Gineso rekordas padės atkreipti dėmesį į hepatitą

Artūras Povilaitis, LITPA valdybos pirmininkas, 2013-07-29
Peržiūrėta
568
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Gineso rekordas padės atkreipti dėmesį į hepatitą

Vilniaus Katedros aikštėje, minint Pasaulinę hepatito dieną, buvo fiksuojamas „Guinness“ Pasaulinis rekordas. Šios akcijos organizatoriai – Pasaulinis hepatito aljansas ir Užkrečiamųjų ligų pacientų asociacija džiaugiasi, jog Vilniuje pavyko užfiksuoti rekordą.
„Mums pavyko, – džiaugiasi asociacijos valdybos pirmininkas A. Povilaitis – Tai simbolinė akcija, tačiau jos pagalba norime atkreipti žmonių, valdžios, gydytojų dėmesį į klastingą ir negailestingą užkrečiamą ligą – hepatitą”.
Šios akcijos organizatoriams buvo iškelti griežti organizaciniai reikalavimai. Teritorija, kurioje vyktų rekordo fiksavimas, turėjo būti atskirta. Buvo sudėtingi nurodymai rekordo stebėtojams, liudininkams bei fotografams. Kiekvienai dalyvavusiai šaliai buvo reikalavimas - dalyvių skaičius turi būti nemažesnis nei 25. Į Vilniaus miesto širdį, Katedros aikštę, susirinko daugiau nei 50 žmonių, norinčių dalyvauti ir taip išreikšti susirūpinimą hepatito situacija Lietuvoje. Visi susirinkusieji vienu metu turėjo padaryti tris judesius pagal japonų patarlę apie tris beždžionėles „Nieko blogo nematau, nieko blogo negirdžiu, nieko blogo nesakau”.
„Buvo labai šaunu matyti tiek daug akcijos dalyvių neabejingų savo ir kitų žmonių sveikatai, – pasakoja populiariausių serialų aktorė Aldona Bendoriūtė Gadliauskienė – Buvau pakviesta stebėti ir liudyti, jog viskas vyksta pagal taisykles, tačiau labiausiai man rūpėjo žmonės. Atėjo šeimos su mažais vaikais. Tie vaikučiai taip nuoširdžiai darė trijų beždžionėlių judesius, jog mane tai sujaudino iki pat širdies gilumos. Buvo taip gera visa tai matyti”.
Prie šios akcijos organizavimo prisidėjo bendrovės „Oriola Vilnius”, „Roche Lietuva”, „MSD” ir „Skaitmenkė”. Taip pat fotografai Augustinas Ramelis, Vainius Kubilius ir Tomas Viteika.
Anot pašnekovo A. Povilaičio, trijų beždžionėlių judesiai pasirinkti neatsitiktinai. Tuo norima parodyti, jog negalima ignoruoti hepatito. Visi – tiek medikai, tiek sveikatos ministerijos atstovai, tiek patys žmonės turi drąsiai ir atvirai kalbėtis. Nes, anot ekspertų, situacija Lietuvoje – grėsminga. Pagal 2012 metų Europos hepatito indeksą (Euro hepatitis Care Index, http://www.hep-index.eu/), Lietuva yra paskutinėje vietoje.
Gegužės ir birželio mėnesiais Užkrečiamųjų ligų pacientų asociacija kartu su Seimo sveikatos reikalų komiteto pirmininke Dangute Mikutienė organizavo anoniminę Seimo narių apklausą. Seimo nariams buvo pateikta vienuolika klausimų. Vienas iš jų buvo - ar Jūsų aplinkoje yra sergančių hepatitu? Iš gautų atsakymų net 28,6 proc. atsakė, jog taip.
„Visų pirma norime, kad Sveikatos ministerija organizuotų darbo grupę, kurioje būtų ekspertai, medikai, Seimo, Sveikatos ministerijos, ligonių kasų bei pacientų asociacijos atstovai, – sako A. Povilaitis – Šios darbo grupės uždavinys – pateikti ir patvirtinti nacionalinę hepatito programą”
Pašnekovas pabrėžia dar kelis svarbius dalykus. Hepatitas, tai ne vien asocialių žmonių liga. Norime sugriauti šį stereotipą. Taip pat svarbu neatlygintina donorystė. Visoje Europoje propaguojama savanoriška donorystė, kuri užtikrina saugesnio kraujo rinkimą.
Kauno klinikų kraujo centras kviečia visus atvykti rugpjūčio 1 dieną į Kauno rotušės aikštę nuo 14 iki 19 valandos,  rugpjūčio 14 dieną į Laisvės alėją (prie fontano) Kaune nuo 10 iki 16 valandos ir rugpjūčio 21 dieną į V. Kudirkos aikštę, Vilniuje nuo 14 iki 19 valandos neatlygintinai suteikti savo kraują kitiems.
Siekiant Gineso rekordo dalyvavo 67 pasaulio šalys. Lietuva dalyvavo pirmą kartą.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Lietuvoje antradienį buvo užfiksuoti 768 koronaviruso atvejai, devyni asmenys mirė. O Palangoje antradienį COVID-19 buvo konstantuotas dviems palangiškiams, šiuo metu 16 palangiškių serga šia liga. Nuo pat pandemijos pradžios pernai kovą koronavirusu yra susirgę 995 palangiškiai, tai yra beveik vienas iš 18 Palangos miesto gyventojų. Koronavirusas...


Lietuvos rekordų agentūros „Factum“ sąraše šeštadienį, prieš „Aurum 1006 km powered by Hankook“ lenktynių startą, atsirado naujas įrašas – Vitoldas Milius ir Dainius Jakas apvažiavo Lietuvos perimetrą elektromobiliu „Kia e-Niro“. Važiuodami arčiausiai pasienio esančiais asfaltuotais keliais, vairuotojai viso įveikė...


Labiausiai oras šiandien įkaito pajūryje: Klaipėdoje ir Palangoje nustatyta 32,3 ir 32,2 laipsnio temperatūra, rekordai pagerinti beveik 6 laipsniais, rašo sinoptikai.


Birželio 12 d. buvo pasirašytos net 5 sutartys dėl Palangos miesto infrastruktūros sutvarkymo.


Palangos kultūros ir jaunimo centras praneša apie naują Lietuvos rekordą - ilgiausią iš juostelių sukurtą vėliavą.


Palangos koncertų salės fasadą puošiantis dainininko ir dainų tekstų autoriaus Stasio Povilaičio autografas oficialiai pripažintas didžiausiu parašu šalyje. Šį Lietuvos rekordą įregistravo agentūra „Factum“.


Palangos sporto centro jaunieji krepšininkai, gimę 2005 m. ir jaunesni, vadovaujami Lietuvos nusipelniusio trenerio Regimanto Juškos, visą savaitę dalyvavo tarptautiniame aštuonių komandų turnyre Sankt Peterburge.


Palangą išjudinsiantis festivalis „Sportas visiems“ žada Gineso rekordą

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2014 05 29 | Rubrika: Sportas

Palangoje tris dienas – nuo penktadienio iki sekmadienio – pramogaus aktyvaus laisvalaikio propaguotojai bei sporto mėgėjai – didžiausią šalies kurortą ir vėl išjudins didžiausias šalyje rengiamas masinio sporto festivalis „Sportas visiems“. Renginio organizatoriai žada ir rekordą – ne bet kokį, o Gineso.


Gineso rekordas padės atkreipti dėmesį į hepatitą

Artūras Povilaitis, LITPA valdybos pirmininkas, 2013 07 29 | Rubrika: Miestas

Vilniaus Katedros aikštėje, minint Pasaulinę hepatito dieną, buvo fiksuojamas „Guinness“ Pasaulinis rekordas. Šios akcijos organizatoriai – Pasaulinis hepatito aljansas ir Užkrečiamųjų ligų pacientų asociacija džiaugiasi, jog Vilniuje pavyko užfiksuoti rekordą.


„Maisto banke“ - naujas rekordas

Alfredas PUMPULIS, 2011 11 23 | Rubrika: Miestas

Per Lietuvą nuvilnijusi „Maisto banko“ akcija pranoko organizatorių lūkesčius. Parduotuvių lankytojai nepasiturintiems tautiečiams šį savaitgalį paaukojo maisto už 856 tūkst. litų. Pirminiais duomenimis, labdaringos akcijos metu penkiasdešimties miestų gyventojai skurstantiems maitinti perdavė 284 tūkst. vienetų ilgai negendančių maisto produktų. Tai – naujas...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius