Šešios priežastys kodėl Šarūnas Vaitkus eis į Seimą

Linas JEGELEVIČIUS, 2019-10-24
Peržiūrėta
1994
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

 Šešios priežastys kodėl Šarūnas Vaitkus eis į Seimą

Jeigu perkūnas netrenks, jau po metų turėsime didesnę dalį naujojo Seimo – rinkimai numatyti 2020-ųjų metų spalio 11 dieną, nors šią savaitę grupelė Seimo narių įregistravo pasiūlymą surengti pirmalaikius Seimo rinkimus sausio 19-ąją.
Palangoje ne vienas į rinkimus žvelgia iš savo varpinės – ar miesto meras Šarūnas Vaitkus „eis“ (galima rašyti ir be kabučių, ar ne, kalbininkai?) į Seimą.
Kažkurioje socialinio tinklo Facebook grupėje net balsavimas „užvirė“, kas yra tinkamiausias pakeisti Š. Vaitkų šiam atsidūrus Seime.
Taip, taip – tokiu atveju būtų vėl vykdomi tiesioginiai mero rinkimai, o tarp minimų realiausių kandidatų – vicemeras Rimantas Antanas Mikalkėnas bei kurorto konservatorių veteranas Mindaugas Skritulskas.
Pirmasis, su 71 metais už nugaros– ne jaunuolis, nors politika – smegenų, nervų, bet ne šokių konkursas: Bernie Sandersui, vienam Amerikos demokratų kandidatų į JAV prezidento postą jau – 78, o visiems mums žymiai geriau pažįstamam dabartiniam Palangos Seimo nariui Antanui Vinkui gruodį sukaks 77.
Bet M. Skritulskas pernai turėjo rimtų sveikatos bėdų, o stresas ir sveika širdis – nedera, ir jis tai pats puikiai supranta.
Aš asmeniškai nenustebčiau, jeigu kurorto konservatoriai siūlytų į merus siūlytų ir kitą kandidatą, pavyzdžiui, Gediminą Valinevičių, dabartinį UAB „Palangos komunalinis ūkis“ direktorių, kuris, atėjęs iš Kretingos rajono vandens įmonės direktoriaus pareigų, įrodė, kad gali sėkmingai vadovauti ir didelei, dideliu intensyvumu pasižyminčiai įmonei.
Be to, jis – energingas, geros nuotaikos, lojalus, dirbęs versle, kurorto svetingumo sektoriuje ir neerzina kaip mažakalbis sunkiai „įskaitomas“ M. Skritulskas.
Žinoma, gudrus strategas Š. Vaitkus dalyvaus Seimo rinkimuose tik įsitikinęs, kad jį kurorto vadovo poste tinkamai pakeis tinkamas bendrapartietis.
Kurorto socialdemokratų lyderė Svetlana Grigorian, nesėkmingai dalyvavusi tiesioginiuose mero rinkimuose pavasarį, mielai matuotųsi Palangos merės regalijas, tačiau, neabejoju, ji, kaip ir Š. Vaitkus, yra nusitaikiusi į Seimo rinkimus. Dėl vienos aiškios priežasties – jos jaunatviškas maksimalizmas liejasi per kraštus, o aktyvumas žiniasklaidoje irgi atskleidžia jos planus.
Lygiai prieš du metus Socialdemokratų partijos Tarybai pašalinus iš partijos gretų Antaną Vinkų kartu su kitais „atskilėliais“, panorusiais toliau dirbti valdančiojoje koalicijoje, jo galimybės vėl siekti Seimo nario mandato – kaip nepriklausomam kandidatui ar po „valstiečių“ vėliava (taip, taip – toks gandas plazdena ore!) yra miglotos. Tačiau „nurašyti“ Antaną Vinkų – per anksti.
Jeigu Š. Vaitkus ir S. Grigorian susigrumtų naujai suformuotoje Mėguvos rinkimų apygardoje (kaip siūloma, joje daugumą sudarytų Palangos rinkėjai), dėl nugalėtojo abejoti nereikia – Š. Vaitkus, kaip ir visose iki šiol vykusiuose tiesioginiuose mero rinkimuose, greičiausiai laimėtų jau pirmajame rinkimų rate.
Taigi, ar Š. Vaitkus eis į rinkimus?
Esu įsitikinęs, kad taip. Ir ne tik: konservatoriams sėkmingai susiklosčius rinkimams (o tai – labai realu, net konservatorių ir socialdemokratų koalicija, abiem susivienijus prieš „valstiečių“ ir žaliųjų likučius, dabar atrodo reali), Š. Vaitkus sulauks ir pasiūlymo vadovauti ministerijai.
Kuriai?
Socialinės apsaugos ir darbo arba, mažiau tikėtina, Vidaus reikalų.
Žinoma, dėl ministro portfelio Š. Vaitkus susitartų su TS-LKD pirmininku Gabrieliu Landsbergiu dar prieš stodamas į rinkimų kovą. Aišku, G. Landsbergiui, nežinant rinkimų rezultatų ir su kuo tektų eiti į koaliciją, būtų sunku ką nors žadėti, tačiau Š. Vaitkus nebus eiliniu Seimo nariu.
Jis tiesiog neitų į Seimą, jeigu jam tektų jame tik „sėdėti“. Galima rašyti šį žodį ir be kabučių.
Turint omeny, kad Š. Vaitkus – geras G. Landsbergio bičiulis (prisiminkite, Š. Vaitkus kelis metus buvo jo pavaduotojas partijoje), tai, kad Š. Vaitkus PRAKTIŠKAI įrodė savo sugebėjimus ir žmogiškąsias savybes Palangoje – pasiūlymas vadovauti kuriai nors ministerijai – realus.
Ypač Socialinės apsaugos ir darbo – prisiminkime, kad Palangos miesto savivaldybė pirmoji šalyje numatė finansines paskatas į kurortą atsikeliančioms jaunoms šeimoms, o Palanga, Š. Vaitkaus iniciatyva, jau tarptautinėje arenoje pristatoma kaip šeimų kurortas.
Neabejoju, kad Š. Vaitkus, Socialinės apsaugos ir darbo ministras, pažertų ne vieną iniciatyvą šeimos institutui šalyje stiprinti.
Tiesą pasakius, Š. Vaitkus gali visai nieko nedaryti – eiti į Seimą su konservatorių daugiamandatiniame sąraše. Jo galimybės laimėti Seimo mandatą su juo būtų didelės: akivaizdu, kad Š. Vaitkus jame būtų išreitinguotas aukštai.
Tačiau, žinoma, tokia pergalė – ne saldi, o strategiškai konservatoriams reikia „susirinkti“ kuo daugiau naujojo Seimo narių vienmandatinėse apygardose, o geresnio kandidato nei Š. Vaitkus pajūryje TS-LKD tiesiog neturi.
Galite kvatoti į saują, kad dėl Š. Vaitkaus ateities buriu kavos tirščiais, tačiau išvardinsiu šešis aiškius ženklus, kurie rodo, kad šįkart Š. Vaitkus nori Seimo.
Pirma, kito tokio gero šanso patekti į Seimą Š. Vaitkui tektų laukti ilgai. „Valstiečiai“ byra, Tėvynės Sąjunga-LKD – ilgalaikė visuomenės palankumo politikams apklausų lyderė, ir kaip opozicijos pagrindinė partija, turi didžiausius šansus laimėti kitų metų Seimo rinkimus.
Antra, Š. Vaitkus – ambicingas, šioks toks garbėtroška, tad eilinio nario statusu nebūtų patenkintas – transformavęs Palangą į modernų, tarptautinį kurortą, Š. Vaitkui partija (būsimoji koalicija) duotų galimybę pozityvius pokyčius įgyvendinti ir šalies mastu. Jeigu ne ministro kėdėje, tai bent jau svarbaus Seimo komiteto pirmininko kėdėje.
Trečia, pasikeitė Palangos kurorto mero retorika – ir nuomonė? – dėl Seimo. Anksčiau mūsų privačiuose pokalbiuose pajuokavus, kad laikas jam eiti į Seimą, Š. Vaitkus purkštaudavo kaip katinas miltuose ar plačiai mostaguodavo – NE, NE ir NE.
Man užsiminus apie dalyvavimą Seimo rinkimuose Š. Vaitkui prieš gerą mėnesį, Šarūnas mane savo atsakymu nustebino: girdi, kodėl gi ne, Palanga – jau gražiai sutvarkyta.
Chm, kažko nesupratau? Žinoma, jis tokią naujieną pirmiausia praneš ne man, o savo žmonai Vilmai.
Ketvirta, Palanga jau įvykdė didžiausius infrastruktūrinius pokyčius – pastatyta universali Sporto arena, Koncertų salė, Nemirsetos kempingas, senai perimtas į miesto rankas šilumos ūkis.
Kurorto valdančiųjų konservatorių rinkimų programoje numatyti uždaviniai 2019-2023 metams, išskyrus Šventosios uosto atstatymą, nėra super ambicingi, reikalaujantys kaip anksčiau kassavaitinių mero kelionių į Vilnių. Šventosios uosto atstatymo klausimą Š. Vaitkus sėkmingai kuruotų ir būdamas Seimo nariu.
Penkta, regimas didesnis Š. Vaitkaus „sujudimas“ viešojoje erdvėje, aktyvesnė komunikacija socialiniuose tinkluose, be to, komunikacija tapo regioninė.
Anksčiau nepalankiai apie Š. Vaitkų rašiusi „Klaipėda“, pastaruosius kelis metus tapo jo regioniniu ruporu ir kelia merą ant pjedestalo – net mero žygį dviračiais Italijoje plačiai aprašė.
Žinant, kad Š. Vaitkus – „krabas“, penkis kartus atsargiai apeinantis varžovą jį įvertindamas, o šeštą pripuola ir jį pasmaugia, nuostabos nekelia ir kai kurios, sakyčiau, „baltais siūlais“ susiūtos publikacijos šiais metais minėtame dienraštyje apie kurorto socialdemokratų lyderę Svetlaną Grigorian, kurią, nors ir kitoje svorio kategorijoje,, Š. Vaitkus suvokia kaip varžovę. Seimo rinkimuose – taip pat.
Šešta, Š. Vaitkus – ambicingas, garbės ir pripažinimo jausmas jam, kaip ir daugeliui politikų, nėra svetimas, tad vos 40-etį perkopęs vyras jau išaugo iš mero „kelnaičių“. Dešimt metų išdirbus meru, norisi naujų iššūkių ir galimybių.
Vienintelis dalykas, kuris gali Š. Vaitkų sulaikyti nuo dalyvavimo Seimo rinkimuose – šeima. Palikti tris vaikus ir žmoną, kuriai jis, 19-ųjų santuokos sukaktuvių proga, šią savaitę viešai, Facebook tinkle, prisipažino ją mylįs labiau nei kada nors anksčiau, tokiam šeimos žmogui kaip Šarūnas Vaitkus gali pasirodyti pernelyg sunku ar tiesiog neįmanoma.
Tačiau didesnė valdžia – kaip magnetas. Juk kažin ar kada nors kitąkart susiklostys tokios palankios aplinkybės pakliūti į Seimą kaip dabar. Ar gi ne, Šarūnai?

 

 

Jūsų komentaras:

tak to tak 2019-11-13 08:56 (IP: 195.182.68.60)
bet cigonu manau niekas nenoretu matyti valdzioja.

UAB - TS LKP - PILNATVĖ iš Užkanavės g. 35, 37A 2019-10-26 06:14 (IP: 90.140.199.203)
Išradingai, ne taip kaip kolega Malinauskas Druskininkuose, patuštinome valstybės biudžetą beveik 300 000 EURŲ nieko nepastatę, tačiau vien už detalaus plano paruošimą ir tvorą pasidarėme gražaus pinigo vien tik iš 37 arų valstybinės reikšmės miško ant jūros kranto. A. Ziabkus mėgino tai pristatyti kaip aferą, tačiau mes žinome kaip tokius "rašytojus" užtildyti. Todėl dabar visi keliai atviri Šarūnėliui Seime dirbti tobuliau už Eligijų Masiulį. Kolegai Malinauskui siunčiame teismų nutartis kuriomis verta vadovautis "kalant" pinigus: A-4734-556/2018; e2S-549-730/2018; 2A-17-943/2015; 3k-3-307/2013. Dabar ieškome investitorių fiktyviai, kaip ir valstybės miške Užkanavės g. pliaižo kabinas rekonstruojant į gyvenamus namus

Taip pat skaitykite

Kasmet rugpjūčio 26-ąją minima Tarptautinė šuns diena. Tą dieną verta skirti daugiau dėmesio savo augintiniui: ilgiau pasivaikščioti, pasirūpinti jo sveikata ir pavaišinti skanėstu. 


Klimato kaita yra viena iš didžiausių problemų šiuolaikiniame pasaulyje. Ar žinojote, kad transporto sektorius yra atsakingas už didelę dalį išmetamųjų dujų, kurių daugumą sukelia lengvieji automobiliai? 


Bėgimo takelis yra vienas populiariausių treniruoklių, kuris yra pasirenkamas mankštai namuose. 


Šiandien mus yra siūlome tūkstančiai gaminių, kurie vienaip ar kitaip, naudingi mūsų organizmui. Vis dėlto, kai pasiūla yra tokia stulbinanti, daugeliui žmonių yra sudėtinga nuspręsti, į ką verta investuoti savo pinigus. Vis dėlto, viskas bus kur kas paprasčiau, jei susipažinsite su priežastimis, kodėl verta naudoti vieną ar kitą gaminį. Na, o priežasčių, kodėl turėtų būti vartojamas ...


Paaiškėjo Palangoje įvykusioje avarijoje žuvusios žinomos gyvūnų mylėtojos, jų globos namų „Nuaras“ Vakarų Lietuvos regiono administratorės Gintarės Liutkuvienės ir jos vyro Egidijaus mirties priežastis. Sutuoktiniai nuskendo. Į vandens pilną griovį prie namų įlėkusį ir apsivertusį automobilį įvairavo girtas moters vyras. 


Šią, kaip ir praėjusią, vasarą daugybės lietuvių keliai ves į Palangą. Populiariajam pajūrio kurortui jau dešimtmetį vadovaujantis meras Šarūnas Vaitkus nesidrovėdamas tvirtina, kad per šį laikotarpį Palanga smarkiai pasikeitė ir yra ant sėkmės bangos. Panašu, jog nė pandemija kurortui nesmogė žemiau juostos – meras šį laikotarpį apibūdina kaip...


Palangos Vėžių gatvėje prie naujosios autobusų stoties buvo gerokai pamosuota kirviu ir pjūklu – iškirsta ir išpjauta gera dešimtis medžių. „Suprasčiau, kad būtų sunaikinti krūmai, bet kuo dabar „nusikalto“ seni, stori medžiai? Juk gyvename metu, kai bet koks medžių kirtimas – labai jautrus dalykas žmonėms. Tad kodėl prieš kertant...


Jeigu perkūnas netrenks, jau po metų turėsime didesnę dalį naujojo Seimo – rinkimai numatyti 2020-ųjų metų spalio 11 dieną, nors šią savaitę grupelė Seimo narių įregistravo pasiūlymą surengti pirmalaikius Seimo rinkimus sausio 19-ąją.Galite kvatoti sau į saują, kad dėl Š. Vaitkaus ateities buriu kavos tirščiais, tačiau išvardinsiu šešis...


Projektui „Aš myliu Lietuvą“ didžiausio šalies kurorto meras Šarūnas Vaitkus papasakojo apie tai, kodėl jo gimtoji Palanga yra gražiausias miestas ir kodėl jam svarbus Vytautas Landsbergis.


Kasryt mokiniai skuba į savo mokymosi įstaigas. Kiekvienas kelio atkarpą įveikia kaip išmano – laukia, kol tėvai pavėžės, pakeliui į darbą, ar stotelėje tyko atvažiuojančio autobuso, kiti gi kasryt atpėdina pėstute. Juolab Palangoje, kur kasryt pasivaikščioti – vienas malonumas. Atstumai nedideli, net ir mažiausiesiems mokinukams. Bet esama ir tokių mokinių, kurie...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius