A.Mončio muziejuje – prancūziškai lietuviškas fotografijos, kino ir literatūros vakaras

„Kaunas Photo 2013“, „Palangos tilto“ inf., 2013-04-18
Peržiūrėta
2096
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Fred Boucher (F) „Šokančios arbatėlės”.
Fred Boucher (F) „Šokančios arbatėlės”.

Antano Mončio namai-muziejus ir fotomeno festivalis „Kaunas Photo 2013“ maloniai kviečia į fotografijos projekcijų ir literatūrinio skaitymo vakarą.
Pirmojoje vakaro dalyje – „Šokančios arbatėlės“ – dalyvaus autoriai: fotografas Fred Boucher ir rašytojas Denis Dormoy. Antrojoje dalyje vakaro svečiai kviečiami pasižiūrėti Gintarės Rakickaitės trumpametražių filmų „Trys ketvirtinės“ ir „Parkas“.
Rašytojo ir fotografo Fred Boucher serija „Senolių šokiai” dvelkia mielu sentimentalumu. Analoginiu būdu kvadratinio formato juostose dokumentine stilistika užfiksuotose kadruose per nereikšmingas detales atsiskleidžia mažo miestelio nuoširdūs žmogiški santykiai ir visiškas atsidavimas tam, kas vyksta. Susirinkusieji į paprastutėje salėje vykstančius šokius čia bendrauja, vaišinasi, glėbesčiuojasi, visi pasipuošę, kuklūs stalai uždengti baltomis staltiesėmis. Tokiu būdu bandoma sukurti šventinę nuotaiką, o spinduliuojantys veidai išduoda – jiems pavyko.
Tiesa, kuo daugiau žiūrime fotografijų, tuo aiškiau pastebime ir kitą „Šokančių arbatėlių” veidą – kartėlį ir vienatvės nuojautą.
Fred Boucher dėsto fotografiją Amieno Menų fakultete, yra vienas iš fotografijos centro Pikardijoje, asociacijos „Diaphane“, nuo 2004 metų kasmet organizuojančios festivalį „Photaumnales“, vadovų. Savo kūrybiniuose projektuose Fred Boucher vidutinio formato kameros ir spalvotos fotografijos pagalba tyrinėja įvairius šiuolaikinės prancūzų visuomenės aspektus. Dažniausiai kuria dokumentiniu stiliumi, tačiau kartais naudoja režisūrinį metodą.
Gintarė Rakickaitė (g.1986) – jauna šiuolaikinė video menininkė, šiuo metu gyvenanti ir kurianti Vilniuje.
Pasak jos, filmas „Parkas“  – apie karuseles Vytauto parke Kaune, išlikusias nuo sovietinių laikų. Ši vieta vis dar gyvuoja keturių žmonių dėka, kurie dešimtis metų ja rūpinasi, žavisi ir ją vertina. Kaip vaikai su žaislais jie žaidžia su savo karuselėmis. Ši vieta tampa pasaka, kiekvienam iš mūsų primenančia vaikystę.
2010-ųjų pavasarį kurtas filmas „Trys ketvirtinės“ – diplominis G. Rakickaitės darbas. Apie jį autorė yra sakiusi: „Šiame filme matoma kaip kiekvieną sekmadienį Vilniaus kultūros ir sporto rūmų salėje buriasi pagyvenę žmonės. Jie visi čia ateina vedami bendro noro. Sutiksėjus laikrodžio rodyklei, penktą valandą vakaro, nuskamba šokių karalius – valsas. Tai  tampa vieta, kurioje šokiai geba atitolinti senatvę. Vieniems jie – mankšta ir atsipalaidavimas, kitiems – stiprybės ir jaunystės pojūtis“.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Netrukus kino teatruose pasirodys naujas lietuviškas filmas „Tu mano deimantas“, kurio kūrėjai, gyvenantys Palangoje, Lietuvos kino užkulisiuose jau spėjo skandalingai pagarsėti kaip „išsišokėliai“.


Atidarytas Prancūzų vasaros kino festivalis

Rasa GEDVILAITĖ, 2018 06 29 | Rubrika: Kultūra

Penktadienį Palangos kurorto muziejuje atidarytas Prancūzų vasaros kino festivalis 2018 „Palanga – mano meilė“. Renginio metu taip pat pristatyta ir garsaus prancūzų fotografo AndréPerlstein fotografijų paroda „8-asis dešimtmetis kino ekrane“.


Vasario 2 d. (šiandien) 17 val. atidaroma Reginos Šulskytės paroda „Mano laikas“, kurią autorė skiria savo mamos atminimui.


„Stulbino ir stebino viskas: nuo smogo virš Pekino iki fantastinių filmo „Avataras“ scenovaizdžių  aplink Lišui – Kinijos fotografijos sostinę, nuo bendravimo su atvirais ir nuoširdžiais šios šalies gyventojais iki netikėtų Lietuvos fotografijos apraiškų tolimoje šalyje, nuo įspūdingojo imperatorių...


„Stulbino ir stebino viskas: nuo smogo virš Pekino iki fantastinių filmo „Avataras“ scenovaizdžių aplink Lišui – Kinijos fotografijos sostinę, nuo bendravimo su atvirais ir nuoširdžiais šios šalies gyventojais iki netikėtų Lietuvos fotografijos apraiškų tolimoje šalyje, nuo įspūdingo imperatorių „Uždraustojo...


Fotografija Palangoje turi gilias tradicijas, kuriai pamatus klojo ir buvusios I-osios vidurinės – dabartinės Senosios gimnazijos – foto-kino būrelis. Daug metų jam vadovavęs mokytojas Algimantas Želvys gimnazijos 90 metų jubiliejaus metu sakė, jog visi metai, kai jis vadovavo būreliui ir mokė fotografijos paslapčių jaunuosius fotografus, buvę puikūs. „Palangos...


Fotografija Palangoje turi gilias tradicijas, kuriai pamatus klojo ir buvusios I-osios vidurinės – dabartinės Senosios gimnazijos – foto-kino būrelis. Daug metų jam vadovavęs mokytojas Algimantas Želvys gimnazijos 90 metų jubiliejuje sakė, jog visi metai, kai jis vadovavo būreliui ir mokė fotografijos paslapčių jaunuosius fotografus, buvę puikūs. „Palangos tilto“...


A.Mončio muziejuje – prancūziškai lietuviškas fotografijos, kino ir literatūros vakaras

„Kaunas Photo 2013“, „Palangos tilto“ inf., 2013 04 18 | Rubrika: Kultūra

Antano Mončio namai-muziejus ir fotomeno festivalis „Kaunas Photo 2013“ maloniai kviečia į fotografijos projekcijų ir literatūrinio skaitymo vakarą.


„Čia nėra nieko atsitiktinio, ir šios dvi technikos ne veltui susietos. Ieškokite sąsajų, jų yra daug. O tai, ką matote, išskaidyti ir vėl susieti galima taip: foto / sintezė / fotosintezė“, – penktadienio vakarą, į stogą intensyviai barbenant pirmajam tikram pavasario lietui, „Ramybės“ galerijoje atidarydama savo akvarelės ir fotografijos...


Praėjusio sekmadienio vakarą, kai kurorte nurimo „Palangos stinta 2009“ šurmulys, viešbutyje „Palangos vėtra“ duris atvėrė fotografijos galerija „Vėtra“.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius