo pakeistas nauja danga, pakeisti kelio bortai, sutvarkyti šaligatviai, jie suskirstyti zonomis – dešinėje pusėje yra dviračių takai, kairė šaligatvių pusė skirta tik pėstiesiems. Šioje atkarpoje baigiamas įrengti ir naujas apšvietimas.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Miesto poliklinika jau neilgai trukus pasikeis – taps ne tik gražesnė, bet ir gerokai patogesnė tiek lankytojams, tiek čia dirbantiems medikams. Gruodžio 11 dieną paskelbtas poliklinikos pastato rekonstrukcijos darbų konkursas.


Vytauto gatvėje, pagrindinėje Palangos miesto arterijoje, burzgia galinga technika, dalyje jos yra nuimta sena asfalto danga, šulinių liukai ir lietaus grotelės. „Naujuosius metus Palangos Vytauto gatvė pasitiks neatpažįstamai pasikeitusi“, – sakė Palangos miesto savivaldybės administracijos Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus vyresnysis patarėjas Giedrius...


Viename iš įvažiavimų į kurortą, Šventosios gatvėje, darbuojasi kelininkai – čia vyksta remonto darbai. Dar šią vasarą Šventosios gatvė ženkliai pasikeis – bus paklota nauja asfaltbetonio danga, sutvarkyti kelkraščiai, pasirūpinta ir kelio ženklinimu.


Asfaltuojama Valteriškės gatvė.


Nereikia nerimauti, Maironio gatvė bus puiki

Rasa GEDVILAITĖ, 2017 12 15 | Rubrika: Miestas

Šių metų pradžioje pradėti Maironio gatvės darbai, jie intensyviai atliekami. Pasibaigus jiems, ši gatvė neatpažįstamai pasikeis. Tačiau vykstant darbams, gyventojams taip pat kyla klausimų. Palangiškis Antanas teiravosi, kodėl keičiant visus vamzdžius, nekeičiamas kanalizacijos vamzdis tuo pat metu. Palangos miesto savivaldybės mero pavaduotojas Rimantas Antanas...


Buvusi senosios autobusų stoties teritorija Palangoje po metų turėtų pasikeisti neatpažįstamai: ją norima kapitališkai rekonstruoti ir paversti nauju turistų traukos centru. Anot Palangos valdžios, jau yra gautas statybų leidimas, ir dabar viskas priklausys nuo finansų, mat projektas įvertintas apie 730 tūkst. eurų.


Penktadienį Palangos moksleiviai, mokytojai ir visi, kurie domisi šiuolaikinio meno kūrybos praktikomis bei nori jas išbandyti, tuėjo galimybę tai padaryti naujųjų medijų meno kūrybinės stovyklos užsiėmimuose.


Praėjusį ketvirtadienį miesto Taryba patvirtino žemės sklypo, esančio Vytauto g. 155, detaliojo plano koncepciją. „Palangos lino“ direktorius Algirdas Jonaitis džiaugiasi gavęs detaliojo plano patvirtinimą: „Su šiuo projektu vargstame nuo 2006 metų. Žinoma, kad džiaugiamės tarybos sprendimu, tačiau kada prasidės „Palangos lino“ plėtros darbai, prognozuoti...


Nepaliaujanti stebinti šiltais žiemos orais sausio pirmoji savaitė atnešė daugiau siurprizų – antradienį Palangoje griaudėjo perkūnija, sužaibavo, o ketvirtadienį pajūryje siautė iki 30 metrų per sekundę vėtra. 


Besibaigiančius jubiliejinius – dvidešimtuosius – metus po Lietuvos valstybės nepriklausomybės paskelbimo norėjome paminėti su žinomu pajūrio advokatu, Palangos, o vėliau ir Klaipėdos Sąjūdžio tarybos pirmininku, Nepriklausomybės akto signataru Liudviku Narcizu Rasimavičiumi-Rasimu. Meilę Tėvynei pajutęs dar mokyklos suole dėjo visas pastangas, jog Lietuva nusikratytų...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius