Oro uosto pakilimo takas virto į bėgimo trasą

"Palangos tilto" informacija, 2015-06-23
Peržiūrėta
2017
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Bėgimas Palangos oro uoste buvo skirtas pasaulinei pabėgėlių dienai
Bėgimas Palangos oro uoste buvo skirtas pasaulinei pabėgėlių dienai

Šeštadienio popietę Palangos oro uosto pakilimo takas virto į bėgimo trasą: apie  600 bėgikų dalyvavo pirmą kartą Palangos oro uoste vykusiame Raudonojo Kryžiaus draugijos bėgime „Kai finišo linija yra tik starto pradžia“.

Bėgimas buvo skirtas pasaulinei pabėgėlių dienai.

Raudonojo Kryžiaus draugijos generalinė sekretorė Gintarė Guzevičiūtė sakė, kad oro uosto pakilimo takas pabėgėliams skirtam bėgimui buvo pasirinktas neatsitiktinai, nes pabėgėliai asocijuojasi su kelione ir skrydžiais į tolimą prieglobsčio šalį.

Į Raudonojo Kryžiaus draugijos kvietimą dalyvauti neįprastame bėgime atsiliepė šimtai žmonių iš visos Lietuvos.

Iš viso bėgimui užsiregistravo beveik 600 žmonių. Jiems buvo numatytos kelios distancijos. Per 70 vaikų bėgo 500 metrų. Finišavusius pasitiko animacinis herojus, kuris vaikams dalino ledus, o Raudonojo Kryžiaus draugijos atstovės kiekvienam dalyviui kabino atminimo medalius.

Suaugusieji rinkosi 5, 10 ir 20 kilometrų distancijas. Vienas ratas 2280 metrų ilgio pakilimo taku sudarė 5 kilometrus. Tad vienu metu startavęs ir skirtingas distancijas pasirinkęs apie 500 žmonių būrys oro uoste suko ir keletą ratų. Apie 80 ištvermingiausių bėgikų bėgdami ilgiausią 20 kilometrų distanciją trasoje užtruko apie valandą 20 minučių. Tarp bėgikų buvo ir pačių pabėgėlių iš Ukrainos, Baltarusijos, Rusijos. Iš viso Lietuvoje yra apie 350 Raudonojo Kryžiaus draugijos globojamų pabėgėlių iš Afganistano, Ukrainos, Rusijos, Baltarusijos.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

2021 metais pradėtas ir 2022 metų pradžioje sėkmingai įgyvendintas Palangos oro uosto rekonstrukcijos projektas, kurio pagrindinis rangovas buvo Latvijos įmonė „A.C.B.“, pelnė aukščiausią įvertinimą Latvijos statybų apdovanojimuose. 


Atsižvelgiant į palangiškių prašymus, iš pagrindų sutvarkytas ir apšviestas takas, nuo Vytauto gatvės vedantis į senąsias Palangos kapines.


Seimą antradienį, rugsėjo14 d., pasiekė įstatymų pataisos, leisiantis Šventosios jūrų uosto akvatoriją ir uosto infrastruktūrą patikėjimo teise valdyti, naudoti ir ja disponuoti Palangos miesto savivaldybės tarybos sprendimu įsteigtai įmonei – uosto direkcijai. 


Susisiekimo ministerijos atstovas Saulius Kerza sako, kad iš DNR plano teko pašalinti didelę dalį projektų, susijusių su oro uostų atnaujinimu. „Pirminėje DNR plano versijoje buvo daugiau projektų, susijusių su oro uosto veiklos efektyvinimu, gerinimu. Buvo numatyta ir terminalų rekonstrukcija visų trijų tarptautinių oro uostų ir Palangos kilimo, tūpimo tako rekonstrukcija.


Palangos oro uostas ruošiasi svarbiai rekonstrukcijai, kuri vyks 2021 metų rudenį - bus atlikta būtina oro uosto kilimo ir tūpimo tako rekonstrukcija, taip pat atnaujintas riedėjimo takas bei kitos perono dalys.


Meras Šarūnas Vaitkus savo asmeninėje paskyroje socialiniame tinkle „Facebook“ vakar paliko įrašą: „Pagaliau ledai pajudėjo. Ačiū Vyriausybei, Premjerui ir kancleriui už operatyvius sprendimus siekiant Šventosios uosto atgimimo.“


Itin populiarus dviračių bei pėsčiųjų takas, nusidriekęs palei Klaipėdos plentą nuo sankryžos su Malūno ir Sodų gatvėmis iki miesto ligoninės, tapo patogesnis bei saugesnis – čia įrengtas apšvietimas.


Oro uosto pakilimo takas virto į bėgimo trasą

"Palangos tilto" informacija, 2015 06 23 | Rubrika: Miestas

Šeštadienio popietę Palangos oro uosto pakilimo takas virto į bėgimo trasą: apie  600 bėgikų dalyvavo pirmą kartą Palangos oro uoste vykusiame Raudonojo Kryžiaus draugijos bėgime „Kai finišo linija yra tik starto pradžia“.


Šį sekmadienį Lietuvos bėgimo ir sveikos gyvensenos entuziastai rinksis Palangoje. Pajūrio kurorte vyks šeštasis „Eurovaistinės 10 km bėgimo taurės“ etapas. Aktyvaus poilsio mėgėjams skirtą renginį pristatant Palangos miesto savivaldybėje meras Šarūnas Vaitkus sakė, jog ir pats su šeima prisidėsiąs prie šios sveikintinos iniciatyvos.


Rekordinis šalyje Palangos margučių ridenimo takas – per 18 metrų

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2012 04 12 | Rubrika: Miestas

18,6 metro – tokio ilgio yra šalyje rekordinis margučių ridenimo takas, pirmadienį nutiestas Palangoje. Beje, planuota buvo užfiksuoti gerokai mažesnį šalies rekordą – 16 metrų.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius