Svetlana Tučkė: „Kadangi mano nėštumas buvo kaip iš vadovėlio, pajuokauju, kad dar ne vieną atžalą pagimdysiu“

Linas JEGELEVIČIUS, 2023-09-21
Peržiūrėta
1510
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Svetlana Tučkė su vyru Luku ir dukrele Inga
Svetlana Tučkė su vyru Luku ir dukrele Inga

Daugeliui pažįstama Svetlana Tučkė (buvusi Grigorian – L.J.), Palangos miesto savivaldybės Tarybos narė, su vyru Luku, kurį ji vadina „vyro idealu“, sūpuoja judviejų meilės vaisių – dukrytę. Ingutę! Mergytė šiandien, rugsėjo  20 d., švenčia savo pirmąjį mėnesį Žemės planetoje.  „Kai tik sužinojau, kad laukiuosi, o ir lytis tapo aiški, natūraliai pajutau, kad norėsiu savo dukrytei suteikti Ingos vardą. Savo mamos garbei. Džiaugiuosi, kad vyras mane palaikė šiuo klausimu. Taigi sūpuojame Ingutę,“ – „Palangos tiltui“ sakė Svetlana.

–  Kaip smagu, kad sutikote pasikalbėti apie motinystę. Ar taip ją įsivaizdavote?

–  Motinystę įsivaizdavau kaip stebuklą. Džiaugiuosi, kad mudviem su vyru teko galimybė patirti džiaugsmą tapti tėvais. 

–  Kokių vertingiausių ir įdomiausių patarimų, kaip rengtis kūdikio atėjimui į pasaulį, jo auginimui susilaukėte iš savo mamos? Iš draugių?

–  Patarimų būta daug. Dabar jau suprantu, kad eiti miegoti tada, kai miega vaikas – bene svarbiausias iš jų. 

–  Labai gražiai dukrytę pavadinote socialiniuose tinkluose – „liūtuke.“ Kodėl liūtuke?

–  Liūtukė, nes toks jos horoskopo ženklas. 

–  Anksčiau, ko gero, panaktinėdavote ruošdamasi darbui Seime ar Tarybos posėdžiams. Kiek valandų per naktį miegate, kai „liūtukė“ vis urzgia ir prašo mamos pienuko ir dėmesio?

–  Naktys, bent jau šiuo etapu  –  tikrai neramios. Mažoji dar neskiria dienos ir nakties, todėl bunda dažnai, prašo artumo. Prisipažinsiu, kad sunku, bet suprantame, kad tai laikina, ir stengiamės abu  su vyru jai suteikti visišką saugumą, tenkiname visus mažylės poreikius. Ji juk  –  mūsų stebuklas ir mūsų visatos centras. 

–  O tėtis ir jūsų vyras Lukas labai stengiasi dėl jūsų?

–  Lukas man yra vyro idealas. Mes su dukryte jam esame jo pasaulis. Naktį iš esmės budėjimo režime esame abu. Aš pamaitinu, jis pasūpuoja dukrytę, kol ji užmiega. Vyras sako, kad jam ši patirtis primena tarnybą kariuomenėje. Savo laiku Lukas savanoriškai atliko privalomą karo tarnybą ir, būnant tarnyboje, jam reikėdavo budėti ir naktimis. Dabar pajuokauja, kad ši patirtis kariuomenėje buvo į naudą.  

–  Ar buities dalykus aptarėte iki gimdymo? O kokius susitarimus reikėjo „skubiai“ peržiūrėti? 

–  Esame viena komanda. Mano vyras  –  supratingas, rūpinasi ir mumis, ir namais, ir mūsų saugumu. Tiek emociniu, tiek fiziniu, tiek ir finansiniu saugumu. 

–  Natūralu, kad daliai moterų gimdymas, ypač pirmasis, sukelia ir nemalonių jausmų – nuotaikos kaitas, nuovargį, nepasitenkinimą pakitusiomis kūno formomis. Ar jūs tai patyrėte? O gal turite patarimų tokioms moterims?

–  Mano nėštumas buvo kaip iš vadovėlio. Gimdymas – taip pat labai sklandus. Stresuoti labai nebuvo dėl ko, nes procesui ruošiausi: kartu su vyru lankėme kursus, skaičiau nemažai literatūros, o ir mama, sesė ir brolienė labai padėjo ir padeda su patarimais. Beje, mano pačios nusiteikimas, kad viskas bus labai gerai, manau buvo tikrai į naudą. 

Būsimoms mamytėms palinkėčiau išlikti ramioms, rasti laiko pastudijuoti apie gimdymą, žindymą ir augimo bei raidos šuolius. Atlikti „namų darbai“ padeda jaustis užtikrintai. 

–  Mažoji rugsėjo 20 d. „švęs“ savo pirmąjį mėnesį žemėje. Kai stebite ją, ar joje regite daugiau savo – ir armėniškų – proveržių bei grimasų ar mažylė – rami kaip tėtis?

–  Tikrai, laikas bėga greitai. Jau  –  tuoj mėnuo. Dukros bruožai sulig kiekviena diena, rodos, kinta. Panaši ji dabar labiau į tėtį. O kaip bruožai keisis ateityje, netrukus pamatysime. 

–  Ar jūsų vyras stebėjo pirmagimės atėjimą į šį pasaulį?

–  Taip, buvome kartu. Kitaip net neįsivaizdavome. Gimdymas buvo labai sėkmingas, viskas praėjo sklandžiai. Kadangi mano pirma patirtis buvo tokia sklandi, pajuokauju, kad dar ne vieną atžalą pagimdysiu. 

–  Jūsų tėvelių šeima, taip pat jūsų brolio ir sesers šeima – tokios tvirtos, mielos, sakyčiau, pavyzdinės. Tęsite šeimos tradicijas mažylę augindami? Kokias?

–  Šeima – visko pamatas. Tokias vertybes man, broliui ir sesei perdavė mūsų tėvai, kurie beje, jau šiais metais švęs 34-ąsias santuokos metines. 

–  Ar naudositės įstatymu pilnai – grįšite į darbą, kai mažylė paaugs?

–  Matysiu, kaip dukrytė diktuos mano darbotvarkę. Dabar mano epicentras – Ji. Bet atsiriboti nuo pasaulio ir savo darbų neplanuoju. Juolab, kad tikiu, jog viską galima suderinti.

–  O miesto Tarybos posėdžiuose nuotoliniu būdu dalyvausite? Nuo kada?

–  Praleidau Tarybos posėdį rugpjūčio mėnesį, bet jeigu tik pavyks, planuoju sugrįžti į darbus jau rugsėjį. Juolab, kad sulaukiu nemažai gyventojų kreipimųsi, ir klausimus reikia kelti viešumon bei juos spręsti. 

–  Ką jums reiškia būti gera mama?

–  Būti gera mama man reiškia atliepti naujagimės norus, patenkinti jos poreikius ir apgaubti ją ir jos pasaulį meile, šiluma, saugumu.

–  Neabejoju, kad esate labai laiminga, tiesa?

–  Labai!


 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Jūratę Radzevičiūtę, nekilnojamo turto (NT) brokerę, sutikau Palangoje 2013 metų rudenį – ji buvo neseniai pradėjusi dirbti vieno ambicingo kurorto NT vystytojo rinkodaros ir pardavimų vadove. Priminus tai, Jūratė šypsojosi: „Patirties Palangoje įgavau milžiniškos.“ Nors Jūratė dabar dirba su baldais ir interjero detalėmis, „viso gero” nekilnojamajam turtui ji nepasakė. Atvirkščiai: pamilusi...


Daugeliui pažįstama Svetlana Tučkė (buvusi Grigorian – L.J.), Palangos miesto savivaldybės Tarybos narė, su vyru Luku, kurį ji vadina „vyro idealu“, sūpuoja judviejų meilės vaisių – dukrytę. Ingutę! Mergytė šiandien, rugsėjo  20 d., švenčia savo pirmąjį mėnesį Žemės planetoje.  „Kai tik sužinojau, kad laukiuosi, o ir lytis tapo aiški, natūraliai pajutau, kad norėsiu savo dukrytei...


Verslo konsultantas, prekių ženklo „Ž Jewellery“ įkūrėjas Žilvinas Grigaitis karališkosios linijos segių kolekciją papildė naujomis segėmis.


Sausio 15-ąją, minimos Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos 99-osios metinės. Žuvusieji 1923-iųjų sausio 15-ąją Didžiosios Lietuvos organizuotoje karinėje operacijoje, pavadintoje Klaipėdos sukilimu, buvo palaidoti senosiose miesto kapinėse. 1925 metų rugsėjo 27 dieną Šaulių sąjungos iniciatyva jiems buvo pastatytas paminklas, kuris išliko iki šių dienų. Prie paminklo pradėtos rengti...


Iš „Palangos tilto“ sužinojęs, kad palangiškis TS-LKD Seimo narys Mindaugas Skritulskas balsavo už lyčiai neutralų partnerystės įstatymo projektą palangiškis Adolfas Sendrauskas, žinomas kurorto aktyvistas, šaulys ir ilgametis TS-LKD narys, sakė: „Na, ir teisingai padarė – tų žmonių visada buvo, yra ir bus. Man teko jų nemažai pažinti ir sovietmečiu – kai kurių jų istorijos yra žiaurios.“


Ko gero, pirmąkart per ilgą savo žurnalistinę karjerą savo pašnekovui sunkiau nei įprastai formulavau interviu klausimus. Ko dabar, karantino suvaržymų metu, klausti žmogaus, kuris iki koronaviruso pandemijos sukosi visų Palangos kultūros renginių centre? Kokia gali būti kultūra kurorte karo, kaip šių eilučių autoriui pasakė viena „Palangos tilto“ skaitytoja –...


Tuščios gatvės, nežibanti Naujametinė eglė prie kurhauzo, keli vieniši susigūžę praeiviai ir tvoromis užtvertos tilto prieigos. Vaizdas lyg iš kokio postapokaliptinio filmo. Taip didžiausias Lietuvos kurortas Palanga sutiko Naujuosius 2021-uosius metus.


Kai kalbėjomės karštą rugpjūčio antrosios pusės dieną, Jono Pirožniko, Palangos paplūdimio gelbėtojų vado, telefonas ir racija mūsų 15 minučių pokalbio metu vis pypsėdavo, skambėdavo. „Taip dirbu visą vasarą,“ – šyptelėjo J. Pirožnikas. „Jūs – Palangos, Lietuvos vasaros sostinės, premjeras,“ – jam atsakiau. Pagyręs visus savo gelbėtojus...


Valstybės saugumo departamentas (VSD) driokstelėjo: „MG Baltic“ verslo grupė įkūrė Liberalų partiją kaip priemonę daryti įtaką šalies teisėkūrai ir visam politiniam gyvenimui, o Socialdemokratų partijos pirmininko kovoje aktyviai rėmusi tuometinį Ekonomikos ministrą Mindaugą Sinkevičių, o ne Gintautą Palucką, „MG Baltic“ siekė pastarąjį sukompromituoti. Kaip?...


„Žmogus, dar neapgavęs Lietuvos. Garbė palangiškiams, kad čia gyvena Albertas Žulkus ir jo darbščioji šeima. Štai kur tikrasis savo valstybės patriotas. Kūrėjas – grynuolis. Eruditas. Oho, kiek daug knygų perskaitęs. Taip pat didžiulę kolekciją bibliografinių retenybių, įvairiausių tautiškų leidinių net tada, kai juos draudė viešumoje...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius