Agresyviems šunims laikyti – leidimai, bet aršiausi – mažieji

Rasa GEDVILAITĖ, 2010-11-16
Peržiūrėta
897
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Nuo spalio 1 dienos įsigaliojo Leidimų įsigyti, laikyti, veisti, dresuoti agresyvius šunis ir prekiauti jais Palangos mieste taisyklės. Kaip pasakojo Palangos miesto Sanitarijos inspektorius Rolandas Martinkus, šios taisyklės buvo numatytos vyriausybės įsakyme, o savivaldybės privalo parengti projektą iki naujųjų metų. Nors didelio poreikio kurorte dėl šių šunų leidimų gavimo nebuvo, tačiau, kaip patikino inspektorius, tai tiesiog privaloma.

 

Tikslas – nustatyti leidimų išdavimo tvarką

Kaip teigiama nuostatose, taisyklės paruoštos vadovaujantis Lietuvos Respublikos gyvūnų globos, laikymo ir naudojimo įstatymu bei kitais įstatymais, siekiančiais gyvūnų gerovės. Jų tikslas – nustatyti leidimų įsigyti, laikyti, veisti, dresuoti agresyvius šunis ir jų mišrūnus, kurių veislės nurodytos Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus 2002 metų kovo 12 dienos įsakymu patvirtintame Agresyvių šunų veislių sąraše, ir jais prekiauti Palangos mieste išdavimo tvarką. 

 

Palangoje – apie 100 agresyvių šunų

 „Kiek žinau, Veterinarijos tarnybos duomenimis, Palangoje šiuo metu užregistruota apie 100 agresyvių šunų. Jie skiepijami, paženklinami specialiomis mikroschemomis“, - papasakojo R.Martinkus. Agresyvių šunų yra 10 grupių. Kaip pastebėjo inspektorius, žmonės, laikantys agresyvius šunis juos vedžioja labai atsakingai – su antsnukiais, tolėliau nuo žmonių sambūrių vietų. „Iki šiol neužfiksuota jokio nelaimingo įvykio dėl agresyvių šunų“, - teigė R.Martinkus. Pasak jo, įdomiausia – tai, jog didesnių problemų kelia ne į agresyvių šunų veislių sąrašą patenkantys keturkojai, daug aršesni yra mažesni šuniukai, tai jie puola žmonėms ir į kojas, o ir triukšmą mažieji mėgsta labiau kelti nei didesni.

 

Suteiktos teisės ir apribojimai

Gautas leidimas suteikia teisę įsigyti, veisti, dresuoti agresyvius šunis ir jais prekiauti. Šį leidimą gali gauti tik fizinis asmuo, kuriam yra sukakę 18 metų, neturi teistumo už tyčinius nusikaltimus, pateikusiam pažymą, jog yra išklausęs mokymo programą, jei gyvūnas paskiepytas nuo pasiutligės. Išduotus leidimus, dublikatus pasirašo ir tvirtina antspaudu Sanitarijos inspekcija.

Asmeniui, pažeidusiam agresyvių šunų įvežimo, įsigijimo, laikymo, veisimo, dresavimo ir prekybos jais taisykles, Gyvūnų laikymo Palangos mieste taisykles, leidimo galiojimas sustabdomas ir nustatomas terminas pažeidimams pašalinti. Kaip patikino R.Martinkus, iki šiol jokių įvykių, susijusių su šiais šunimis Palangoje neužfiksuota.    

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Ketvirtadalis „kovido“ atvejų Palangoje – besimptomiai, kurorte koronavirusu serga net dviejų metukų vaikutis su tėvais, o rytoj (ketvirtadienį) su Savivaldybe bus sprendžiamas klausimas dėl šaldytuvo vakcinoms laikyti įsigijimo. Skaitykite visą interviu su Jūrate Mikutiene, Palangos miesto poliklinikos (oficialiai, Palangos asmens sveikatos priežiūros centro - aut.)...


Praėjusį antradienį įvyko atranka dėl leidimų prekiauti ar teikti paslaugas išdavimo Palangos miesto savivaldybės tarybos nustatytose viešosiose vietose. Atplėšus paraiškų dėžę, ištrauktos tik penkios paraiškos, o siūlomų vietų buvo virš penkiasdešimt.


Rugsėjo 29 d., antradienį, 12 val., Palangos miesto bendruomenė kviečiama dalyvauti Konstitucijos egzamine. Visuotinėje teisinių žinių pasitikrinimo akcijoje taip pat kviečiami dalyvauti visi Lietuvos piliečiai. Egzamino užduotys bus parengtos skirtingoms tikslinėms grupėms: teisinį išsilavinimą turintiems ir jo siekiantiems piliečiams bei piliečiams, neturintiems ir...


Buvusiam lenktynininkui, dabar autoserviso įmonės savininkui ir naujajam partijos Tvarka ir teisingumas Palangos skyriaus pirmininkui Raimondui Abromui teks nelengva užduotis: neleisti žiežirboms, kilusioms keičiantis skyriaus pirmininkui, įsiplieksti, sutelkti skyrių bendram darbui ir, svarbiausia, užsitarnauti reiklių miestelėnų pasitikėjimą, kad mieste būtų daugiau tvarkos ir teisingumo....


Prevencinės akcijos metu šunų augintojams primintos Gyvūnų laikymo taisyklės

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2014 05 05 | Rubrika: Miestas

Savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyriaus specialistai kartu su UAB „Palangos komunalinis ūkis“ bei Klaipėdos regiono Aplinkos apsaugos departamento atstovais penktadienį surengė prevencinę akciją – tikrino, ar gyvūnų savininkai paiso Gyvūnų laikymo Palangos miesto savivaldybės teritorijos gyvenamosiose teritorijose taisyklių.


Lipdamas savivaldybės laiptais, šnopuoja kaip šernas, pavalgęs pietus „Pas Feliksą“, gadina orą kaip šeškas, bet... apskritai – visai neblogas žmogus, nors tinkamas tik bokso kriaušei daužyti. Spėkite kas toks? Ogi Palangos vicemeras Saulius Simė. Kas dar nori „pavaryt“ ant kurorto vicemero?


Rusus domino viskas - nuo vizos gavimo sąlygų iki kaip atvykti iš Maskvos į Palangą

Alla Valužienė, Palangos turizmo informacijos centro direktorė, 2011 05 19 | Rubrika: Miestas

Gegužės 12-14 dienomis Palangos  turizmo informacijos centras kartu su Lietuvos kurortų asociacija dalyvavo 11-oje tarptautinėje turizmo parodoje MITF-2011 Maskvoje. Palanga šioje parodoje pristatoma nuo pat parodos gyvavimo, t.y. jau vienuoliktą kartą.


Nuo spalio 1 dienos įsigaliojo Leidimų įsigyti, laikyti, veisti, dresuoti agresyvius šunis ir prekiauti jais Palangos mieste taisyklės. Kaip pasakojo Palangos miesto Sanitarijos inspektorius Rolandas Martinkus, šios taisyklės buvo numatytos vyriausybės įsakyme, o savivaldybės privalo parengti projektą iki naujųjų metų. Nors didelio poreikio kurorte dėl šių šunų leidimų gavimo nebuvo...


Daugelyje Lietuvos miestų šunų vedžiojimo aikštelės nebėra naujiena. Jose augintinių šeimininkai gali laisvai vedžioti savo šunis, nepiktinant kaimynų, jog teršiama aplinka po jų langais. Palangoje tokių aikštelių nėra ir kol kas jų įrengimas – nenumatytas, tačiau kaip patikino Palangos miesto savivaldybės administracijos direktorius Valerijus Kuznecovas, pamažu žengiama šia linkme.


Palangos miesto savivaldybės Verslo ir turto skyriaus siūlymu yra parengtos tvirtinti miesto savivaldybės tarybai  naujos prekybos viešosiose vietose taisykles. Pastarosios keičiamos, kad būtų galima jomis vadovautis organizuojant prekybą  bei siekiant suderinti su Administracinių teisės pažeidimų kodekso nuostatomis. Todėl pasiūlyta ne tik keisti Tarybos 2008 metais gruodį...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius