Naujųjų naktį Palanga – kaip postapokaliptiniame filme: įkaušusi kompanija išklojo, ką mano apie draudimus

"Delfi", 2021-01-01
Peržiūrėta
2027
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Naujųjų naktį Palanga – kaip postapokaliptiniame filme: įkaušusi kompanija išklojo, ką mano apie draudimus

Tuščios gatvės, nežibanti Naujametinė eglė prie kurhauzo, keli vieniši susigūžę praeiviai ir tvoromis užtvertos tilto prieigos. Vaizdas lyg iš kokio postapokaliptinio filmo. Taip didžiausias Lietuvos kurortas Palanga sutiko Naujuosius 2021-uosius metus.

Šiemet J. Basanavičius gatvėje ir tilto prieigose, kur įprastai gruodžio 31-osios vidurnaktį knibždėdavo įkaušusių ir linksmų pramogautojų minios, šiemet buvo tuščia. Nedirbo nė viena kavinė, neveikė net ir kavą išsinešti paprastai pardavinėjantys kioskai. Vaikščiojo vos kelios vietinių gyventojų poros, šeimos su vaikais. Palangos miesto savivaldybė siekdama sumažinti galimybę susiburti, gruodžio 31 d., nuo 17 val. užtvėrė priėjimą prie jūros tilto. Dviem valandoms buvo išjungtos ir šventinės eglės puošmenos.

Prieš pat vidurnaktį, kaip laikomasi karantino metu galiojančio reikalavimo nesibūriuoti, į Jūratės ir Kastyčio skverą atvažiavo ir policijos pareigūnai. „Labai ramu. Dabar radijo eteryje tyla. Paprastai per Naujuosius radijas nenutyla“, - prisipažino vienas policininkų.

Tačiau tvoromis buvo užtvertas tik tiltas. Į paplūdimius takai buvo atviri. Ilgajai laikrodžio rodyklei artėjant prie skaičiaus 12 tai vienur, tai kitur ėmė pokšėti fejerverkų salvės. Vienas kitas į padangę iššovė ir iš paplūdimo. Į Jūratės ir Kastyčio skverą prieš pat vidurnaktį atėjusi pora atkimšo šampano butelį, išgėrė po taurę, pasveikino vienas kitą ir patraukė namo. „Tai argi čia Naujieji? Tas karantinas – tikras blogis, - piktino linksmai nusiteikusi jūros tilto link einanti kompanija. „Mes esame vienas namų ūkis, todėl galime ir būriuotis, ir apsikabinę fotografuotis“, - krykštavo šampanu dvelkianti kompanija. Tai buvo vienintelė linksmai nusiteikusi pramogautojų grupė J. Basanavičiaus gatvėje vidurnaktį.

Daugiausiai vaikštinėjo pagyvenusių sutuoktinių poros ir šeimos su vaikais.

„Labai gerai, kad tuščia. Galime ramiai sau pasivaikščioti ir nebijoti neatsargaus šūvio ar atsainiai numesto butelio. Sprendimą drausti būriuotis vertinama teigiamai“, - prisipažino palangiškiais prisistačiusi šeima su vaikais. Palangos prieigose budėję policijos pareigūnai sakė, kad atvažiuojančiųjų į Palangą linksmintis buvo labai mažai. Ties Nemirseta į kurortą buvo neįleisti trys automobiliai, Kretingos gatvėje – penki. „Eismas tikrai visiškai neintensyvus. Žmonės, matyt, laikosi reikalavimo likti namie“, - svarstė kalbintas policininkas.

www.delfi.lt  žurnalistas Mindaugas Milinis

M. Milinio nuotr.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Kai Širvintos savo mokyklose uždraudžia Gyvenimo įgūdžių programos dėstymą, o Belgijoje dėl jos buvo padegtos bent keturios mokyklos, Palangoje ji cunamio nesukėlė. Programoje lytiškumo temoms – ir apie įvairias seksualines orientacijas, gėjus, lesbietes ir transeksualus – skirta  apie 10 procentų jos turinio. Palangos progimnazijoje dviprasmiškai vertinamą programą ves...tikybos mokytoja.


Senoji lietuvių vasaros saulėgrįžos šventė – Rasos, Kupolinės, krikščionybėje pavadinta Joninėmis, iki šių dienų išliko masiškiausia kalendorine švente Lietuvoje. 


Palangiškis Seimo narys Mindaugas Skritulskas neslepia – nesąs nei žvejys profesionalas, nei žvejybos mėgėjas, tačiau Seime pasirodžiusi iniciatyva drausti verslinę žvejybą šalies vidaus vandenyse ir Baltijos jūroje jį neramina. „Dėl jų Šventosios uosto atstatymas, kuris dabar pradedamas vykdyti iš ES lėšų, taptų neįmanomu, o lėšas, apie...


Tuščios gatvės, nežibanti Naujametinė eglė prie kurhauzo, keli vieniši susigūžę praeiviai ir tvoromis užtvertos tilto prieigos. Vaizdas lyg iš kokio postapokaliptinio filmo. Taip didžiausias Lietuvos kurortas Palanga sutiko Naujuosius 2021-uosius metus.


Palanga jau senokai pranešė, kad poilsiautojai karantino metu nepageidaujami, tačiau naktį iš šeštadienio į sekmadienį į pajūrį vis tiek brovėsi girta kompanija iš sostinės.


Pasikeitė Savivaldybės internetinės svetainės adresas. Naujasis yra toks - www.naujas.palanga.lt


Atsikėliau anksčiau už mano ypatingą žmogų. Nusiprausiau ir nusprendžiau trumpam išeiti įkvėpti gryno oro. Praktiškai visos vietos, kuriose teko apsistoti, buvo be langų – kad gyventojai, o dabar ir šalies svečiai, galėtų pasislėpti nuo Afrikos karščio. Tokiose vietose naktį tvyro aklina tamsa, o laiko nuovoka tiesiog ištirpsta erdvėje. Tad ir oro man...


Penktadienį Palangos moksleiviai, mokytojai ir visi, kurie domisi šiuolaikinio meno kūrybos praktikomis bei nori jas išbandyti, tuėjo galimybę tai padaryti naujųjų medijų meno kūrybinės stovyklos užsiėmimuose.


Palanga dieną ir naktį – kaip du skirtingi pasauliai  7

Alvydas ZIABKUS, „Lietuvos ryto“ apžvalgininkas, 2012 07 12 | Rubrika: PT redaktoriaus skiltis

Ar galima pykti ant veidrodžio, kad šis rodo tai, kas žiūrinčiajam nėra malonu? Visi supranta, kad tai – kvailas užsiėmimas. Priešingai, veidrodis reikalingas tiems, kas nori sužinoti realią tiesą. Tačiau Palangos valdžia, lyg Ledo karalienė iš pasakos apie Snieguolę, ant nemalonią realybę parodžiusio veidrodžio ėmė pykti. Mūsų gyvenimą atspindinčiu...


Prireikė naktį ginekologo? Į Klaipėdą!

Linas JEGELEVIČIUS, 2011 07 07 | Rubrika: Miestas

Ką daryti vaikelio besilaukiančiai moteriai Palangoje, jeigu naktį skubiai prireikia akušerio ir ginekologo pagalbos? Skubiai kviesti taksi ir dumti į Klaipėdą, nes Palangoje naktį ginekologinė pagalba Klaipėdos Jūrininkų ligoninės Palangos departamente, kitaip tariant, kurorto ligoninėje, neteikiama. „Klaipėda visai šalia, todėl nėra būtinybės turėti akušerį ar ginekologą kurorte naktį“...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius