1000 km lenktynių trasą išbandys ir Robertas Javtokas

Palangos tiltas, 2014-07-07
Peržiūrėta
1955
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

1000 km lenktynių trasą išbandys ir Robertas Javtokas

Tarp labiausiai spindinčių televizijos, pramogų pasaulio ir sporto žvaigždžių, kurių niekad nestinga didžiausiose ir prestižiškiausiose ne tik Baltijos šalyse 1000 km lenktynėse, šiemet išvysime ir Lietuvos čempioną, šalies krepšinio rinktinės senbuvį Robertą Javtoką.

 

Aukštaūgis Palangoje ne tik mėgausis reginiu, bet ir pats išbandys 1000 km lenktynių trasą.

 

Tiesa, ne renginio ašimi tapsiančiose jubiliejinėse, 15-osiose 1000 km lenktynėse, o jau kelinti metai jų programoje vietos randančiose ir daugelį žiūrovų sutraukiančiose „Race attack“ varžytuvėse, kuriose dalyvauja išimtinai tik „Porsche“ markės įvairių modifikacijų automobiliai.

 

„Prieš trejus metus „Porsche klubas Lietuva“ 1000 km lenktynes atrado neatsitiktinai. Be šios markės automobilių neįsivaizduojamos nė vienos rimtesnės lenktynės. Neatsitiktinai ir  Palangoje iš jau įvykusių keturiolikos 1000 km lenktynių net aštuonerias, įskaitant ir pačias pirmąsias, vykusias 2000 metais, laimėjo „Porsche“ automobiliai, - tvirtina šio klubo prezidentas Edvinas Mamedovas. – Todėl šiemet, jubiliejinėse 15-osiose 1000 km lenktynėse, „Porsche“ automobilių bus daug daugiau, negu buvo jų pernai ir nei jų dalyvaus  didžiosiose lenktynėse“.

 

Planuojama, kad šiemet 1000 km lenktynių trasoje jau ketvirtadienį, liepos 17d., 13.40 val., kai prasidės „Porsche“ treniruotės, žiūrovai galės gėrėtis apie 50-čia šių automobilių. Ko gero tiek vienos markės mašinų išvysti vienoje vietoje – itin retai pasitaikanti proga.

 

Tad šios markės gerbėjai Palangoje turės unikalią progą iš arti pažvelgti ne tik į tapusius markės klasika, bet ir į retesnius „Porsche GT3“, „Porsche GT3 RS“, „Porsche Cayman R“, „Porsche 911 turbo“, „Porsche 991cabrio“ ir kitus automobilius. Ir ne tik pažvelgti, bet ir stebėti juos lenktyniaujančius trasoje.

 

Be R. Javtoko baltojo „Porsche Turbo S“ galingiausius automobilius Palangoje vairuos gerai žinomi šios markės gerbėjai Aurelijus Rusteika („Porsche GT3“), Audrius Niekis („Porsche GT3 RS“) ir kiti.

 

Ketvirtadienį „Porsche“ gerbėjai galės išbandyti trasą, o penktadienį, liepos 18 d., 16.10 val. bus duotas startas šios markės automobilių lenktynėms.

 

Kaip teigė E. Mamedovas, jų dalyviai dėl apdovanojimų varžysis dviejose klasėse : automobilių, kurių variklių galia iki 300 ir per 300AG.   

 

Be „Porsche klubas Lietuva“ narių į Palangą savo automobilius atvairuoja ir analogiškas Latvijos automobilių klubas, oficialiai susikūręs tik šiemet ir kartu su kolegomis iš Lietuvos organizavęs šaunų sezono atidarymą.

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

„Aurum 1006 km lenktynių“ festivalis žiūrovams kasdien dovanoja ne tik aštrią kovą, bet ir mielų širdžiai ir akiai atrakcijų.


Palangą ir poilsiautojus bemaž dvi dienas kaustę tradicinių, čia jau 22 kartą be pertraukų vykstančių „Aurum 1006 km lenktynių“ įžanginės, atidarymo, savotiškos pažinties su lenktynininkais ir nauja jų technika ceremonijos baigėsi. Ketvirtadienio, liepos 15 d., popietę sportininkai sugrįžo į laikinąjį lenktynių miestelį, kur prasidėjo treniruotės prieš atsakingiausią metų pasirodymą. 


Trečiadienį, liepos 14 d., Palangoje pakelta didžiausiu automobilių žiedinių lenktynių festivaliu Baltijos šalyse vadinamų „Aurum 1006 km lenktynių“, surengtų čia jau 22-ą kartą paeiliui, vėliava.


Tarp labiausiai spindinčių televizijos, pramogų pasaulio ir sporto žvaigždžių, kurių niekad nestinga didžiausiose ir prestižiškiausiose ne tik Baltijos šalyse 1000 km lenktynėse, šiemet išvysime ir Lietuvos čempioną, šalies krepšinio rinktinės senbuvį Robertą Javtoką.


Lygiai 100 dienų beliko iki tarptautinių 1000 km lenktynių, pagrįstai tituluojamų kaip didžiausia automobilių sporto šventė Baltijos šalyse. Šiemet jos bus neeilinės – 15-osios jų istorijoje. Nors tai dar ne akademinis jubiliejus, tačiau pirmoji ženklesnė sukaktis brangi bei įsimintina ne tik lenktynių organizatoriams, bet ir daugumai varžybose dalyvavusių...


1000 kilometrų lenktynių finišo liniją Palangoje pirmas kirto lietuvis

Pagal Viešųjų ryšių agentūros „Visus Bonus“ pranešimą spaudai, 2013 07 15 | Rubrika: Miestas

Tradicines 1000 kilometrų autolenktynes savaitgalį laimėjo Nemunas Dagilis, atstovaujantis komandai „General Financing-Autopaslauga“. Jis pirmasis kirto 1000 kilometrų lenktynių finišo liniją, anksčiausiai įveikęs šią distanciją sudarančius 334 ratus.


1000 km lenktynių uvertiūra – Vytauto gatvėje  2

„Palangos tilto“, lenktynių organizatorių inf., 2013 07 11 | Rubrika: Miestas

Šeštadienį, liepos 13 d., 12.15 val. Palangoje bus duotas startas keturioliktosioms 1000 km lenktynėms, kurios išlaikė pasitikėjimo egzaminą ir pagrįstai tituluojamos prestižiškiausiomis Baltijos šalyse.


Televizijoje skambės ir naujas 1000 km lenktynių himnas

Viešųjų ryšių agentūra „Visus Bonus“, 2013 07 01 | Rubrika: Miestas

„...tie, kas greičiausi, jums tūkstančiai naujų vilčių šiltai priglausim, laikysim  už pečių!..“


Mini žiedas – antrąkart po 1000 km lenktynių sparnu

Viešųjų ryšių agentūra „Visus Bonus“, 2013 06 17 | Rubrika: Miestas

Prieš penkerius metus startavusios mini žiedo lenktynės, kurios pernai pirmą kartą debiutavo ir 1000 km lenktynėse, šiemet ir vėl sugrįžta į Palangą. Pirmąjį birželio savaitgalį atidarę vasaros sezoną Kačerginės „Nemuno žiedo“ trasoje, mini žiedininkai antrojo etapo lenktynes ten pat surengs birželio pabaigoje, o trečiojo etapo varžytuvėms jie susirinks jau į...


Šeštadienio vakarą didžiausio mūsų šalies kurorto Palangos padangę nušvietė margaspalviai fejerverkai, skirti „Omnitel 1000 km lenktynių“ čempionų iš Pietų Afrikos Respublikos (PAR) „Oktanas Racing“ garbei. PAR sportininkai Sunas Moodley, Manoghas Maharajus ir Andrew Culbertas su „Porsche 911 GT3“ pirmieji kirto 1000 km...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius