2024 M. ŠIMTMETĮ MININČIOS LIETUVOS DAINŲ ŠVENTĖS „KAD GIRIA ŽALIUOTŲ“ PRISTATYMAS

Palangos tiltas, 2023-07-26
Peržiūrėta
433
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

2024 M. ŠIMTMETĮ MININČIOS LIETUVOS DAINŲ ŠVENTĖS  „KAD GIRIA ŽALIUOTŲ“ PRISTATYMAS

Rugpjūčio 6 d. 12.00 val. Palangos kurhauzo koncertų salėje vyks Pasaulio lietuvių bendruomenės ir Pasaulio lietuvių jaunimo sąjungos lyderių suvažiavimo „ Už lietuvybę, pilietiškumą ir solidarumą“ uždarymas, kurį vainikuos įspūdingas 2024 m. šimtmetį mininčios Lietuvos dainų šventės „Kad giria žaliuotų“ koncertas. Kultūros centrų vadovų choras pristatys Lietuvos nacionalinio kultūros centro tautinių kostiumų kolekciją, kurią sudaro penkių Lietuvos etnografinių regionų XIX–XX a. pr. išeiginių drabužių rekonstrukcijos. Lietuvos vertybės, papročiai, istorija, kultūra bus atskleidžiama per tautinius drabužius ir dainas. Teatralizuotai pristatydamas kostiumus, choras atliks lietuvių kompozitorių dainas, tarp kurių – ne tik visiems puikiai žinomos, daugelį metų skambančios Juozo Gudavičiaus „Kur giria žaliuoja“, bet ir kiti dainų šventėse dažnai skambantys kūriniai

Kultūros centrų vadovų choras – unikalus kolektyvas. Jo nariai yra kultūros darbuotojai, savo energiją kasdien skiriantys tam, kad jų gimtuosiuose Lietuvos miestuose ir miesteliuose netrūktų renginių, klestėtų kolektyvai, bendruomenės turėtų progų susiburti. Choro repertuare daugiausia lietuvių kompozitorių kūryba. Kolektyvas rengia ne tik tradicinius koncertus, bet ir teatralizuotus tautinio kostiumo kolekcijos pristatymus, kuriuose ne tik dainuoja, bet ir pristato etninių regionų kostiumus, groja tradiciniais instrumentais.

Su koncertinėmis programomis choras keliavo po Lietuvą ir pasaulį, nešdamas žinią apie tai, kokios paveikios gali būti nuoširdžiai dainuojamos lietuviškos melodijos. Jas Kultūros centrų vadovų choras jau yra atlikęs dešimtyje Lietuvos miestų, Estijoje, Lenkijoje, Airijoje, Japonijoje, JAV, Argentinoje, Urugvajuje, Sakartvele, Jungtiniuose Arabų Emyratuose pasaulinėje „Expo“ parodoje.

Choro meno vadovas ir dirigentas – Saulius Liausa, koncertmeisterė – Danutė Streckienė.

Renginys nemokamas.

 

LNKC informacija

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

2024 metais Palangoje vyksiančios didžiausios Baltijos šalyse maratoninės „Aurum 1006 km powered by Hankook lenktynės“ bus neeilinės nuo 2000-ųjų besitęsiančioje ir niekada nenutrūkusioje jų istorijoje.


Palangos miesto savivaldybėje 2023 – 2024 mokslo metų brandos egzaminų bazine mokykla paskirta Palangos senoji gimnazija.


Palangos miesto savivaldybės administracijos Socialinės rūpybos skyrius kviečia kreiptis dėl socialinės paramoms mokiniams 2023-2024 mokslo metams.


Rugpjūčio 6 d. 12.00 val. Palangos kurhauzo koncertų salėje vyks Pasaulio lietuvių bendruomenės ir Pasaulio lietuvių jaunimo sąjungos lyderių suvažiavimo „ Už lietuvybę, pilietiškumą ir solidarumą“ uždarymas, kurį vainikuos įspūdingas 2024 m. šimtmetį mininčios Lietuvos dainų šventės „Kad giria žaliuotų“ koncertas.


Sausio 20 d. 17 val. Palangos viešosios bibliotekos renginių salėje vyks Naujojo Testamento vertimo iš senosios graikų kalbos pristatymas. 


Lapkričio 5 d. 15.00 val. Palangos kurhauzo teatro salėje vyks knygos pristatymas, o nuo 16.00 val. Vytauto V. Landsbergio filmo „Senis prie jūros" pristatymas.


Šių metų Palangos ir Šventosios eglutės turi vieną itin išskirtinę staigmeną, kurios nerasite niekur kitur. Tiesa, net paslaptinga kvapų skraistė prie Šventosios eglutės daug gerbėjų nepritraukė. Palangoje ir Šventojoje vienu metu įžiebtos eglutės sulaukė labai skirtingos žmonių reakcijos. Palangos eglutė kone vienbalsiai giriama, o štai daug lankytojų...


Penktadienį, lapkričio 13 d., 12 val. į pirmąjį posėdį rinksis 2020–2024 metų kadencijos Seimas. Parlamento darbas prasidės iškilminga dalimi istorinėje Kovo 11-osios Akto salėje.


Lino Kojalos knygos pristatymas


Policijos komisariatas giria miesto „akis“, bet jomis nesirūpina

Ugnė RAUDYTĖ, Linas JEGELEVIČIUS, 2011 06 09 | Rubrika: Miestas

Šiuo metu Palangoje  iš 15 įrengtų vaizdo kamerų, anot Palangos policijos komisariato organizacinio poskyrio specialistės Jurgitos Rinkevičienės, veikia 13. Bet, pavyzdžiui, kai olandų vilkikai, nepaisydami sunkiasvorių automobilių eismą draudžiančių kelio ženklų, paryčiais važiuoja į kurorto šerdį – J. Basanavičiaus gatvę – jos „miega“.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius