Apie kalėdines premijas – tik svajonėse

Agnė LEKAVIČIENĖ, 2011-12-15
Peržiūrėta
1510
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Apie kalėdines premijas – tik svajonėse

 

Artėjant didžiosioms metų šventėms tiek valstybinėse, tiek privačiose įmonėse dar visai neseniai darbuotojams buvo išmokamos premijos, vadinamieji 13 atlyginimai. Tačiau Palangos įmonių vadovai kalėdinėmis premijomis savo darbuotojų jau kelis metus nepradžiugina – krizė. Kaip bus šiais metais? 

 

Nei premijų, nei kalėdinio vakarėlio

Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Bronius Martinkus „Palangos tiltui“ sakė, jog šiais metais savivaldybės darbuotojai kalėdinių premijų negaus: „Manau, jog šiais metais darbuotojai artėjančių švenčių proga gali tikėtis tik žodinio pasveikinimo. Paskutinį kartą kalėdines premijas, kurios siekė 50 procentų atlyginimo, savivaldybės darbuotojai gavo beveik prieš trejus metus“.

Tarptautinis Palangos oro uostas savo 73 darbuotojų kalėdinėmis premijomis nenudžiugins.

Uosto direktorė Jolanta Jucevičiūtė stebėjosi „Palangos tilto“ žurnalistų klausimu apie kalėdines premijas: „Nesuprantu, kodėl manęs to klausiate? Ar skambinate konkretaus žmogaus prašymu? Nemokėsime kalėdinių premijų savo darbuotojams. Palangos oro uosto balansas yra nulinis“.

Nors pinigai darbuotojus motyvuotų labiau, kai jų nėra, darbdaviai kalėdines nuotaikas „kursto“ kalėdiniais vakarėliais. Tačiau į klausimą, ar rengs tokią šventę savo darbuotojams, J. Jucevičiūtė neatsakė: „Nieko negaliu komentuoti. Atsakymo į šį klausimą neturiu“.

Kurorto savivaldybės valdomos UAB „Palangos vandenys“ direktorius Pranas Madzajus buvo dar nekalbesnis: „Darbuotojams kalėdinių premijų nemokėsime. Nemanau, kad šia proga rengsime ir kalėdinį vakarėlį“.

 

Pinigų nemėtys

UAB „Palangos komunalinis ūkis“ direktorius K. Skierus, išgirdęs klausimą apie kalėdines premijas, buvo atviresnis.

„Nėra net tokios minties – tai seniai užmiršti dalykai“, – laikraščiui sakė K. Skierus.

„Paskutinį kartą premijas dalijome 2007-2008 metais. Tuomet išmokos siekdavo apie 100 litų. Tačiau mūsų bendrovėje su darbuotojais yra sudarytos kolektyvinės sutartys, pagal kurias jubiliejaus proga ar už puikius darbo rezultatus skiriame premijas. Tačiau šio skatinimo nesiejame su Kalėdomis ar artėjančia metų pabaiga“, – kalbėjo pašnekovas.

Užtat Rinkliavų centro pavaduotojas Eugenijus Simutis nusiteikęs optimistiškiau. „Darbuotojai premijų tikėtis gali, tačiau kam, kiek ir kokių, dar neapsisprendėme“, – tvirtino E. Simutis.

Norėdami atsilyginti 14 darbuotojų kolektyvui už gerą darbą, miesto Rinkliavų centras organizuoja kalėdinį vakarėlį: „Savo darbuotojais esame patenkinti. Tačiau svarbiausias klausimas, ar mūsų veiklos rezultatais yra patenkinta miesto savivaldybė“.

 

Kaimynai gyvena geriau

Vienam didžiausių šalies dienraščių paskelbus apie Jonavos savivaldybės ketinimus 27 pavaldžioms įstaigoms išsimokėti tryliktus atlyginimus, nuvilnijo pasipiktinimo banga. Ministro pirmininko kancleris Deividas Matulionis, komentuodamas Jonavos rajono savivaldybės ketinimus, tai vertino kaip solidarumo stoką.

Jonavoje premijas turėtų gauti mokyklų, vaikų darželių, įvairių socialinių įstaigų vadovai. Jonavos mero Mindaugo Sinkevičiaus aiškinimu, priedus savivaldybei pavaldžių įstaigų vadovai galės sau skirti iš per metus sutaupytų lėšų.

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Profesines mokyklas baigusių specialistai šalies darbo rinkoje graibstomi, tačiau profesinis mokymas vis dar nėra toks populiarus, koks galėtų būti.


Įvairiuose miesto bei regiono renginiuose aktyviai dalyvaujantys bendrovės „Palangos vandenys“ darbuotojai šį savaitgalį maloniai nustebino sportiniais pasiekimais – šeštadienį įmonės  moterų irkluotojų komanda nugalėjo visas konkurentes ir tapo Plungės rajone vykusios Vandens sporto šventės Vikingų laivų varžybų nugalėtojomis. 


Palangiškiams teikiamos nemokamos kompleksinės paslaugos, skirtos visai šeimai.


Lietuviškas prekybos tinklas „Maxima“ kaip ir kasmet vasaros sezonui papildomai ieško apie 600 darbuotojų , kuriems siūlo nemokamą apgyvendinimą Baltijos pajūryje, kasmėnesines premijas bei ypač patogų darbo grafiką. 


Kai kas Mindaugą Skritulską, TS-LKD narį, išrinktą į Seimą Mėguvos vienmandatėje rinkimų apygardoje, į kurią įeina ne tik Palanga, bet ir dalis Kretingos bei Klaipėdos rajonų, vadina vienu produktyviausiu kada nors Palangai Seime atstovavusiu parlamentaru. Per 2021-uosius, vienas ar kartu su kitais kolegomis, jis pateikė 24 įstatymų projektus. 


Mielieji, Valstybės diena šiais metais, kaip niekad, yra ypatinga ir reikšminga


Šiandien Palanga didžiuojasi, kad šilumos kainą miestelėnams per kelis metus sumažino 25 procentais, karšto vandens kainą vos per metus su trupučiu – 15 procentų. Mieste šalto vandens kaina nesikeičia jau nuo 2009 metų, nors darbo užmokesčio, kuro kaštai gerokai išaugo. Šalto vandens kaina šiemet kurorte net sumažėjo 5 procentais....


Be maisto žmogus išgyventų savaites, be vandens – keletą dienų, tačiau be oro galėtume išbūti tik keletą minučių. Kvėpavimo sutrikimai, kamuojantys tiek vaikus, tiek suaugusius, turi įtakos tiek fizinei, tiek psichinei savijautai. Ir jeigu vaikai dažniausiai kenčia dėl padidėjusių adenoidų, kuriuos galima nesunkiai pašalinti, suaugusiesiems yra sunkiau. Kvėpavimo...


Lietuvos kredito unijoms pastaruoju metu dėmesio nestinga. Sparčiai joms augant, Lietuvos bankas priėmė kredito unijų priežiūros ir veiklos sugriežtinimo priemones. Tačiau į jas Palangos kredito unijos (PKU) valdybos pirmininkas Vytenis Tomkus linkęs žiūrėti optimistiškai: „Galima ir pasidžiaugti, kad eilę metų besikaupusios problemos pagaliau buvo pradėtos spręsti, kredito unija...


Apie kalėdines premijas – tik svajonėse

Agnė LEKAVIČIENĖ, 2011 12 15 | Rubrika: Miestas

Artėjant didžiosioms metų šventėms tiek valstybinėse, tiek privačiose įmonėse dar visai neseniai darbuotojams buvo išmokamos premijos, vadinamieji 13 atlyginimai. Tačiau Palangos įmonių vadovai kalėdinėmis premijomis savo darbuotojų jau kelis metus nepradžiugina – krizė. Kaip bus šiais metais? 


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius