Alfredas Kerulis: vaikus turi gydyti vaikų gydytojai

Rasa GEDVILAITĖ, 2010-01-30
Peržiūrėta
1109
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Gydytojas Alfredas Kerulis vaikų gydymą vadina širdies atgaiva ir ištiesia pagalbos ranką visiems jos norintiems. Puikius įgūdžius turėdamas gydytojas visuomet suteikia naudingų patarimų, o ir pats, kaip jis teigia, vis mokosi ir kasdien sužino ką nors nauja. Naujausias jo atradimas – alergiją vaikams kelia ir plastikinės pakuotės.

 

Ilgametė praktika

„Visuomet sakiau ir sakysiu, kad vaikus turi gydyti vaikų gydytojai“, - savo tvirtą nuomonę išsakė gydytojas A.Kerulis. Pasak jo, ilgametė praktika, darbas su vaikų ligomis padeda nustatyti tikslesnę diagnozę, neneigdamas ir kitų gydytojų visapusiškos naudos. 40 metų praktiką turėdamas gydytojas sugeba padėti tiek sergantiems vaikams, tiek ir išsigandusioms mamoms. Pelnęs pasitikėjimą jis sulaukia klausimų ne tik iš tėvų, bet ir iš savo kolegų.

 

Kenkiantis iškvietimų panaikinimas

Antrasis dalykas, pasak A.Kerulio, kuris daro pakankamą žalą yra gydytojų iškvietimo į namus panaikinimas. „Gydytojai dažnai pareiškia, kad jiems tai nepriklauso, todėl tėvams būna liepta atgabenti patiems sergantį vaiką, net jei tai ir vos kelių mėnesių kūdikėlis. Tai gali labai pabloginti būklę“, - pasakojo gydytojas. Pasak jo, sergantiems vaikams saugiausia vieta yra namai, kur aplink visapusiška priežiūra. Gydytojai argumentuodami tuo, kad jiems iškvietimai neapmokami, užsimerkia ties galimomis komplikacijomis ir laukia pacientų savo kabinetuose.

 

Trūkumai

Palangoje, pasak gydytojo, trūksta tokios įstaigos, kurioje pacientas nesiblaškydamas galėtų gauti visą reikalingą priežiūrą ir procedūras. Tikslingas gydymo įstaigų pertvarkymas galėtų sutaupyti milijonus. Didelę problemą jis įžvelgia ir tame, kad susirgus vaikams, tenka juos vežti į Klaipėdos vaikų ligoninę, nes Palangoje nėra stacionaro.

A.Kerulis stengiasi pagelbėti ir atvykusiems turistams. „Visgi Palangoje jaučiamas sezoniškumas. Žmonės atvyksta su vaikais, atsiveža ir visai mažus, o susirgus jie nelabai turi kur kreiptis“, - pasakojo gydytojas. Prieš dešimt metų gavęs privataus gydytojo licenziją, jis padeda visiems bėdos ištiktiems.

„Būtų labai gerai, jei gydymo įstaigose būtų atskirti sunkiai sergantieji nuo sveikųjų, nes dažnai apsikrečiama nuo kitų“, - savo nerimu pasidalino gydytojas. Tačiau, kaip jis pats teigia, tokia galimybė nelabai gali realizuotis, nes nėra tinkamų patalpų, siauruose koridoriuose tenka glaustis visiems, tiek sergantiems infekcinėmis ligomis, tiek atėjusiems vien tik pasitikrinti. Ypač vaikams tai labai pavojinga. Pasak jo, norint išvengti plintančių ligų, būtina vaikus paskiepyti, taip suteikiant ilgalaikę apsaugą. Ne itin sugebantys save saugoti vaikai dažnai nepastebimai „prisišaukia ligą“. 

 

Be plastikinių pakuočių

Gydytojas pastebėjo, kad dažniausiai vaikus kamuoja ūmios kvėpavimo takų infekcijos, o vasarą pasireiškė Laimo liga, kurios priežastimi tampa erkės. Ja sirgo itin daug vaikų. Pasak A.Kerulio, dažnai pirminis požymis būna bėrimas. Vasarą apskritai neapsieinama be skundų dėl bėrimo ar viduriavimo. „Ypatingai vaikus beria nuo riešutų ir šokolado, todėl dažniausiai tėvų ir klausiu dėl šių produktų, bet jei jie pasako, kad vaikas nevalgė šių maisto produktų, tuomet reikia ieškoti kitos priežasties“, - teigė gydytojas. Pasak jo, alergiją kelia plastikinės pakuotės. Jos ypač pavojingos vaikams. „Kuomet būna išsiaiškinta, kad vaikas nevalgė alergiją keliančio maisto, tuomet pagalvoju, kad alergija kyla būtent nuo plastiko. Būtina vartoti stiklinius indus“, - kalbėjo A.Kerulis. Plastikas išskiria cheminę medžiagą bisfenolis A, kuri kelia alergiją ir nuodija organizmą.

Pažindamas vaikus ir turėdamas tinkamą aparatūrą gydytojas A.Kerulis pacientų mylimas, nes sugeba vaikų sveikatos patikrinimą paversti jiems maloniu žaidimu ir be menkiausios vaikų rodomos baimės atlieka visas reikalingas procedūras.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Gerbiami policijos pareigūnai, esate tikri Angelai sargai – tarsi nematomi, tačiau visuomet būnantys šalia ir prireikus ištiesiantys tvirtą pagalbos ranką.


Palaikyti nuolatinę švarą namuose gali būti sunku, ypač, jei turite vaikų, kurie, atrodo, kartais sukuria netvarką greičiau nei jūs spėjate ją sutvarkyti. Jei ir jūs su tuo susiduriate arba jei jums sunku laikytis kasdienio namų ruošos darbų tvarkaraščio, galbūt praverstų į savo kasdienybę įtraukti keletą paprastų dalykų, kurie palengvintų kasdienybę namuose bei padėtų...


Šimtai vaikų iš visos Lietuvos kiekvienais metais vieni ar kartu su tėveliais atvyksta į Palangą, į vaikų reabilitacijos sanatoriją „Palangos gintaras“, sustiprėti, pasigydyti, pasikonsultuoti su visoje šalyje žinomais specialistais. Vaizdingoje Palangos vietoje, pušų apsuptyje įsikūrusi vaikų reabilitacijos sanatorija „Palangos gintaras“ yra...


Pažįstamos mamos kurorte skundžiasi, kad jų vaikai karantino suvaržymų metu tapo irzlesnis, atžagaresni. „Palangos tiltas“ jau rašė apie mažamečius berniukus, kurie galimai apiplėšė kurorto senjorę. Tiesa, Palangos policija patvirtino tik vagystę minėtu atveju. Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos...


Praėjusį pirmadienį Palangos viešoji biblioteka sulaukė svečių iš Klaipėdos labdaros ir paramos fondo „Švieskime vaikus“. Šis fondas įkurtas 2013 m. Steigėjai: Lietuvos muzikantas, prodiuseris, aktorius Andrius Mamontovas, Lietuvos agronomas, verslininkas, ūkininkas, politikas, mecenatas Ramūnas Karbauskis. Į susitikimą atvyko Seimo narys, Palangos...


Šį savaitgalį, rugsėjo 20-22 d., Lietuvos sveikuolių sąjunga rengia jau 22-ąją sveiko maisto šventę Palangoje. Šių metų šventės tema – „IDĖJOS VAIKŲ STALUI“. Ši tema pasirinkta neatsitiktinai. Formuojant sveikos gyvensenos įpročius, svarbu nuo pat mažens ugdyti supratimą apie sveiką ir subalansuotą mitybą. Tačiau dažnai iškyla...


Praėjusį antradienį į ‚Palangos tilto“ redakciją rinkęsi mūsų skaitytojai kavą kartu siurbčiojo su Jūrininkų ligoninės Palangos departamento vedėju Remigijumi Alvydu Kirstuku.


Praėjusį penktadienį – tarsi vasaros sezono įkarštyje – vaikų atrakcionų parke J. Basanavičiaus gatvėje šurmuliavo gausus būrys vaikų. Tarptautinė vaikų gynimo diena buvo paminėta gražiu renginiu, skirtu ne visada pasiturinčių kurorto šeimų vaikams: Savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos tarnyba, vykdydama Jaunimo iniciatyvų ir vaikų...


Gydytojas Alfredas Kerulis vaikų gydymą vadina širdies atgaiva ir ištiesia pagalbos ranką visiems jos norintiems. Puikius įgūdžius turėdamas gydytojas visuomet suteikia naudingų patarimų, o ir pats, kaip jis teigia, vis mokosi ir kasdien sužino ką nors nauja. Naujausias jo atradimas – alergiją vaikams kelia ir plastikinės pakuotės.


Biblioteka spręs vaikų problemas

„Palangos tilto“ informacija, 2009 09 30 | Rubrika: Miestas

Antradienį bibliotekoje įvykusi vaikams skirta akcija „Sukurk dainą žvaigždei“ skatino vaikus turiningai leisti savo laisvalaikį, kurti ir lavintis interneto pagalba, o svarbiausia atkreipti visuomenės dėmesį į opią patyčių ir smurto tarp vaikų problemą Lietuvoje.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius