Tarp 2020-aisiais Lietuvos pajūryje užfiksuotų rekordų du priklauso Palangai

Palangos tiltas, 2021-01-02
Peržiūrėta
1030
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos kultūros ir jaunimo centras
Palangos kultūros ir jaunimo centras

Agentūros „Factum“ vadovas Vytautas Navaitis džiaugiasi, kad, nepaisant pasaulinės pandemijos, 2020-ieji buvo gausūs neįtikėtinų Lietuvos rekordų. Du iš jų priklauso Palangai. Ne vienas įspūdingas rekordas užfiksuotas ir Vakarų Lietuvoje bei kaimyninėse savivaldybėse, tad baigiantis metams kviečiame dar sykį juos prisiminti.

Ilgiausia tautinė vėliava

 

Palangoje kovo 4 d. virš Grafų Tiškevičių alėjos pirmą kartą buvo pakabinta ilgiausia - 206,6 m ilgio, 3 m pločio ir iš 15 tūkst. plazdančių geltonos, žalios ir raudonos spalvų juostelių sudaryta tautinė vėliava. Tai Palangos kultūros ir jaunimo centro sumanymas. Juosteles prie tinklo mokyklose, kultūros įstaigose, meno kolektyvuose ir pasienio užkardoje sukūrė beveik 2 tūkst. Palangos ir Šventosios bendruomenių narių, o ant kelių dešimčių juostelių buvo užrašyti bendruomenės narių linkėjimai Lietuvai.

Aukščiausia verba

Verbų sekmadienio proga Švėkšnos Šv. apaštalo Jokūbo bažnyčioje balandžio 4 d. pastatyta aukščiausia verba.

 

16,5 m aukščio verba surišta ant medinio koto iš džiovintų augalų, surinktų asociacijos „Švėkšniškių sambūris“.

Didžiausias moliūgas

 

Vasara taip pat buvo palanki rekordams. Petras Jonauskas iš Kretingsodžio k. (Kretingos r.) išaugino ir į Kretingos derliaus šventę atgabeno 233 kg sveriantį moliūgą. Šio didžiausio moliūgo sėklos buvo išdalintos šventės dalyviams, todėl tikimasi gero 2021 m. derliaus ir naujo didžiausio moliūgo rekordo.

O štai Joniškės k. (Tauragės r.) gyvenantis Regimantas Žitkevičius išaugino net dvi rekordines daržoves. Jo išauginta didžiausia vienmetė ‘Rubika h’ veislės paprika svėrė 514 g, buvo 40 cm apimties, 13 cm skersmens, 14 cm aukščio, o didžiausias ‘Erfurter’ veislės žiedinis kopūstas (kalafioras) svėrė 4,82 kg (su šaknimis ir lapais - 6,59 kg), buvo 125 cm apimties, 38 cm skersmens, 40 cm aukščio.

Mažiausi kūriniai

Išskirtiniai menininko palangiškio Vytauto Kuso rekordai. Vien 2020 m. jis registravo mažiausios rankinės kavamalės, mažiausio grafitinio pieštuko, mažiausios sūpuojamos lovelės, mažiausių rogių ir mažiausių magnetinių šachmatų rekordus.

 

Pastaroji šachmatų lenta yra 70×70×30 mm dydžio.

Nuo 7 iki 14 mm aukščio figūros padarytos iš beržo ir uosio medienos.

 

Šachmatų lenta turi stalčių figūroms ir joms perkelti skirtiems mediniams pincetams sudėti.

Techniniai rekordai

 

Vilnietis Vitoldas Milius kartu su panevėžiečiu Antanu Pociumi, naudodami „RVS master“ mineralinę metalo atstatomąją medžiagą, ilgiausiai - 5 val. 23 min. - be alyvos dirbusiu vidaus degimo varikliu spalio 15 d. nuvažiavo 307,5 km iš Vilniaus iki Klaipėdos. Po to variklis be sutrikimų dirbo įprastai.

Stebina tai, kad V. Milius ne tik gerai valdo automobilį, bet kartu su panevėžiečiu Audriumi Sutkumi registravo dar du rekordus. Jie abu vandens dviračiu nuplaukė toliausiai, o sykiu ir greičiausiai perplaukė Kuršių marias. Išplaukę iš Nidos uosto 12,6 km atstumą iki Ventės uosto jie įveikė per 2 val. 26 min. 53 sek.

Rekordinė kolekcija

2020 m. registruota keletas rekordinių kolekcijų. Viena jų - darbėniškių Daivos ir Arūno Dudėnų sukauptas gausiausias - 293 tautinių juostų ir 300 tautinių rankšluosčių - rinkinys. Rinkinyje Lietuvoje austi medvilniniai, lininiai, šilkiniai, vilnoniai rankšluosčiai su nėriniais, mezginiais, kutais.

Iš jų seniausias yra išaustas apie 1820 m., ilgiausias - 2,87 m ilgio ir 46,5 cm pločio, plačiausias - 71 cm pločio ir 2,25 m ilgio, trumpiausias ir siauriausias - 49 cm ilgio, 16 cm pločio.

Be šių kelių paminėtų rekordų, 2020 metais registruota daugelis kitų. Juos galite pamatyti www.rekordai.lt.

www.ve.lt 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Jau ne pirmą vasarą palangiškiai ir kurorto turistai džiaugiasi bagažinių turgumi, kuriame būdavo galima rasti visko: nuo sovietmečiu gamintų cigarečių pakelių, tarybinių monetų, kolekcinių lėlių iki papuošalų ar drabužių. Tačiau šie metai – kitokie, rašo Iveta Danieliūtė, lrytas.lt žurnalistė.


Palangoje esančiame Kunigiškių paplūdimyje praėjusį antradienį, balandžio 13 d., pastebėtas bebras. Portalo lrytas.lt skaitytoja dalijasi kadrais, teigdama, kad gyvūnas negali išplaukti. Kol kas nėra aišku, kaip bebras atsidūrė jūroje, tikėtina, kad į platesnius vandenis jis pateko per Šventosios upę.


Agentūros „Factum“ vadovas Vytautas Navaitis džiaugiasi, kad, nepaisant pasaulinės pandemijos, 2020-ieji buvo gausūs neįtikėtinų Lietuvos rekordų. Du iš jų priklauso Palangai. Ne vienas įspūdingas rekordas užfiksuotas ir Vakarų Lietuvoje bei kaimyninėse savivaldybėse, tad baigiantis metams kviečiame dar sykį juos prisiminti.


„Žaliosios europiečių atostogos Palangoje 2020“ kviečia pajūryje gyvenančius ir poilsiaujančius žmones pasimėgauti ne tik saulės voniomis, bet ir daugiau sužinoti apie klimato kaitą, aplinkosaugą ir biologinę įvairovę.


Festivalio „Muzikinis rugpjūtis pajūryje“ programa Palangoje

"Palangos tilto" informacija, 2020 08 06 | Rubrika: Kultūra

Tarptautinis operos ir simfoninės muzikos festivalis „Muzikinis rugpjūtis pajūryje“ specialiai Palangoje atostogaujantiems teatro ir muzikos gurmanams siūlo malonius vakarus su opera, baletu bei vokaline muzika. „Muzikinis rugpjūtis pajūryje“ – vienas didžiausių profesionalųjį scenos meną pristatančių muzikos festivalių Vakarų Lietuvoje.


Treti metai paeiliui nekintanti komandos sudėtis, tas pats automobilis ir dar atkaklesnis ryžtas nugalėti – tai „Porsche Club by LG OLED“ komandos narius, verslininkus Aurelijų Rusteiką, Arūną Tumą, Marių Bartkų ir Mantą Janavičių siejantys bei cementuojantys bruožai.


2020 metų rugsėjo 6-ąją visi kas gyvi Lietuvoje, kas dar neabejingi sakytinei-rašytinei-dainuotinai meninei kūrybai minėsime poeto, drąsaus savanorio (ir nesavanorio!) kareivio, jūreivio Klaipėdos žvejybiniame laivyne Povilo (Pauliaus) Širvio 100-ąsias gimimo metines. Šis vyras valdė didelius lobius, kurie tebešildo kiekvieno lietuvio likimą. Iš kartos į...


Gineso rekordas padės atkreipti dėmesį į hepatitą

Artūras Povilaitis, LITPA valdybos pirmininkas, 2013 07 29 | Rubrika: Miestas

Vilniaus Katedros aikštėje, minint Pasaulinę hepatito dieną, buvo fiksuojamas „Guinness“ Pasaulinis rekordas. Šios akcijos organizatoriai – Pasaulinis hepatito aljansas ir Užkrečiamųjų ligų pacientų asociacija džiaugiasi, jog Vilniuje pavyko užfiksuoti rekordą.


Drakonui 2012-aisiais nesikandžiojus, viltys, kad ir Gyvatė 2013-aisiais nekirs

Linas JEGELEVIČIUS, Livija GRAJAUSKIENĖ, 2012 12 27 | Rubrika: Miestas

Jeigu Rytų Drakonas šiais metais jūsų nei prarijo, nei apkandžiojo, ar galite būti tikri, kad 2013-aisiais Gyvatė jums neįkirs į kulkšnis? O gal visus drakonus sugebėjote taip prisijaukinti, kad skirtis su jais ir pasitikti mažiau nuspėjamą gyvatę yra labai sunku? Kokie buvo praeinantys metai žinomiems palangiškiams? Ir ko palangiškiai tikisi iš Naujųjų...


„Maisto banke“ - naujas rekordas

Alfredas PUMPULIS, 2011 11 23 | Rubrika: Miestas

Per Lietuvą nuvilnijusi „Maisto banko“ akcija pranoko organizatorių lūkesčius. Parduotuvių lankytojai nepasiturintiems tautiečiams šį savaitgalį paaukojo maisto už 856 tūkst. litų. Pirminiais duomenimis, labdaringos akcijos metu penkiasdešimties miestų gyventojai skurstantiems maitinti perdavė 284 tūkst. vienetų ilgai negendančių maisto produktų. Tai – naujas...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius